Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עדכון תוכנת ניהול מנוע לסקודה סופרב 1.8TSI - איזה ומה ההשלכות?

zx12r
שימו לב! השרשור הזה בן 3137 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האם יש פה מישהו שעשה עדכון לרכב הנ"ל?

הרכב הספציפי שלי הוא 1.8TSI עם גיר אוטומטי פלנטרי 6 הילוכים. לא DSG, לפי הרישיון 153 כ"ס.

אני מודע לכך שהרבה מעדכנים את המנוע 1.8 TSI של הלאון בעדכוני תוכנה (מנוע זהה?), רציתי לדעת מה תהיה ההשפעה, עד כמה מורגש בהתנהגות/צריכת הדלק והאם המכלולים ו/או השלדה של הסופרב "יקבלו באהבה" עדכון כזה? (לעומת למשל הפלטפורמה של הלאון שכנראה מהווה בסיס טוב לשיפורים, אין לי מושג מה תהיה ההשפעה על הסופרב).

החלק השני הוא התייעצות לגבי סוגי העדכונים - הבנתי שיש מספר אפשרויות עיקריות (סוג תוכנה והמוסך/סדנה בה מבצעים את העדכון) - APR? GIAC? משהו אחר? אין לי שמץ של מושג בתחום...

מדובר בסופרב שנת 2012 שהסתיימה תקופת האחריות כך שאין חשש בהיבט הזה.

אין כוונה לשיפורים נוספים (פליטה/יניקה וכו') אלא רק עדכון תוכנה.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתקשה למצוא מידע רלוונטי באתרים ברשת (למשל Briskoda) בגלל הדגם ה"ישראלי" שברשותי - השילוב של הגיר הפלנטרי 6 הילוכים על הסופרב 1.8TSI לא נמכר בחו"ל בכלל.

לגבי הDSG7 ראיתי שיש לו הגבלה של 250nm ולכן מציעים ברחבי האינטרנט להיזהר עם שדרוג המנוע והעלאת המומנט מפני שהגיר לא יעמוד בעומס. אין לי מושג מה "עמדתה" של התיבה הפלנטרית בעניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנוע יתעדכן לכ200 סוסים. מבחינת מכלולים לא חושב שיהיה נזק אם לא תשים תוכנה אגרסיבית. מבחינת הגיר הייתי מחפש אנשים עם רכבים זהים ששיפרו כדי לשמוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עשיתי את אותו עדכון על לאון 2012, Go APR בפיט סטופ, מעלה לקצת מעל 200 סוסים, ההבדל במומנט ובתגובות מאוד משמעותי.

מבחינת הגיר בשלב מסויים התחילו רעידות שהלכו והחמירו עם הזמן, הוחלפו קלצ'ים במסגרת האחריות, לדעתי זה היה קורה גם אם לא הייתי עושה את העדכון, זה חלק מהבעיות של הגיר למיטב הבנתי.

מבחינת צריכת דלק אני לא חושב שיש הבדל משמעותי, תלוי בסגנון הנהיגה, בסה"כ אני בממוצע עושה 1:12, הנסיעה שלי היא בעיקר בפקקים (יורד גם ל 1:9 לפעמים), או בשיוט בקצב גבוהה.

אני ממליץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובה. כאמור הגיר אצלי הוא פלנטרי שישה הילוכים ולא dsg כך שעניין הקלאצ'ים לא רלוונטי.

מבחינת צריכת דלק גם בימים הכי הכי טובים של רגל ימין שלי האוטו לא יעשה 1:12. נכון להיום הצריכה עומדת קבוע על 1:8. כמעט 100% נסיעה עירונית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצריכת דלק הגיונית, הרכב שלך לדעתי כבד יותר ואצלי יש עוד יחס העברה.

שמעתי טענות שהתוכנה אפילו משפרת צריכת דלק, בגלל רצועת כח יעילה יותר, משמע אתה לוחץ פחות.

לדעתי אתה יכול לקפוץ ולבקש שיתקינו לך את התוכנה להתנסות, לא תאהב יחזירו את המקורי. לפחות ככה אני זוכר, אל תתפוס אותי במילה, צלצל ושאל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראה שקשה למצוא חוות דעת של מישהו לגבי השילוב של המנוע והגיר כמו שברשותי.

לא היו רכבים כאלה מדגמים קודמים?

אם אני לא טועה היו פאסט כאלה...אנסה לברר את העניין.

לגבי להגיע ולנסות - אני לא גר בסביבה ככה שאני מעדיף לעשות את שיעורי הבית מראש ולדעת לאן אני מגיע ולקראת מה אני הולך.

בכל מקרה השארתי פרטים בשתי סדנאות שיפורים כאלה, נראה אם יחזרו אליי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצאתי כמה "מסמכים" לגבי תיבות אוטומטיות מהמשפחה הזאת, כולן תוצרת AISIN, למשל זה:

http://vw.nate-online.com/techdocs/DSG.pdf

עם זאת, לא מצאתי את המידע שיעזור לי להגיע למסקנה, כיוון שלמשל במסמך שמצורף פה בקישור צוין Maximum torque transmission 250NM

ולעומת זאת במסמך אחר לגבי גיר מ"אותה משפחה" צוין ערך מקסימלי של 650NM.

250NM נשמע לי מספר מוכר כמו זה מתיבות ה DSG שבגינו לא ממליצים לשפר את המנועים המשודכים לתיבה זו מפאת סכנה של עומס יתר על התיבה.

אם זה המצב בגיר שברכב שלי, כנראה שגם לי עדיף לא להתקין עדכון לתוכנת המנוע.

אני ממשיך וחופר פה בפורום ולא פונה ישירות לחברות שמבצעות את העדכונים דווקא בגלל ה"נדירות" של הדגם שברשותי, כנראה שלא הגיעו המון כאלה לסדנאות לעדכון תוכנה ואני בטוח שעל אף שירות איכותי ואמין של הסדנאות, יש להן אינטרס ש"לפחות אנסה" להתקין את עדכון התוכנה, גם אם זה לא בהכרח הדבר הנכון לעשות, ואילו פה בפורום (אני מקווה ש)אמצא דעות אובייקטיביות ומקצועיות ככל האפשר.

תודה

עריכה אחרונה על ידי zx12r
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3137 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...