Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אז קוקטייל 98 אוקטן ו-95 אוקטן יותר טוב?

Wile E. Coyote
שימו לב! השרשור הזה בן 7044 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

למי שזוכר, בפורום 8 בזמנו, היה מישהו שטען שכאשר מילא את המיכל דלק בתערובת של אוקטן 98 ואקטן 95, האופנוע נסע יותר טוב.

הפורום, כמובן, ירד עליו פחד, עד כדי החלפת ניק.

ומה הקשר?

ב-RIDE האחרון, נעשתה בדיקה שבה לקחו שני אופנועים (GSXR600 2003, וZX6R 2002) ובדקו את ההספק בדלק 95 ובדלק 98 של שתי חברות דלק מובילות. יש לציין שדלק ה-98 הבריטי כולל תוספים. יש עוד לציין שגם בארץ הוא כולל תוספים.

ואחרי שכולם טוענים שהאוקטן לא משנה, ואין טעם למלא 98, להלן התוצאות:

הספק שני האופנועים עלה ב-1.5% בשימוש בדלקים בעלי האוקטן הגבוה היותר (בדיקה על דיינו, לאחר ריקון ושטיפת המיכל ונסיעה לפני הבדיקה על מנת תלוודא שאין השפעות של הדלק הקודם). שני האופנועים, בשימוש בדלק באוקטן גבוה משתי חברות.

אני חושב שהבחור ההוא יכול לחזור לניק שלו....

פייזר 1000:

2000-5000 סל"ד : :lol:

5000-7000 סל"ד : :hihi:

7000 - 12,000 סל"ד: :shock2:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע, בCBF אני שם רק 98. ככל צעצוע אחר, צריך להתייחס אליו במלוא החיבה, גם אם זה אומר לשלם עליו כסף מיותר שלא באמת עוזר בכלום. אני יודע שהוא יגמול לי אחר כך.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה באמת חושב שהוא היה יכול להבחין בשינוי של 1.5 אחוז בהספק ה-KLE שלו?

אם נצא מנקודת הנחה של-KLE יש 40 כ"ס בגלגל (יש לו פחות מזה, לדעתי), הרי שעדיין מדובר על שינוי של פחות מ-1 כ"ס...

מספיק שאתה רוכב עם אופנוע בעל קרבורטורים במזג אוויר קריר וההבדל גדול יותר.

הכרובלוג

מחירון אופנועים

מנהל תחום אופנועי הכביש בקבוצת "עופר-אבניר" - המותגים: Suzuki, Aprilia, Moto Guzzi, Husqvarna

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם נצא מנקודת הנחה של-KLE יש 40 כ"ס בגלגל (יש לו פחות מזה, לדעתי), הרי שעדיין מדובר על שינוי של פחות מ-1 כ"ס...

מצד שני, האם ההשפעות במנוע מוזרק וממוחשב לחלוטין לא יפחתו לעומת מנוע מיושן יחסית?

(מצד שני, לאופנועים שנבדקו יחס דחיסה - כנראה - גבוה יותר, מה שגם משפיע).

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה על השאלה, אבל למה? מה הקשר? מה ההסבר הלוגי ל מזג אוויר קריר + קרבורטורים => תוספת הספק?

I refuse to tiptoe through life, Only to arrive safely at death.

מה פספסתי הפעם :conf:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה על השאלה, אבל למה? מה הקשר? מה ההסבר הלוגי ל מזג אוויר קריר + קרבורטורים => תוספת הספק?

אין קשר. זה בדיוק העניין. :-)

הבחור "ההוא" בפורום בתפוז, היה משוכנע שבזכות הקוקטייל

האופנוע מרגיש חזק יותר.

כ"קונטרה" נתתי את הדוגמה למצב בו האופנוע מרגיש "חזק יותר" במזג אוויר קריר (אופנוע עם קרבורטורים).

הכרובלוג

מחירון אופנועים

מנהל תחום אופנועי הכביש בקבוצת "עופר-אבניר" - המותגים: Suzuki, Aprilia, Moto Guzzi, Husqvarna

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האופנוע מרגיש חזק יותר.

כ"קונטרה" נתתי את הדוגמה למצב בו האופנוע מרגיש "חזק יותר" במזג אוויר קריר (אופנוע עם קרבורטורים).

אה, האם מזג אוויר קר לא באמת משפיע על מנועים לא מוזרקים, כמו גם שינוי גובה, וכו'?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האופנוע מרגיש חזק יותר.

הבנתי את התשובה שלך, מה שלא הבנתי זה הקונטרה, התופעה של יום קריר אופנוע בעל קרבורטורים תורגש תוספת כח? למה?.

I refuse to tiptoe through life, Only to arrive safely at death.

מה פספסתי הפעם :conf:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אה, האם מזג אוויר קר לא באמת משפיע על מנועים לא מוזרקים, כמו גם שינוי גובה, וכו'?
זהו שמזג האויר משפיע לטובה כמעט על כל מנוע.

כלל פשוט של מנועים הוא שככל שטמפרטורת האויר הנכנס למנוע נמוכה יותר ניתן לחמם אותו יותר (טמפ' ה"יעד" שהיא העמידות של המנוע קבועה רק נקודת ההתחלה משתנה) לכן כבר זה אומר שכן.

אח"כ יש את העובדה הפשוטה שאויר קר יותר סמיך יותר = יותר חמצן = יותר כח למנוע

עכשיו מנועים מוזרקים של היום מתחשבים בלחצים וטמפרטורות לקבלת הספק מירבי , באופן אידיאלי.

מנועים עם קרבורטורים לעומת זאת מתחשבים רק באופן הכיוון לאיך שבוצע באותו רגע , לא מכיר שאל מישהו שמתחרה על 2 פעימות כמה פעמים הוא מבצע כיונוני קורבורטור.

מה שמתקבל הוא שבכל מנוע יהיה שיפור כלשהו בהספק ממזג האויר רק שבמנוע לא מוזרק = קרבורטור

ההבדל הוא מוחשי יותר מכיוון שבדר"כ הכיוון הוא פשרה לכלל השנה.

רק מה , חבר עם GS500 טוען דווקא שהמנוע שלו לא אוהב קור עקב קירור יתר.

מסקנה רק היאבוסה + ניטרו שאף פעם לא יהיה חסר כח :razz:

אדום! רק אדום!!!!

מה אין במלאי?

רק Kתום !! רק Kתום !!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וגם במנוע מוזרק, אוויר קר, יבש, ישפר את עבודת המנוע לעומת אוויר חם ולח.

גם כן פורום של אופנועים,

חצי מהאנשים כאן כשהם יוצאים לרכב עושים את זה במגרשי חניה, אופנוענים עלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, אני לא חושב שהוא היה יכול להבחין בשינוי של 1.5% בהספק האופנוע שלו, ולא משנה KLE, KTM או R1. מה שאני כן חושב זה שהוא בהחלט יכל להרגיש שינוי באופן פעולת המנוע, בדיוק כמו שסקוטר אוהב לציין כמה המנוע עובד חלק יותר בימים קרירים יחסית.

אבל מה שבאמת מעניין זה כמה אי אפשר לדעת דברים עד שבודקים אותם לאשורם. מקרה הדלק הזה הוא דוגמה טובה בה כולם (כן, בהחלט כולל אותי) סברו שאין הבדל בביצועים כתוצאה משינוי אוקטן, והנה מדידה שמוכיחה שזה לא בדיוק ככה.

אני באמת לא יודע אם ההבדל הוא כתוצאה מתוספים או מערכות מנוע מתוחכמות יחסית המקדמות את ההצתה יותר (באמת לא מכיר את האופנועים הספציפיים, מערכות כאלו קיימות אבל אני לא יודע אם בשני אלו). בכל מקרה הסיבה פחות משנה. מה שמשנה זה שלמרות מה שכולם (כולנו, כן?) חשבו, אכן יש הבדל. אני בטוח שזה לא הנושא היחיד שזה המצב.

פייזר 1000:

2000-5000 סל"ד : :lol:

5000-7000 סל"ד : :hihi:

7000 - 12,000 סל"ד: :shock2:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתם אומרים שהמנוע "מעדיף" אויר קר לעבודה יותר טובה אז למרות כל מה שאמרו לי שפילטר אויר פתוח זה לא טוב בחורף כי נכנס אויר קר זה לא נכון?

http://roadmaster.pic.co.il <-- האופנוע שלי!!!
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתם אומרים שהמנוע "מעדיף" אויר קר לעבודה יותר טובה אז למרות כל מה שאמרו לי שפילטר אויר פתוח זה לא טוב בחורף כי נכנס אויר קר זה לא נכון?

לא בגלל האוויר הקר, אלא בגלל כל מה שנכנס ביחד איתו למנוע.

גם כן פורום של אופנועים,

חצי מהאנשים כאן כשהם יוצאים לרכב עושים את זה במגרשי חניה, אופנוענים עלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7044 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...