Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רועי קנה סורנטו [התרשמות: סקודה אוקטביה RS וקיה סורנטו וסובארו אאוטבק וגם מאזדה 6]

roee
שימו לב! השרשור הזה בן 2137 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

(ונתחיל באוקטביה RS)

היא ענקית. הרבה מאוד מרחב מאחורה, בגאז' for miles.

סאונד עדיף משל הגולף MK7 (מפתיע!), הגה מעט קל יותר ואולי מעט מעורפל יותר אבל לא מפריע. מתלים עם שיכוך לא רע, שנפגעים מג'נט 19 (החדשות כבר מגיעות עם 18 - שינוי מבורך לדעתי). אתה מרגיש כל פרט בכביש, אבל דברים משמעותיים כמו גדודיות האטה מטופלים ולא מכאיבים לך יותר מדי.

תא נוסעים גדול, איכותי בצורה סבירה אבל עדיין לא גולף (חומרים פחות טובים, כסא נהג שלא יורד מספיק נמוך, ועוד דברים קטנים כאלו). הייתה חסרה לאוטו קצת אחיזה מקדימה, היו עליו 32K ק"מ ויתכן שהצמיגים היו בסוף דרכם.

בלמים מתוגברים מעט יותר מהגולף, אבל עדיין בשימוש כבד הם טובים מאוד מבחינת תחושה (לא יצא לי לבדוק עמידות בחימום אבל התחושה טובה כמו בגולף בבלימה חזקה, בחלשה יש יותר רגש לגולף).

השלדה טובה ומאוזנת. אין בעיה להכניס אותה להיגוי יתר על הבלמים, אם כי הבקרה מתערבת (גם במצב ספורט) כמו בכל VAG. חסרים אולי 10% אחרונים לעומת הגולף מבחינת חדות וכמובן שהמרכב ארוך יותר ולכן משנה כיוון פחות מהר. זו לא מכונת תת היגוי בכלל, אלא אם אתה לא מורגל בלנהוג בהנעה קדמית חזקה ואתה פשוט על הגז איפה שלא צריך. תשתמש בבלמים ובהגה ותקבל התנהגות די ניטראלית.

ההצעה שלהם עומדת כרגע על 228K על הכביש עבור הRS סטיישן DSG עם תוספת של KEYLESS ומערכת CANTON (בערך 6.5K לשתי התוספות יחד, ואלו התוספות היחידות שקיימות). האבזור טוב, עם בי קסנון, גג פנורמי, בורר מצבי נהיגה, חיישני רברס. הם מוכנים להתחייב שהם מספקים את הRS230 החדשה (שאמורה להגיע עם הVAQ - הדיפרנציאל הקדמי האקטיבי של הקונצרן). זה עדיין מעט יקר מדי, כששמעתי מבעלים על הנחות שקרובות ל30K. אם למישהו יש מידע קונקרטי, אשמח לשמוע (כאן או בה"פ).

הייתי חי איתה בכיף, הפרקטיות של הסטיישן נהדרת ואני חושב שזה אוטו משפחתי מצויין, על אחת כמה וכמה עם ג'נט 18. אני יודע שזה נשמע קטנוני, אבל הדבר היחידי שמפריע בה באמת הוא שהיא לא מרגישה מבפנים כמו מכונית של 200K+, אלא כמו מכונית של 130K. עכשיו, אני יודע שכולם כאן גרזנים טוחני אספלט, אבל בתור אוטו שיעמוד בפקק במשך שעה וחצי כל יום, ומשהו לקחת את המשפחה מפה לשם, הייתי רוצה קצת יותר. אני לא מתלונן, הפשרה שעשו סקודה ברורה - זו יותר שאלה של פשרות אצל הקונה.

הבאה בתור לנסיעת מבחן שלי היא הקופרה, אבל העדר גרסת סטיישן ומימדים מעט קטנים משל האוקטביה מקשים על הבחירה דווקא בה.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 284
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לא קטנוני ולא בטיח, לדעתי כשאדם רוכש רכב בסכום כזה הוא צריך להרגיש שמחה כשהוא נכנס אליו בבוקר.

לא יודע לגבי יקר, המחיר נשמע לי סביר יחסית, בתוך השוק שלנו. ספציפית - האם יש לה מתחרות בכלל כשאנחנו מדברים על שימושיות דומה יחד עם ביצועים?

האם היא playful? איך אתה משווה הנאה ממנה מול גולף או הוטהאצ' אחרת בסגנון?

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 Performance | Palisade Calligraphy | F250 Duper Duty Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלמים מתוגברים מעט יותר מהגולף, אבל עדיין בשימוש כבד הם טובים מאוד מבחינת תחושה (לא יצא לי לבדוק עמידות בחימום אבל התחושה טובה כמו בגולף בבלימה חזקה, בחלשה יש יותר רגש לגולף).

אין לך מה לדאוג בהיבט הזה. אחרי בית אורן ונשר רצוף הבלמים אולי הסריחו עד נהריה, אבל בלמו כמו שצריך. אם יש משהו בודד שרכבי VAG מצטיינים בו, זה הבלמים.

אלא אם אתה לא מורגל בלנהוג בהנעה קדמית חזקה ואתה פשוט על הגז איפה שלא צריך. תשתמש בבלמים ובהגה ותקבל התנהגות די ניטראלית.

לדעתי זה שורש רוב הביקורות על מכוניות הנעה קדמית. טיפה יותר שיקול דעת על הגז ו-3/4 צעקות בסגנון קלארקסון על תת-היגוי נעלמות.

באופן כללי מאד אהבתי את האוקטביה, מכונית שאפשר גם לחיות אתה וגם להתגרזן אתה. אני לא יודע אם אתה מוכן לשקול משהו מחוץ לקונצרן, אבל תנסה S60T5 R-Design. נכון שהיא פחות חדה מהאוקטביה, אבל נוחה יותר, מושבים מדהימים ובהחלט יש שם תחושת יוקרה.

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זהו, שזה בדיוק מה שחיפשתי שהיא תהיה - playful. התשובה היא כן. שוב, לא כמו הגולף שבאמת התחברתי אליה מבחינת שלדה והגה, אבל מספיק בשביל לבדר. הגולף מאוזנת בצורה פנטסטית. אין לRS מתחרות מבחינת שימושיות והנאה (שימושיות וביצועים - אולי... S60T5 וכו').

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קטע ששניכם רשמתם בדיוק אותו דבר באותו רגע. אני מצטרף להמלצה על הוולוו. היא פחות הכל נהאוקטביה בכל מה שנוגע לניהוג אבל כמה רמות למעלה בכל מה שנוגע לאיכות חיים. היא כמו הסופר-מיני / משפחתיות החמימות רק של קטגוריה אחת למעלה.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לי לנהוג עליה במסגת ההשקה של קארס פורום בזמנו. בגרסתה הקצרה יותר.

היא הרגישה לי חזקה יותר מהגולף וסה״כ מה שאתה מתאר על הניהוג דומה למה שחוויתי.

דווקא באשר לתא הנוסעים - אני זוכר שהרגשתי שהיא דווקא קרובה לסופרב בתחושה וסה״כ היה לה תא נוסעים איכותי יחסית.

בהצלחה בחיפושים :)

Seat leon Cupra MK3 FL 2011 - sold

Seat leon Cupra 280 - sold

Golf GTI Performance - sold

Awaiting on new car :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוכל לנדב עוד פרטים על גרסת ה-RS230?

האם השדרוג הוא עקב מעבר למנועי יורו 6?

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רועי - אתה חייב ניקוי אזניים דחוף. הצליל שלה כל כך מכאני ומלאכותי, שלדעתי הוא בכלל מגיע מהרמקולים, ואם לא - אזי כך לפחות הוא נשמע.

ברכב המבחן היה לפני כחודשיים רעש לא ברור ב- 120 קמ"ש, שאיפשר לנסוע רק ב- 110 או 130 :-) אני מבין שפתרו את הבעיה.

ממש לא התחברתי לרכב, ואולי זה בגלל מה שכתבת - אתה לא מרגיש שאתה נכנס לרכב של 200K (שלא לדבר על 230), אלא לרכב ליסינג עם ג'נטים בגודל של מגש פיצה, שרק צבעו אותו יפה יותר.

לגבי המחיר - בזמנו השוויתי פערים מול רכבים באירופה, הרכב צריך לעלות 180K, עוד לפני ירידת שער היורו. לתמחר אותו יותר מהגולף זו סתם חמדנות, משום שהם ממילא מוכרים כל מה שמגיע. בעצם, איזה יבואן לא? אז אם המדינה כל כך עשירה (והיא כזו, באופן יחסי כמובן) - ואם אין לחם - שיכלו עוגות VRS יקרות.

מבחינת קרוזר מהיר משפחתי מורחב - באמת שרק הוולבו מתחרה.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוכל לנדב עוד פרטים על גרסת ה-RS230?

האם השדרוג הוא עקב מעבר למנועי יורו 6?

לא.

זה בדומה ל-PP בגולף GTI. עוד 10 כ"ס ודיפרנציאל מוגבל מכאני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי המחיר - בזמנו השוויתי פערים מול רכבים באירופה, הרכב צריך לעלות 180K, עוד לפני ירידת שער היורו..

חבל שלא התייעצו איתך לפני שהדפיסו ברושורים...ובנימה רצינית - מה יש לבדוק מחיר ולהגיע למסקנה, כאזרח מן השורה, מה צריך להיות מחיר של מוצר בישראל ?

באותה מידה - אני בעד שנלך לקבלן ונאמר לו שהדירה צריכה לעלות חצי מליון פחות לפי השוואה לחו"ל...

---

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכב המבחן היה לפני כחודשיים רעש לא ברור ב- 120 קמ"ש, שאיפשר לנסוע רק ב- 110 או 130 :-) אני מבין שפתרו את הבעיה.

מה נשמע?

קרה גם לי ברכב ההדגמה הכחול, כשעוד היה חדש. רעש כמו של מיסבים גמורים, במהירות מאוד מסוימת. חדשתי שהצמיגים האחוריים נפגמו מאיזה בור עם החתך הנמוך הזה; התכופפתי מתחת לרכב ואכן היה קרע בצמיג האחורי, בצד הפנימי שלו. דיווחתי ליקי והצמיגים הוחלפו. כנראה ששוב אחד הצמיגים נפגם (ועם החתך הנמוך הזה, מספיק בור סביר בשביל זה). רועי, לדעתי אם זה קרה גם לך - תגיד להם שיבדקו, שלא יתפוצץ ח"ו הצמיג למישהו בכביש 6 במהירות 2XX.

חוץ מזה - מסכים עם הביקורת. ממש לא מכונת תת-היגוי, טרן אין די טוב. אגב, הכיול הפתיע אותי לטובה גם אם חוזרים לגז מעט יותר מוקדם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הצלחת למצוא הפרשי איכויות בין תא הנוסעים בגולף לבין האוקטביה, אתה כנראה תתאכזב מהלאון. בכל אופן, גם אם ניקח בחשבון הפרשים או פערים לא דרמטיים בין תאי הנוסעים של הגולף והאוקטביה, איך זה שהם גורמים לכך שהגולף כן מרגישה כמו מכונית במעל 200 אלף ש"ח מבפנים והאוקטביה לא?

:idea:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל שלא התייעצו איתך לפני שהדפיסו ברושורים...ובנימה רצינית - מה יש לבדוק מחיר ולהגיע למסקנה, כאזרח מן השורה, מה צריך להיות מחיר של מוצר בישראל ?

באותה מידה - אני בעד שנלך לקבלן ונאמר לו שהדירה צריכה לעלות חצי מליון פחות לפי השוואה לחו"ל...

בניגוד לדירות, מכוניות אינן נדל"ן, לא מושפעות מאיכות האוכלוסיה או הקרבה לבתי ספר (הן יכולות לסוע למקום אחר הרי) ואפשר להשוות בדיוק את אותה מכונית בין הארץ לחו"ל. הדבר הנכון הוא כמובן להשוות עלות של מכונית X למכונית Y, באחוזים, בחו"ל ובארץ, ולא את המחיר של אותה מכונית לחו"ל. ההשוואה לגיטימית לחלוטין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הצלחת למצוא הפרשי איכויות בין תא הנוסעים בגולף לבין האוקטביה, אתה כנראה תתאכזב מהלאון. בכל אופן, גם אם ניקח בחשבון הפרשים או פערים לא דרמטיים בין תאי הנוסעים של הגולף והאוקטביה, איך זה שהם גורמים לכך שהגולף כן מרגישה כמו מכונית במעל 200 אלף ש"ח מבפנים והאוקטביה לא?

ריפוד המושבים (כן, אני אוהב את הדוגמא הסקוטית המזעזעת בGTI, אבל ההתייחסות היא דווקא לחומר ולא לצורה), בלם יד אלקטרוני בGTI מול מכאני באוקטביה (אני כמובן מעדיף את המכאני אבל זה עדיין נראה אחרת), איכות החומרים הכללית בתא הנוסעים, הבדל בבידוד מרעשי רוח, שוני מבחינת תאי אכסון (אין את המגירות המעולות של הגולף מתחת לכסאות). תנוחת הנהיגה בגולף הייתה עדיפה במעט בזכות הכיסא שיורד נמוך יותר. גם העיצוב אחר.

(אוקי, עכשיו השלב שזה נהיה פתאטי, אז כל מי שנוהג במגאן RS מוזמן לדלג על החלק הבא)

האוקטביה מרגישה יותר פשוטה ופלסטיקית, קשה לשים על זה את האצבע אבל זה מאוד מורגש. זה מתבטא במיליון פרטים קטנים - כרום יותר "אמיתי" בגולף (לעומת משהו מאוד פלסטיקי באוקטביה), מגירה למחזיק כוסות בגולף מול המחזיק הפתוח באוקטביה, מיקום כפתור ההתנעה (באוקטביה הוא במקום הסוויץ', זה מוזר ונראה לאחר יד). תראו את שטח המרעה האדיר שיש באוקטביה סביב מוט ההילוכים - בגולף השכילו לעצב את זה בצורה הרבה יותר אלגנטית ומתוחכמת מאשר פאנל כפתורים וקרבון מזוייף זול למראה. הfootrest לרגל שמאל בגולף הרבה יותר מזמין, ויש עוד ועוד פרטים כאלו איפה שתחפשו ובסוף זה מתחבר להרגשה אחרת בתא הנוסעים. מאחר ולאור מצב התנועה בשבוע האחרון אין יותר שום חשיבות דינמית whatsoever לגרים באיזור חיוג 03, כל מה שנשאר זו ההרגשה בתא הנוסעים.

volkswagen-golf-7-gti-101-e1366838665475.jpg

SKODA-Octavia-RS-4876_50.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2137 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...