Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה בהבנת משמעות סעיפים בטופס מכון בדיקה (הולך לבדוק יום ראשון).

RoadKill
שימו לב! השרשור הזה בן 3099 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אני הולך ביום ראשון למכון בדיקה הראשון שלי (מ.מ.מ. בחיפה) לבדוק רכב דייהטסו סיריון 2008 שלדעתי (הלא מומחת) די שמור.

קודם כל, הבעלים התחייב בקשר לשלדה, גיר, ומנוע. מה נהוג לעשות בעיניין הזה? האם לשלם חצי-חצי, ואם יש בעיות קריטיות בחלקים אלו, אז הוא "אמור" להחזיר לי. ואם הדו"ח "נקי" (שמוביל אותי לשאלה המרכזית) אז אני מחזיר לו את החצי של העלות?

השאלה המרכזית - אני לא יודע להבחין בין סעיפי כסת"ח, לבין סעיפים שאשכרה אומרים שהרכב במצב לא טוב. הנה דוגמא של דו"ח שהיה לי (מליסינג, שלא אומר כלום. רק ע"מ לראות את הסעיפים שקיימים).

car4.jpg

כנראה כל ה'וי' שיש פה ישתנה לX עם סעיפי כסת"ח. אני יודע להיזכר מX בחלק העליון של 'שלדת מרכב', במיוחד לדברים מעל משמעות שולית. עכשיו מעבר לכך ש'קצה שלדה' מקשה ממש במכירת רכב, האם יש לזה משמעות בתכלס?

דבר נוסף, האם כל הדברים שרשומים בחלק התחתון של 'שלדת מרכב' הם בעלי משמעות קוסמטית בלבד? או שיש משהו שיכול להשפיע על מצב מכני?

הנני פשוט נוסע עם הבעלים, ובמקום לטרטר אותו מראש לכמה ימים, ומכך שאני מעדיף לסגור את זה באותו יום (אם אפשר), אני מעדיף שלא להיות תלוי בכך שיענו לי פה מהר (יחסית) אם הבדיקה יצאה תקינה. בנוסף יש לי חבר שקצת מבין בזה שיעביר מבט בטופס גם. אך עדיין - ממש לא יזיק לדעת מה אני רואה.

נ.ב. - יש מישהו ספציפי במכון מ.מ.מ. שבוחן טוב, והאם יש לי אפשרות לבקש אותו ספציפית?

דניאל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית, לסוגיית ה"התחייבות על מנוע וגיר" מצידו של המוכר יש בעייתיות. לטעמי, זה מנהג שחוק שלא שווה כלום, מספיק מוכרים לא לגמרי מודעים למצב המנוע והגיר שלהם. ונניח שיש דוח בדיקה - למרות שהוא "התחייב" יש בעייתיות בפרשנות. רוצה תוקף? נסו לנסח משהו בכתב, למרות שתמיד תהייה לכך בעיה של הבנת הממצאים: הוא יגיד שזה שטויות ולא נחשב רציני וכו'...

כסת"חים הם רבים ומגוונים. למשל: נקישות בגיר, הזעה פה ושם וכו'. אפילו לא מפרקים גלגלים לבדיקה מעמיקה של הבלמים.

שורה תחתונה: חבל על הכסף בבדיקה במכון. עדיף לקפוץ לפחח שעליו אתה סומך, שיבדוק אם אין בעית שילדה או שהרכב לא אחרי תאונה קשה, ורצוי מוסכניק או אדם שמבין באופן כללי במכונאות, שיתן לך בקווים כלליים חוות דעת על המנוע הגיר וגם איך הרכב נוסע.

הכלכלה הישראלית אלצה אותי לעלות לארבעה גלגלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

הבדיקה של חברת ליסינג בהזמנה לפני המכירה לרכב בן 3 שונה מזו שתקבל לרכב בן 7 . קשה לרשום לך את כל האופציות מראש שיכולות להיות בבדיקה העתידית. בגדול גם קשה לדעת מה באמת תקלה ומה כסת"ח בסעיפים של מנוע וגיר. רעשים במנוע ונקישות במעבר בין ההילוכים בגיר לרוב זה כסת"ח. בריחת לחץ , נזילות, הפרשים בין הצילינדרים זה משהו שצריך לבדוק לעומק.

אני לא יודע איך מישהו מתחייב למצב מנוע וגיר. את הגיר לא ממש בודקים.

בסעיף של שלדה ומרכב צריך לשים לב לכל מה שהוחלף או מולחם - מה שמעבר לתיקוני צבע, מעיכות.

כאשר אני שומע שמישהו מתחייב לכל מה שרשמת, משום מה קופצת לי נורת הזהרה "סוחר".

את הבדיקה אתה מזמין ומשלם עליה 100% ולא חצי-חצי ( זה מה שנהוג בדרך כלל ). אחרי זה לא פשוט לקבל את הכספים מהמוכר, גם אם הוא מתחייב. מבחינתי, אני הייתי דורש את כספי הבדיקה בחזרה רק אם היו מתגלות תאונות עם ירידת ערך כאשר המוכר מתחייב שהרכב נקי מתאונות. בקשר למצב מנוע/גיר, בהחלט יכול להיות שהמוכר לא יודע את מצבם האמיתי.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות!

אני קונה מאדם פרטי, והוא כמעט בטוח לא סוחר.

הבנתי אז שבקשר להתחייבות למנוע והגיר אי אפשר לעשות שום דבר משום שהכל מלא בסעיפי כסת"ח ובתחום אפור.

ומה בקשר לשלדה? כל דבר שרשום בשלדה, כולל קצה שלדה, זה נחשב רכב שעדיף לא לגעת? הגיוני על קצה שלדה לדרוש כסף בחזרה על הבדיקה? ז"א, יש דרך להשתמש בהתחייבות הזאת מצד המוכר, ושזה לא יהיה סתם מילים באוויר?

בקשר לקחת את הרכב לפחח/מוסך - לא מכיר אף אחד שאני סומך עליו. בכללי לאור אילוצים כאלה ואחרים, רק אני מתעסק בבדיקת הרכב, ואין לי ידע מקדים בכלל ברכבים, או על מוסכים/פחחים. לכן אני מעדיף מישהו "מוסמך" שאולי יתן לי "אחריות מינימלית", מאשר למצוא מישהו שלא יתן אחריות, או מסמך כלשהו, ואין לי שום דרך באמת לסמוך על המילה שלו.

אני מודע לכך שזה לא מצב אופטימלי, אבל זה מה שיש כשלא מבינים ברכבים =/

בינתיים ברשימה שלי:

כנראה כסת"ח:

1) נקישות בגיר/בזמן העברה בין הילוכים

2) הזעה של X

3) רעשים במנוע

4) תיקוני צבע

5) מעיכות

כנראה לא כסת"ח:

1) בריחת לחץ

2) נזילות

3) הפרשים בין צילינדרים

נורת אזהרה לברוח:

1) בעיות בשלדה (כולל קצה שלדה?)

2) החלפת חלקים (יש חלקים שזה בסדר שהחליפו?)

3) הלחמת חלקים

אשמח לעוד דברים בסגנון (אביא איתי את הרשימה), אני מבין שזה לא וודאי שמה שברשימת הכסת"ח הוא אכן כסת"ח, אבל סיכוי גבוה שכן.

נ.ב. - אם אומרים במכון שיש איזשהי בעיה, נגיד בריחת לחץ. האם הם יוכלו לומר לי סדר גודל של עלות תיקון?

דניאל

עריכה אחרונה על ידי RoadKill
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לעשות בדיקה משלך עצמך,לרכב בן 6 זה נקי מידי.

מה שהבדיקה הזאת בוצעה לפני 3 שנים,לכן לא רלוונטית ולא ניתן להסיק מזה היום כלום.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3099 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...