Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ה"שוורצע" סיכום שנה.

Haim_gds
שימו לב! השרשור הזה בן 1784 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ב 1/7 רכשנוE-class E350 avant-garde 2008 עם 50,000 ק"מ יד ראשונה (אנחנו שניה). היום, 14 חודשים אחרי עם 25,000 ק"מ של נסועה רציתי לעשות סיכום קצר ל 12 החודשים הראשונים של הרכב במחיצתנו.

*למה. הדרישה הראשונית הייתה לרכב הנעה אחורית משומש, שמאופיין כאלגנטי, אמין, חזק ומפנק והמגבלה הייתה שמחיר הרכישה יהיה דומה למשפחטומטית קטנה חדשה (90-120 אש"ח) ועלות התחזוקה השוטפת לא תהיה גדולה בהרבה ממשפחטומטית פרמיום חדשה למשך העשר שנים הקרבות. לאחר דיון בפורום ("http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?531191-%D7%94%D7%97%D7%9C%D7%A4%D7%AA-%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%A0%D7%95%D7%9B%D7%97%D7%99-%28C240-%D7%91%D7%AA-15-%D7%A9%D7%A0%D7%94%29-%D7%91%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%93%D7%95%D7%9E%D7%94-%D7%90%D7%9A-%D7%97%D7%93%D7%A9-%D7%99%D7%95%D7%AA%D7%A8") הגעתי למסקנות הבאות:

כרכב, ההחלטה נפלה על מרצדס. ההחלטה היא בחלקה רגשית, היכרות קודמת והעדפת המותג היוו מאפיין חשוב. בכל מקרה, עקב הדרישה להנעה אחורית הבחירה המעשית הייתה בין מרצדס לב.מ.ו. ובגלל עלות ההחזקה הגבוהה (בהשוואה) של הבימרים העדפתי להישאר עם מרצדס. הקצבתי כ 90 אש"ח לרכישה וחיפשתי C-Class אך לאחר חיפוש לא קצר הבנתי כי זה בלתי אפשרי, הדרישות הנוספות שלי (רכב חדש יחסית מיד ראשונה עם ספר טיפולים מלא ונסועה נמוכה) גרמו לכך שאפילו C-Class פשוטה (יחסית כמובן...) תומחרה ביותר מ 100 אש"ח (שנתון 2008 C-Class - KP Classic C200 ב 115 אש"ח) כך שההפרש לדגמי ה E-Class נהיה נמוך יחסית (E-Class מ 2008 תומחרה ב 120 אש"ח). בסיכומו של דבר הוחלט על הE-class E350 avant-garde. אמנם ה E350 הייתה יקרה יותר ממה שרציתי בהתחלה (30 אש"ח שהם כ 25%) אבל לדעתי הנסועה הנמוכה ורמת הגימור הגבוהה מהווים פיצוי על המחיר הנדרש.

*מה. הרכב הוא E-class E350 avant-garde משנתון 2008 בצבע שחור (להלן ה"שוורצע"), הרכב נרכש עם תיעוד טיפולים מלא ולפיו הוא עבר 5 טיפולים קטנים (טיפול 10) ושתי החלפות בלמים כמצופה. בנוסף, הוחלפו פקקי ההתפשטות במנוע ובראש המנוע ב 2011 כשהרכב נסע עד אז K18 ק"מ.

המפרט הוא דיי סטנדרטי בהשוואה למשפחטומטית פרמיום. רמת האיבזור הבסיסית (הווה אומר, מרצדס לא תשווק את הרכב עם פחות) מאכזבת, אע"פ שמדובר בדגם פרמיום הרכב אינו מצויד בהתאם, אין את הנעה ללא מפתח למשל הקיימת בדגמי הפרמיום של המתחרים הישירים ואין סגירה חשמלית של תא המטען. בכל מקרה רמת האיבזור הקיימת כוללת: פנסי בי-קסנון, פנסי ערפל קדמיים עוקבים, חישוקי סגסוגת עם צמיגים בחתך נמוך (ללפני 7 שנים), גג שמש עם אפשרות למצב הטייה ופתיחה מלאה בלחיצה קצרה (לא בשימוש ממתי שהפסקתי לעשן), חיישן גשם, חיישן אורות, (שימושי מאוד, לא נגעתי במתג האורות מזמן רכישת הרכב) בקרת שיוט חכמה (מאיטה בירידה כדי להשאר באותה מהירות, מאוד שימושי בנסיעה מ/אל ירושלים) עם מגביל מהירות, חבלת עור (מושבי עור, הגה מעור, דיפוני דלתות מעור, ידית הילוכים מעור), מושבים קדמיים חשמליים (מושב נהג עם 4 זיכרונות) ספי דלתות מאלומיניום, מראה פנימית מתכהה, מראות חיצוניות מתכהות/מתקפלות, מיזוג (בקרת אקלים ליתר דיוק) נפרד לקדימה (ימין/שמאל) ואחורה, רדיודיסק מקורי עם שליטה מההגה (Audio 20 עלובה), תא כפפות עם תאורה (חסר שם מחבר ה USB), תאורה בכל אחת מהדלתות ותאורת פנים קידמית ואחורית, תאי איחסון שונים (ומשונים, מגירת איחסון לכרטיסי אשראי?), מחזיק כוסות קופץ מקדימה, משענת ליד במושב האחורי עם מחזיקי כוסות משולבים, מפתח חכם שזהה למפתח של ה C שלי מלפני 18 שנה וכולל אימובילייזר, הגנה (לא ניתן להוציא אותו כאשר התה"ל משולב) ומאפשר פתיחה ונעילה של הרכב כולל החלונות והגג בלחיצה בודדת, קונסולה/תא איחסון/משענת יד מרופדת בעור בין המושבים הקידמיים (בלם היד הוא מכני, נדרך ברגל ומשוחרר במשיכת ידית בלוח השעונים כך שהאיזור בין המושבים הקידמיים פנוי ברובו), שקע מצת נוסף מאחורה, מחשב דרך (מדוייק למדי. הכל מרגיש מאסיבי (כן, סגירת דלת עדיין מרגישה כנעילת כספת) ובנוי היטב, ללא קירקושים/היפרדויות/שחיקה, ישנה עריסה לטלפון של נוקייה (שהיה לי קשה להשיג ענתיקה כזו במצב תקין ופתוחה לכל הרשתות) שעובדת היטב (חיבור ישיר לאנטנת הסנפיר) אך בשבילי השימוש מוגבל כי אין מסך גרפי לחיפוש ותצוגה. אני חייב לציין כי אע"פ שהרכב בן 7 כיום מצבו הפנימי הרבה יותר טוב מרכבי הליסינג החדשים של המכרים שלי. בכל מקרה קצת עצוב לחשוב שרכב, שכשחדש עלה כמה ג'ובות פחות מחצי מיליון, מגיע עם רדיו דיסק עלוב...

תוספות שישנן הן ווילון אחורי, אלטרנטור מוגדל, מיכל דלק מוגדל וחבילת ה"אוונגרד".

*כמה? הרכב נרכש בסכום של 152 אש"ח והוספו עוד 1100 ש"ח עבור ישור קו (החלפת פס מסגרת בחלון והחלפת נוזל קירור). הרכב נרכש עם טסט לשנה שלמה, ולאחר טיפול 10 שכלל החלפת בלמים, לא שולם עבור העברת הבעלות במשרד הרישוי.

במשך השנה ההוצאות השוטפות היו:

"איתורן": 63 ש"ח/חודש.

ביטוחים: 8452 ש"ח. (שני נהגים נקובים בשם מעל 40 בלבד)

החלפת 2 צמיגים: פאלקן 914 12/11/2014 916 ש"ח

החלפת מצבר: ווארטה כחול 74 אמפר 16/12/2014 680 ש"ח

טיפול 60 5 ליטר שמן תה"ל (מרצדס), פילטר ואטם תה"ל (מקורי) 30/01/2015 1127 ש"ח

טיפול 10 שמן, פילטר שמן ושני פילטר אוויר (OEM) 700) ש"ח

סה"כ: 12,631 ש"ח (אאוץ'!)

מאז בוצע גם טסט (2881 ש"ח) וטיפול 10 נוסף כולל בלמים (1200 ש"ח) אבל ניסיתי לבצע תחשיב שנתי כך שטיפולים אלה לא הוספו.

בגדול, לא מעט כסף, אלא שכפי הנראה ההוצאה היקרה ביותר הייתה הביטוח בזמן ששאר ההוצאות היו קרובות לעלות התחזוקה של משפחטומטית חדשה. רוב ההוצאות היו ידועות וצפויות (זוג הצמיגים שהוחלף היה בן 6, המקורי של הרכב) חוץ מהמצבר. המצבר המקורי של הרכב הוא מצבר AGM של ווארטה שקשה להשיגו בארץ ומחירו כ 1200 ש"ח, הוא הוחלף במצבר ווארטה כחול 74 אמפר (שאינו AGM) בעל יכולות דומות.

ירידת הערך הייתה כ 30 אש"ח לשנה (123 אש"ח לפי שיקלול ביד 2), נמוך יותר מה 50 אש"ח/שנה שהיה אצל הבעלים הקודם אבל עדיין מזעזע. בכל מקרה, בהשוואה למשפחטומטית פרמיום חדשה אין ההבדל כל כך גדול.

הדלק הוא ההוצאה המפתיעה ביותר. כשרכשנו את הרכב הוא יועד לאישתי והצפי היה לנסועה של פחות מאלף ק"מ לחודש, דברים השתנו ואני לקחתי אותו. אני עושה 2200 ק"מ לחודש שכמעט כולם בין עירוניים. הצריכה הממוצעת אצלי לפי מחשב הרכב היא 7.5 ליטר/100 ק"מ (13.5 ק"מ/ליטר) ולפי רישום הקבלות של תחנת הדלק המספר האמיתי קרוב מאוד (12.5-13 ק"מ/ליטר). חשוב לציין כי מדובר על נסיעה רגועה במישור (כביש 6) ב 110 עם בקרת שיוט, להבדיל, במקרה (התיאורטי לחלוטין, אני מדגיש...) של נסיעה מהירה במישור (כביש 6 בלילה) ב 160+ עם בקרת שיוט הצריכה עולה ל 9-10 ק"מ/ליטר. שיא ה"חסכנות" הושג לפני מספר שבועות בנסיעה ארוכה, רגועה ומשעממת עד מוות לצפון ללא פקקים/רמזורים ועמד על 6.5 ליטר/100 ק"מ.

*איך? כמובן, השאלה המתבקשת היא "אז איך הרכב?" שאלה טובה, והתשובה מתחלקת לשלוש.

הטוב: הרכב הוא E-Class אחרי הכל. מבחינת אלגנטיות ופאר הוא בכלל בליגה שונה מרכבי ה"מנהלים" הנמכרים בארץ, לסבר את האוזן, C-Class נחשבת בחו"ל כמשפחתית פרמיום ואצלנו כרכב מנהלים.

מצד ה E-Class של הרכב מדובר ברכב גדול ורחב, הנעה האחורית יחד עם 280 כ"ס גורמים לנסיעה רגועה מאוד בתוך העיר ונסיעה מהירה (ורגועה מאוד), שדורשת שליטה עצמית כדי להמנע מאיבוד רישיון, מחוץ לעיר. כפי שניתן להבין מיעודו של הרכב ניתן לנסוע מהר מאוד עם בקרת שיוט ללא מאמץ רב, מורגש כי תחום המחייה של הרכב הוא ב 100+ (ולא בקמ"ש). הכוח הרב והשופע לא מתגלה בנסיעה רגילה, אני לא מתחרה (בדרך כלל) במיאוצי רמזורים אבל כשצריך הצמדת ההדוושה לרצפה גורמת לתאוצה מהירה, לצליל נהמה נהדר (מערכת הפליטה כפולה, לכל ראש בנפרד) והיבהוב עצבני מלוח השעונים.

מצד ה"אוונגארד" של הרכב מורגש המאמץ להפוך את הבהמה הכבדה הזו לרכב קצת יותר ספורטיבי. המיתלים מונמכים, ההגה קטן (יחסית) ורגיש עם 3.5 סיבובים מצד לצד, הבלמים חזקים בטירוף עם מהלך דוושה קצר (אולי אפילו במידה מוגזמת) והמושבים (אע"פ שהם מושבי עור ולא ספורטיביים) נוחים ותומכים (הייתי שמח לתמיכה טובה יותר בגב התחתון). הרכב מרגיש מדויק בפניות עקב הצמיגים הרחבים, המתלים הקשיחים וזווית הגלגול הנמוכה ועם קצת ניסיון ניתן לבצע תיקונים מדוייקים בתוך הסיבוב (עם/בלי בלימה/האצה) ללא הידלקות נורת ה ESP. בזמן נסיעה בסגנון "אזייתי ים-תיכוני" (כמאמר הגשש) ההקשחה והמיתלים מסייעים לרכב להעביר היטב את הכח לכביש ואע"פ שמדובר בבהמה לא קלה ניתן לתמרן את הרכב במדויק.

ה E-Class וה"אוונגארד" ביחד מאפשרים להיהנות גם בנסיעות מנהלתיות. למשל, האצה לפני פניה, בלימה חזקה לפני הכניסה ויציאה בהאצה מתונה (נפוץ בצמתים מרומזרים בין עירוניים) מרגישה בטוחה מאוד ומדוייקת. גרסת ה"אוונגארד" של הדגם מדגישה לטעמי את הרכב מבחינה חיצונית יותר מאשר גרסת "אלגאנס".

הרע: מרצדס ושחורה. להוסיף עוד משהו? היא נראית מוזר בחניון של העבודה בין כל הליסינגמטיות הסטנדרטיות. הרכב גדול ומרגיש ככה, כניסה לחניון של העבודה דורשת מאמץ. הרכב "גדול" מדי לכבישי מע"צ המג'וייפים ולחיצה בריאה ממצב עמידה גורמת להידלקות נורת ה ESP. אבל הדבר הכי גרוע הוא המנורה, והיא נורת "בדוק מנוע". ברכב שכזה, עם המון התקנים מתוחכמים ויקרים, נורת "בדוק מנוע" גורמת לכאבי בטן. סתם לדוגמה, בחודש שעבר ביום חמישי בערב נדלקה המנורה לאחר שמלאתי דלק. עבר עלי סופ"ש מחורבן ומתסכל (ה"טורק" לא הצליח להתחבר לי) וביום ראשון יצאתי מוקדם למוסך, לאחר שהתנעתי המנורה לא נדלקה. החיבור ל"סטאר" במוסך מצא... רישום תקלה בודדת (שלא חזרה) בה הממסר של משאבת האוויר המעבירה את האוויר חימום ע"י הזרמתו סביב סעפת הפליטה בזמן התנעה קרה לא פעל פעם אחת. הפעלה/ניתוק יזום של הממסר הראתה כי הכל בסדר ולאחר מחיקת התקלה מהזיכרון יצאתי הרבה יותר רגוע. זו אחת מהסיבות שאני חושש מרכבים כ"כ מתקדמים, כל הקישקוש המיותר והמפגר הזה נועד להקטין פליטת מזהמים בזמן התנעה בסביבה קרה (מתחת לאפס) ולמנוע את הצורך בשימוש בתערובת עשירה והשימוש בו בארץ מיותר לחלוטין.

המכוער: מאיפה להתחיל? החרטום האופייני של מרצדס עם פנסי הזכוכית המרובעים הוחלף במשהו בסיגנון עדות היפאנים שמתאים יותר לקייה ספורט מאשר לרכב סולידי שכזה, העיצוב הפנימי אפילו יותר גרוע. לוח השעונים בסיגנון הישן נזנח ובמקומו מותקן לוח שעונים (שחור על לבן) שחלקו אנלוגי (כגון שעון זמן ענק, מכוער, קשה לכיוון וחסר תוחלת), חלקו דיגיטלי (מסכון צבעוני קטן בתוך מד המהירות הנראה כאילו נגנב מאטארי/גייםבוי) וחלקו סתם דפוק (הטמפרטורה וכמות הדלק מוצגים בפס דיגיטלי). הגימור, המפואר והמדוקדק, מדגיש את הביזבוז וחוסר המחשבה שהושקעו בעיצוב פנים הרכב. לוח המחוונים מעוטר בפס פורמיקה (כאילו "עץ") מצופה בכרום בחלקו העליון מצד לצד שגורם לסינוור בזמן נסיעה צפונה בשעות הצהרים, אני לא יכול אפילו להתחיל לתאר כמה שזה מפריע בנסיעות ארוכות (לקראת הקיץ הבא אני הולך פשוט להדביק עליו איזוליר בנד), פסי הכרום המופיעים בלוח השעונים מפריעים גם הם לשימוש בו ויוצרים את הרושם כי הרכב עוצב למען "בני הדודים".

תיכנון לעתיד. פוליש, פלסטלינה וניקיון פנימי מלא. הרכב נראה טוב מאוד אך עם מעט מאמץ הוא יכול להראות מצוין (ברמה של כמעט רכב חדש מתצוגה). אני הולך להחליף את מערכת האודיאו המגוחכת ברכב במערכת "אנדרואיד" תואמת כדי שאוכל לההנות ממוזיקה נורמלית (כמה כבר אפשר לשמוע גלגל"צ וקול המוסיקה?) וטלפון. ראיתי מספר מערכות הציגות פיתרון מלא לרכב (תאימות מלאה לממשק הרכב, מצלמת רוורס, מצלמת נסיעה, GPS, חיבור אינטרנט סלולרי, שיקוף הטלפון במסך, תצוגת נתוני OBD בזמן אמת, הצגת סרטים, חיבורי USB נוספים וכו') אך עקב מחירן הגבוה (יתר מ 1K$ בחו"ל) אדחה זאת לנסיעה הבאה. אני קצת מהסס בנוגע להרכבה כי כי ברכב הזה יחידת האודיאו מחויית מאחורה ולפי מה שקראתי צריך לעבוד במדוייק ובזהירות כדי להמנע מנזקים.

*שווה? אני חושב שכן.

בסכום של כ 150 אש"ח לרכישה ועוד כאלף ש"ח הוצאה חודשית צפוייה ניתן לרכוש גם רכבים אחרים, חדשים לחלוטין. אך כשמשווים מול החלופות הפופולריות (בגדול, משפחתומטית 2 ליטר) מתגלה היתרון של ה"שוורצע".

לדוגמה, אוונסיס/מאזדה 6/סובארו B4/מונדיאו מהוות את החלק הארי בשוק רכבי "המנהלים" בארץ ומחירן (תימחורן ליתר דיוק) כחדשות גבוה יותר מ 150 אש"ח (לדגמי הכניסה/ליסינג, לא לפרמיום) והוצאות אחזקתן לא שונות בהרבה ממה שאני משלם. אם נבצע תחשיב אחזקה ל 4 שנים/100K ק"מ אז המספרים מדברים בעד עצמם:

מחיר רכישה:

"שוורצע": 150 אש"ח

משפחתומטית מנהלים 160 אש"ח

ירידת ערך:

"שוורצע": 30 אש"ח/שנה

משפחתומטית מנהלים 30 אש"ח/שנה

עלות אגרת רישוי

"שוורצע": 2881 ש"ח

משפחתומטית מנהלים: 2409 ש''ח

ביטוחים והגנות:

"שוורצע": 9500 ש"ח (מקיף + איתורן) שנה קודמת, השנה מדובר על כ 7500 ש"ח

משפחתומטית מנהלים: ? ש''ח

דלק: (הערכה)

"שוורצע": 9-10 ק"מ/ליטר ל 80% עירוני

משפחתומטית מנהלים: 10 ק"מ/ליטר ל 100% עירוני

תחזוקה (לשנה ול 20K ק"מ)

"שוורצע": 2000 ש"ח לשני טיפולי 10K (בעצם 13K, מחשב הרכב מחשב בהתאם לעומס המנוע) ושליש טיפול 60K

משפחתומטית מנהלים: מחיר דומה (רוב הרוכשים מטפלים במכוניות החדשות במוסך היבואן עם מחירים בהתאם)

נוסף: (ל 4 שנים הקרובות)

"שוורצע": כ 4000 ש"ח להחלפת סעפת יניקה (לא שורדת יותר מ 100K ק"מ עקב תיכנון לקוי), 2000 ש"ח לטיפול 100K (החלפת נוזל הגה, שמן דיפרנציאל, נוזל בלמים וכו') 3000 ש"ח להחלפת בולמ"ז ואולי עוד 500 ש"ח להחלפת מצבר הגיבוי של מערכת הבלימה. (לפי קריאה בפורומים בחו"ל אין צפי מיוחד לתקלות ב 200K הראשונים למעט הסעפת והמצבר)

משפחתומטית מנהלים: ? ש''ח

אז מה היה לנו?

תחזוקת ה"שוורצע" יקרה בכ 2000 ש"ח לשנה ממשפחתומטית מנהלים אבל נותנת הרבה יותר מבחינת כח/ניהוג/גימור. אז כן, אני חושב שזה מאוד שווה. כדאי להדגיש כי המקרה אצלי אינו ממש מיצג כי מדובר על רכב בעל נסועה נמוכה מאוד ומטופל היטב.

לא הוספתי תמונות אך אין צורך, הרכב נראה בדיוק כפי שהוא מצולם בשירשור הרכישה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תודה על הסיכום המפורט.

אתה בטוח שאפשר להשתמש במצבר שהוא לא AGM ברכב שמיועד למצבר כזה?

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להבנתי למצבר AGM מחזורי טעינה/פריקה רבים יותר, זרם התנעה גדול במקצת ממצבר שאינו AGM (במיוחד בטמפרטורה נמוכה), אורך חיים גבוה (זה היה המצבר המקורי של הרכב) ומחיר כפול. לא ראיתי משהו מיוחד אצלי ברכב שדורש מצבר שכזה.

ד"א, ה"וורטא" 100 אמפר ב W202 (רגיל, לא AGM) שלי בן כבר כמעט 6 שנים ופועל היטב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

רכב חלומי. ראיתי פעם כזו למכירה עם (לדעתי) כל מה שאפשר, בצבע שמפניה. באמת שאני מאוד רוצה כזו, יש לך גם את המנוע הנכון.

הבעיה זה הגיר- שאני אוהב ידני. אגב, ביוטיוב ראיתי כזו ידנית.

אולי עוד אגיע לזה.

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יופי של סיכום.

היתה לי כזו 5 שנים עד לפני שבוע.

ואני רוצה לעדכן אותך ב2 דברים.

ביטוח - שילמתי 5700 ל2 נהגים מעל 40 (סוכנות ספטל באשדוד)

תקשורת - לעריסה היעודית מתלבשות יחדיות בלוטות אפטר מרקט .

לי היתה יחידה שכזו , עבדה בסנכרון פשוט מול המערכת.

http://www.viseeo.com/ugC_ShowroomItem_Detail.asp?hidShowKindID=1&hidShowTypeID=0&hidShowCatID=0&hidShowID=16

supreb 2016 l&k 280 4*4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Pavlik הייתי ממש שמח לשים את היד שלי על רכב עם המנוע ה"נכון" (ה V8 כמובן) אך לא בטוח כי ישנן כאלה בארץ. התה"ל אצלי הוא 7Tronic (פלאנטרי עם 7 הילוכים) ואני לא בטוח אם הייתי יכול להסתדר עם תה"ל ידני דומה. ד"א, התה"ל מוגדר למצב חסכוני הזוי ע"י היצרן וההילוך השביעי נכנס מתחת ל 80 קמ"ש, לא נתקלתי בבעיות מיוחדות בנסיעה מאתגרת. (ד"א, בכביש ישר הרכב יכול להגיע ל 50 קמ"ש בסל"ד של 1100. זה בעיניי חסכוני :wink:) בכל מקרה הרכב משייט בשקט ובנוחות בסל"ד של 3000 (תוכל לחשב לבד את המהירות...) ובעיטה מורידה הילוך כך שגם במהירות כזו ניתן לנצל את כח המנוע (שאל את הבימר סדרה 5 שניסה לשחק איתי במירוצים בכביש 6)

מאור, התמונות הן בשירשור הרכישה.http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?531191-%D7%94%D7%97%D7%9C%D7%A4%D7%AA-%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%A0%D7%95%D7%9B%D7%97%D7%99-%28C240-%D7%91%D7%AA-15-%D7%A9%D7%A0%D7%94%29-%D7%91%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%93%D7%95%D7%9E%D7%94-%D7%90%D7%9A-%D7%97%D7%93%D7%A9-%D7%99%D7%95%D7%AA%D7%A8

ביררתי בנוגע לביטוחים במספר מקומות לפני הרכישה ובכולם דיברו על סכומים דומים לביטוחים (מקיף וחובה) בסביבות 8.5-9 אש"ח, בכל מקרה בשנה הקרובה אצור קשר עם הסוכנות שהזכרת ואראה מה המחירים שם. בנוגע לטלפון, ראיתי את המתאם הזה (הוא עולה כ 300 דולר אאל"ט) ומה שהוא נותן הוא את האפשרות להשתמש בטלפון הפרטי לחיוג וקבלת שיחות ותו לא (ברכב שלי מותקנת מערכת האודיאו המנוונת שאינה כוללת מסך), העדפתי לרכוש נוקייה משומשת לבנתיים עד שאשתדרג, רק אני נוהג ברכב כך שאין צורך להחליף טלפונים וטענתי לנוקייה את המספרים מהטלפון שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועוד כמה דברים.

הרכב עם מנוע וגיר זהים היה אצלי 5 שנים 100,000 ק"מ...(נקנה עם 50K, והוספתי 100K)

ומעולם לא נדלקה שום מנורה.

המנוע עבד עגול כמו ביום שהוא יצא מהחברה

והגיר, למעט תקלה מוזרה שקרתה לי 10-12 פעמים על התקופה, אז כלום.

והתקלה.

במצב C בגיר, מדי פעם הגיר היה יוצא מהילוך , בשיוט ארוך זה היה קורה, לא במצב שהמצערת משתנה.

בדיקה במוסך, חייבה החלפה של חלק בגיר בעלות 6K, אבל מעבר למוד S בגיר, העלים את התופעה לגמרי.

אציין כי תמיד תמיד, טיפלתי במילר , מוסך המרכזי.

לאורך זמן, זה זול יותר מכל מיני קיצורי דרך.

דוגמאות אם תרצה, אז למכביר.

ולדעתי יחידת והויסאו/BT , תעשה לך חיים קלים, אתה כרגע עם סים כפול בטח, ודפדוף בין אנשי הקשר שלך בנוקיה זה לא משהו שאתה יכול לעשות בנוחות.

אני גם קניתי נוקיה שכזו, ופשוט ויתרתי אחרי שבוע.

supreb 2016 l&k 280 4*4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה MB.

בכל מקרה הטלפון מספיק לי (פחות או יותר) כרגע, חבל לי לשלם תמורת תחליף חלקי שאשתמש בו תקופה לא ארוכה.

אציין כי תמיד תמיד, טיפלתי במילר , מוסך המרכזי.

לאורך זמן, זה זול יותר מכל מיני קיצורי דרך.

דוגמאות אם תרצה, אז למכביר.

אני מטפל במוסך רם בת"א, מוסך קטן אך מצוייד בהתאם לרכבי מרצדס. אע"פ שזה אינו המוסך המרכזי אני מרגיש מרוצה מהשירות והמחיר. החלפים הם OEM או חלפים מקוריים ואני יכול להזמין מבחוץ את מה שנראה לי חשוב (שמן סינטטי מלא, נוזל קירור מקורי וכו')
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1784 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...