Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות לגבי ליקוי בנייה (מיקום נקודת מים של ניאגרה לא בצמוד לניאגרה)

samg
שימו לב! השרשור הזה בן 3159 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לחברים מהתחום אבקש להתייעץ,

באחד מביקורי בדירה אותה רכשנו, שמתי לב לכך שנקודת המים שאמורה להתחבר לניאגרה ממוקמת רחוק יחסית מהניאגרה. תמונה מצורפת.

לאחר שהערתי את תשומת ליבו של מנהל העבודה לעניין. הוא בעצמו תמה לפשר המרחק ואמר שכעיקרון אין לו בעיה לחייב את האינסטלטור לסדר את זה וכ"ו. אך לטענתו הדבר לא מומלץ.

לדבריו, יש לו מספיק ספרים של חיפויי קרמיקה כאלה אך הוא לא ממליץ להתעסק עם צנרת המים כי זה מתכון לבעיות עתידיות. נזילות וכ"ו.

האם יש אמת בדברים וכדאי להשאיר את המצב כמו שהוא. מכיוון שזה בעיקר ליקוי אסתטי.

בשאר חדרי השרותים הנקודה צמודה לניאגרה.

עוד סיבה ללמה להזיז את הנקודה שאני יכול לחשוב עליה, אם בעתיד ארצה להחליף את הניאגרה לאחת סמויה. בכל מקרה, יצטרכו לשבור את האריח ולקרב את נקודת המים לניאגרה.

אלא אם הנקודה תהיה קרובה מלכתחילה (ולא כמו המצב כרגע) אז יהיה צורך רק בבנייה מינימלית בגבס סביב הניאגרה הסמויה וחיפוי באריח זהה וזהו.

אז מומחי הפורום, איציק.נ וחברים אחרים אשמח לדעתכם המקצועית.

לדרוש ממנהל העבודה שיתקנו את הליקוי או להשאירו כמו שהוא.

IMG_20150814_104913.jpg

עריכה אחרונה על ידי samg
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אכנס לפלוסים ולמינוסים של תיקון נקודת המים הקיימת.

עם זאת שתי הערות:

1. דאג שישמרו לך מספיק אריחים למקרה של צורך בתיקון עתידי.

2. התקנת מיכל הדחה סמוי היא פעולה לא קטנה, שתצריך חיפוי של כל שטח הבניה + האריחים שנשברו סביבו. אם אתה מתכנן פעולה כזו בעתיד שקול לבצעה כבר כעת (למרות ההוצאה הנוספת בתקופה לחוצה של רכישת והתאמת הדירה) שכן הניסיון מראה שאם לא תעשה זאת כעת הדבר יידחה בשנים רבות.

והחשוב ביותר: דאג לרכוש כמות מספקת של אריחי חיפוי מכל הסוגים המשמשים בדירתך מאותו דגם ומאותה סדרת ייצור. אם תדחה את הרכישה כבר לא יהיו אריחים מאות הסדרת ייצור, וגם אם מדובר בדגם זהה הגוונים עלולים להיות שונים. מנסיון מר שהיה לי בדיקה קודמת, שבה נאלצתי להתפשר על כמה אריחים סדוקים כיון שלא היו בנמצא אריחים מתאימים להחלפה בעת שנכנסתי לדירה (מספר חודשים לאחר שהריצוף הסתיים), והיבואן הפסיק לייבא את אותה תוצרת.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הנקודה עצמה שאל מעשית איך יתבצע ההארכה והתייעץ עם אינסטלטורים אם זה מקובל ותקין, גם לי זה נראה לא פרופורציונלי בעין וקרוב לוודאי שהייתי מבקש שיסדרו את זה.

בכל מקרה עניין הקרמיקות הוא נושא מוכר, אצל ההורים שלי הקבלן השאיר רק 2 ספיירים בריצוף, עד היום יש להם המון אריחים ששקעו, נסדקו ופשוט משחקים עקב שקיעה ואין אפשרות לתקן את זה כי אין קרמיקות.

הקבלן למרות שעל פי חוק הוא חייב להשאיר לך כמות מסוימת, עשה שמיניות באוויר והצליח למצוא 3 אריחים נוספים ספיירים מאתרי בנייה אחרים. עדיין זה לא מספיק.

נקודה נוספת שכואבת זה עניין השיפוע במרפסת שמש, אחרי הריצוף שלה תציף אותה במים ותמתין שכל המים ירדו מהניקוז ותוודא שלא נשארים לך שלוליות מים עקב שיפוע לקוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נקודה נוספת שכואבת זה עניין השיפוע במרפסת שמש, אחרי הריצוף שלה תציף אותה במים ותמתין שכל המים ירדו מהניקוז ותוודא שלא נשארים לך שלוליות מים עקב שיפוע לקוי.

מחזק,נקודה כואבת מאוד.

אצל ההורים של חברה שלי שברו וריצפו מחדש 3 פעמים עד שהצליחו להגיע לניקוז נורמלי (לא מושלם אבל יחסית בסדר).

HU:PIONEER 5850MP,COMP:RAINBOW DREAM LINE SLX265,AMP1:JBL 75.4,AMP2:BAZOOKA ELA60.2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיפועים הם בעיה גדולה.

כאשר שיפצתי את הדירה הנוכחית התגלה שיפוע הפוך של צינור ביוב - אחרי שהיה בשימוש 25 שנה! התיקון עלה לי לא מעט כסף כיון שנאלצתי לפתוח את הרצפה לרצף מחדש חדר שלא התכוונתי לרצף. גם שיפועי וניקוז מרפסות מצריכים הקפדה יתרה, בדירה הקודמת לא היתה לי בעיה, אבל לשכנים היה שיפוע הפוך שגרם הצפת הסלון בחורף הראשון.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה סוג הצנרת בדירה?

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם טעות, עצלנות או שארית צינור שהחאפר רצה לנצל. לדעתי הליקוי הזה לא מצדיק לקבור חיבור בתוך הקיר (בין אם מדובר בפקס ובין אם מדובר ב-SP). לניאגרה סמויה זה לא יפריע כלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיקום נקודת המים במקרה שלך היא תופעה של גישה רשלנית וחפיפית של קבלנים שלא מפקחים על המבצעים שלהם ולא איכפת להם מהלקוחות. גם החיבור של ה 4" נראה מכוער כשהצינור האפור בחלקו בתוך השירותים אלא אם יהיה חיפוי של הצינור. את התופעה אפשר לראות פעמים רבות בנקודות ביקורת ברצפה בכל מיני מקומות שמכערים את רצפת חדרי האמבטיה והמטבחים.אישית היית בודק את שאר העבודות אם גם שם אין חיפוף

ההגיון והאסטטיקה אומרים שנקודת המים הייתה צריכה להיות ממוקמת בצד השני כדי שכל הקיר הימני יהיה ללא הפרעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את האמת לא, אתה מוזמן לראות את השרשור שפתחתי בזמנו לגבי שיפוץ חדר אמבטיה, בסופו של השיפוץ (פרוייקט אשר נארך כ3 שבועות), היו מספר דברים שלא מצאו חן בעיני, והתשובות שאני קיבלתי גם מהקבלן, " שחבל להרוס, יכול לגרום יותר נזק, יותר בעיות ועוד", את האמת? לא כל כך עיניין אותי, הוצאתי מ160 אלף ש"ח, והסברתי להם בדיוק מה שאני רוצה, ואיך אני מצפה שחדר האמבטיה יראה לבסוף, בגלל זה ישבנו מספר ימים בשביל שהכל יהיה רשום, ומסודר (סתם לדוגמא, מאחורי הרדאיטורים של החימום, את הקיר הם לא צבעו, לא יודע אם זה מתוך עצלנות או חוסר תשומת לב, כשאמרתי לבעל המקצוע התשובה היתה אף אחד לא רואה את זה בכל מקרה, ותיקון של הצביעה דורש הזמנת בעל מקצוע לפירוק הרדיאטורים ועוד).

יכול להיות שלך זה לא מפריע, אבל לי זה כן היה מפריע, ואני כן היתי מבקש שישנו את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא קשור למפריע או לא. בוודאי שטמטום כזה מפריע לי. אף אחד לא יחצוב החוצה את כל הצינור כדי להחליף אותו לצינור חדש ארוך יותר מנקודת המוצא עד למיקום הרצוי. בהינתן עובדה זו עדיף לוותר על חיבור קבור בתוך הקיר.

גם אם מדובר בצנרת שחילה (פקס) וניתן לשלוף החוצה את כל הצינור ולהחליף בחדש (וזה אם גדול מאד) את הצינור המוביל לא ניתן להאריך באופן שיבטיח יכולת השחלה במקרה הצורך (גם אם ניתן לבצע- הארכה כזו לא תקנית). לכן המסקנה שוב שבחישוב עלות/תועלת עדיף לרדת מזה.

אם הוא רוצה חדר שירותים מפואר ממילא המונובלוק יוחלף לניאגרה סמויה, ייבנה קיר חיפוי ואז אין שום משמעות למיקום הברז. למרות שגם אני אוהב צדק- עדיף להיות פיכח ולא צודק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיד עדיף להיות פיכח. בודאי כאשר אתה מתקין דברים. והעבודה הזו נראית של שיכור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה טרי מיום שישי, התקינו לי דלת כניסה חדשה, הכל טוב ויפה, נכנס הביתה ופתאום רואה שמשהו לא בסדר, ניתקו את הלחצן תאורה, ובגלל שלא יכלו להחזיר אותו, השאירו לי חור, הסברתי להם יפה עד שזה לא מסודר לשביעות רצוני , הם לא מקבלים את התשלום האחרון, הם ניסו להתחמק שזה לא הבעיה שלהם, והם לא הולכים לפרק את הדלת רק בשביל זה ( בחוזה מסוכם שהם דואגים להכל) , אז כן לפי דעתי הוא צריך להתעקש למציאת פיתרון אשר שני הצדדים יצאו מרוצים .

uploadfromtaptalk1440351000497.jpguploadfromtaptalk1440351012709.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...