Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קנינו רכב יד שניה בחברת צי רכב וכך אכלנו אותה - למען אחרים שילמדו ויזהרו וגם מזל

jimi26
שימו לב! השרשור הזה בן 3115 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בשמונה שנים האחרונות הייתי עם רכב ליסינג והחזרתי את הרכב לחברה.

ב30 ליולי בהמלצתו של אחי עקב מקורבים להנהלה הבכירה של חברת צי הרכב הופניתי למנהל מכירות וסחר של החברה שהפנה אותי לטיפול אישי על ידי נציג שלו באזור מגוריי.

בקיצור ולעניין. הוסבר לנו כי יש רכב פולסקווגן ג'טה 2013 שהיה בבעלות פרטית יד ראשונה עם קילומטראז 100,000 ואם אנחנו רוצים את האוטו שנקי מתאונות נשלם מקדמה 2000 שח ויביאו אותו לסניף נראה ואם טוב נתקדם לרכישה.

התקציב שדיברנו עליו היה כ50,000 בהתחלה והחלטנו להשתדרג בשנה וללכת על הרכב הזה גם לטובת חסכון בדלק ופחות צרות שבגללן נבלה במוסכים.

למחרת הרכב לא הגיע, הרמתי טלפון ונאמר לי ששכחו להעמיס את הרכב ויקח עוד יום.

למחרת הגיע והגענו לסניף בצהרים לראות את הרכב.

ממה שראינו הצבע קצת התקלף בטמבון אחורי, בשתי הכנפיים היו מכות פח קלות, בסיס האנטנה בגג היה שבור והטמבון מקדימה התעקם קצת היכן שהחיבור לאחת הכנפיים שעליה מכה.

מראה ימנית היתה קצת שבורה בבסיס הפלסטיק והאיתות עליה מתפקד לסירוגין אולי בגלל מגעים.

בכל מקרה נסענו על האוטו וראינו שהקילומטראז' 107,000 ולא 100, אמרנו אוקי לא נורא.

סהכ האוטו נסע בסדר גמור ונראה מבפנים מסודר כלום לא שבור, ריפוד מקורי והכול

שאלנו עוד כפעמיים על תאונות ואז הוצגה לנו בדיקה ממכון בירושלים מ.מ.מ הליקוים שהופיעו בבדיקה היו אותן מכות פח קטנות וקילוף בטמבון ועוד ליקוים במערכת היגוי וסרן קדמי משהו שקשור לחופש...בכל מקרה נאמר לנו שאלו סודרו.

בכל מקרה לא יודע למה, אבל עשינו את הטעות והסתמכנו על הבדיקה הזו וסיכמנו שכל מה שצריך לתקן בפחחות או המראה ובסיס האנטנה יסודר על חשבון החברה. התקדמנו לעסקה ושילמנו.

העדפנו במקום להשאיר את האוטו לכמה ימים עד שיסדרו לקחת את האוטו עם הפניות למוסכים ולגשת בעצמנו.

יום למחרת בבוקר הלכתי לפחח עם האוטו והשארתי את האוטו לשלושה ימים כי כך נדרש, לא אפרט על הפחח כי לא מעניין אבל העבודה שנעשתה לא היתה טובה וחזר עליה שוב אחרי שהוא רב עם החברה בכל מקרה לקחתי את האוטו ונסעתי.

למחרת בדרכי למוסך עם המראת צד ימין להחליפה התחלתי לשים לב שיש רעש של נקישה מתכתית מאיזור הפרונט בצד ימין בסיבובים בעיר וחריקות מהברקסים, התקשרתי לנציג מכירות וקיבלתי הפניה נוספת לאותו מוסך.

כשהגעתי למוסך הבנתי שהאוטו היה אצלם ביום שאמרו לי ששכחו להביא אותו ועשו לו החלפת פלאגים ופלאשינג למנוע עם חומר bg וראיתי את הטופס שרשום שם עם תאריך ותלונה שהאוטו מגמגם ולא סוחב.

בכל מקרה בדקו את הרעשים ואמרו לי שהברקסים גמורים מקדימה. הצלחות בעובי 15 ממ, הרפידות גמורות והנוזל בלמים דור החלפה. התקשרתי לנציג וקיבלתי אישור להחלפה.

את רעשי הנקישות בנסיעה איתי ברכב לא שמעו ולא איתרו.

יצאתי מהמוסך לאחר כמה שעות והרעשי נקישות התגברו, עשיתי פרסה למוסך והבעלים של המוסך נסע איתי שמע וחזרנו למוסך, האוטו עלה לליפט והתחיל לחפש ולחפש ביחד עם עוד מכונאי. בדקו חופשים, בדקו הכול... לא מצאו, לאחר כשעה וחצי של חיפושים שוב נסענו באוטו ואמר שניסע לאן שצריכים לנסוע שזה היה לאילת לשבוע ואם הבעיה תחמיר נחזור, ושכפי הנראה בכלל לא בעיית בטיחות כי בדק.

באילת הרעשים החמירו והתקשרתי לנציג בחברה שמכר לי את הרכב התייעצתי איתו וסיכמנו שנחזור ניגש למוסך מורשה באשדוד עם הפניה.

נכנסתי למוסך המורשה ונסעתי עם מכונאי שלהם באוטו.. חוק מרפי ולא היו רעשים מה שחבל כי בשלב זה כבר נוספו רעשי חרחור מוזרים מתחתית המנוע כשהרכב קר וגם הם לא היו בנסיעה זו.

בכל אופן מנהל העבודה של המוסך אמר שלא מוצאים את הרעשים שאמרתי ובדקו את האוטו ומצאו כי יש להחליף מיסבי בולם, תושבות בולם ותפוחי היגוי.

בכל אופן אמרו להשאיר את האוטו ללילה ושיבדקו את הרעשי חרחור שהאוטו קר ושאין את האיש שמתקין את בסיס האנטנה לגג. כמובן שבמוסך הקודם לא רצו להחליף את זה וגם אצל הפחח כי אמרו שצריך לפרק את ריפוד הגג מבפנים וזו עבודה מסובכת שמי שלא יודע לעשות אותה יכול לגרום למצב שיכנסו מים מהגג ויהיה בלאגן.

בקיצור קיבלתי טלפון מהמוסך בבוקר שהמפקח של חברת צי הרכב רוצה לבוא למוסך לבדוק.

התקשרתי לנציג בחברה להבין מה קורה ואמר לי שילחץ המפקח כדי שאקבל את הרכב בהקדם.

חזרתי למוסך אמרו שעשו עדכון לגיר והחליפו את החלקים, שלחו לכיוון פרונט שאסע עם האוטו ואם הבעיה תחזור לתאם יום ולבוא שוב ובנוסף לתאם יום שיהיה האיש שאחראי על החלפת בסיס אנטנה.

בקיצור הרעשי החמירו ואי אפשר היה לפנות או לסובב את ההגה מבלי לשמוע נקישות מתכת מכל מיני מקומות באיזור הפרונט מצד ימין מאיזור הגלגל, משמאל, בנסיעה, בהנעה..רעשים ממש מפחידים שלא פעם היתה תחושה כזו כאילו שגלגל הולך להתפרק. הבת שלי שאלה אותי למה יש לנו באוטו רעשים מוזרים ושזה לא אמור להיות ושאנחנו צריכים להחליף אוטו כי מפחדת.

אישתי בכל נסיעה היתה מתקשרת אלי ואומרת שממש מודאגת.

תיאמנו עם המוסך והגענו בשמונה בבוקר. עובר חצי שעה, ועוד חצי, ועוד חצי, ועוד חצי... שעתיים ואיש לא נוגע באוטו שחונה בחוץ...אני שואל את מנהל העבודה ואומר לי שאתאם יום ואבוא..אני מסביר שתיאמנו לפני כ4 ימים ושיש בעיה באוטו שמדאיגה אותנו ואני מרגיש שהוא פשוט לא מוכן לגעת באוטו והוא אומר שאין לו אנשים ובכל מקרה לא מוצאים שום בעיה ושאפנה למנהל המוסך.

פניתי למנהל המוסך ונכנסנו אליו למשרד. הסברנו על כל מה שקורה וקרה ושאנחנו דואגים לשלום משפחתנו ברכב ולציבור הסובבים.

מנהל המוסך התלווה אלינו לנסיעה ברכב ופחדנו ששוב לא יהיו רעשים שוב דווקא עכשיו, שילב הילוך לרוורס והתחיל לנסוע לאחר חמישה מטרים התחילו חרחורים קלים והנקישות המדוברות, הסבתי את תשומת ליבו לרעש והמשיך לנסוע ושוב נקישות! עצר את האוטו כעשרים מטרים בשביל היציאה מהמוסך, הנמיך קולו ודיבר.

"לסיכום, הרעשים האלו לא אמורים להיות, להגיד שזה בסדר..זה לא בסדר. אבל...אני לא יודע ממה זה, המכונאי הכי טוב שלנו הפך את האוטו על הליפט ולא מצא את הבעיה, גם אם האוטו ישאר כאן לשבוע לא נמצא את זה"

ניסינו לדבר והוא פשוט התחיל ליסוג ולהגיד שהאוטו נסע 100 אלף קילומטר ושיש רעשים, וזה בטח בלאי וזה לא רציני. חזר מהר למוסך והלך לדרכו.

אישתי ואני דיברנו והרגשנו שנינו וכל אחד לחוד כי הוא מצא את נקודת הטריגר של הנקישות ונסע בצורה מהירה וסיבובים חדים במיוחד על מנת להמנע מהרעשים כדי להוכיח לנו שזה כלום ולא קיים ואפילו בנסיעה אגרסיבית תוך כדי שהוא מפחיד נהגים אחרים וגורם להם להסתכל עליו כאילו שקרה לו משהו נפשי שהוא נוהג ככה. בקיצור כאילו אנחנו מחפשים יותר מדי ומתנהגים באי רציונליות בעצמנו.

הרמנו טלפון לנציג בחברה שאמר לפנות למוקד ולספר להם את שהיה. הרמנו טלפון למוקד והם פנו למוסך שנתן את תשובתו הרישמית כי מדובר ברעשי בלאי.

לא הסתפקנו בזה והצלחנו לאתר את הבעלים הקודם של הרכב, התקשרתי אליו ודיברנו...אמר שהאוטו שירת אותו ומשפחתו נאמן, שקנה מיצובישי ג'יפ לנדקרוזר והוא מתגעגע לג'טה, היה מאוד נחמד אמר שיש לו מפתח ספייר ושנבוא לקחת ושמעולם לא נתקל ברעשים.

בקיצור חשבנו שכנראה אנחנו משוגעים כבר והכול אמור להיות ככה למרות שלא נראה הגיוני בכלל, בעבודה שלי נסעתי מעל 600,000 ק"מ בשמונה שנים האחרונות והחלפתי מעל 10 רכבים חלקם ישנים יותר וחלקם חדשים, לפני העבודה היו לי רכבים פרטיים ואחד מהם היה מאוד בעייתי עם המון צרות שלמדתי עליו בגלל צרות אלו

ורעשים כאלו מפחידים לא שמעתי עדיין.

לאחר כמה ימים הרעשים גברו עוד יותר לא ידענו כבר מה לעשות ופנינו לידיד של המשפחה של אישתי שיש לו ג'טה והוא הפנה אותנו למוסך מורשה שהוא מטפל בו דיברנו עם הבעלים של המוסך סיפרנו הכול ושהפנה אותנו והסביר לנו שאנחנו יכולים להתקשר לצ'מפיון ולבקש נציג בכיר שיבוא לבדוק את התקלה ואמר שאנחנו יכולים לבוא אליו לבדוק מבלי לפרק אבל אם ימצא לא יוכל להגיד שיש בעיה כי מוסך מורשה בדק את הרכב ואמר שהכול תקין וזה בלאי ואם הוא יגיד שיש בעיה זה כאילו יוצא במלחמה נגד הרשת והוא לא מוכן לזה.

הגענו, בקצרה הסביר לאחד המכונאים שלו שיש רעשי נקישות שאנחנו שומעים, המכונאי נסע תוך שניה שמע וגם גילה את נקודת הטריגר ולהפעיל את הרעשים עם ברקס, גז סיבוב וכו..

חזרנו והוא הלך לאכול בסיכום שבינתיים האוטו יתקרר קצת ואז יבדוק על הליפט.

הבעלים של המוסך קרא לנו למחשב ואמר שהאוטו עבר תאונה בחזית לפני שנה, הראה את הרישום במחשב עם החשבונית עם כל החלקים שהוחלפו, פח חזית, סורג כונס, פנס, שיפוץ טמבון ועוד כמה חלקים, אמר שהיה שמאי.. וביקש שלא נערב את שמו במה שקרה כי רק רוצה לעזור לנו.

התקשרנו לצ'מפיון לכל סנטר וביקשנו כתוב את הפירוט של התאונה אמרו שנבוא לקחת מהמוסך צ'מפיון בירושלים.

ובמקביל חזר המכונאי ואמר שצריך להחליף את המוט המייצב שזה בא קומפלט ולא ניתן להחליף רק את הגומיות, ושפח החזית שבור.

בקיצור הבנו שיש בעיות ושהאוטו עבר בעיות.

התחלנו להלחם לבטל את העסקה...חודש וחצי אחרי.

התקשרנו למוקד אמרו שיחזרו, הלכנו לסניף אמרו שלא קשור אליהם ולא ידעו, התקשרנו דרך אחי למנהל מכירות וסחר של החברה, למשנה למנכ"ל ואף אחד לא חוזר ואין כלום. התקשרתי שוב לבעלים של הרכב ושאלתי האם עבר תאונה ואמר שהיתה תאונה סתם משהו קטן ושהחליף צירייה ובולם זעזועים ועוד כמה דברים במוסך מורשה..

בקיצור התחלתי לברר עם עורכי דין מה לעשות ועם שמאי אספתי את כל החומר של השתלשלות האירועים עם הברקסים, עם המיסבי בולם וכו וכו.. עם הבדיקה שלהם כתבתי מכתב שמפרט הכול ופניתי לפניות הציבור שלהם.

וכלום.

לאחר כמה ימים קיבלתי מייל לקוני שאומר כי היתה לי בדיקה שלהם וויתרתי לבדוק בעצמי ואני לא יכול לתבוע אותם או את המוכר וזהו. התעלמו מכל העובדות וזה לאחר שלקחו ממני יפוי כוח לקבל מידע על התאונה.

בקיצור עוד שבוע עבר והחלטנו ללכת עם זה קדימה ישבנו עם עורך דין.....

העורכת דין אמרה ששכר הטרחה שלה בתיק 12,000 שח פלוס מע"מ ושבית המשפט יגיד להגיע לפשרה או ביטול העסקה מינוס 10,000 ח והם יכולים לא להסכים או אנחנו או שהם יתקנו את הליקויים והם יכולים לא להסכים או אנחנו...בקיצור הבנו שזה פלוס שמאי ובדיקה וזמן לא הולך להגמר כזה מהר ובטוח נפסיד עוד ועוד ובכלל הרכב עכשיו דורש תיקון ואנחנו מפחדים לנסוע!

התקשרתי למנהל מכירות וסחר של החברה ופניתי לליבו ביקשתי שיעזור, ציינתי שהוא חבר של אחי וזו הסיבה שמלכתחילה פניתי אליהם.

לאחר עוד שתיים שלוש שיחות חזר אלי ואמר שיתקנו את כל הליקויים ונתן לי לדבר עם אחד המנהלים שכפופים לו..

"בוא תספר לי מה קרה" אמר שהתחלתי לדבר על הנקישות הוא התחיל לדבר על המחלות של גיר dsg..אמרתי תודה יפה ולהתראות ושיביא לי את המנהל שלו שוב והמשכתי להגיד לו כמו מנטרה שאני לא רוצה את האוטו בשום מחיר ושיקח אותו ממני ושאני רוצה אוטו חדש.

לא סמכנו עליהם בתיקונים, ובטח שלא בהחלפה ליד שניה אחר.

התקשרתי לנציג המכירות שלהם שדיברנו איתו מהתחלה ואמרתי לו בוא תעזור לי!

אמר לי להגיע לסניף, הגעתי וסיכמנו שאחזיר את האוטו בטרייד אין מינוס 4 אלף ממה שקניתי

בחשבון זה ככה > קניתי ב76 > קיבלו אותו אחרי חודש וחצי ב72 (כביכול)

והוספתי 56,000 שח למחיר מחירון 128,000 של מאזדה 3 חדשה 2015 אפס ק"מ בניילון.

וכך הכול נגמר.

אני יודע שמעבר לזמן, כסף ועוגמת נפש שעברנו הכניסה ויציאה מהחברה הזו עם רכב חדש עלתה מעבר לכל מה ששילמנו 20000 שח שהפסדנו גם בגלל המחיר שקנינו את הג'טה והחזרנו אותה וגם בגלל שלא קיבלנו הנחת 10 אחוזים על שניה אפס קילומטר מליסינג שזה כל היתרון בלקנות מליסינג

אבל אלו החיים וזה המצב וסוף טוב זה הכי חשוב.

סליחה על החפירה ואולי זה יעזור למישהו בעתיד אז בגלל זה שיתפתי והשקעתי מעל שעה וחצי לכתוב את כל זה.

לא רשמתי את שם חברת צי הרכב ואת שם המוסך המורשה שאמר שהכול בסדר כי אני לא יודע האם זה בסדר לפי חוקי הפורום. אבל אם כן ארשום במדויק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 134
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

חבל שלא לקחת לבדיקה משלך,בכל מקרה נשמע כמו רכב שאנסו לו את הצורה. ברכישה מחברת צי רכב צריך לבחור רכב בפינצטה מתוך כל הג'אנק שיש שם ולא להסתמך על קשרים אישים כאלה ואחרים.

אני גם לא יודע מה עבר לך בראש כשבחרת לקנות רכב בן שנתיים עם 107 אלף קילומטר.

ויהיה נחמד אם תפרסם את שם חברת הרכב בלבד,אתה פה לא ממציא סיפורים ששמעת ממקור שני ושלישי אלא מספר חוויה אישית תוך ציון עובדות אז אין שום בעיה בציון השם שלהם.

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער לשמוע על מה שעברת, חוויה ממש לא נעימה.

אבל אסור לסמוך על אף אחד בקניית רכב, במיוחד מחברות ציי רכב גדולות וקטנות כאחד.

בפעם הבאה אל תוותר על בדיקה מטעמך, אפילו במוסך שאתה מטפל בו וסומך עליו.

Ford Mondeo 2.0T + Bluefin Remap - נמכרה

Infiniti G37 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע אם במקומך הייתי לוקח רכב חדש מאותה חברה. היחס המזלזל, אי גילוי כלל הנתונים אודות הרכב וניסיונות הנפנוף שלך כלקוח (ועוד כזה שכביכול מחובר למישהו "בכיר") היו גורמים לי להתרחק ככל שאפשר מהחברה הזו.

שמח שעכשיו אתה מרוצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שם החברה - אלבר צי רכב

המוסך המורשה שאמר שהכול בסדר וזה בלאי - טל נוע אשדוד

הסיבה שאמרתי שהסוף הוא טוב ושלקחתי רכב חדש מאותה החברה כי לא היתה אופציה אחרת להפטר מהרכב הקודם - כפי שרשמתי ללכת למשפט זה להפסיד הרבה יותר כסף וזמן, אני לא יודע מה היינו עושים עם האוטו היה נשאר איתנו עוד ואיך נפטרים ממנו.

שבסוף יש רכב חדש בטיחותי לנסוע ולא רכב מתפרק שמסוכן לכולם.

76 אלף שח זה לא מעט כסף וחודש וחצי של חוסר שינה שנגמרו זה הסוף טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבאס מאוד לשמוע על מה שקרה לך.

כמובן שהם האשמים המרכזיים בסיפור, ועם זאת - אני לא מבין מי רוכש רכב מחברת השכרה, ולא לוקח לבדיקה באופן עצמאי. ה500 שקלים האלו היו חוסכים את כל הטררם.

שיעור יקר, אבל מקווה שלמדת, ומקווה שתעביר אותו הלאה לחברים/משפחה וכו'.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה רכשת רכב משומש מראש אם היה לך יכולת לקנות רכב חדש? לא היה עדיף לתת את הג'טה ב72 אלף אליהם ולחפש רכב אחר באותו תקציב?

אם לא היית עושה טריידאין, היו לוקחים לך את הג'טה תמורת 72 אלף שקל מזומן?

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא היו לוקחים את הג'טה בחיים. ראו רק $$ בעיניים בגלל זה לקחו.

פרסמתי מקודם את שם החברה ושם המוסך ומחקו לי את התגובה

אז כנראה זה עובר על כללי הפורום.

[הודעת הנהלה: ההודעה לא נמחקה ע"י ההנהלה. היא שוחזרה].

וכמובן שעשיתי טעות שלקחתי קילומטראז' כזה גבוה ברכב ששנתיים וחצי על הכביש, כנראה מה שחשבתי לעצמי שאחרי כל רכבי הליסינג שראיתי שזה לא גבוה או לא יודע מה חשבתי.

אני באמת שלא יודע איך היינו נפטרים מהאוטו הזה לולא התעקשתי לרכוש חדש ממנם בטרייד אין

וכמובן שגם בבדיקה בטרייד אין ששלחו אותי לבדוק אותו יצא נקי שוב

וראיתי איך בודקים 3 דקות ושחררו אותי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המדינה שלנו ירדה מהפסים.

לרמות לשקר להונות ולגנוב הפך להיות נורמה שמעורבים בה גם בהנהלות הבכירות בחברות גדולות.

בתי המשפט ברוב המקרים מגלים יד רופסת ובמקרה הטוב פוסקים כמה גרושים כפיצויים, מה שמעודד מאד את המשך התופעות האלה.

מה אני אגיד לכם, נשאר רק לבכות ולברוח מכאן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3115 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...