Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רוני אהרנוביץ מתייחס לצוקרמן

shayy
שימו לב! השרשור הזה בן 7007 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 67
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפחות היית נותן לינק לכתבה שעליה מדבר אהרנוביץ:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3032215,00.html

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפחות היית נותן לינק לכתבה שעליה מדבר אהרנוביץ:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3032215,00.html

לטובת החיים בחו"ל מישהו יכול לתמצת את הכתבה ב YNET ? (למי שלא יודע למי שיש IP מחו"ל YNET הוא אתר בתשלום ).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת הכתבה בשלמותה:

ענק הוליד גמד

תוכנית התחקירים של עמנואל רוזן, "זה הזמן", מצאה לכאורה אי סדרים במבחני הריסוק של ה-EuroNCAP, החשובים והמשפיעים בעולם. אלא שאחרי ה"חשיפה" , נותרתי בעיקר עם... שום כלום

רועי צוקרמן

אתמול הקדישה תוכנית התחקירים של ערוץ 10 פרק נכבד ומפתיע לענייני רכב. לא סתם, אלא כנראה לנושא החשוב ביותר של התעשייה בתקופה האחרונה - בטיחות כלי הרכב עבור נוסעים והולכי רגל. עניין של חיים ומוות. התכנית עסקה ב"חשיפה מרעישה" של עיתונאי רכב מקומי, הטוען כי חשף התנהלות בעייתית בארגון ה-EuroNCAP, אותו אחד המבצע מבחני ריסוק למכוניות, ומעניק להן בהתאם ציונים.

אגב, מדובר בארגון מהמוערכים בעולם, הממומן על-ידי גופים כמו האיחוד האירופי, ארגון הנהגים הגרמני ADAC, משרד התחבורה הבריטי וההולנדי, ה-FIA (הפדרציה הבינלאומית למכוניות) וגופים מכובדים וידועים נוספים. על פעולותיו של הארגון והדרך בה הוא בוחן מכוניות אפשר לקרוא בכתבה שהתפרסמה כאן בעבר.

אז מה הבעיה?

במקרה אחר לא הייתי מתייחס לסיפור כלל. אבל במקרה זה אני לא יכול להתעלם. בעיקר כי מדובר באפשרות שלכם להיחלץ מתאונה בשלום. אם ה-EuroNCAP מבלף, לא רציני, מקבל שוחד, מטה תוצאות, מפרסם בדותות, הרי שמדובר בעניין חשוב מאין כמוהו. אגב, אני לא מתייחס למבחני הריסוק הללו כמדד אולטימטיבי לבטיחות. בעיקר משום שהם מודדים באופן מאד מסוים - גם על כך כתבנו ב-ynet בעבר .

ובמה מדובר היה בתכנית? בטענה לפיה מספר יצרניות רכב "קנו" תוצאות טובות ומחמיאות למכוניותיהן, באמצעות מימון אותם מבחנים. לראיה הוצגה בתכנית תכתובת בין אחד היצרנים,

הארגון עצמו ומערכת ערוץ 10. תכתובת בה הכריזו הן היצרנית והן מבצעת מבחני הריסוק כי לא הייתה כוונה להסתיר את העובדה שהמבחן אכן מומן על-ידי היצרנית, והזכירו כי אין בכך כדי להשפיע על תוצאות המבחן.

אם אתם שואלים אותי, יש כאן נקודה מעניינת. אין ספק כי עדיף היה אילו הארגון היה רוכש בכספו-שלו את כלי הרכב המשמשים לבדיקה, ומקבל נניח מהאיגוד האירופי תקציב לעריכת מבחנים. זה לפחות היה נראה טוב יותר. אלא שהתכנית לא עסקה בכך. התכנית בערוץ 10 טענה כי מקור המימון הוסתר מהציבור. לא היה ולא נברא.

ומה באמת קורה?

האמת היא שהציבור לא ממש מתעניין מי שילם למי וכמה. את הציבור מעניין לדעת איזו מכונית בטוחה, ואיזו אינה בטוחה. הגיוני. מלבד זאת, בניגוד לנטען בתכנית, שום דבר לא הוסתר. למען האמת, הוא אפילו גלוי לחלוטין. למעט התגובה שקיבלו אנשי התוכנית, ניתן למצוא סימוכין לעריכת מבחני ריסוק במסגרת ה-הEuroNCAP על-ידי גופים חיצוניים לרוב.

למשל, מימון מבחן לאקורד על-ידי הונדה - עוד בשנת 1999 : מה אומר על כך הארגון עצמו? "כש-EuroNCAP בחן לראשונה משפחתיות ב-1997, האקורד לא נכללה במבחן;מבחן זה מומן על-ידי הונדה כדי לאפשר השוואה". לא מסתירים, לא מכסים, לא כלום. נכון, יתכן ומדובר במבחן ספציפי למכונית מסוימת אליו לא כולם יגיעו. אבל מה עם הדוגמה הבאה?

כאן כבר מדובר בהודעה רשמית לעיתונות שפורסמה לפני זמן לא רב. בהודעה זו, מטעם EuroNCAP כמובן, מצוטטים שניים מהאחראים על מימון מבחנים שונים. הראשון הוא פקיד ספרדי בכיר שמספר על מימון מבחן הריסוק לסיאט אלתיאה, המיוצרת בספרד, על-ידי כוח אדם מקומי שפרנסתו תלויה בהצלחתה - "בשלב זה של המבחנים, ממשלת קטלוניה מימנה את בדיקת סיאט אלתיאה החדשה, דגם שפותח ומיוצר בספרד".

ומה על בכיר בארגון בטיחות בריטי, שסיפר באותה ידיעה כי מימן מבחן לב.מ.וו סדרה 1? זאת מכיוון שהיא מיוצרת גם במפעלי ב.מ.וו-בריטניה על-ידי כוח אדם מקומי. "דירוג הבטיחות האחרון מ-EuroNCAP מעדכן נהגים על כל האספקטים של בטיחות, כולל ב.מ.וו סדרה 1, שהמבחן שלה מומן על-ידי חברות ביטוח בריטיות".

וזה לא הכל

רגע, ומה עם יצרניות שמימנו בגלוי מבחנים, אך לא קיבלו תמיד תוצאות חיוביות. למשל רנו קנגו וטווינגו, או הונדה סיוויק? ואם כבר, מה על דוגמאות הפוכות, בהן יצרניות לגביהן לא נטען כי מימנו בהסתר או בגלוי, אך קיבלו דווקא תוצאות מצוינות. למשל סיטרואן C5 (עם הציון המשוקלל הגבוה אי פעם) או פורד פוקוס, המכונית הבטוחה ביותר בעת תאונה?

בקיצור, הרבה מהומה על לא מאומה. יצרניות רכב וארגונים שונים מממנים את מבחני הריסוק של ה-EuroNCAP. הם מודים בזה, הארגון מודה בזה, ועובדה זו ידועה לכל מי שמצוי בעסק, אך גם לציבור הרחב. וגם ליצרנים שונים שסיפרו בתכנית כי "לא ידעו על מימון שכזה". אם באמת לא ידעו, הם חייבים להכין עצמם לשיגור מיידי אל לשכת התעסוקה הקרובה לביתם.

(13.01.05, 14:4)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן,צוקרמן טוען בYNET שזה ידוע שמבחני הריסוק של EuroNCAP ממומנים על ידי חלק מהיצרנים ושלא ניסו להסתיר את זה מעולם,ומה שזה אומר זה שכל ה"סקופ" של ערוץ 10 ורוני אהרונוביץ חסר תוכן כי הם לא מגלים כלום לאף אחד.

נ.ב. זו היא לא דעתי אלא רק תיארתי את מה שצוקרמן כותב בYNET.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהרונוביץ' אולי מתייחס לצוקרמן, אבל לא מתייחס למילה אחת ממה שכתב. באותה המידה הוא יכל לרשום רק "נה נה בננה" עם אמוטיקון של אצבע משולשת.

כתבו עליך (או על תחקיר שערכת) ביקורת? תגיב בצורה עניינית על הטענות שהועלו, או שתתעלם כליל מהביקורת ותתן לצופים לשפוט. תגובה כמו שאהרונוביץ' כתב מתאימה לילד בן 7 לא לעיתונאי.

יניב

You can always count on Americans to do the right thing - after they've tried everything else.

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה שהוא מוטרד מכך שצוקרמן לא ציין את שמו.

בסופו של כל העניין הוא בעצם---------------רודף רייטינג!

דווקא הצליח לו בפורומים בשבוע האחרון...

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכבוד,

משתמשי הפורום (הנכבדים)

איני יודע מה לעשות עכשיו, אני גמור-הרוס-גלמוד ומסכן.

כתבתי לרוני א. (או רועי, או חוי אבו זנאייט :wink: ) תגובה בעניין הודעתו בפורומו (הפורום שלו-:-P ) בעניין הכתבה ב-YNET, והוא חסם אותי מהפורום שלו. פעם ראשונה שלי שם, אות ראשונה שכתבתי, משפט קטן וכבר אני חסום. אנא-עזרו לי להתגבר על הרגעים הקשים, איני יודע מה יעלה בגורלי עכשיו (אין סמיילי מקיא?!)

בברכה ובברכת שנה חדשה-ישנה חדשה (אני לא צוחק, היום באוקראינה חג שנקרא שנה חדשה-ישנה) טובה ומוצלחת למרות שאני יותר לפורום של הרוני הזה כבר לא אכנס... (איפה הסמיילי המקיא?!)

גיא.

Піскун Святослав Михайлович

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

התקיפות ההדדיות בין עתונאים כאלו או אחרים לא מוסיפות כבוד לאף אחד ובטח לא מעלות את הרמה העתונאית בארץ!

מעבר להאשמות הדדיות הרי לדעתי יש לבחון את תוכן הכתבה\הבאתה בצורה מקצועית , תרומתה לציבור הרחב ומהימנותה ומעל הכל על שמירת כללי אתיקה עיתונאית!

אני אנסה להתיחס בקצרה לנקודות הללו בצורה חלקית ופשוטה...

*האם נושא הכתבה היא רלוונטית לציבור?

*האם הוכנה בצורה מקצועית ועונה ל 5 ה "מ" או באנגלית 5 " W" , לא רק...

*טכניקת הכתבה -מקצועיות \שיטות כתיבה (פירמידה הפוכה,מבנה סיפורי, שחזור, פירמידה כפולה, וול סטריט)

*מהימנות הכתבה (תחקירים, ראיות, עובדות , אמיתות)

ושמירה על כללי אתיקה עתונאית - מידע בדוק ומוכח,ציון מקורות מידע וקרדטים, אוביקטיביות ועוד...

עורך האתר למכוניות ספורט בישראל

מריוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חושב שעיתונאי לעיתונאי זאב...

הביקורת על אהרונוביץ - לפחות כפי שהובאה על ידי רוב הכותבים (בטח על ידי Sרוני) - נראית לי ממבט ראשון - במקומה.

גם ממבט שני!!!!

אלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכבוד

הקוסם "מריוס"

הנידון: המציאות

שים לב, מר קוסם, שלא הייתה שום הטלת רפש הדדית. צוקרמן אמר את דעתו, הלגיטימית לחלוטין (ואני יותר ממסכים עם כל מה שכתב שם), בעוד מר אהרונוביץ' הדרדר לעלבונות אישיים וזלזול פתאטי, ללא שום תוכן ענייני, דבר שפשוט חושף את פניו האמיתיים (אם אלו לא נחשפו כבר עשרות פעמים).

אהרונוביץ', פשוט לא שווה התייחסות, ולא פלא שהקיאו אותו שוב ושוב עד אשר הסתגר באתר נידח ועלוב. אני מקווה שכל אותם חסידיו העיוורים (עם הזמן הם הולכים ופוחתים, לשמחתי) לומדים את אופיו האמיתי של ה"גורו" שלהם.

אגב, אנקדוטה משעשעת-משהו בזלזולו של אהרונוביץ' בצוקרמן (שהינו אדם יקר, לכל הדיעות) היא שאהרונוביץ', עיתונאי גדול ורב סמכות ככל שיהיה (והאמת, אין לי מושג. ג'ורג' כשר הוא בטוח לא), הוא עיתונאי ללא קוראים. בעוד שצוקרמן, עיתונאי בתחילת דרכו, מקבל חשיפה גדולה בעשרות מונים.

אז מי הוא העיתונאי האמיתי מביניהם?

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרות שאין לי הרבה חשק לחזור לזה,צריך לדייק בעובדות.את אהרונוביץ אף אחד לא "הקיא".הן את טורבו והן את אוטו אהרונוביץ עזב,למרות שאת שניהם הוא הקים,ויתרה מזאת,בטורבו הוא היה שותף שלישי.ברגע ששני המגזינים האלו פתחו רגליים ונכנעו ללחץ המפרסמים,הוא העדיף לעזוב ולא למעול בתפקידו כעיתונאי.עובדה שהוא היחיד מהעיתונאים(ולצערנו גם היחיד,אם אתה לא מחשיב את כל חבורת הגראפומאנים שמככבים כיום,שבנוסף גם חסרי ידע...)בארץ שנבחר לשפוט בתחרות מכונית המאה.לגבי הפורום שלו,הוא פשוט מגלה אי סבילות לזייני שכל ומתחזים,ומאחר ואין צורך בהרשמה,כל אחד יכול להגיב בו,עובדה שעד היום שום הודעה שלי לא נמחקה.אולי הוא לא סמל הנחמדות?אנחנו לא אמורים להינשא לו...הכתיבה שלו מרתקת,רהוטה וחדה,ותראו איך נראה אוטו היום,ואיך הוא היה בזמן אהרונוביץ.ג'ורג' כשר?מי צריך אותו...ה"עיתונאים"שלנו מכניסים אותו בכיס הקטן!אותו כנ"ל ג'ינקארלו פריני.גלוי נאות-אין לי שום קשר לאהרונוביץ,אני לא מכיר אותו(למעט העובדה שהיינו באותו אגד מילואים בתותחנים)ואני מטיל עליו את מלוא האשמה לכך שמכיתה ד' הפסקתי ללמוד...פשוט תפנימו ותשלימו אם העובדה שהוא העיתונאי היחיד כיום בתחום הרכב,והיחיד שאי אפשר לקנות בכסף.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכבוד

הקוסם "מריוס"

הנידון: המציאות

שים לב, מר קוסם, שלא הייתה שום הטלת רפש הדדית. צוקרמן אמר את דעתו, הלגיטימית לחלוטין (ואני יותר ממסכים עם כל מה שכתב שם), בעוד מר אהרונוביץ' הדרדר לעלבונות אישיים וזלזול פתאטי, ללא שום תוכן ענייני, דבר שפשוט חושף את פניו האמיתיים (אם אלו לא נחשפו כבר עשרות פעמים).

אז מי הוא העיתונאי האמיתי מביניהם?

צד אחד ולא משנה מי הוא , עבר את הגבול וחבל, היות ומצב זה מחזק תרבות עיתונאית "אפלה" שלא שיתפתי איתה פעולה לא בעבר ולא כיום (עתונאות צהובה לשמה)!

באשר ליתר האיפיונים ההדדיים - אני שוב אציין שראוי לשמור על אתיקה עיתונאית ובין היתר לציין מקורות למידע שמוצג בכתבה .

כל מקור לצורך הענין הוא לגיטימי , מה שיתרום לאמינות ולמקצועיות הכותב והמערכת:idea: .

מריוס

עורך האתר למכוניות ספורט בישראל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7007 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...