Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התאמת מערכת חשמל 24V של נגרר ל 12V תוך שמירה על יכולת עבודה ב 24V

zvir
שימו לב! השרשור הזה בן 3111 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברים ,

יש לי אתגר שאני מתמודד איתו ואני מעוניין להיגע לפתרון הטוב ביותר כמובן רק לאחר המלצותיכם.

יש לי גרור ("נגרר"), אשר בו מערכת חשמל 24V ותקע לגרור נאט"ו:

nato-plug-wiring-jpg.49556

hella_9204.jpg

ועלי ליצור מצב שבו הנגרר יכול להתחבר גם לשקע 13 פינים רגיל בעל מתח 12 V כמו שיש בכל רכב בארץ וגם לשמור על היכולת שלו להתחבר למערכת 24V עם התקע הקיים.

חשבתי או על החלפת הנורות ל 12 V ויצירת מעגל עם קבל בעל קיבולת שתפיל את המתח בחצי בעת חיבור הנאט"ו , או עד בניית תיבת ממסרים שתחובר בטור בלבד לשקע הנאט"ו ולמעשה תסגור מעגלי 12V לנורות.

מה דעתכם? אולי יש פתרון פשוט וטוב יותר?

תודה מראש

מייסד מועדון החמש - בעל מרצדס 170v ליומן השיפוץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרעייון של ממיר 24/12 הוא רעיון טוב אך צריך לבדוק מספר דברים לפני כן:

-מה הזרם המקסימלי הנדרש? לפי המספרים מדובר עד 32 אמפר שמהווה 760 וואט, ממיר כזה אינו זול.

-הזרם בכל נורה יוכפל פי שתיים כאשר אתה מקטין את המתח לחצי (ההספק נשאר זהה), האם החוטים יוכלו לעמוד בכך? בכל מקרה יש להחליף את כל הנתיכים.

אם אתה צריך רק את הנורות הסטנדרטיות (איתות, בלימה וכו') אז בדוק אם הן קיימות כנורות לדים (וללא נגד עומס כמובן) ל 12 וולט והחלף אותן, כך תוכל להשתמש בממיר הרבה יותר קטן (עשרות וואטים בודדים).

ד"א, המחבר זהה בשניהם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן חיים ,

תודה רבה על ההתיחחסות ,

טרם חישבתי את הזרם המקסימאלי , אני יודע שזה נתון נדרש פשוט אני לא ליד הגרור , מה שכן ,לא מדובר בשום דבר מעבר לאורות שנדרשים עפ"י החוק.

אני פתוח לגמריי להצעות, לדוגמא אני יכול גם להסב לחלוטין את כל קוביית האורחות בכל צד של הנרר ללדים באופן מלא.

מייסד מועדון החמש - בעל מרצדס 170v ליומן השיפוץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי עצה בשבילך..

יש אפשרות לעשות מערת 12/24 אוטומטית היא תפעל באופן הבא.

דבר ראשון שים נורות לד (ככה הזרם יהיה נמוך בהרבה ויקל על העניינים).

במצב של חיבור 24V יהיה ממסר שימתג את המתח הראשי (24V) לשנאי.

ניתן לקנות שנאי DC-DC וכך להמיר מתח 24 ל 12 וולט ואז הנורות תמיד יהיו 12V.

במצב של 12V הממסך לא יתמתג ובעצם יעביר את ה 12V ישירות לצרכנים.

רעיון נוסך לחבר שרשרת ממסרים (כך שכל סמן יהיה מחובר לממסר אחר ) ובעצם לעשות מה שאמרתי למעלה..

האופציה הכי פשוטה היא למצוא נורות בעלות טווח מתחים שיכולים להחזיק בין 12-24 וולט.

אלעד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין צורך בממסר, זה לא פלאג אנד פלאי:wink: מפסק פשוט (לזרם המתאים) יהיה שימושי באותה מידה. מצאת ממיר 24 ל 12? אתה זקוק כנראה לפחות מ 100 וואט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3111 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...