Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

3500 ק"מ עם פיג'ו 206CC בת 13

SG159
שימו לב! השרשור הזה בן 1375 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טוב אז זאת הפעם הראשונה שאני כותב חוות דעת שלי על רכב. לא יודע אם הכתיבה תהיה מיוחדת ומפורטת, אני לא טוב בזה, אבל אני אשמח לשתף. אולי זה יהיה קצת ארוך, אל תכעסו(יהיה קצת חופר).

אז ככה, בחודש אפריל האחרון קיבלתי את הרכב הראשון שלי מבן דודי - פיג'ו 206CC, שנת 2002, 2000 סמ"ק. הרכב הגיע לי עם 177,500 ק"מ, רכב שמור ומטופל בזמן, כבר לא קל למצוא דגמים כאלה בארץ שהיו שמורות ככה.

את הרכב הזה אני מכיר מגיל מאוד קטן, מהיום שבן דודי קיבל את הרכב, אני זוכר את היום בו הסיע אותי(אומנם לא כשהוא קיבל אותו אלא כמה שנים אחרי): היה זה קיץ, הייתי אולי אז בן 8(?), הוא הסיע אותי ואת אחותו ברכב עם גג פתוח, כולם מסתכלים, אני ובת דודתי שמחים, כל כך הרבה פוזה. אהבתי את הרכב הזה כל כך, לא ציפיתי שעשור אחרי אני אקבל את הרכב.

אז כמו שאמרתי, בחודש אפריל האחרון קיבלתי את הרכב. היה כל כך קשה לי להתרגל לרכב שהוא ידני, ולא נהגתי על גיר רגיל שנה וארבעה חודשים... המנוע נכבה לא מעט, הרבה עצבים עלו לי. שבוע אחרי שקיבלתי את הרכב נסענו לאשדוד לסבא וסבתא שלי, יצאנו מהצפון. נסיעה כל כך מעייפת מבחינתי, כל הרבה הרבה קפיצות בעת העברת הילוכים, עד שהתחלתי נסיעות מעמידה. כשחזרנו בערב הביתה הייתי כל כך עצבני שזה מטורף, חשבתי שאני לא אנהג על הרכב הזה יותר... אבל לקחתי את עצמי בידיים, כי אחרי הכל אם כולם מצליחים למה שאני לא אצליח?

אחרי שבועיים מקבלת הרכב, לפי מה שזכור לי, הצלחתי פחות או יותר להתרגל לרכב, לגיר, ולהתחיל ליהנות ממנו.

התחלתי להגיע לבית הספר עם הרכב, ואיך שכולם מסתכלים, איך שכולם מפרגנים, איך שכולם מתחננים לסיבוב על הרכב - אני לא אשקר היה לי כיף, לראות איך שכולם מסתכלים עליך, פשוט כיף.

קצת על הרכב:

חיצוני:

לדעתי, הרכב נראה טוב, אבל לא מעט דווקא חושבים אחרת(צבע אפור, אני מחשיב את זה לכסף). הרכב הגיע עם כתמי חלודה על מכסה המנוע, דבר שדורש צביעה(כרגע אין את הכסף), וגם מכה בכנף השמאלית(אין קילופי צבע או שריטות, פשוט מכה עמוקה - גם דורש תיקון). חוץ מזה, אין מה לפרט יותר מדי על המראה חיצוני, רובכם מכירים את הרכב אז אין עוד טעם לפרט לדעתי.

פנימי:

טוב, רמת הגימור היא CC, 4 מקומות ישיבה(בתכלס? 2.5 מקומות ישיבה) - המקומות האחרונים ממש ממש צפופים, אני בשוק איך המשפחה שלי נכנסת לרכב: אימא ואחותי מאחור, אחי יושב ליד הנהג.

הסלון הוא עור שחור - אדום, משהו שמוסיף ליופי, לא שחור - שחור כמו הרבה דגמים בארץ. מבחינת נוחות? מספיק נוח בשבילי, אבל לא נהגתי על הרבה רכבים כאלה ככה שאני לא יכול להשוות לרכבים אחרים. משהו שאני כן יכול להגיד שזוועה לשבת בקיץ ברכב - לצערי הרכב שלי לא חונה במקום מוצל כי אין ממש מסביב לביתי, וכשאני נכנס לאוטו בשעות הצהריים פשוט זוועה לשבת, זוועה!

מערכת מיזוג אוויר אוטומטית(בקרת אקלים) - שאני לא משתמש בה בכלל, ככה שאני לא ממש אפרט על המזגן.

יש על הצג ברכב אפשרויות להחליף בין התאריך למספר הקילומטרים שאפשר לנסוע לפי כמות הדלק ברכב, ועוד כמה אופציות שלא ממש משתמש בהן ולא מבין מה הן בכלל.

מערכת(סאונד): אוקיי, עזבו, לא כדאי לדבר על זה. אני לא שמעתי עד היום שירים ברכב בגלל איך שהמערכת נשמעת. הרמקולים מזייפים בבאסים גם בווליום סטנדרטי, כמו שאנשים שומעים רדיו בדרך לעבודה בבוקר.

ברכב של אימא שלי התקנתי רמקולים MOREL TEMPO 6, וההבדלים שמיים וארץ, התרגלתי יותר מדי לטמפו, ולא שהם שיא העוצמה, אבל מספקים בשבילי. אז ככה שאפשר לשמוע רק שירים רגועים ברכב ולא טראנס או כל מוזיקה אחרת שדורשת באסים איכותיים.

הרדיו דיסק לא מקורי ברכב, המקורי הוצא ונכנס במקומו רדיו דיסק אחר(לא זוכר דגם). מה גם ששכחתי שיש אפשרות שליטה על הרדיו דיסק המקורי ממש מתחת לידית המתזים, לא יודע אם זה סטנדרטי בדגמי 206.(גם ככה לא משתמש בזה).

תא כפפות יחסית קטן, אבל יכול להכיל את מסמכי הרכב, 2 בקבוקי מים קטנים ועוד כמה דברים קטנים מסביב.

אני אישית שם שם את מסמכי הרכב, כפפות וממחטות. יש גם תושבות לכוסות/פחיות, ומקום לשים מטבעות.

עוד כמה דברים כמו מאפרה נשלפת, תאורה: מצב OFF, מצב ON רק בפתיחת דלתות, ומצב ON, וגם תושבת לבקבוק לנוסעים מאחור.

הגה מתכוונן למעלה ולמטה, והכיסאות מקדימה מתכוונים קדימה אחורה וגם לגובה ע"י ידית משיכה.

מסביב:

ברכב יש מראות צד חשמליות והן גם מתקפלות חשמלית, לא רע בשבילי.

תא המטען. אוקיי, אז הוא קטן, מאוד קטן, במיוחד אם נוסעים עם הגג פתוח שאז חצי מהבאגז' מלא. זה ממש לא רכב למשפחה ולטיולים ארוכים, אבל זה כבר ידוע, רכב ספורטיבי אחרי הכל. מה נפח תא המטען אני לא יודע להגיד לכם, אבל שוב, הוא ממש קטן - בקושי נכנסו 2 מזוודות ועוד כמה שקיות. אבל מה שמאוד מפריע, אבל מאוד, זה שהגלל הרזרבי נמצא בבאגז', זה המקום שלו, אין מקום אחר לשים אותו. דבר שתופס יחסית הרבה מקום נתחשב בעובדה שגם הג'ק שם. למה אין מכסה פתיחה לתחתית הבאגז'? אנערף, וחבל, כל ס"מ חשוב בבאגז' הזה.

הגג לא שופץ מעולם ועובד חלק, אין נזילות. קיפול הגג מתאפשר אוטומטי וגם ידני(ידני זה סתם סיבוך, ולכו תדעו אם הכל נעשה נכון).

נסיעה ומפרט:

הנעה 4X2, דגם מנוע RFN, נפח מנוע 1997, הספק 138 כ"ס., משקל כולל 1562 ק"ג.

4 כריות אוויר ומערכת ABS.

צמיגים קדמיים ואחוריים: R16/45/205.

טוב, אז נסיעה בשיוט של 110 קמ"ש בידוד רעשי הרוח לא שוס, כן זה יחסית מפריע, שומעים את הרוח יחסית חזק. מה גם שבגלל גיל הרכב יש חריקות בגג בנסיעה מהירה וגם בקפיצות למיניהן כמו מהמורות בכביש(גם מציק).

מבחינת כוח, כוח לא חסר לי, האוטו מספיק סוחב, העיר שלי נמצאת על הר, רוב הכבישים בעיר הן עליות והרכב עולה אותן יופי. זה ממש לא רכב מירוצים, אולי אם אפילו הוא מתיימר להיות איזה משהו שהוא לא(שלדעתי הוא לא ממש מתיימר להיות רכב ספורט אלא רכב עם פוזה שמספק נתונים יפים על הכביש). אני לא צריך יותר מזה מזה, באמת שהוא מספיק חזק בשבילי ולא מתאמץ בעליות, מה נער בן 18.5 צריך יותר מזה?

מבחינת נוחות נסיעה בעיר ויציבות:

אז ככה, אני יכול להגיד שמרגיש כל בור בכביש, זה לא הכי נעים, לי זה לא מפריע, אבל הבורות כן מאוד מורגשים, הגב שלי עדיין לא כואב לי למזלי. מבחינת יציבות האוטו לא השיא. אני לא עכשיו אגיד שאני נהג ספורטיבי, שאני יודע להשתלט על הרכב בכל מצב, זה לא, במהירויות יחסית גבוהות(מעל 80 קמ"ש) בכבישים יחסית מפותלים הרכב כן בורח לי, לא יציב במיוחד, אבל זה גם בגלל שעדיין אין לי את הניסיון כמו להרבה חברי פורום פה, אני כן אוהב את האנרנלין, אבל כשאני מרגיש שהרכב מתחיל לברוח אני מאט. בגדול, האוטו לא הכי יציב שיש, אבל אין לי ניסיון על רכבים ספורטיביים בכלל, אז אני לא יכול לפרט לכם מבחינת יציבות כמו שאתם מצפים, אז תסלחו לי. :)

צריכת הדלק ברכב יחסית גבוהה. אני נוהג עם רגל לא קלה כל כך, אבל ממש לא כבדה. מושך לפעמים הילוכים, וצריכת הדלק בהתאם. לפי אתר KML צריכת הדלק המשולבת היא 11.2 ק"מ לליטר. אני לא יודע איך לבדוק דבר כזה, אבל לפי מה שאני רואה זה פחות או יותר נכון.

סה"כ אני מרוצה מאוד וזה אפילו יותר מדי בשביל רכב ראשון לנהג צעיר. חוץ מזה אם אני מרוצה או לא, אין לי ברירה צריך להסתדר עם הרכב וזה מה יש כרגע.

אז זהו, יכול להיות שפספסתי דברים למיניהם במידה וכן תשאלו אני אנסה לענות.

* אין לי ניסיון על רכבים ספוטיביים, אז תסלחו על הכתיבה שלא מפורטת כל כך, ויש אולי חלקים לא מובנים. זאת פעם ראשונה שאני כותב על רכב וזה הרכב הראשון שלי, ככה שלפי הניסיון שיש לי זה מה הכי טוב שלי.

* תמונות יועלו בהמשך, אני חייב לשטוף קודם את הרכב. :lol:

*בתכנון הקרוב: החלפת פילטר שמן, אוויר ושמן: פילטר שמן - 45 ש"ח, פילטר אוויר 100 ש"ח, שמן - CASTROL GTX 10W40, כן אני יודע שעדיף לעבור ל5W40 סינטטי לפי המלצות שהביאו לי פה, אבל אני תקוע על 10W40. וכמובן גם שטיפה דחופה לרכב.

עריכה אחרונה על ידי SG159
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב, תודה על השיתוף.

רק טיפ, לפני שאתה קופץ מצמיגות לצמיגות, ומשמן לשמן, תבדוק שהוא עומד בתקנים, הם מעט יותר חשובים מצמיגות.

רועי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב, תודה על השיתוף.

רק טיפ, לפני שאתה קופץ מצמיגות לצמיגות, ומשמן לשמן, תבדוק שהוא עומד בתקנים, הם מעט יותר חשובים מצמיגות.

השמן כמובן עומד בתקנים וברור שיש טובים ממנו. אבל כרגע אני אשתמש בו.

תודה לכולם. אעלה תמונות אני מקווה בתחילת שבוע הקרוב. אני רק צריך לקבל את המוצרים שרכשתי לשטיפה.

סופ"ש מהנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש ותהנה :) שמור עליה טוב והיא תשרת אותך נאמנה.

אגב...מה עם איזה סט תמונות ?

אני: כמה שתית שוב ?

נהג שיכור: "וואלה לא הרבה, רק בקבוקיים"

(שיחה עמוקה ביני לנהג שיכור)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש ותהנה :) שמור עליה טוב והיא תשרת אותך נאמנה.

אגב...מה עם איזה סט תמונות ?

* תמונות יועלו בהמשך, אני חייב לשטוף קודם את הרכב. :lol:

^ :)

אני צריך לקבל את המוצרים לשטיפה, ומיד אחרי שטיפה אעלה סט תמונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שיותר משמח אותי מכל הסקירה הזו היא העובדה שיש פה ושם "נערים" בני 18.5 שכותבים ללא שגיאות כתיב,טורחים לנקד,כותבים בצורה בוגרת ועניינית ונמנעים מ "פחחחחח" ושאר ריבוי אותיות.

רק על זה מגיע לך שאפו!

תומר

"היום הוא המחר שאתמול דאגתם בגללו כל כך"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לתומר ומוסיף שהכנות שלך היא לא דבר של מה בכך. שאפו.

זה גם לא קשור לגיל. יש אנשים בגיל כפול משלך [ואף יותר] שלא מסוגלים לכתוב ביקורת כל כך עניינית על הרכב שלהם.

אחלה רכב, אחלה ביקורת, תהנה.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

כתבת מאוד יפה. רכב שונה ידני ומעניין. אחלה רכב לגיל 18.

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מטצרף למחמאות לגבי הכתיבה, אתה כותב ומתבטא מאוד בוגר ביחס לרוב הנערים בגילך.

הרכב פשוט eye candy מבחינתי

אני חושב שהסיקור שלך סהכ ממצא אבל תבדוק כמה דברים בנושא היציבות.

מה גיל ומצב הצמיגים?

מה מצב המתלים והבולמים ברכב?

מוטות ייצוב?

תבדוק את זה כי סהכ מדובר ברכב צרפתי נוח למדי. מה שאתה מתאר לגבי הבורות נשמע קצת פחות מסביר אבל זה רכב מזדקן וזה תת דגם שאני לא מכיר, נהגתי על 206 שלוש דלתות והוא היה נוח מאוד.

הגיר האוטומטי ברכבים האלה לא הצלחה כבירה, תריץ חיפוש על al4 ותמצא כמה קללות. לי היתה רנו מגאן עם הגיר הזה, באמת שלא הפסדת כלום בזה שהתרגלת לידני.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב הזה רחוק מאוד מלהיות Eye Candy. דגם ה-2 ליטר דומה מבחינה מכנית ל-GTI 206 של אותה התקופה: מתלים קשים, צמיגים רחבים בחתך ספורטיבי (45) ופרופיל נמוך יותר מזה של דגם ה-1.6. עם 138 סוסונים באורווה הוא גם מספק ביצועים חביבים ביותר.

מבחינתי המכונית הזו הייתה בחזקת גם יפה וגם אופה. החזיקה אצלי 7 שנים שזה בערך כפול מכל רכב אחר שהיה לי לפניה.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יופי של סקירה, תמשיך ככה!

כמו שנאמר לעיל, מציע להשקיע בצמיגים טובים.

• רעיון טוב! 1

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

SG159,

דבר ראשון - כל הכבוד על הכתיבה.

אשמח אם תוכל לספר לנו אילו צמיגים מורכבים על הרכב ומה מצבם וגילם (זה כתוב ב4 ספרות על דופן הצמיג, ובעצם מדובר בשבוע ושנה, נניח 2414 זה השבוע ה24 של 2014, כלומר סוף יוני.

עוד דבר - אמרת שהגג חורק, ועוד כל מיני שטויות שאתה לא יודע מה הן אומרות - הייתי מתחיל מלחפש ספר רכב של 206 וללמוד מה עושה כל כפתור, והייתי ממשיך בחיפוש פורום ייעודי לדגם בחו"ל ולהתחיל לצבור ידע.

בהצלחה ותתחדש!

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1375 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...