Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עוד התייעצות בקשר לקרן פנסיה

צביקי
שימו לב! השרשור הזה בן 3076 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכם.

התאחדות הסטודנטים יצאה בתכנית מאוד קורצת, במסגרתה מקבלים פנסיה בדמי ניהול של 1 אחוז מההפקדה ו0.1 מהצבירה, והתחייבות ל7 שנים לעמלות הנ"ל. כל זה במיטב ד"ש.

כשפניתי לעבור, קיבלתי מתקפת שיווק ממגדל, שאת עיקרה אני מסכם במייל המצ"ב

אני מחפש חוות דעת לא תלויה בנושא.

זמנך כמובן מאילו.

אודה לך אם תאשר במייל חוזר כי המייל התקבל.

להלן מס' נקודות להשוואה בין קרן הפנסיה של מגדל מקפת לזו של מיטב דש

אפנה לביצוע ההשוואה:

1. יציבות הקרן- קרן פנסיה בסדר גודל קטן כדוגמת מיטב דש (אחת הקטנות בשוק) חשופה לסיכון רב לאור העובדה כי היא מתבססת על מאגר לקוחות מצומצם (זו הסיבה שהיא גם נדרשת לרכוש ביטוח נוסף מחברת ביטוח זרה),

ככל שהקרן קטנה יותר, היא יציבה פחות ומסוכנת יותר. מכאן ראוי לציין כי מגדל מקפת הינה קרן עם היקף נכסים של מעל 46 מיליארד ₪ (השניה בגודלה) לעומת מיטב דש עם 1.5 מיליארד ₪ ומכאן שהיא יציבה יותר בצורה ניכרת!

2. יכולת ניהולית של כספים פנסיונים לטווח ארוך- כפי שתוכל לראות, בהסתכלות ארוכת טווח, מגדל שומרת על מקום גבוה בשלישיה הפותחת ברמת התשואות בין כל הקרנות בשוק ובמקום הראשון ברמת הסיכון ! (מדד השארפ הטוב ביותר)

מאידך, קרן הפנסיה של מיטב דש ממוקדמת במקום האחרון מבין הקופות לאורך העשור דבר אשר מביא לכך שעלות דמי הניהול יהיו אפסיים (מחיר הפסד)

3. הבדלים תקנוניים- ראוי לציין כי מגדל מקפת נותנת את הכיסוי הטוב ביותר עבור מבוטחים בעלי משפחות הן ברמת ביטוח שארים מוגדל של 150% לאלמנה בשנה הראשונה וכמו כן תוך מתן תשלום לאחר 3 חודשים בצורה רטרואקטיבית עוד מהיום הראשון במקרה של אובדן כושר עבודה!

4. כושר ניהול תביעות-בל נשכח, דש מיטב איננה חברת ביטוח ומערך התביעות שלהם הינו חדש, קטן, ללא נסיון רק שנים בתביעות ובמידה וחס וחלילה קרה מקרה ביטוח כמו נכות צמיתה או חס וחלילה מקרה פטירה אתה ומשפחתך תהיו צריכים להיות תלויים במערך תביעות של בית השקעות, חסר נסיון.

זאת בנוסף לכך שמדובר בקרן קטנה וסופר לא יציבה, לא הייתי ממליץ להניח שאם קרן כזו צריכה לתת התחייבות לתת קצבה חודשית לאלמנה למשך כל חייה, התחייבות זו תתקיים ב 100%.

5. עלויות- הצעתנו עומדת על 1.75+0.15 החל מה 01/10/2015, ללא הגבלת זמן וללא ניתוק תנאים בסיום עבודה.

שאל את עצמך:

* האם הפער שווה מעבר לקופה פחות טובה.

* האם אתה סומך על התחייבות לדמי ניהול מקופה כה לא יציבה ושכבר שברה התחייבות בעבר, ראה כתבה.

דיברנו על זה ביום חמישי, זוכר?

cid:[email protected]:[email protected]

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000888123

מצורפת טבלת השוואה בין הקרנות מאתר משרד האוצר האובייקטיבי "פנסיה נט" -

כפי שתוכל לראות בין הקופות יש פער של מעל ל 30% לטובת מקפת בעשור האחרון!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע,

מיטב בפנסיה זאת קופה חדשה, צעירה וקטנה. יש לכך לא מעט חסרונות. מנגד חברת מגדל היא גדולה ומבוססת יותר אך צריך להבין שאין כאן שיקול של פרמטר אחד.

יש אפילו יותר טובים ממגדל עם דמי ניהול טובים ממה שהציעה לך כדי שלא תעבור.

תבדוק תשואות לאורך זמן, תבדוק את כלל ואת הראל.

התנגדות של בידוד איננה לינארית ואם המתח השאריתי באזור הזליגה של גוף החימום כשהאפס מחובר נמוך מספיק לא תהיה זליגה משמעותית. כשהאפס מנותק מלוא המתח מופיע בנקודה החלשה ונוצרת פריצה להקפיץ את הפחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי דמי ניהול טובים יותר - אני לא מצאתי.

לכן שאלתי מתרכזת בעניין של דמי ניהול vs קופה קטנה

האם הרגולטור לא ייקח אחריות בעניין?

האם באמת עלי לחשוש מקריסת קופה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיטב - דש יצאו בגיוס המוני וזאת הסיבה לדמי הניהול הנמוכים

מיטב דש משכללים את שוק הפנסיה בדמי ניהול אטרקטיביים

קרן הפנסיה של בית ההשקעות מציעה לחברי מועדון הייטק-זון דמי ניהול של 0.09% מהצבירה ו-0.9% מההפקדות בתנאי להצטרפות דיגיטלית

http://www.calcalist.co.il/money/articles/0,7340,L-3653147,00.html

כאחד שיצא לפנסיה בעוד 35 שנה, אני לא מאמין שאני אראה את הכספים שהפרשתי לפנסיה בגלל תספורת או תסבוכת כזאת אחרת של חברת הביטוח - בית השקעות.

לכן אני מאמין בגישה של דמי ניהול כמה שיותר נמוכים כי גם ככה הכסף הזה לא יגיע אליי בסוף :roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני במצב דומה לשלך. יחד עם זאת אני לא רוצה לבאס החלטה משמעותית על אמונה, אחא על משהו יותר רציונלי.

ולכן אני שוב שואל. האם יש במייל שלהם דברים שמצדיקים דמי ניהול כפולים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי בלבד, יש להם הצדקה לדמי ניהול כפולים רק בגלל המנגנון הגדול יותר.

וכמו שגולן טלקום נכנסו בחברות הישנות והורידו מחירים, כך מיטב דש עושה. בכל זאת מדובר בבית השקעות גדול ולא באיזה חברה קיקיונית. ואם לא תהיה שם מעילה גדולה לא נראה שתהיה בעיה לקבל את הכסף בעתיד.

בנוסף מגדל צריכים להחזיר את ההשקעה שלהם בקניית הקרן. כאשר בעבר לפני רפורמת בכר, כולנו שילמנו דמי ניהול מאוד נמוכים. למיטב אין את הגיבנת הזאת

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאף אחד מכאן וגם לי כמובן, אין תשובה ברורה אם זה יהיה טעות להצטרף לדש בפנסיה. אפשר לעשות הערכות, לשער, לחשב סיכונים.

אגב, באופן אישי, אני לא פוסל אותם על הסף. רק צריך להיות מודע למהלכים שעושים.

התנגדות של בידוד איננה לינארית ואם המתח השאריתי באזור הזליגה של גוף החימום כשהאפס מחובר נמוך מספיק לא תהיה זליגה משמעותית. כשהאפס מנותק מלוא המתח מופיע בנקודה החלשה ונוצרת פריצה להקפיץ את הפחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...