Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התחדשתי - מונדאו 2012 2 ליטר טורבו

ArikM
שימו לב! השרשור הזה בן 1400 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

החברה מוכרת לי וגם הדגם - הצמיגים האלה מורכבים על הרכב שכולם משתמשים במקום העבודה שלי ( על סיטרואן ברלינגו ). בהתחלה חשבתי שצריך להחליף מיסבים בגלל הרעש שהצמיגים האלה מייצרים, מין יבבה מעצבנת. אני בטוח שהצמיגים האלה "זכו" במכרז של "הכי זול שניתן למצוא".

לא עלה בדעתי לבדוק את האחיזה שלהם.

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 92
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

רק כדי לחזק את מה שנאמר מעלי, הרכב מרגיש מאד יציב בפניות. אני מוצא את עצמי יוצא מידי פעם מפניות מביט במד המהירות ומופתע לטובה כמה "לא מרגישים את הפניה".

כרגע אני על 4 צמיגי FALKAN בני פחות משנה, מאד מרוצה.

Ford Mondeo 2.0T + Bluefin Remap - נמכרה

Infiniti G37 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב נפלא כמעט בכל פרמטר שדי התפספס בארץ. יכול לתת בראש למרבית המתחרות בקטגורית המשפחתית הגדולות עם שילוב מצוין של מנוע וגיר.

תא נוסעים איכותי ומרווח מאד משלים את החוויה.

גמעתי מעל 120 אלף קילומטרים עימו ונהנתי מכל רגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התרשמות שלי היא שיכולת דינאמית של הרכב פחות מתאימה לנהיגה בכביש מפותל. לכן הייתי ממליץ לבעלי רכב כזה ובמיוחד לאלה שמשפרים אותו לנהוג בזהירות בסיבובים.

צמיגים מקדימה של חברה שלא מוכרת לי, riken maystorm 2, במצב טוב מאוד.

מאחורה אחד של אותה חברה ושני של מישלן אנרגי.

*** צמיגי RIKEN מדורגים כצמיגים בעלי ביצועים גבוהים ומוכרים.

על הסרן האחורי 2 סוגים שונים, הייתי לוקח קצת יותר אחריות בלהגיד שרכבים מחליקים או כל מיני דברים כאלו כאשר מה שהולך לך ברכב מבחינת הצמיגים זה... סלט אחד גדול.

כפי שנאמר, תחליף לרביעיית צמיגי קיץ של ביצועים גבוהים ותכיר עולם חדש, מנסיון.

הצמיג האחורי השונה והירוק והחסכוני לא מתאים לקטגוריה ויכול להיות שהוא גורם לך להחלקות.

רכב נפלא כמעט בכל פרמטר שדי התפספס בארץ. יכול לתת בראש למרבית המתחרות בקטגורית המשפחתית הגדולות עם שילוב מצוין של מנוע וגיר.

תא נוסעים איכותי ומרווח מאד משלים את החוויה.

גמעתי מעל 120 אלף קילומטרים עימו ונהנתי מכל רגע.

אממ גיר קצת פחות, תמיד מפחיד אבל המנוע כן, נהדר.

המנוע עבר עדכון לקראת סוף 2014 ויצא ברכיבים רבים חדשים, כולל טורבו טווין סקרול לשיפור תגובתיות (במונדאו פיוז'ן כמובן היות והרגילה כבר הופסקה בייצור).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי קרוב להגדרה המקורית של GT, יענו גראנד טורינג (לא מכונה לתקיפת פניות), בכלום כסף.

מנוע נהדר (שלא לדבר על גרסת ה-240 כ״ס), סביבת נהג נאה, בידוד רעשים מוצלח, ממש נולד לאוטובאן.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועושה גם 1 ל 14-15 בשיוט נינוח על 100 בכביש 6 עם מזגן ברכב ריק (משקל עצמי של 1.6 טון חברים), יותר טוב מהרבה רכבים כאלו ואחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי. תיקון קטן (או גדול). אצלי הרכב לא החליק אלה נכנס לתת היגוי בכניסה לסיבוב.

ללא ספק רכב הזה נותן תמורה מצויינת אבל אני עדיין חושב שהוא לא מתאים לנהיגה מהירה בסיבובים אלה יותר מתאים לשיוט (או שיוט מהיר מאוד) בקו ישר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שמי שתכנן אותה חשב על זמני הקפה מהירים.

זו אוניה שמתאימה לשיוט, היא מבודדת רעשי כביש בצורה טובה מאד, נוחה מאד ובעלת התנהגות דינאמית טובה מאד יחסית לגודל שלה.

אני משוכנע שמי שרוצה לבצע זמני הקפה מהירים ועדיין לשמור על daily driver יכול למצוא אופציות הרבה יותר טובות מאשר המונדיאו.

לי, הרכב מספק את מה שאני רוצה מרכב משפחתי גדול. מצד אחד נוחות ומצד שני מנוע חזק שמאפשר נסיעה קיצבית כשמתחשק לי.

Infiniti G37 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...
  • 8 חודשים מאוחר יותר...

הופ הופ הופ, עוד שנה עברה. כבר 135k קמ, למעט נזילה קטנה ממשאבת מים שהוחלפה בעלות של 500 שח, לא היו תקלות. את הנזילה גילו במוסך לאחר שהתלוננתי שמאוורר הרכב עבד יותר לאחר כיבוי, בערך 2 דקות. הרכב לא הראה סימנים של התחממות.

בנוסף עליתי מידה בצמיגים ל 235 45 17. מוסיף הרבה למראה של הרכב ולא פוגע,לטעמי בנוחות.

צמיגים של מישלין פרימסי 4 התגלו כשקטים מאד, ומאד אוחזים ביחס לפאלקן שהיו מורכבים קודם.

• רעיון טוב! 1

Infiniti G37 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

הגיע הזמן לעדכון, 145k ואיתו הטיפול.

הטיפול עבר ללא הפתעות.

המעבר למידה גדולה יותר, התגלה כרעיון מצויין.

הרכב לא מתרסק על בורות, והצמיג הרחב נותן עוד קצת בטחון.

דבר נוסף, חבר המליץ לבטל את אופציית hill hold. אמר תנסה. לא יודע אם זה פסיכולוגי או לא, אבל הרכב מגיב הרבה יותר טוב ביציאה מהמקום,אפילו במישור.

עריכה אחרונה על ידי ArikM

Infiniti G37 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 7 חודשים מאוחר יותר...

עדכון נוסף,

עוד 10K חלפו להם בכיף, והרכב אחרי טיפול נוסף.פרט לנוהל הרגיל הפעם הוחלפו מצתים (ST3), רפידות ודיסקים אחוריים, פילטר מזגן ושמן בלמים.

סה"כ 2600 ש"ח - חלפים מקוריים של פורד.

עד כה מרוצה מאד מהרכב, הכל במקום, שום דבר לא מקרקש והרכב נוסע מעולה. חברים שמצטרפים מידי פעם לנסיעה מתפלאים כמה חלק הרכב נוסע ביחס לגילו.

מה בתכנון:

ניקוי פנימי של הרכב וחידוש ציפוי.

מצרף תמונה של הקרנףInkedWhatsApp Image 2019-07-30 at 17.26.48_LI.jpg

InkedWhatsApp Image 2019-07-30 at 17.26.48_LI.jpg

Infiniti G37 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם.

הקדמה קצרה, אני גולש בפורום כבר תקופה ארוכה באופן אנונימי וההחלטה לרכוש את הרכב המדובר נבעה בין היתר בגלל פוסטים שקראתי כאן.

ראשית אפתח בתודה, לכל אלא שעזרו באופן מודע/או לא כאשר רשמו את חוות דעתם על המונדאו ושאר הירקות.

ספויילר קטן, וואו איזה אוטו.....

נתחיל בחפירה, הכלה הקודמת היתה מיצובישי לאנסר 2008 (אין תלונות בכלל למעט כח שחסר, הרכב הפגין אמינות יוצאת דופן במשך 4 שנים). "טויוטה בחצי מחיר" ככה קראתי לה :)

המיצובישי נקנתה עם 82K קילומטר ונמכרה (בטרייד אין) עם 130K קילומטר.

אז ככה, המונדאו מאד גדולה ורחבה, דבר מבורך מאחר ואנחנו 2 מבוגרים עם 2 ילדים (כלומר כסא בטיחות ובוסטר מפלצתי) ועדיין אשתי (אמנם קטנה במימדים) יכולה לשבת בין הילדים ולהיות שגרירת או"ם לתפארת.

אבזור

יש פתחי מזגן מאחור, כולם מבסוטים במיוחד אני. ככה יש שקט תעשייתי בנוגע לטמפרטורה במושב האחורי.

פתחי המזגן האחוריים נמצאים בקורות הדלת.

בין המושבים (איפה שהיו הפתחים בדגם הקודם) יש שקע 12V לטאבלט של הילדים.

מערכת השמע היא מקורית של פורד, אין מסך מגע ולא שקע USB (אם היה אז טוב, אבל לא מפריע לי)

יש שקע AUX בתא הכפפות (התא בעל יכולת קירור).

חיישן תאורה קיים, לא יודע לגבי חיישן גשם (שוב, לא קריטי).

ההגה מתכוונן בשני צירים, לגובה ולעומק. הכסא של הנהג חשמלי (רק לגובה), ובכלל המושבים נוחים מאד ותומכים בגב התחתון. חיסרון קטן, לוקח זמן להגיע לתנוחת ישיבה נוחה.

מנוע

איזה מנוע....אגדה...200 כ"ס,(במיוחד לאור העגלה שגררה את המיצובישי הקודמת) יש כוח זמין בכל רגע נתון, אין צורך להתחיל לחשב משוואות של תורת הייחסות וסטטיסטיקה לפני כל יציאה לעקיפה :-D.

לגבי צריכת הדלק, לאחר נסיעה אחת בערך 70 אחוז בעיר יצא ליטר אחד לכל 9 קילומטר, סביר מאד במיוחד לאור הגודל שלה.

לשם השוואה המיצובישי הייתה עושה (נטו בתוך העיר) 1 ל 9.3, זה הזמן לציין שאני גר בחיפה.

הרכב אוטם את הנהג והנוסעים בצורה טובה מאד מרחשי הכביש.

אחסון

"אולי ניקח את האופניים, ואת תיק הבריכה עם כל הדליים והכפות, והמתנפחים", יאללה תביאי אני עונה לה.

תא המטען ענק !!, זה הזמן לציין שהמונדאו הגיעה בגרסת הסטיישן.

אין יותר משחקים של socoban בתא המטען.

לסיכום

וואו איזה אוטו...הוא עונה על כל הציפיות שלי ומעבר, האוטו שקט בנסיעה (עם חלונות סגורים) בכל מהירות חוקית שבה נהגתי, מפנק, נוח, ובעיקר לא מושך תשומת לב מיותרת. הוא נראה כמו כל פוקוס סטיישן ליסינג למעט זוג אגזוזים מאחור שיכולים לרמוז על 200 כ"ס שיש לו.

בשביל 50K שקלים (95K קילומטר) ששילמתי עבור הרכב (טרייד עם המיצובישי), לדעתי לא הייתי מוצא משהו אפילו קרוב לזה מאותו שנתון מבחינת value to money.

תמונות יעלו בהמשך, אני מקווה שהסקירה הקצרה הזו תעזור למתלבטים בעתיד.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי המזגן, אם הרכב עמד בשמש כל היום, יקח לו כמה דקות לקרר לרמה סבירה את הרכב. לא יקפא לך הת#ת. אני מכוון את המערכת ל 20 מעלות ונותן לו לעבוד בצורה אוטומטית. בימים חמים, כשאני מחנה את הרכב בשמש, לפני כניסה לרכב אני פותח מרחוק את כל החלונות כך כשאני כבר מגיע אליו הוא כבר התאוורר.

ראיתי כבר מספר שרשורים כאן על המזגן, אף אחד לא משבח אותו,ובצדק, על יכולות קירור יוצאות דופן.

לי המזגן מספיק.

לגבי הרכב, אני באמת מרגיש שהרכב הזה די פוספס בארץ.

הרכב מאד רגיש להזנחה בטיפולים, כך שאם הבעלים הקודמים רצה לרווח בטיפולים זה יכול לעלות ביוקר.

כבר שמעתי על אנשים שהחליפו טורבו/גיר. רובם אגב קיבלו "רצון טוב" מפורד.

• רעיון טוב! 1

Infiniti G37 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1400 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...