Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יעוץ ברכישת רכב מרווח\ג'יפון

mb1983
שימו לב! השרשור הזה בן 3100 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

אנחנו משפחה בת 4 נפשות עם 2 כסאות בטיחות מחפשים רכב מרווח, גבוה ושיהיה גם עם קצת לוק מרשים. וכמובן צריכת דלק לא רעה. התקציב הוא בסביבות 120 אלף (פלוס מינוס).

ההתלבטות בינתיים בין:

סוזוקי קרוסאובר (חדש) - הכי מרווח ויש קצת לוק של ג'יפ אבל מרגיש במראה קצת מיושן בשביל רכב חדש

סוזוקי ויטרה - מרשים אבל לא מרווח בכלל? הבגאז' ממש קטן

ניסאן קשקאי? (יד 2) הבעיה למצוא כזה משנת 2013 - 2014 אבל יותר מרשים ומרווח

לכל אלה גם צריכת דלק לא רעה

עוד הצעות? רעיונות ועצות יתקבלו בברכה

עריכה אחרונה על ידי mb1983
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם הקשקאי לא חסכוני במיוחד...

אופציה טובה נוספת ודי חסכונית היא המאזדה CX-5 שבתקציב ייכנס מודל 2012.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיף באיזה נושא?

כנראה שמדובר באותו מנוע, אני אישית לא אהבתי את העיצוב של הקרוסאובר והויטרה נראה יותר טוב ודומה יותר לג'יפון.

לקרוסאובר תיבה רציפה ולויטרה תיבה אוטומטית רגילה (שתיהן אוטומטיות, ההרגשה שונה ברציפה) הקרוסאובר כנראה יהיה יותר חסכוני בפער לא ממש גדול.

לטעמי עדיף את הויטארה, גם פחות נפוץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הקטע של המראה חשוב לכם - הויטרה לוקחת.

לגבי זה שהויטרה פחות נפוץ, לדעתי זה יעבור לו :roll:

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אומנם יש יוצאים מן הכלל, אבל לדעתי ברוב המקרים זה משפט עם היגיון שבור כאשר הוא מכיל את המילים ג'יפ/ג'יפון וצריכת דלק לא רעה. צריך לקבל את הרכב כמה שהוא - מפלצת זללנית (עד כמה זה כבר תלוי באיזה סוג של נהג אתה ומהי סוג הנסיעה הטיפוסית שלך) ולדעת שזה מתלווה לצד הרבה מאד יתרונות - שהבולטות הן נוחות ותחושת ביטחון על הכביש.

בכל אופן, לדעתי מבחינת התאמה (פחות או יותר) לתקציב, ומבחינת החיפוש אחר רכב בעל מראה מרשים, הספורטאז' של קיה יכולה לעשות את העבודה, אם לא העפת מבט אז אולי שווה לך לעשות את זה. אם אתה נחוש להחליט בין הסוזוקי והניסן, אני הייתי הולך על הקרוסאובר של סוזוקי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אומנם יש יוצאים מן הכלל, אבל לדעתי ברוב המקרים זה משפט עם היגיון שבור כאשר הוא מכיל את המילים ג'יפ/ג'יפון וצריכת דלק לא רעה. צריך לקבל את הרכב כמה שהוא - מפלצת זללנית ולדעת שזה מתלווה לצד הרבה מאד יתרונות - שהבולטות הן נוחות ותחושת ביטחון על הכביש.

הפוך גוטה, הפוך.

לעניין צריכת הדלק - צריכת הדלק של הג'יפונים היא קרובה מאוד לצריכת הדלק של המשפחתיות עם מנוע זהה. במרבית המקרים תוספת המשקל בגלל הגובה של הרכב היא שקולה לעוד בנאדם / בנאדם וחצי נוספים באוטו. אתה מוזמן לבדוק.

מכיוון שעד היום לא שמעתי מישהו אומר "צריכת הדלק של הרכב cסדר, אבל אם אתה נוסע באוטו עם חבר אז האוטו הופך להיות זללן של דלק" צריך להסתכל על העובדות ולא על תפיסות שגויות. כן, כנראה שגם מקדם הגרר (ההתנגדות מול הרוח) של הג'יפון יהיה גבוה יותר זה נתון שמשפיעה גם הוא על צריכת הדלק לרעה אבל שוב, אין כאן מעבר מרכב חסכוני למפלצת זללנית. מה שישפיע הכי הרבה על צריכת הדלק זה סגנון הנהיגה.

תחושת בטחון - כן, ג'יפונים מעניקים תחושת ביטחון שנובעת משדה הראיה העדיף, ומתחושת הבטחון המזוייף שמקנה רכב שהוא פיסית יותר גדול. עם זאת, צריך לקחת בחשבון שגם מרכז הכובד של הג'יפונים יותר גבוה (ושל הג'יפים בכלל הרבה יותר גבוה) וכבר היו מקרים בהם בהתנגשות צידית הג'יפ/ון מצאת את עצמו מתהפך על הצד כשרכב רגיל היה רק נהדף /נגרר על הכביש.

לגבי הויטארה - היא רכב פצפון. אני ממליץ שתיגשו לאולם התצוגה עם כסאות הבטיחות של הילדים, ועם העגלות / טיולונים ותבדקו אם האוטו מתאים לצרכים שלהם. אני משער שתמצאו שהוא לא מתאים.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקתי את הויטארה באולם התצוגה עם כיסא תינוק גדול במיוחד (איוונפלו סימפוני), ולדעתי מכל בחינה פרקטית היא ממש לא קטנה.

אפילו כשהכסא פונה אחורה ומותקן לפי ההוראות, ניתן למשוך את הכסא עד לסוף המהלך שלו אחורה (עם הרמת כסא הנהג למקסימום, תוך הפעלת לחץ על הכסא).

מבחינת תא המטען, כשיש לי הרבה מטען - אין לי בעייה לוותר על כיסוי תא המטען, ואז נפח התא גדול בהרבה מ-375 הליטרים המצהרים, בדקתי שנכנסת מזוודת 32 אינץ' בעמידה ולפניה עגלת תינוק מקופלת, גם בעמידה, כך שנשאר חצי תא מטען לכלב (או לדברים נוספים :-)) גם עם שני הדברים הללו בפנים.

בכל מקרה - כדאי לכם לבדוק אותה בעצמכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3100 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...