Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחפש רכב ספורטיווי וצעיר עד 80k. ישנה התלבטות בין מיטו לאודי A3 לבין גולף.

scorpion-x
שימו לב! השרשור הזה בן 3147 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברים,

נפלדה לידי הזדמנות לקנות אלפא רומיאו מיטו שנת 2014 עם 20K קילומטר 1.4 135 כ"ס ב 75K בערך (המחירון נע בין 108K ל 120K ביד2 או בלוי יצחק תלוי איפה מסתכלים).

האוטו עבר שתי תאונות לא קשות מדי - אחת מלפנים עם החלפה של פנס טמבון ורדיאטור ככל הנראה כרגע, ומאחורה רק טמבון.. העניין עוד יבדק במוסך מורשה בראשון לציון שם הוחלף הכל. הטענה של המוכר היא שלא נגרם שום נזק לשלדה!

כיוון שעד אותו הרגע ידעתי שאני מוציא 50 אלף ועכשיו עליתי ל 80, התחלתי לתהות מה אני יכול לקנות עם 80K או אפילו 85K. ראיתי כל מיני אופציות נחמדות רק שאף אחת מהן לא בת שנה.. אלא יותר בכיוון של 4 - 6 שנים על הכביש.

אז עכשיו ההתלבטות הגדולה אם אני הולך על המיטו שהיא נותנת בעצם ביצועי מנוע טובים ותחושה של רכב חדש שאין צורך להשקיע בו מעבר לטיפול שנתי אך עם זאת מעט מצועצע ולא נוח כמו האלטרנטיבות שראיתי, או שאני דווקא הולך על רכב מפנק יותר ואפילו טיפה חזק יותר כמו אודי A3 שנת 2010 עם 160 כ"ס אבל כזה שעבר לפחות 70K קילומטר וכמובן עלול להגיע עם מעט תיקונים ובלאי.. כמו כן ישנה אפשרות לקנות גולף מודל 2011 1.4 עם 122 כ"ס רק שאני לא בטוח אם יספיקו לי 122 כ"ס ואז אם אני כבר הולך על הגולף אז אולי כבר עדיף טויטה אוריס היברידית אותה שנה.. המחירים זהים והחסכון והאמינות ניכרים :) אבל אז אני חוזר לפאזה של זקן בן 100 שבסך הכל קנה עוד משפחתית...

תודה ענקית מראש לעוזרים!

ההתלבטות דיי דחופה כיוון שההזמדנות של המיטו עלולה להיעלם בכל רגע..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מה מיוחד בהזדמנות הזאת? למה מראש הרכב נמכר במחיר כל כך נמוך?

ההנחה שלי היא שבבדיקה יתגלה שהתאונות האלה כן בעלות משמעות.

שאלה נוספת, מה לגולף ולספורטיבי וצעיר? היא זקנה ומשעממת בדיוק כמו האוריס.

אל תסתנוור מהזדמנויות, תתפקס על דרישות ורצונות מהרכב שלך ותתייעץ בצורה מסודרת כדי שלא תצטער לאחר הרכישה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המיטו נראת נהדר. ספורטיבית היא לא! גם לא גרסאות התלתן ירוק עם 170כס.

גם אני הייתי בדילמה, בסוף מצאתי Gti 2008 במחיר מצויין שנכנס לך בתקציב. כל מה שצריך זה ים ים סבלנות וריפרש על יד 2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל לגבי המיטו הבחור טוען שהכל שקוף הכל מופיע במחשבים של מוסך אלפא הרשמי בראשון אני מוזמן ללכת לבדוקת יש לו תוצאות בדיקה שהוא עשה ואם בא לי לעשות גם בדיקה אני מוזמן הוא טוען שהוא מוכן גם לחתום לי בחוזה על כך שאין שום פגיעה בשאסי וכמובן שאוכל לתבוע אותו מאוחר יותר אם יתגלה שכן.

בנוגע לגולף ג'יטיאי לצערי הגולף מארק 5 (2008) פשוט לא עושה לי את זה בשום צורה.. המראה שלה ממש לא מוצא חן בעיניי כמו כן גם מדובר בשנתון שהוא כבר אחורה מדי.. אני מעוניין ברכב שלא אצטרך להכנס איתו למוסך פעם בחצי שנה ולצאת עם חור בכיס של 2000 שקל לפחות כל פעם שאני עושה את זה.. 2008 זה רכב כבר בן 7 ואוטוטו בן 8.. לעומת זאת אודי מודל 2010 זו אופציה שיכול להיות מעניינת כיוון שמבחינתי גם 160 או 180 כ"ס יכולים להקרא ספורט.. אני לא מחפש בהכרח את ה 200 כ"ס.

אני אומנם צעיר ונהנתן אבל יש לי גבולות ורצון להתקיים בלי למכור את נשמתי לאוטו אני לא מליונר או משהו..

שורה תחתונה כי יצא לי קצת חפירה.. אני מעוניין ברכב שאני אוכל ללחוץ על הדוושה ולהנות מכוח מזדמן מבלי שאצטרך להכנס כל שני וחמישי למוסך ומבלי שאצטרך להרגיש שאני מבזבז על האוטו יותר מדי זמן.

המיטו, לצערי, למרות שהמנוע שלה ממש חביב, היא מעט מצועצעת לטעמי וחסרים לה דברים קטנים שמטריף אותי איך חסרים באוטו כזה כמו למשל חלונות אוטומטיים שאין לה ומשענת ליד ימין של הנהג (בין המושבים) ובסוף גם אולי איזה גג נפתח או מושבי עור או כל דבר שלא יריגש כאילו קניתי צעצוע.. אפילו המסך מולטימדיה הוא רק 5 אינץ'... אני אמנם מחפש אוטו צעיר אבל אני לא ילד בן 19 אני בן 25 עם אופי בוגר מזה של בן 30 :mm_wink:

מצטער על החפירה ושוב רב תודות לכל מי שעוזר :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן חברים,

נפלדה לידי הזדמנות לקנות אלפא רומיאו מיטו שנת 2014 עם 20K קילומטר 1.4 135 כ"ס ב 75K בערך (המחירון נע בין 108K ל 120K ביד2 או בלוי יצחק תלוי איפה מסתכלים).

האוטו עבר שתי תאונות לא קשות מדי - אחת מלפנים עם החלפה של פנס טמבון ורדיאטור ככל הנראה כרגע, ומאחורה רק טמבון.. העניין עוד יבדק במוסך מורשה בראשון לציון שם הוחלף הכל. הטענה של המוכר היא שלא נגרם שום נזק לשלדה!

ההתלבטות דיי דחופה כיוון שההזמדנות של המיטו עלולה להיעלם בכל רגע..

עזוב את המיטו הזאת. מי שיש לו רכב ששווה 108-120 מבקש עליו את מה שהוא שווה. 75 זה ירידת ערך של פגיעת שלדה.

A3

A4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא בקש עליו 90, אני איכשהו בקטע לא ברור הצלחתי עם קצת שכנועים ושטויות להוריד אותו בכמה שלבים ל 78 ואולי גם ל 75 זה עוד לא סגור.. אבל כן נדמה שהוא מת למכור אותו הוא טוען שלבן שלו יש כבר אודי A1 ואין טעם שהאוטו יעמוד סתם ושלא חסר לו כסף ובלה בלה בלה. אני ראיתי אותו כשהוא נתן לי לעשות סיבוב על האוטו והוא נראה בן אדם מאוד טוב מאוד נחמד לדעתי פשוט לא חסר לו כסף ולא כל כך קל לו למכור את האוטו ואין לו סבלנות אז הוא מעדיף להוריד את המחיר זה הכל..

בכל מקרה מה אתה מציע אם ככה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקטע לא ברור הצלחת להוריד 12 אלף ש"ח? זה נשמע כמו התחלה של פוסט על עקיצה...

בכל מקרה, הרכבים שרשמת לא ממש באותה קטגוריה. מיטו אחלה רכב אבל הוא שונה מ A3 ובכלל לא קשור לאוריוס (שהיא בכלל לא קרובה לחצי ספורטיבי).

גולף עם 122 כ"ס תהיה חלשה.

A3 קצת יותר יקרה לאחזקה

אוריוס - משפחתי רגיל

A3

A4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טעות. דווקא בגלל שאתה לא מליונר. אין רכב בארץ שישמור על הערך שלו כמו Gti, וכל עוד מצאת רכב שמור תחת ולא משופר. לא אמורות להיות הפתעות. מנועים אמינים מאוד ומהנים מאוד.

https://vimeo.com/35338999

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גולף GTI מעולה אבל הסיכוי למצוא אחת נורמלית שווה לאפס.

המיטו נשמע שאתה הולך ליפול חזק עם הרכב הנ"ל, אולי תחפש לך 155 משנתון קצת יותר ישן.

אם מה שאתה רוצה זה ספורטיבי עם עור וגג, בתקציב שלך האופציה היחידה היא אבארת' 500.

VW Golf GTI 2006 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן חבר'ה הייתי בעבודה עד לפני שעתיים ולכן לא יכולתי להגיב.. תודה רבה לכולם על התגובות

מה שאני מחפש זה אוטו צעיר ומהנה, זה יכול להיות שבעצם העובדה שלאוטו יהיה כוח בכבישים מהירים וגם בתוך העיר.. אני רואה פה הרבה אנשים שמזלזלים במיטו.. עשיתי סקירה קטנה ברשת. מדובר באחד הרכבים הכי אמינים ומתגמלים ביחס למתחרות שלה.

כשאני אומר "מתחרות שלה" אני מדבר על הפולו, הדגמים הזולים יותר של מיני קופר, אאודי A1 שמישום מה יקרה מהמיטו בכמה עשרות אלפי שקלים טובים. יש גם את הסיאט איביזה.

אז ככה, הפולו מיוצרת בדרום אפריקה ויש לה בעיית מקום ניכרת מאחורה (אני אישית מצאתי את עצמי סובל מהישיבה בפולו מאחורה כשבאופן מפתיע במיטו היה יותר מקום בהתחשב בעובדה שהיא 3 דלתות) מעבר לכך היא גם קצת יקרה ביחס לתמורה שלה.. וזה אומר מנוע חלש משל המיטו זה אומר בלי מסך מולטימדיה מקורי, בלי ג'נטים בחלק מהמקרים, בלי לחצנים בהגה, בלי פנסי ערפל ועוד הרבה דברים קטנים שהופכים אותה לבסיסית יותר.

לגבי האודי A1 יכול להיות באמת שמדובר ברכב עם מראה קצת יותר יוקרתי מבחינה חיצונית לעומת המיטו ואיכות חומרים מבפנים קצת יותר טובה (לא בטוח בכלל לגבי זה), מבחינה פנימית האודי אפילו לא קרובה להיות מפנקת כמו שהייתי מצפה מרכב שעולה פאקינג 130 אלף שקל פחות או יותר לשנתון 2014 שזה כבר פער של 25 אלף במחירון לעומת המיטו ו 50 אלף שקל מהמחיר שאני משלם על המיטו.

לגבי המיני אין סיכוי שאקנה מיני זה רכב לכוסיות ורכב יקר בטירוף! עם תמורה אפסית למחיר.. מזכיר טיפה את האודי בקטע הזה.

סיאט איביזה?? האמת שזה אוטו ממש חמוד, הבעיה היא שבדגמים החדשים ישנם רק 1.2 105 כ"ס או 1.4 85 כ"ס שני מנועים מאכזבים מאוד. הדגמים של הקופרה וכו' פשוט יקרים משמעותית לא בטוח שאעמוד בסכומים האלה. ניתן ללכת על דגמים טיפה ישנים יותר וחזקים יותר אבל זה כבר עניין אחר שארחיב עליו בהמשך.

עד כאן למי שחשב שאני שם את המיטו באותו קו עם אודי A3...

עכשיו לעניין האודי A3.. הסביה שפזלתי לכיוון האוטו הזה זה כי שאלתי את עצמי אם אני הולך כמה שנתונים אחורה מה אני יכול לרכוש ב 80K וגליתי כמה דברים נחמדים.. יש כמה A3 חמודות שמצאתי במחירים האלה ואפילו כמה מהדגמים של 160 כ"ס העניין הוא שהן בדר"כ מעל 85K במחיר וגם הקילומטראז' גבוה כמו גם הידיים.. למשל יד שלישית ורביעית..

עשיתי עוד בדיקה גם עם חבר שלי ומסתבר שסיאט לאון מודל 2012 - 2013 עומדת בתקציב שלי ומדובר במנוע מאוד חזק של 1.8 עם 160 כ"ס שזה יותר ממספיק מבחינתי.

נכון שלא ניתן להשוות את ה A3 או סיאט לאון למיטו כיוון שמדובר בסגמנט שונה לחלוטין אבל פה פחות יותר עולה כל ההתלבטות שלי.. האם להשקיע במיטו שהיא חדשה עם כלום קילומטראז' או ללכת על אוטו מעט יותר ישן למשל שנתונים 2010 עד 2012 ולהנות מרכב יותר מפנק מהמיטו אבל כמה שנים אחורה וכמובן עם קילומטראז' גבוה יותר.

נשים רגע בצד את עניין התאונות חבר'ה האוטו נראה מצוין אני אקח אותו לבדיקה לא צריך לעשות דרמה מכל שטות קורה שבן אדם עושה תאונה ולא כל תאונה זה פגיעה בשאסי.. גם אם החליפו טמבון פנס ורדיאטור מלפנים.. אני אסע למוסך מורשה לשאול בדיוק מה הוחלף.

לצערי גולף GTI מודל 2008 זה פשוט ישן לי מדי וגם נורא קשה למצוא אחד במצב טוב הן כולן נטחנו וגם אני לא אוהב את הצורה של 2008 (מארק 5).

אני אשמח לקבל תגובה עניינית רצינית וכזו שבאמת תעזור לי להבין מה כדאי לי לעשות.

שוב תודה ענקית מראש לכל המגיבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה באמת רוצה את האלפא תתחיל מבדיקה, אם הרכב יעבור אותה בצורה טובה ואין תקלות משמעותיות ונזקים לשלדה - תתחדש, נשמע שנדלקת עליה.

אם יש לך שאלות לגבי הלאון 1.8 אתה מוזמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאון 1.4 יש רק מ 2014 והיא רק 122 כ"ס לא?

לגבי הלאון מצאתי אחת שנת 2013 עם 62K קילומטר שזה דיי הרבה ב 86 אלף ש"ח שחורה נראית בתמונות יפה אבל לא מאדם פרטי אלא מסוחר.. קצת מפחיד אותי לקנות מהסוחרים האלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3147 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...