Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם יש רכב שעדיף על הטריוס מבחינת עלויות תחזוקה? - פירוט בגוף ההודעה

raanan_t
שימו לב! השרשור הזה בן 3131 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

מבקש את עזרתכם בבחירת רכב.

תקציב 45K+\-, נסועה של 38K בשנה רובה בנסיעות חוץ (ירושלים-ת"א) אך פעמיים בשבוע אני נכנס לדרכי עפר שלעיתים דורשות זהירות עם פרייבט. בקיצור, מחפש רכב שיהיה סביר על הכביש, לא זללן מדי עם תחזוקה זולה יחסית ואמינות ללא דופי.

מבדיקה שערכתי נראה כי הטריוס בשנתון 2007 עונה על הדרישות מעל ומעבר מבחינת יכולות ה"שטח" שאני זקוק להן (מבלי לזלזל, ראיתי מה הוא מסוגל לעשות, אבל אינני מתכנן להביאו לקצה).

1. האם יש רכב אחר שיכול לתת מענה משתלם יותר כלכלית שיתאים לדרישות?

2. כמו כן, האם לטריוס 2007 יש רצועת טיימינג או שרשרת?

אשמח לעזרתכם.

Morel Dotech + MT22 - JBL 75.4 - Hertz ES250

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בעלים של טריוס 2008 , מדובר ברכב שלא מתאים לדרישותיך

1. למרות מנוע ה1500 שלו הוא לא חסכוני כלל

2. לא נוח ועם נסועה כמו שלך אתה תסבול מאוד

3. הרכב בבעלותי שנה כך שאיני יודע לגבי אמינותו של הרכב בסך הכל מדובר על מכלולי הנעה של טויוטה יאריס.

4. מזגן בינוני שמתקשה לקרר את הרכב במהירות מזגן נמוכה

5. רועש ועצלן על הכביש ואם אתה רוצה להתקדם בקצב מהיר יחסית צריך רגל כבדה על הגז מה שמתבטא בתצרוכת דלק גדולה.

6. ב2008 יש שרשרת טיימינג

עריכה אחרונה על ידי michael carmi

"הסטטיסטיקה הרשמית חושפת כי נהגי מכוניות ותנאי כביש בעייתיים, הם הגורמים לחלק משמעותי מתאונות הדרכים הקטלניות ב-2010 בהן היו מעורבים רוכבי דו-גלגלי". ynet

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיכאל, ראשית תודה.

כיום עם פונטו דור שני, אני עושה את הדרך הזו. למעט קשיחות הרכב (חתך 45 בצמיגים + קפיצים נוקשים) אני מסתדר יופי. מאמין שאצטרך להתמודד עם נסיעה במהירות של 100 קמ"ש במקום מהירויות משמעותית גבוהות יותר.

אתה חושב שלא אצליח לשייט עם 12 ק"מ לכל ליטר? עד כמה הוא שתיין הטריוס?

אין לי ספק שהדרישות שלי בעייתיות ושאהיה חייב להתפשר על משהו. כרגע נראה כי הנוחות היא משהו שאני מוכן להתגמש בו וגם לשלם קצת יותר בדלק בכדי לקבל יכולות שטח שאין היום לפונטו שלי.

השאלה החשובה יותר היא האם יש רכב אחר שמתאים לדרישות שלי?

ג'ימני צפוף מדי לצרכי, ויטרה שותה יותר, שאר הרכבים מיושנים מדי.

לרגע אפילו שקלתי קיה סורנטו, אבל בתקציב שלי אקבל משהו מאזור 2004 ועם צריכת דלק שכנראה תהיה פחות טובה מהטריוס. גם עלות הטיפולים תהיה גדולה משמעותית להערכתי. בכל זאת מנוע 2500 טורבו דיזל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחוץ לעיר אולי תגיע ל 12 מכיוון שהמנוע חלש ולעלות עליות איתו זאת בעיה, לגיר יש נטייה להעלות הילוך מהר מידי גם תוך כדי עלייה ואז צריך להוריד הילוך, כך שבעליות צריך להיות בהילוך נמוך ובסל"ד קצת גבוה.

לדוגמא, השבוע רוקנתי מיכל דלק בנסיעה אשקלון ירושלים ומירושלים למירון וחזרה.

משהו כמו 530 ק"מ על 43 ליטר יוצא בערך1/12 ומדובר על נסיעה מחוץ לעיר ובסל"ד שיוט,

בעיר הוא יעשה בערך 1/10.

הרכב לא אוהב לעבור את ה 110-120 יותר מזה הוא רועש ומרגישים שזו לא המהירות שהוא אוהב להמצא בה.

שאר הדברים כמו שכתבתי הנוחות לא טובה בכלל , אני בוגר של סיטרואן ומאותם נסיעות הייתי יוצא רענן, היום נסיעות כאלה משאירות אותי עם גב תפוס/כואב ליום יומיים,קילומטראז' כזה ברכב הזה הוא סיוט.

הרכב לא מאובזר בכלל ופרט למזגן אין בו כלום כך שגם מבחינת אחסון אתה קצת בבעיה, אמנם יש תא כפפות אך הוא מספיק לרישיונות ועוד כמה דפים.

לזכות ניתן לומר שהוא יודע לרדת לשטח ואם קצת זהירות הוא עובר הרבה דברים, אחיזת הכביש שלו מפתיעה לטובה לרכב גבוה שכזה והוא נשאר יציב גם בעיקולים רצופים בכביש.

חנייה אתו היא תענוג במיוחד בעיר בגלל העדר סרחי עודף מלפנים ומאחור מה שגם עוזר מאוד בשטח.

דלת תא מטען גדולה, אם כי לפעמים זאת בעיה בחנייה צמודה למשהו מאחור.

אם אתה שואל אותי, בדיעבד, לא הייתי רוכש את הרכב הזה והייתי מעדיף לרכוש משהו נוח יותר, פשוט התלהבתי מהיכולת שלו לרדת לשטח והקילומטרז' הנמוך מאוד ומצב הרכב.

בסך הכל מדובר ברכב לא חדיש לא מאובזר ולא נוח שאולי מכפר על כך "ביכולות" השטח שלו ובאמינות?

עריכה אחרונה על ידי michael carmi

"הסטטיסטיקה הרשמית חושפת כי נהגי מכוניות ותנאי כביש בעייתיים, הם הגורמים לחלק משמעותי מתאונות הדרכים הקטלניות ב-2010 בהן היו מעורבים רוכבי דו-גלגלי". ynet

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוסיף למשוואה טוסון דיזל 07-08, לבטח יותר חסכוני ומפנק מטריוס. לא נופל ביכולת "שטח" שלו לעומת הטריוס.

38,000קמ שנתי משמע 104.1ק"מ ליום (או 153.2ק"מ ליום עבודה), אני *ממש* לא בעד לעשות כזה קילומטרז' יומי עם רכב שמצויד בסרן חי אחד או יותר. זה פשוט לא כיף.

עוד אופציה לפרייבט שיודע לרדת לעפר - אימפרזה 4x4, קיים גם בגרסת שטיישן חמודה למדי. טופ גיר עשו

עם רכב דומה.

גילוי נאות: אני נוהג 40ק"מ ביום בית-עבודה על ג'ימני, זה ממש לא כיף כמו שזה נשמע. (רוב הזמן)

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנסועה שלך היא מטורפת.

לדעתי אתה חייב דיזל.

אם תשווה מבנה הוצאות על טריוס כמו שאתה רוצה בהשוואה לדאצ'יה דאסטר (דיזל, חסכוני, 4X4) - אני כמעט בטוח שמהר מאוד אתה תגלה שלמרות שאתה עם רכב חדש שבאחריות, אתה מוציא הרבה פחות כסף, ונהנה מרכב עם המון ערך מוסף.

מציע לך לחזור לשולחן השרטוט ולתכנן מסלול מחדש.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבעלותי טריוס 2008 קצת פחות משנה. הייתה במשפחה מיומה הראשון.

המכונית אמינה ופשוטה לתחזוקה.

אבל אם הייתי צריך לחיות איתה 38K ק"מ בשנה הייתי מתחרפן.

האוטו הזה חמוד לשימושים הרבה יותר קצרים.

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים, תודה על המענה ו"פתיחת הראש". אני עדיין לא משוכנע שירדתי מהעסק אבל אם כולם אומרים שהם לא היו מוכנים לנסועה כזו על טריוס, ייתכן וכדאי שאשקול שוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתעלק על השרשור, שי מה צריכת הדלק של טריוס 2007+?

וואלה אני די מתבייש להגיד שאני לא יודע...

המכונית נוסעת ממש מעט. בערך מיכל דלק בחודש. ואני אפילו לא משלם על זה. הדור הצעיר עובד ומשלם על חלק מהפינוקים.

בנסועה כמו שאצלי אין לנתון הזה חשיבות.

המקרים שאני נוהג בו זה פעם בשבועיים, אולי, לנסיעות קצרות. בעיקר להרגיש ולהאזין שהכל תקין.

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

הפונטו שלי עושה את הק"מ הזה בגבורה עם מנוע 1242 ובנסיעה לא רגועה, אז אינני מוטרד.

דיזל הולך וגם ידני לא מהווה בעיה.

התחלתי כבר לתהות האם האמינות של טיוטה שווה עלויות אחזקה גבוהות יותר וללכת על היילקס. ספרטני, אובר קיל עבורי, אבל לפחות יהיה כיף לקום אליו בבוקר.

האופציה השנייה שנבדקת כרגע היא פיאט בראבו 2009 עד 2011 שנסחרת נמוך אבל לפחות בכביש אהנה ממנה כראוי. בשטח אשאר מוגבל לצד שיש לי כיום.

איזה הצעה יש לך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נהנה מהספרטניות ומזה שאחרי שעה כואבת לי הלחי השמאלית של התחת.

משהו בזה גורם לי הנאה, באמת.

אין לי מקום לרגל השמאלית בכלל, והדוושת גז בגודל של צימוק וקרובה מדי לברקס, אבל למי איכפת, אני יכול להגיע איתו למאדים וחזרה.

עם טריוס, לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3131 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...