Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרתכם לגבי בעיה מול Hertz גרמניה.

RS
שימו לב! השרשור הזה בן 3117 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אשמח לקצת עזרה - לפני חצי שנה שכרתי רכב בגרמניה לעשרה ימים בהרץ עם ביטוח בסיסי.

כשהחזרתי אותו הפקיד בקבלה העיר את תשומת ליבי לגבי שריטה (קטנה) שהייתה על הדלת.לא עשיתי שום שיפשוף עם הרכב בזמן השימוש שלי בו (יכול להיות שהשריטה היתה שם כשקיבלתי את הרכב ויכול להיות גם ששרטו בכוונה בזמן שהאוטו היה אצלי) אמרתי לפקיד שלא עשיתי שום שיפשוף על האוטו, הפקיד אמר לי שאין לי בעיה עם הדבר הזה כי הביטוח הבסיסי גם ככה מכסה דברים מינוריים כאלה, אבל ביקש ממני לחתום שראיתי שיש שריטה על האוטו ולהוסיף הערות אם יש לי.

חתמתי שראיתי את השריטה והוספתי שאין לי שום קשר אליה (וכל זאת בידיעה שהביטוח מכסה זאת, בהסתמך על דבריו של הפקיד) - חזרתי לישראל ושבועיים אח"כ ראיתי שהרץ הורידו לי מחשבון הבנק 320 יורו. לא התקשרו אליי, לא שלחו מכתב, לא מייל ולא יונת דואר.

בתגובה שלחתי אימייל פעמיים להרץ גרמניה ולא חזרו אליי עם תשובה, לא נותרה לי ברירה אלה ליצור קשר עם חברת האשראי ולבקש מהם לחסום את העסקה, חברת האשראי שמה את העסקה על דיליי ויומיים אח"כ הרץ פנו אליהם בטענה שהרכב נשרט והם דורשים על כך 320 יורו.

חברת האשראי פנתה אליי לשמוע את הצד שלי, נתתי להם את ההסברים שלא יצרו איתי קשר והצגתי בפניהם את סכום העסקה המקורית. חברת האשראי קיבלה את ההסבר שלי ודחתה את דרישת התשלום של הרץ.

לפני יומיים קיבלתי מכתב בדואר מהרץ שאם אני לא משלם את הסכום ע"ס 320 יורו הם פונים לחברת גבייה חיצונית שמתעסקת בגבייה בינלאומית מה שיגרום לי לאי נוחות ותשלום של סכומים גבוהים יותר.אני מרגיש שיש פה ניסיון לעקיצה (וגם יש הרבה מקרים כאלו בפורומים ברחבי האינטרנט, גם של הרץ בגרמניה).

השאלה היא מה ההשלכות על דבר כזה במידה ואני מחליט לא לשלם? אין שום הצדקה להתנהגות הברברית הזאת של הרץ (חיוב 320 יורו ללא התראה, אפילו קבלה לא שלחו לי, בכל זאת 320 יורו על תיקון שריטה נשמע לי תלוש מהמציאות וכנוסף פקיד קבלה שאומר לי שהביטוח מכסה זאת).

(נכתב בעבור חבר).

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם הסכום הזוי (אלא אם זו הערכת שמאי) וגם התשובה התמוהה של הפקיד בחברת ההשכרה.

הטעות של חברך היא שהוא לא דאג להחתים את הפקיד על מהות הנזק ומה ההליכים הצפויים.

בגדול, הערבון הכספי היחיד של חברת ההשכרה הוא האישור של חברת כרטיסי האשראי.

אין להם שום אמצעי לתבוע ממנו את הכסף, ועל פניו נראה שהם מנסים להלך עליו אימים בשיטת מצליח.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחלק מהפוליסות אתה חותם שעד לסכום מסויים הם רשאים לגבות ממך גם ללא הודעה. בהרבה מקרים (מוצדקים או שלא) בוקר אחד אתה רואה שירד סכום ואז מתקשר כדי להבין על מה ולמה.

תקרא בהסכם שלך מה כתוב.

אגב, אולי יש איזה low cost לשם. טוס, דבר איתם ותחזור :)

A3

A4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למי שיקרא את השרשור הזה בעתיד:

כדי להמנע ממצבים כאלה, חשוב לעשות "ביטול השתתפות עצמית".

כן, זה עולה עוד כמה עשרות (בודדות) של מט"ח, אבל נותן לכם שקט נפשי וחוסך הוצאות מנופחות.

יש חברות שאצלן זה נקרא "החזר השתתפות עצמית". זה גם שונה במהות. משלמים השתתפות עצמית לחברת ההשכרה בחו"ל, ומקבלים החזר מהחברה ששכרתם דרכה בארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמרת את חוזה השכירות? פרטים כאלה צריכים להופיע בו, כולל ההשתתפות העצמית. סכום של 320 אירו וגם כפול ומשולש אינו חריג להשתתפות עצמית בשכירת רכב, ונתקלתי גם ב-5000 אירו לרכב סטנסרטי לגמרי. והשיטות הנלוזות של חברות ההשכרה מוזכרות בפורום זה מדי מספר שבועות (האחרון היה מישהו שנתבע בסכום נכבד תמורת ניקוי הרכב, באיטליה). הידעתם כי באירופה מקובל לגבות 200 אירו ממי שנתפס מעשן ברכב שכור? מכירים את תרגילי מילוי מיכל הדלק? הסטנדרטים באירופה הם כאלה שגם פגם בצבע בגלל שבב שהועף על ידי משאית מחוייב בתשלום תמורת תיקון.

אני למדתי כבר מזמן שצריך להרחיב את הביטוח למכסימום, אם כי בחלק מהשכירויות האחרונות רכשתי הרחבה דרך מתווך הרכב (AutoEurope ו-Rentalcars.com), במנגנות התשלום ותביעת החזר שתאר pasat04. המקום היחיד שבו אתה כבול לגמרי לחברת ההשכרה הוא איטליה, שכן החוק האיטלקי מחייב רכישת הביטוח דרך חברת ההשכרה בלבד.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביוני הייתי בצרפת והשכרתי רכב מהרץ הצרפתית,

אחרי חודשיים אני מקבל דואר הביתה מהרץ עם תשלום של 19.90 יורו על "העברת הפרטים שלך עקב דוח".

שבוע אחרי זה אני מקבל דואר מצרפת עם דוח תנועה על מהירות(מטורף שכמוני תפסו אותי נוהג ב96 קמ"ש בכביש שמותר בו 90 קמ"ש)

העסק מרגיז שמה כי המהירות פתאום משתנה וישר אחרי השלט יש מצלמה וכנראה לא הספקתי להאט לפני שסיימתי להאט מ110 ל90.

הדוח היה ע"ס 45 יורו, מעצבן לשלם להרץ עוד 20 יורו על..להגיד לממשלת צרפת לשלוח אלי דואר.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בסדר, בארץ תשלם תמורת העברת חשבונית של כביש 6, בצרפת תהיה פטור מזה כיון שהתשלום נעשה במעבר בשער בכביש.

אין לי מושג כיצד חברת ההשכרה מחשבת עת עלות העברת הדו"ח על שמך. יתכן שמדובר בביורוקרטיה המצריכה עבודה של אנשים והעברת דואר, יתכן שמדובר במקור רווחים מתוכנן. אני מניח שמדובר בשילוב של השניים ביחס כזה או אחר.

אני, אישית, "זכיתי" להתקל פעם אחת בחיוב לא צפוי של חברת השכרה, לאחר שהחזרתי רכב במינכן. כיון שהיה לי ביטוח עם השתתפות עצמית 0 (ואכן שרטתי את הרכב הרחב במיוחד בכניסה לחניון ביום הראשון לטיול) כנראה שהיה מדובר על חוסר של 1-2 ליטר דלק במיכל. אבל היה מדובר על משהו בסביבות 30 אירו, כך שהעדפתי לשתוק ולא להשחית אז תזמני וכספי על דואר רשום, כאשר מראש ברור לי שהסיכוי לבטל את החיוב קלוש.

ד"א - זה היתרון של שכירת רכב באמצעות סוכן ישראלי. במקרה כזה ההתנהלות מולו ולפי החוק הישראלי, אבל בעקר נחסכים קשיי התקשורת והשפה.

מטורף שכמוני תפסו אותי נוהג ב96 קמ"ש בכביש שמותר בו 90 קמ"ש)

העסק מרגיז שמה כי המהירות פתאום משתנה וישר אחרי השלט יש מצלמה וכנראה לא הספקתי להאט לפני שסיימתי להאט מ110 ל90.

אילו הכנת שעורי בית לפני הנסיעה היית לומד שסף האריפה באירופה נע בין 2-8 קמ"ש מעל המותר לפי המדינה, סוג הכביש וסוג אמצעי האכיפה. וכי צרפת מפורסמת במספר המצלמות המוצב בה, עם טענה ליעילות רבה מאד בהפחתת מספר ההרוגים בתאונות מאז שהוצבו, במסגרת אריפה נוקשה ביותר במדינה שכנראה שברה שיאים אירופיים במספר ההרוגים. אני למדתי שבאירופה נוהגים 2 קמ"ש מתחת מותר, ולא אחד מעליו.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי מושג כיצד חברת ההשכרה מחשבת עת עלות העברת הדו"ח על שמך. יתכן שמדובר בביורוקרטיה המצריכה עבודה של אנשים והעברת דואר, יתכן שמדובר במקור רווחים מתוכנן. אני מניח שמדובר בשילוב של השניים ביחס כזה או אחר.

מידיעה זה מצריך אנשים, זמן וגם בחלק מהמקרים כסף שהם לא מצליחים לגבות ולכן הם מחשבים כך את העלות.

A3

A4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הידעתם כי באירופה מקובל לגבות 200 אירו ממי שנתפס מעשן ברכב שכור?

מעניין, זה חדש לי.

תגדיר ״נתפס״ - על סמך חוש ריח של הפקיד בסוכנות בעת החזרת הרכב או שוטר שעצר את הרכב לבדיקת רשיונות ורואה את הנוסע / נהג מעשן?

You may kiss the bride.

בא לשאול על חשבון בנק, יצא נשוי. קארספורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע, אבל בשכירויות שלי בשנתיים האחרונות הסעיף ברור לחלוטין, ומדובר בשכירת רכב ב-5 מדינות שונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תרמית קלאסית.

גם בסניפי ההשכרה בארץ זה מתנהל ככה, כי הם מנסים לעמוד ביעדים. ראיתי מקרים כאלה בשידור חי.

אני מציע להפוך את הקערה על פיה ולשלוח מכתב מטעם עורך דין (יש לך קבוצה בפייסבוק בשם "תשאל עו"ד שישמחו לעזור), כזה שינסה להוריד אותם מהעץ, בו אתה מציין את כל העבודות והחוקתיות לגבי מה שהם מנסים לעשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביוני הייתי בצרפת והשכרתי רכב מהרץ הצרפתית,

אחרי חודשיים אני מקבל דואר הביתה מהרץ עם תשלום של 19.90 יורו על "העברת הפרטים שלך עקב דוח".

שבוע אחרי זה אני מקבל דואר מצרפת עם דוח תנועה על מהירות(מטורף שכמוני תפסו אותי נוהג ב96 קמ"ש בכביש שמותר בו 90 קמ"ש)

הדוח היה ע"ס 45 יורו, מעצבן לשלם להרץ עוד 20 יורו על..להגיד לממשלת צרפת לשלוח אלי דואר.

קרה לי אותו דבר בדיוק עם סיקסט גרמניה, רק שהדו"ח שקיבלתי היה 25 יורו והם גבו ממני 20 יורו נוספים.

במקרה שלי אני התעקשתי לשלם ביטוח עבטר 'אפס השתתפות עצמית' כך שאני יודע בדיוק מה עלות השכרת הרכב וכאשר הגיעה אליי דרישת התשלום הפצרתי בהם להחזיר את הכסף שגבו שהרי שילמתי להם מחיר 'פיקס' ולטענתי כל עלות כרוכה נוספת על כתפיהם.

הם התעקשו בהתחלה. בסוף קיבלתי החזר.

מחזק את ההמלצה של 'פאסאט' - תוסיפו כמה גרושים להשכרה ותעשו ביטוח 'כולל הכל ללא השתתפות עצמית'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בכל מקום זה אפשרי. יש מדינות שבהן בכל מקרה תהיה השתתפות עצמית של כמה מאות אירו, אבל יש הבדל בין 200 אירו ל-5000.

כמוכן - בנהיגה בחו"ל צריך להביא בחשבון חוסר היכרות עם התנאים, המנהגים והאכיפה המקומיים, ולהכניס לתחשיב קנס כזה או אחר. הודעת קנס יכולה להגיע גם אחרי שנה-וחצי שנתיים, ודיווחים בפורום זה סיפרו על קנסות כבדים במיוחד לעבירות מהירות (4000 ש"ח, בנורווגיה), או כניסה לאזורים מוגבלים (המפורסמת ביותר - פירנצה, שבה אפשר לספוג קנס על כל מעבר ליד המצלמה, כלומר אפילו מספר פעמים ביום אחד).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3117 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...