Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה- 1 באוקטובר המע"מ יורד ל- 17%. מה זה אומר על הזמנת רכב ששולמה עבורו מקדמה בלבד?

stio
שימו לב! השרשור הזה בן 3164 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב טוב,

הזמנתי רכב בהזמנה מיוחדת ושילמתי עבורו מקדמה, והוא יגיע באמצע אוקטובר - אולם מה- 1 באוקטובר המע"מ יורד באחוז.

בעת ההזמנה היבואן הנפיק טופס הזמנה לפי 18% מע"מ.

אם שילמתי מקדמה בלבד אך לא את הסכום הסופי, נהוג לשלם לפי 17% מע"מ או 18% כשהרכב יגיע לארץ? :shock: זה 1305 ש"ח הפרש... לא בא לי לתרום כסף למדינה לשווא ואני בכוונה שואל פה ולא אצל היבואן.

היבואן כתב בהזמנה (בטופס הראשי למטה): "מחיר הרכב למזמין המשלם את מחיר הרכב לאחר חלוף 14 יום ממועד ההזמנה, יהיה מחירו ומחיר התוספות ע"פ מחירון היבואן בעת תשלום המחיר הסופי (כולל מיסים ומע"מ) ובתוספת אגרה למשרד הרישוי, כאמור וכמפורט בהסכם הזמנת הרכב".

בתרגום לעברית אני יכול להיות רגוע ולבקש הנפקת הזמנה חדשה מהמחשב לפי 17% מע"מ כשהרכב יגיע, או שיש אותיות קטנות היכן שהוא? מישהו נתקל בדבר כזה?

תודה רבה,

גיא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היות והיבואן משלם את המע"מ שקיבל ממך למדינה אחרי שאתה כבר שילמת את הסכום המלא, אני מניח שלא תהיה בעיה "להזדכות" על האחוז שירד, כי היבואן בטח גם לא רוצה סתם לתרום כסף למדינה.

מה שמעניין פה הוא האם בתשלום המקדמה כלול גם כן מע"מ והאם אתה זכאי לקבל אותו חזרה.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שמעניין פה הוא האם היבואן יתחזר ויקח את הכסף לעצמו.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שמעניין פה הוא האם היבואן יתחזר ויקח את הכסף לעצמו.

מה שמעניין זה האם מישהו אשכרה הולך להוריד את המחירים בגלל השינוי הזה. אני מהמר שלא.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שמעניין זה האם מישהו אשכרה הולך להוריד את המחירים בגלל השינוי הזה. אני מהמר שלא.

אתה צודק לחלוטין. וגם אם כן, כמה זה כבר "מניע את הכלכלה", כמו שהם טוענים?

מישהו אשכרה יקנה עכשיו טלוויזיה בגלל הנחה של 50 שקל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשרכשתי דירה [מקבלן] המע"מ עמד על 16% בעת חתימת החוזה, אך כבר בתשלום השני קפץ ל18%.

לא זוכר במדוייק את הסכום, אבל הפסדתי בערך 15,000 ש"ח.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עלות הורדת המע"מ למדינה 4.5 מיליארד שקלים.

אפשר במקום להוריד מע"מ לממן לזוגות צעירים צהרונים לגילאי 3-5 בגני עירייה,

אפשר לממן יום לימודים ארוך לגילאי 6-8,

אפשר לבנות עוד מעונות יום כדי להילחם בגנים הפרטיים (3,200 שקל).

יש עוד הרבה דברים בסכום הזה מאשר לחסוך לנו בממוצע 120 למשפחה.

בברכה,

אלעד

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין לדעת אם הייבואנים יורידו מחירים, כמו שהעלו אותם ברגע שהמע"מ עלה ל-18%.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם יודעים רק להעלות, לא להוריד

חוץ מזה למה להוריד מחיר אם הצרכן כבר מורגל למחירים וקונה בכמויות יפות?

אם הייתי יבואן לא הייתי רואה סיבה להוריד מחיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברה, התגובות כאן הן לא לעניין, תנו לי לבשר לכם כשמע"מ יורד באחוז גם המחירים יורדים, לפעמים מהר ולפעמים לאט.

אז איך זה עובד ? נתחיל מזה שהיצרנים רוצים כל הזמן להעלות מחירים וזה טבעי וזה בסדר, אבל הבעיה שיש מתחרים שיורידו מחירים כדי למשוך קונים. בסופו של דבר מחירים נסגרים ב "זון" שבין רצון היצרן להרוויח לבין המקום שבו הלקוחות בורחים.

אלה היו 60 שניות על מחירים, ביקוש והיצע.

נוסע בפריוס 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שירדו, המע"מ בכל מקרה לא שייך להם ומועבר לרשויות המס.

מבחינתם, הורדת המע"מ ובעקבותיו המחיר, זה סוכריה קטנה לרוכש, ועבורם סיכוי להגדלת המכירות.

לעל מה אנחנו מדברים? לרכב משפחתי בין 900 ל- 1500 ש"ח הוזלה. עדיין, לא גדל על העצים.

לי זה לא יעזור, המסירה לפני אוקטובר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עובד בתחום המחשוב הקמעוני.

חד משמעית:

כאשר המע"מ עולה, החנויות מקבלות דפי שינוי מחיר אין סופיים עם עלייה שסכומה אף גבוה מסכום עליית המדד.

כאשר המע"מ יורד, החנויות מקבלות דפי שינוי מחיר בודדים אשר כוללים בדר"כ מוצרים בפיקוח בלבד.

כן נראה שינוי מחיר ביס/בזק/הוט וכיו"ב במחיר דלק/גז/חשמל וכיו"ב.

הפתרון אולי צריך להיות שעל המדפים ייקבע מחיר שלא כולל מע"מ ואז כל שינוי של מע"מ יתבטא אוטמטית בקופה ללא כל צורך לעדכן מחיר על המדפים. דבר זה גם יאפשר לשנות מע"מ על מוצרים נקודתיים, כמו לדוגמא שמדברים שעל מוצרי יסוד יהיה מע"מ שונה ונמוך יותר.

כמובן שפתרון זה ייקשה על הקונים לדעת מה יהיה המחיר המדוייק בקופה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3164 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...