Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צריכת דלק מוגזמת ב 205

apexi
שימו לב! השרשור הזה בן 7042 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני כבר סובל מהתופעה הרבה זמן אבל כבר נמאס לי, אני מוצא את עצמי מתדלק את הפג'ו ללא הפסקה

לדוגמא תידלקתי 50 שקל ביום מסויים והנסיעות היחידות זה מהבית שלי לעבודה(1 קילומטר כל כיוון) ופעמיים לעיר (2 וחצי קילומטר לכיוון) ונגמר הדלק לגמרי

אני פשוט מרגיש שהאוטו צורך דלק בצורה לא רגילה

הפג'ו היא שנת 94 הזרקה צבאית לשעבר

יש רעיונות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אומר שתבדוק כמה אתה ממלא בליטר וכמה אתה נוסע בק"מ ותחשב כמה ק"מ לחלק לליטר = X ק"מ ל Y ליטר

ואז נוכל לדעת בדיוק אם הצריכה היא נורמלית או לא נורמלית !

JDM :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנסיעות היחידות זה מהבית שלי לעבודה(1 קילומטר כל כיוון) ופעמיים לעיר (2 וחצי קילומטר לכיוון)

התשובה בגוף השאלה.

זאת הסיבה.

דבר ראשון - 50 ש"ח מהבית לעבודה זה לא מדד.

בדיקה יסודית תהיה מילוי מיכל מלא וחלוקת הק"מ בליטרים למציאת צריכת ליטרים לכל ק"מ.

מספר בדיקות יתנו ממוצע מדוייק יותר.

הנסיעות הקצרות שאתה עושה הן בזבזניות דלק.

התנעת מנוע קר, נסיעה קצרה וכיבויו, עוד לפני שהתחמם והגיע לטמ"פ העבודה שלו היא נסיעה בזבזנית בדלק.

אם הנסיעות שלך באמת כ"כ קצרות - שום פעולה שתעשה לא תביא לחסכון.

בנסיעה אחרת, ממושכת, בה הרכב מתחמם, וההזרקה לא מבזבזת דלק מיותר על חימום תוכל למדוד את הצריכה האמיתית של רכבך.

דבר נוסף - הנסיעות הקצרות האלו במנוע קר לא בריאות למנוע, ומנוע קר, בו הבעירה לא יעילה (בתחילת נסיעה, שהיא הנסיעה העיקרית אצלך) יצבור משקעי פיח.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבדיקת צריכת הדלק לא ניתן להסתמך על מילוי חלקי של מיכל הדלק.

מניין לך שהדלק "נגמר" העובדה שהמחוג של מד הדלק זז בכמויות כמו שמלאת (כ-10 ליטר) לפעמים המחוג בכלל לא זז.

לכן לבדיקת צריכת הדלק יש למלא מיכל דלק מלא (עד שהאוטומט של משאבת הדלק מפסיק) לאחר מכן לנסוע מרחק מסויים, ולמלא שוב עד הסוף (רצוי באותה משאבה)

אם אחרי הבדיקה הזאת לא תאהב את התוצאות, תמיד תוכל לגשת למכון להזרקות דלק שיבצע בדיקה, ניקוי, כיוון ואולי החלפת חיישן או שניים על-מנת לשפר את המצב.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט יכול להיות שהבדיקה שלך לא מספיק מדויקת למרות שנראה כי יש צריכה מוגזמת. מציע שתמלא את המיכל עד למעלה ותבצע נסיעה של מאה קמ בכביש בין עירוני. חזור ומלא את המיכל עד למעלה וחשב את הצריכה, מחכה לך לדעתי הפתעה שהצריכה לא כל כך גרועה כפי שחשבת. אחרי שתבצע ספר לנו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם מפספים.

אם כל הנסיעות שלו הן נסיעות של 1-2 ק"מ, צריכת הדלק שלו תהיה גבוהה מאוד.

בדיקה אמיתית אמורה להבדק בנסיעה כשהמנוע חם.

הרי הוא יכול להתניע את הרכב, ולחכות שהדלק ייגמר. הצריכה תהיה מיכל שלם על 0 ק"מ.

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאנשים אמרו פה תמלא מיכל מלא ותבדוק.

אצלי בדיוק אותו האוטו ואצלי יוצאת צריכה של בערך 1~14 , כאשר אלה נסיעות בין עירוניות שעוד כוללות הרבה פקקים (אי אפשר שלא לאהוב את כביש 4... :-) ).

ולמה אתה צריך נסיעות של ק"מ? לדעתי עדיף לך ללכת ברגל, גם יותר בריא, וגם תחסוך הרבה כסף על דלק ועל תיקונים עתידיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך אגב, לאשתי גם יש 205 1.4 שנת 94 (הזרקה).

הצריכה אצלה היא 1:14 (רוב הנסיעות בינעירוניות).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7042 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...