Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התחדשתי - מונדאו 2012 2 ליטר טורבו

ArikM
שימו לב! השרשור הזה בן 1372 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תודה על הסקירה הנרחבת כיף לקרוא, מקווה שיהיו עוד שרשורים ארוכי טווח על רכבים נוספים.

קראתי את השרשור והתרשמתי ממש לטובה מהרכב ומה שהוא מציע ולמען האמת די מתחיל לפזול לכיוון רכישה.

אשמח לדעת האם כדאי לבדוק רכב משנת 2012, ליסינג לשעבר 240 כ"ס, שעבר שיפוץ/החלפת קלאצ'ים במכון גירים?

בנוסף לאיזה דברים כדאי לשים לב בעת בדיקה של רכב- נסיעת מבחן, בדיקה של טיפולים וכו'.

אילו מחלות ידועות יש לרכב?

עריכה אחרונה על ידי tomy669
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 92
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הרכב שלי גם היה ליסינג בעברו.

אחד התנאים שלי לקניה היתה היסטוריית טיפולים מתועדת.

הרכב רגיש להזנחה ולכן כדאי מאד להקפיד על הימצאות של היסטורית טיפולים מלאה. תבדוק שכל הטיפולים בוצעו בזמן/ק"מ, כולל החלפות שמן גיר, היצרן מגדיר 60k או 3 שנים.

לגבי החלפת הקלאצ/גיר, תוודא שבוצע במקום מוכר.

כשאתה בודק את הרכב, תראה שאין מכות בזמן העברות ההילוכים, זה יכול להצביע על עייפות החומר/הזנחה של החלפות שמן גיר.

תראה שאין הזעות/נזילות בתחתית המנוע, יש לפרק את מגן הפלסטיק בתחתית הרכב. גם זה יכול להצביע על כשל עתידי.

היו דיווחים ברשת על כשל בבוכנה 4, להבנתי זה היה רק במנות הראשונות של גרסת 2T.

יש פורום בריטי שמכיל המון מידע, Talk ford, תשתמש גם בזה.

Ford Mondeo 2.0T + Bluefin Remap - נמכרה

Infiniti G37 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר על מכון גירים, לא יודע אם מוכר.

לפי דברי המוכר אין היסטוריה אך כל 10 חודשים טופל עם שמן של ליקווי מולי ולא שמן שיבואן פורד מוכר וחלפים מקוריים- רוצה להאמין שנכון.

הוחלפו 2 מצמדים לפני 3 חודשים- יש תיעוד ואחריות.

עבר 125kkm.

מה שמטריד אותי שהמוכר טוען כי המנוע טורבו ידוע כשותה שמן מה שאומר שבמהלך שנה הרכב שותה בין 1.5 ל- 2 ליטר שמן.

האם במחיר של 26k שווה לבחון את קניית הרכב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא קונה את הסיפורים של אוטו רגיש להזנחה/לטיפול לפי הספר.

אוטו רגיש הוא אוטו עם אמינות נמוכה יותר מאוטו לא רגיש.

לאחד יש את האוטו והוא מרוצה מימנו מאוד, אחלה.

זה לא אומר דבר על מה שיקרה מחר בבוקר שהוא יבוא להתניע, הסטטיסטיקה לא לצידו.

אני חיפשתי בזמנו אס מקס טורבו כזאת ואחרי כמה רכבים שראיתי ירדתי מהעניין, לכולם היתה בעיות לפני עם מנוע/גיר/טורבו, זה היה לפני יותר משלוש שנים, מאז הם לא נהיו חדשות יותר.

אני ירדתי מזה וקניתי אס מקס לא טורבו, גם מימנה לא נהנתי והחלפתי בהזדמנות הראשונה.

בנינו, לטורבו אין מתחרים כמעט במחירים המצחיקים שהם נמכרים.

כך שאני יכול להבין את ההתעניינות ברכבים האלו.

אבל וזה אבל גדול, אם זה הרף העליון של התקציב שלך/אם פתאום הוצאה של כ 50% אם לא יותר כדי להחזיר אותו לכביש יכולה להוריד לך את המצב רוח/אם הרכב הוא לאישתך (כמו שהיה במקרה שלי) והיא לא יודעת להעריך/להנות מהמנוע לדעתי אין לזה הצדקה.

אגב אצלנו הסיבה העיקרית להחלפה הייתה בכלל המזגן.

אם כי היה לו עוד מגרעות.

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריכת דלק גבוהה מאוד לדעתי, היה הפסורד בעניין שהלנד קרוזר שהייתה לי לפני הייתה חסכונית בהרבה וגם חזקה הרבה יותר.

פחות היה קריטי בגלל שהרכב לא היה נוסע הרבה.

הוא היה חלש/כבד לדעתי בתחושת הנהיגה שלו ביחס לנתונים היבשים, לאישתי זה לא הפריע ולכן גם פחות לי.

עם זאת היו לו גם לא מעט יתרונות, הוא הזדקן מאוד בכבוד והיה נראה ומרגיש כמו חדש גם אחרי עשר שנים וכמעט 200 אלף קמ.

העיצוב והחלוקה הפנימית שהייתה נוחה בצורה בלתי רגילה, אני ים שלושה ילדים והספסל האחורי היה בנוי בצורה מדהימה.

עברתי לסורנטו דיזל שהרבה יותר נעים לנהוג אבל מאוד צפוף מאחור ביחס לפורד ברמה שהילדים לא מצליחים להגיע לחגורה ולחגור עצמם לבד שזה חיסרון עצום.

בסוף הכל שאלה של מחיר, הייתי מאוד מתבאס לקבל רכב כזה עבור 230 אלף שקל כאשר היה חדש.

מצד שני במחירים שלו כיום אני לא מבין איך הם לא נחטפים על ידי משפחות בורגניות אפילו אם השימוש הוא רק כחמש מקומות.

עריכה אחרונה על ידי פלג_
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מטריד אותי העניין שבעל הרכב טוען שכיוון שמדובר במנוע עם מגדש טורבו הוא צורך לו במהלך השנה בין 1.5 ל 2 ליטר שמן מנוע.

האם הדבר תקין או שמדובר על בעיה כלשהיא במנוע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכרת את רכב בקלות?

אני פשוט לא מצליח לעבור למנוע לא מוגדש ולכן לא הלכתי על זה.

מה זה בקלות, במשך שבועיים אף אחד לא בא לראות, היו בלוח זולות מימנה.

אבל היה לי ברור שהראשון שיבוא לראות הוא יקח אותו, וכך היה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מטריד אותי העניין שבעל הרכב טוען שכיוון שמדובר במנוע עם מגדש טורבו הוא צורך לו במהלך השנה בין 1.5 ל 2 ליטר שמן מנוע.

האם הדבר תקין או שמדובר על בעיה כלשהיא במנוע?

לא שמעתי/קראתי על התופעה הזו ברכב הנ"ל.

בסופו של יום, ברמת המחיר הזו אין שום רכב שמתקרב לעלות/תועלת שלו. על כל יתרונותיו וחסרונותיו.

חשוב להבין לקראת מה אתה הולך אם אתה מחליט לרכוש אחת כזו.

Infiniti G37 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הרכב שרציתי לרכוש פספסתי והוא נמכר אתמול. היה אקזמפלר שאם הייתי הולך לראות הייתי כנראה רוכש.

מה דעתכם על רכב עם 165kkm יד 2 פרטית שווה מחיר של 27k?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין תשובה חד משמעית, אני אעדיף לשלם מעל המחירון לטובת רכב שמור/מטופל.

עוד 15k קמ לכאן או לכאן לא ישנו הרבה.

Infiniti G37 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 6 חודשים מאוחר יותר...

הופ הופ

עברנו עוד 10k. הקרנף נכנס לטיפול, הפעם גם החלפת שמן גיר ( 3 שנים או 60k מה שבא קודם, במקרה שלי 3 שנים).

לא היו הפתעות למעט בלאי טבעי. צינורית מים של המגבים, החלק הפלסטיקי, נחלש והתנתק מהפיה. עלות ההחלפה של חתיכת פלסטיק קטנה 50 שח.

בנוסף התחיל בחודשיים האחרונים רעש מאזור קורת ה b שליד הנהג.

יש על זה הרבה מידע ברשת, חלק טענו שזה הלחמה שהתפרקה בקורה, ועוד כל מיני תיאוריות. גיליתי שהרעש מגיע ממנגנון הנעילה של הדלת.

הטיפול שלי היה חיזוק ברגי הכוכב וגירוז המנגנון, גריז אדום שנתנו לי במוסך. נכון להיום השקט חזר לגזרה.

• מעניין 1

Infiniti G37 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הופ הופ

עברנו עוד 10k. הקרנף נכנס לטיפול, הפעם גם החלפת שמן גיר ( 3 שנים או 60k מה שבא קודם, במקרה שלי 3 שנים).

לא היו הפתעות למעט בלאי טבעי. צינורית מים של המגבים, החלק הפלסטיקי, נחלש והתנתק מהפיה. עלות ההחלפה של חתיכת פלסטיק קטנה 50 שח.

בנוסף התחיל בחודשיים האחרונים רעש מאזור קורת ה b שליד הנהג.

יש על זה הרבה מידע ברשת, חלק טענו שזה הלחמה שהתפרקה בקורה, ועוד כל מיני תיאוריות. גיליתי שהרעש מגיע ממנגנון הנעילה של הדלת.

הטיפול שלי היה חיזוק ברגי הכוכב וגירוז המנגנון, גריז אדום שנתנו לי במוסך. נכון להיום השקט חזר לגזרה.

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

Infiniti G37 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מזמן פתחתי לוח יד 2, שוב עלה הרצון ברכב חזק ומפנק, הצצתי על סטיישן עם 200 כ''ס ועל טיטניום, המבחר נהיה קטן מאוד וכבר אין רכבים עם מתחת ל 100 אק''מ, כמו כן בכמה מודעות מציינים טיפול יקר מאוד לגיר, טורבו שהוחלף ועוד.

שוב עשיתי חושבים על הרפתקאות אפשריות, על לישון באוטו אם אשתי תגלה שצריך לשים 8 אלף על גיר (מצמדים וכו') ועוד וזה דיי מרתיע.

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Citroen C4 Grand Picasso 2016 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1372 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...