Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התחדשתי - מונדאו 2012 2 ליטר טורבו

ArikM
שימו לב! השרשור הזה בן 1391 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

הקדמה קצרה, אני גולש בפורום כבר תקופה ארוכה באופן אנונימי וההחלטה לרכוש את הרכב המדובר נבעה בין היתר בגלל פוסטים שקראתי כאן.

ראשית אפתח בתודה, לכל אלא שעזרו באופן מודע/או לא כאשר רשמו את חוות דעתם על המונדאו ושאר הירקות.

ספויילר קטן, וואו איזה אוטו.....

נתחיל בחפירה, הכלה הקודמת היתה מיצובישי לאנסר 2008 (אין תלונות בכלל למעט כח שחסר, הרכב הפגין אמינות יוצאת דופן במשך 4 שנים). "טויוטה בחצי מחיר" ככה קראתי לה :)

המיצובישי נקנתה עם 82K קילומטר ונמכרה (בטרייד אין) עם 130K קילומטר.

אז ככה, המונדאו מאד גדולה ורחבה, דבר מבורך מאחר ואנחנו 2 מבוגרים עם 2 ילדים (כלומר כסא בטיחות ובוסטר מפלצתי) ועדיין אשתי (אמנם קטנה במימדים) יכולה לשבת בין הילדים ולהיות שגרירת או"ם לתפארת.

אבזור

יש פתחי מזגן מאחור, כולם מבסוטים במיוחד אני. ככה יש שקט תעשייתי בנוגע לטמפרטורה במושב האחורי.

פתחי המזגן האחוריים נמצאים בקורות הדלת.

בין המושבים (איפה שהיו הפתחים בדגם הקודם) יש שקע 12V לטאבלט של הילדים.

מערכת השמע היא מקורית של פורד, אין מסך מגע ולא שקע USB (אם היה אז טוב, אבל לא מפריע לי)

יש שקע AUX בתא הכפפות (התא בעל יכולת קירור).

חיישן תאורה קיים, לא יודע לגבי חיישן גשם (שוב, לא קריטי).

ההגה מתכוונן בשני צירים, לגובה ולעומק. הכסא של הנהג חשמלי (רק לגובה), ובכלל המושבים נוחים מאד ותומכים בגב התחתון. חיסרון קטן, לוקח זמן להגיע לתנוחת ישיבה נוחה.

מנוע

איזה מנוע....אגדה...200 כ"ס,(במיוחד לאור העגלה שגררה את המיצובישי הקודמת) יש כוח זמין בכל רגע נתון, אין צורך להתחיל לחשב משוואות של תורת הייחסות וסטטיסטיקה לפני כל יציאה לעקיפה :-D.

לגבי צריכת הדלק, לאחר נסיעה אחת בערך 70 אחוז בעיר יצא ליטר אחד לכל 9 קילומטר, סביר מאד במיוחד לאור הגודל שלה.

לשם השוואה המיצובישי הייתה עושה (נטו בתוך העיר) 1 ל 9.3, זה הזמן לציין שאני גר בחיפה.

הרכב אוטם את הנהג והנוסעים בצורה טובה מאד מרחשי הכביש.

אחסון

"אולי ניקח את האופניים, ואת תיק הבריכה עם כל הדליים והכפות, והמתנפחים", יאללה תביאי אני עונה לה.

תא המטען ענק !!, זה הזמן לציין שהמונדאו הגיעה בגרסת הסטיישן.

אין יותר משחקים של socoban בתא המטען.

לסיכום

וואו איזה אוטו...הוא עונה על כל הציפיות שלי ומעבר, האוטו שקט בנסיעה (עם חלונות סגורים) בכל מהירות חוקית שבה נהגתי, מפנק, נוח, ובעיקר לא מושך תשומת לב מיותרת. הוא נראה כמו כל פוקוס סטיישן ליסינג למעט זוג אגזוזים מאחור שיכולים לרמוז על 200 כ"ס שיש לו.

בשביל 50K שקלים (95K קילומטר) ששילמתי עבור הרכב (טרייד עם המיצובישי), לדעתי לא הייתי מוצא משהו אפילו קרוב לזה מאותו שנתון מבחינת value to money.

תמונות יעלו בהמשך, אני מקווה שהסקירה הקצרה הזו תעזור למתלבטים בעתיד.

• רעיון טוב! 1

Ford Mondeo 2.0T + Bluefin Remap - נמכרה

Infiniti G37 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 92
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תתחדש! לי הכסאות לא היו מספיק נוחים; והמזגן קצת חלש, אולי זה היה רק ברכב המבחן. אבל אין ספק שהרכב חזק והוא כמו ספה ממונעת :-)

אגב, היכן רכש?

תהנה!

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש!

המונדאו הנ״ל היא בהחלט מכונה משובחת. גם לי המזגן לא הרגיש הכי גיבור, אבל בסה״כ מקבל ציון עובר.

מההסטוריה של רכבי החברה במקום העבודה הקודם שלי, האמינות טובה מאד בסה״כ.

תהנה!

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, היכן רכש?

הרכב נרכש באלבר.

גם לי המזגן לא הרגיש הכי גיבור

יש אמת בדבריך, לוקח זמן לקרר את הרכב, במיוחד אם בוחרים טמפ מינימלית ומצב AUTO בבקרת האקלים, המזגן עובד בעוצמה מלאה ודי מרעיש.

אני מכוון אותו ל 20 מעלות, הרכב מתקרר די מהר והמפוח עובד בעוצמה נמוכה ושקטה.

Infiniti G37 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 7 חודשים מאוחר יותר...

עדכון,

לאחר 5000 קילומטר + שיפור תוכנה, שמעלה את ההספק ל 240 כ"ס ו 37 קג"מ (על פי נתוני היצרן של התוכנה, עדיין לא נבדק על דיינו). הוא משמעותית חזק יותר, צריכת הדלק לא נפגעה משמעותית. בחישוב כולל (ללא איפוס) הצריכה עומדת על ליטר ל 9 ק"מ בנסועה של בערך 70 אחוז נסיעה בתוך העיר.

בסך הכל אני מאד מרוצה. הרכב חזק, מרווח, יציב מאד על הכביש.

החסרון הגדול ביותר שאני יכול למנות, נכון לעכשיו, הרכב לא אוהב פקקים, התיבה מתקשה מאד במהירויות נמוכות (עד 40 קמש בערך).

מבחינת טיפולים, בוצע טיפול אחד שנתי (קטן) אשר כלל החלפת פלאגים (מחליפים פלאגים אחת ל 90000 ק"מ). סך הכל יצא 1255 שח כולל מעמ במוסך מורשה (נעמה). ללא פלאגים יצא בערך 650 שח

טסט לרכב, 2000 שח.

עריכה אחרונה על ידי ArikM
  • רעיון טוב! 1

Infiniti G37 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ לך לבדוק אם ברכב בוצע עידכון תוכנת גיר. הייתה כזו למי שמטופל במרכזי, לפחות.

לאחר 4 שנים או 60K ק"מ יש החלפת נוזל גיר ומסנן. יקר מאוד.

אם מבוצעים הנ"ל, אין סיבוי שהתנהגות הגיר תהיה בעייתית. ההיפך, הגיר הזה מוצלח.

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אמת בדבריך, לוקח זמן לקרר את הרכב, במיוחד אם בוחרים טמפ מינימלית ומצב AUTO בבקרת האקלים, המזגן עובד בעוצמה מלאה ודי מרעיש.

אני מכוון אותו ל 20 מעלות, הרכב מתקרר די מהר והמפוח עובד בעוצמה נמוכה ושקטה.

אני רואה שהבאגים האלה עברו ממונדאו 3 ל-4.

בקשר להגה - יישמע מצחיק, אבל כיסוי הגה עוזר.

גם אני עברתי ממיצובישי לנסר למונדאו (אומנם אותה שנה, 2007), וגיליתי שאוטו יכול להיות עם מנוע שיכול להאיץ מבלי לחשוב על 24 נקודות מבט על הר פוג'י, ועדיין להישאר על אותה צריכת דלק של סביב 1:10.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ לך לבדוק אם ברכב בוצע עידכון תוכנת גיר. הייתה כזו למי שמטופל במרכזי, לפחות.

כשרכשתי את הרכב ביצעתי עדכון לגיר, מאז אותו עדכון אין יותר "מכות" בהורדה מהילוך שני לראשון ולהפך.

הטענה שלי היא שמחשב הרכב כל הזמן מנסה להעלות הילוך (אני מניח על מנת לחסוך בדלק) ויוצא שלפעמים הוא נמצא בהילוך גבוה שלא בהכרח מתאים למהירות הנמוכה של הרכב. חוץ מזה הגיר מתפקד מצויין, העברות חלקות גם להילוך גבוה יותר וגם כשצריך להוריד.

לאחר 4 שנים או 60K ק"מ יש החלפת נוזל גיר ומסנן. יקר מאוד.

בוצע ב 90K

• רעיון טוב! 1

Infiniti G37 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תעביר למצב S הוא לא ימהר להעלות הילוכים.

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי זה נורא מאכזב שמישהו קונה רכב בתצורה שימושית ונכונה למשפחה עם ילדים.

איפה האתגר הטכני של להכניס אופני ילדים לתא מטען?

משעמם...

• מעניין 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תעביר למצב S הוא לא ימהר להעלות הילוכים.

תודה.

הרכב מהווה איזון אידאלי,בשבילי, בין צרכי המשפחה לבין רגעי "התגרזנות" כשאני נוסע ללא הילדים.

Infiniti G37 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי יש מונדאו 2012 סטיישן. אכן רכב מצויין.

לגבי העלאת ההילוכים המהירה, בגלל שלמנוע מומנט גבוה כבר מסל"ד נמוך, לרוב אין עם זה בעיה. אצלי זה בעיקר מורגש בעליות בעיר עם באמפרים - שם בעזיבת הגז לקראת הבאמפר ההילוך עולה להילוך המירבי למהירות (כ-35 ק"מש, הילוך שלישי) ואחרי הבאמפר וירידת המהירות התיבה לפעמים לא מורידה הילוך ונשארים בסל"ד של כ-1000. אפשר ללחוץ מאט חזק יותר על הדוושה והתיבה תוריד הילוך, אבל אני אישית מעדיף להעביר ל-S בעליות כאלה (יש לי אחת כזאת אחרי היציאה מהחניה) ולחסוך את העלאות/הורדות ההילוכים המיותרות הללו. לנסיעה רגילה הילוך S פחות נעים - העלאות הילוכים מתבצעות רק מעל 3000 סל"ד, שזה די מוגזם בהתנהלות רגועה, והורדות הילוכים מורגשות הרבה יותר מאשר בהילוך D.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1391 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...