Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האוטו הראשון שלי ואני רוצה לפנק אותו

dvd
שימו לב! השרשור הזה בן 7041 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכל שוכני הפורום

רציתי לשמוע את דעתכם

קניתי אוטו (הראשון שליsmiley1.gif) סיטרואן ZX שנת 95 נפח מנוע 1400 ואני רוצה לפנק אותו (לאט לאט כמובן)

עכשיו תבינו דבר אחד אני לא רוצה לשפר לו את הצורה ואני לא רוצה שיהיה מפלצת כח סוס (אני בספק אם בכלל אפשרsmiley36.gif)

אני רק רוצה שהוא יחזיק לי הרבה זמן ושצריכת הדלק שלו תהיה כמה שיותר נמוכה

עכשיו החלטתי שאני יתחיל מבפנים החוצה,משמע קודם כל מנוע וחלקים פנימיים אח"כ פחחות צבע ותוספות למינהם

עכשיו רציתי לדעת במה להתחיל כי אני לא מבין כל כך במכוניות (כמו שאמרתי זהו רכבי הראשון)

איך אפשר לפנק את האוטו? מאיפה בכלל להתחיל?

אני חשבתי להחליף לו את כל הפילטרים לפילטרים ושמנים חדשים (וכמובן שאני רוצה את ההכי טובים)

יש למישהו המלצה על סוג הפילטרים או שאולי להתחיל עם משהוא אחר

רק תיזכרו שאני לא מבין בכלל במכוניות ולכן אני שואל אותכם אז אל תיתנפלו עליי בתשובות כמו:"תימכור את האוטו ותיקנה אימפרזה"

המטרה שלי היא לפנק את האוטו ולא לשפר

אני אשמח לתגובות מועילות

בברכה DVD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמכור את האוטו ותקנה לאנטיס!

סתם סתם...

רק אגיד לך שלפני כל הפינוקים, כדאי ראשית לעשות יישור קו.

יישור הקו יכלול בראש ובראשונה החלפת רצועת טיימינג והחלפת שמנים, פילטרים, פלאגים, ובקיצור, טיפול 10,000 מלא.

כל זאת באם אינך יודע בבטחה את הסטוריית הטיפולים של הרכב, ומספיק הספק הקטן ביותר ע"מ להחליף רצועת טיימינג, זאת ע"מ שבמקום לפנק אותה, תצטרך לנתח אותה בקרוב.

עקב חוסר נסיוני, אמליץ לך על הדברים הבאים בינתיים, מכיוון שאיני בטוח בשאר ואיני רוצה להטעותך.

- מסנני שמן, דלק ואויר. יש לבדוק לגבי מתי יש להחליף את שמן הגיר, ואם לא הוחלף בעבר יש להחליפו, ואולי גם את מסנן שמן הגיר (צריך להיות מפורט בספר הרכב).

- פלאגים.

- בדיקת בלמים.

- החלפת רצועת הטיימינג.

אנא פרט אם הינך יודע את עבר הטיפולים של הרכב, והאם היו בעיות כלשהן בבדיקה לפני הקנייה והאם תוקנו.

בברכה,

שחף בן צבי.

בברכה,

שחף בן צבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון תוודא שהרכב עבר טיימינג ומתי , ואם לא ידוע לך אז תתחיל בזה .

דבר שני טיפול שוטף שכולל שמן - פילטר שמן - פילטר אויר ,פלאגים וכד'- וכמובן לבדוק תקינות מערכת הבלמים ברכב!

דבר שלישי - לבדוק תקינות צמיגים - צינורות של הרדיאטור ובדרך תחליף נוזל קירור - לנוזל קירור ירוק(פזכולנט).

דבר רביעי - סע בזהירות ותעקוב אחרי הטיפולים ברכב שלך ואל תזניח אותו ! בהצלחה

...הקדימו אותי (אפשר למחוק את מה שרשמתי)

JDM :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואלה אני ממש לא יודע מה עשו עם האוטו אבל הבעלים הקודמים אמר שהוא החליף את רצועת הטיימינג איך אני יכול לבדוק את זה?

ואוטו לא עושה שום בעיות רציניות

תודה על התגובה המעולה -עכשיו יש לי כיוון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור התחלה הייתי מבצע לאוטו שטיפה + פוליש ווקס + קיטור חם בפנים הרכב, ע"מ שהאוטו יקבל קצת הרגשה חדשה, ולפינלה של הניקוי, פחית ריח בריח "רכב חדש", עושה עבודה מצויינת להרגשה טובה.

ואח"כ כמובן, ישור קו עצבני, ואז קוסמטיקה.

אור מעבר לדלת, שירותי פריצה לבית ולרכב 24/7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה DVD , שים לב לרשימונת קצרצרה.

א. להחליף שמן ל10-40 חצי סנטטי איכותי ( כל המוסכים של פיזו סיטרואן בארץ עברו עכשיו לACDELCO עקב הסכם אבל שמן של כל חברה גדולה יעשה את העבודה יופי.

ב. להחליף פילטר שמן למקורי בלבד! לא תחליפי ולא שום דבר אחר.

ג. להחליף מים ולעשות ניקוי רדיאטור , מומלצים המים המקוריים של פיזו טכניק , או פרסטון שרוב האנשים קונים , לקנות 6 ליטר , 5 לא תמיד יספיקו כולל ניקוז.

ד. פלאגים - האקווים הצרפתיים המקורים מצוינים או איזה בוש או NGK , אבל חובה שיתאימו לפי הספר רכב שמומלצים לאוטו ספציפית ולמנוע!.

ה. חוטי הצתה.

ו. להחליף שמן גיר אם אף פעם לא הוחלף יהיה נחמד

ז. אם הטיימינג נעשה במוסך מורשה אפשר לראות את זה במחשב של כל מוסך מורשה ומתי , ההמלצה - כל 60 אלף או 90 ( לא זוכר בדיוק , כל מוסך יוכל לענות לך על זה ) או 3 שנים , הראשון מביניהם , 3 שנים בלי ? תעשה טיימינג.

ח. פילטר אויר חדש.

ט. פילטר דלק חדש , אם לא עשו ניקוי מזרקים אפשר לשקול.

הגעת לפה ? סיימת פחות או יותר טיפול ראשוני ורוב הסיכויים שאחרי שתבדוק את הברקסים , הבולמים וחלקי הפרונט שהאוטו שלך יהיה תקין ויסע יפה מאוד ובאמינות לא רעה.

מעבר לזה אם יש לך תלונות אילו ואחרות אתה מוזמן לשטוח אותם ונראה איך אפשר לעזור לך.

ליביו

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש קיטור שהוא לא חם?:lol:

אבל נתת לי כיוון חדש איפה עושים שטיפה עם קיטור?:roll:

יש קיטור לא חם, קיטור איננו מתבסס על מים חמים בהכרח כפי שהרוב חושב, קיטור עובד על מים עם לחץ אוויר דרך קומפרסור, ויש אפשרות למים חמים או קרים...

אם אתה מאיזור המרכז, אשמח לארח אותך ברחיצת המכוניות שאני עובד בה...

אור מעבר לדלת, שירותי פריצה לבית ולרכב 24/7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אההה האאאא פה הטעות שלך....

קיטור הוא תוצר של הרתחת מים והבאתם לאידוי בלחץ.....

שטיפה עם מים קרים אולי מכונה קיטור אך למעשה אינה קיטור אמיתי וטהור אלא סתם "שטיפה בלחץ" ככה ש....

זה כמו להגיד אגזוז לחץ על אגזוז "זרימה חופשית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7041 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...