Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מצולם: צביעת פלסטיקה פנימית (בקטנה) - טויוטה יאריס T Sport

שימו לב! השרשור הזה בן 2788 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

מזה לא מעט זמן זממתי לעשות שינוי קוסמטי קטן (מה שמאוד לא אופייני לי, בכל הנוגע למראה ועיצוב אני בעד שמירה על מראה מקורי בחזקת "כל המוסיף גורע").

פתחי המזגן בדגם ה TS מגיעים בתוספת טבעת ניקל סביב פתחי המזגן, מה שממש לא לטעמי ולא נראה לי קשור לרכב בשום צורה.

חשבתי שזה יכול להיות רעיון לא רע לצבוע את הטבעות הללו בצבע הרכב, מה שיכניס קצת צבע לתא הנוסעים השחור וישבור את המונוכרומטיות המשמימה. בהמשך חשבתי לצבוע את כל הניקלים בתא הנוסעים לאדום (ידיות פתיחת דלת, סמל על ההגה ובאיזור ידית ההילוכים) אבל הרגשתי שזה כבר יהיה מצועצע למדי. בסופו של דבר צבעתי רק את החריטה בראש ידית ההילוכים ואת פתחי המזגן.

בשלב הראשון פירקתי את ידית ההילוכים. הידית יושבת על המוט בהברגה ובכדי לפרק את עיטור הניקל יש לפתוח בורג פיליפס שמסתתר בבסיסו.

1.jpg

הצבע בו השתמשתי למילוי החריטה הוא בקבוקון עם מכחול בצבע הרכב שהזמנתי בשעתו מאי-ביי ועלה כמה עשרות שקלים. מצויין לתיקון של כל מיני שריטות קטנות ופיצוצים בצבע.

2.jpg

דחפתי את הצבע לתוך החריטה וניגבתי בזהירות עם מטלית לחה את העודפים. חזרתי על זה פעמיים.

3.jpg

התוצאה הסופית:

4.jpg

מכאן עברתי לפתחים של המזגן. ככה זה נראה לפני:

YRS 007.jpg

5.jpg

כדי להגיע לטבעות הניקל יש לפרק את חלקו העליון של הדשבורד. לא יותר מ 10 דקות עבודה והדשבורד והקונסולה האמצעית היו בחוץ.

6.jpg

בהזדמנות הזו החלטתי לחזק את תריסי המזגן שפיתחו קצת חופש, בעיקר זה של הנהג שלא ניתן היה לקבע אותו. פירקתי את הציר המקשר בין שני התריסים ודחפתי ספוג ניילון דק שמייצר התנגדות בציר. זה עובד מעולה. בתמונה רואים את הספוגים לפני שעיגלתי וצבעתי אותם בשחור.

7.jpg

טבעת הניקל. מסתבר שבדשבורד רואים רק חלק קטן ממנה.

8.jpg

כאן אני מוצא לנכון להכניס את ההערה הכי חשובה על העבודה הזו. כל התעסקות עם צביעה מצריכה זמן, סבלנות, חומרים טובים ותנאי עבודה. כל טבעת כזו שוייפה ידנית במשך שעה וחצי עד שהסרתי ממנה את כל הניקל וזה רק בחלקים החשופים, בשאר הטבעת לא נגעתי. שום צבע לא נתפס על ניקל או על שאריות ממנו, צריך לשייף עד רמת הפלסטיק. מי שיחפף כאן ימצא את עצמו עם צבע מתקלף אחרי יום.

השיוף בוצע עם נייר גס יחסית (120) עד לרמת הפלסטיק ולאחר מכן שיוף עדין יותר עם נייר 600. לא ראיתי טעם לעלות למספר גבוה יותר, הפלסטיק כמעט ולא היה מחורץ, השיוף נעשה בעיקר כדי להוריד את ציפוי הכרום. לאחר מכן שטפתי את הטבעות וניקיתי אותן עם אלכוהול.

עטפתי כל טבעת עם איזולירבנד כדי לא לצבוע חלקי כרום של שייפתי, לקחתי תבנית חד פעמית, מרחתי מעט דבק פלסטי על רגלי הטבעות והדבקתי אותן לתבנית.

את התבנית הנחתי בתוך קרטון גדול שהצביעה נעשתה בתוכו (טעות). השתמשתי בספריי צבע יסוד + 3 שכבות נוספות של צבע FUSION אדום ייעודי לפלסטיק של חברת KRYLON. יש לי ניסיון נהדר עם הצבע הזה ואני מקווה שגם הפעם הוא לא יאכזב.

9.jpg

11.jpg

לאחר מכן נתתי לצבע להתייבש שעה באוויר הפתוח ואחר כך הכנסתי את התבנית לתנור בחום של 70 מעלות למשך שעתיים וחצי. למה שעתיים וחצי? אין סיבה של ממש, בדיעבד היה אפשר להשאיר אותה בתנור כל הלילה, זה רק היה מאיץ את תהליך הייבוש וההתקשות של הצבע.

12.jpg

לאחר שהטבעות התקררו ביצעתי עוד 3 שכבות ריסוס של לקה אקרילית שקופה של MOTIP. על אף שאין צורך בייסוד או בלקה כשעובדים עם ה FUSION העדפתי להשקיע קצת יותר כדי להיות בטוח שהעבודה תעשה כמו שצריך. התוצאה הסופית:

13.jpg

14.jpg

15.jpg

לצערי ועקב תנאי הצביעה הגרועים הצביעה אומנם יצאה אחידה ונטולת אבק אבל גם יצרה טקסטורה מגורענת על הצבע בגלל חלקיקי הצבע שהתפזרו בקרטון והמשיכו לנשור בזמן הייבוש. אומנם קצת התאכזבתי שהגימור לא יהיה חלק ומבריק, אבל בשורה התחתונה זה דווקא יצא מיוחד ואף תואם לטקסטורה המחוספסת של הדשבורד ברכב, תמונות בתקריב נמצאות למטה.

ניצלתי את ההזדמנות שהדשבורד פתוח כדי לעשות עוד משהו. רכשתי חתיכה של ספוג אקוסטי (מחנות מתמחה, זה לא ספוג ביצים פשוט) והכנסתי חלקים ממנו לכל מקום שהיה פנוי בדשבורד. הדבקתי מספר חתיכות גם על הדשבורד עצמו והפלסטיקים של קורות ה A כמו שאפשר לראות בתמונה (השתמשתי ב MONTAGE KIT של Bison, זה דבק בנייה ואחד מהחזקים שיצא לי להכיר). עוד לא יצאתי לנסיעת מבחן עם הרכב אבל אני רוצה להאמין שיהיה איזשהו שינוי.

16.jpg

17.jpg

18.jpg

ההרכבה הייתה בסדר הפוך לפירוק. בזמן ההרכבה הכנסתי חתיכות נוספות של חומר הבידוד בכל מקום שיכולתי. והתוצאה הסופית:

19.jpg

20.jpg

21.jpg

22.jpg

23.jpg

כמו שאמרתי צביעה טובה מצריכה זמן וסבלנות. כדי לאפשר זמן ייבוש מינימלי לפני ההרכבה פרוייקט כזה יימשך לפחות יומיים-שלושה, תלוי מה רוצים לעשות וכמה עבודת הכנה יש.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

עבודה מאוד יפה.

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאוד אהבתי,עשית דברים עדינים אבל מוסיפים הרבה,חייב לציין שגם אחרי הרבה שנים הדשבורד הזה ניראה טוב.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

התוצאה הסופית נראית מעולה.

למה חיממת את זה בתנור? לזרז את היבוש?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הפידבק.

תנור הוא סביבה "סטרילית", מאיץ את תהליך הייבוש וההתקשות של הצבע ומוריד סיכון למזהמים שיתייבשו על הצבע.

לגבי הרעשים אעדכן, מסקרן אותי מאוד מה ישתנה אם בכלל.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התחשק לו משהו מתוק. :)

עבודה מאוד יפה איתמר, כיף לראות פרוייקטונים שכאלה.

תוספת קטנה ומדליקה, טוב שבחרת לא להאדים שאר החלקים.

"יאללה בירי".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בדיוק בטעם טוב, יותר מזה כבר יהיה עמוס ומכוער.

פרוייקט יפה ועבודה ייסודית.

מעניין אם יהיה שיפור בבידוד רעשים, אני הדבקתי ספוג כזה בדלתות וישר שיפור קל, עיקר הרעש הוא מרצפת הרכב ובתי הגלגלים.

מצאתי ספוג יותר זול והדבקתי אותו סביב דברים מתכתיים שבדלתות ובכל מקום ששמעתי ממנו קירקושים בזמן נסיעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2788 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...