Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחשבה: מנוע 1.2 PURETECH של פג'ו עם 82 כ"ס לעומת המנוע המוגדש 130 כ"ס

oferal
שימו לב! השרשור הזה בן 3138 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האם ניתן יחסית בקלות להסב את המנוע האטמוספרי למוגדש (בשימוש של אותם הרכיבים, מפירוק נניח)?

האם מדובר באותם המנועים רק בתוספת הטורבו ושינויים בסעפות ובתוכנת הניהול?

מה תהיה העלות המשוערת של פרוייקט כזה? חלקים ועבודה

או אולי עדיפה השתלת מנוע מוגדש קומפלט?

If you wanna turn, turn, don't brake

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוקית, אי אפשר. זה אומר טסט (אפשר לעבור בקומבינה) וסיכון לקנס של 1000 ש"ח עם הורדה מהכביש עד ל"תיקון הליקוי".

מעשית, אפשרי. אבל מאוד מאוד יקר. רק טורבו זה רכיב שעולה סביב או קרוב ל-10,000 שקלים. אני מאמין שיש צורך בחיזוק חלקים נוספים של המנוע כדי שיעמדו בכח הגדול יותר.

בקיצור, אפשר, אבל עדיף למכור את האוטו שלך ולקנות אחד עם המנוע המוגדש.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לגבי קניה של מנוע משומש 1.2 טורבו שלהם ושתילה שלו, או של המכלולים שלו?

בבקשה רק מי שמכיר את המנועים האלה טכנית מקרוב (לא תשובות תאורתיות)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא משנה. אסור (מבחינה חוקית) להחליף מנוע לאחד אחר עם הספק שונה.

בשביל להבין כמה זה פרקטי, כמה אתה חושב שיעלה לך מנוע כזה?

בכל אופן, למה לא לקנות אוטו שכבר מגיע עם המנוע הזה? זה לא שמדובר במנוע סופר אקזוטי שהגיע רק בתקופה קצרה במכוניות מאוד מסויימות בשנות השבעים וכמעט ונעלם מאז. כולה 1.2 טורבו חדש של סיטרואן.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מלבד יחידת הנעה שונה ישנם הבדלים גם בחלקי מתלה ובלמים כנראה (אל תתפוס אותי במילה בעל פה אני לא סגור על זה). אף אחד לא יאשר לך את ההסבה הזו. חכה עוד שנה מאמין שגרסת הטורבו של הקקטוס תגיע גם לארץ הקודש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהתעלם מסוגיית האישור, אני חושב שמדובר ברעיון מעניין מאוד שבהחלט בר ביצוע.

לו אני הייתי ניגש לבצע הסבה של אטמוספרית לגודשת, הייתי מחפש מנוע גודש קומפלט מפירוק ומתחיל משם.

אגב, תורמת האיברים יכולה להיות מקור טוב גם לחלקי מתלה, בלמים וגיר (ראה מוסך ליטל).

106GTI - Deus ex machina

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בדיוק גם מה שאני חשבתי לעצמי. מה סדר גודל עלות של פרוייקט כזה? בהנחה שמוצאים תורמת מתאימה שהלכה לעולמה?

10?

20?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עלות העבודה תלויה במורכבות הספציפית של הפרוייקט.

קח לדוגמה את ה 108.

אין לי מושג אם יש מספיק מקום בתא המנוע למערכות ההיקפיות הנוספות של הטורבו וכמה עבודה ידרש להתאמות.

106GTI - Deus ex machina

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשאירו את סוגיית החוקיות מחוץ לדיון. הבחור שאל עד כמה דומה ה1.2 האטמוספרי ל1.2 הגודש - כלומר, האם מדובר על אותו מנוע בעצם.

לא מכיר ולכן לא יכול לענות על השאלה. אבל זה בהחלט מזכיר את ההשתלות בצרפתיות הישנות שהיו הרבה פעמים שיפור יעיל ולא מסובך או יקר.

והמספר 30 מבוסס על נתונים? כמה עולה מנוע כזה מפירוק? איזה מכלולים נוספים יצריכו החלפה? לא תאורטי, תאכלס.

התחלתי מאוד להילחץ, יש לי גם וילונות שחורים באוטו והראייה עוד יותר נמוכה, גם אורות דמוי קסנון של פיליפס שלא מאירים שום דבר בגשם כמעט) והיה די מפחיד. סעו בזהירות !
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3138 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...