Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מומנט(לא שאלה מעצבנת),שמן מוקצף,ועוד כמה שאלות טכניות

HeadSpiN
שימו לב! השרשור הזה בן 7859 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הנעה האחורית אוהבת ממונט,והרבה,איך שאלת השאלות- איך אני מעלה מומנט חוץ מצי'פ שהבנתי שלא ממש עושה פלאים,אגזוז זה כבר ידוע פילטרים זה גם ידוע כל אלה ביכלל משפרים סוסים ולא מומנט אולי רק הצ'יפ אבל ממש קצת,אז איך לפי דעתכם אני מעלה משפר מומנט?(ירון אמר שטורבו יש לכם עצות אחרות?)

נהגתי באוטו של חבר נו טוב אם אתה מתעקשים,אלפא 33 עכשיו שהייתי בתחנת דלק פתחתי מכסה מנוע לא בדקתי שמן מנוע אלא שמן הגה,עכשיו השמן היה מוקצף,אבל ממש מוקצף זאת אומרת שהוא היה בצבע ורוד\אדום מין מיקס כזה,עכשיו יש סיבה לדאגה או אין? יכול להיות ביגלל שהרכב זז עליות ירידות וכו'? עוד מחשבה שניכנסו מים לשמן.. 8-{

שמן גיר באלפא שלי איפה הוא נמצא?,איפה הפתח ניקוז שלו? איך אני מוסיף מרוקן?

תודה.

יצא קצת ארוך אבל עדיף מ10 הודעות שלי לא? :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, ננסה לענות אחד לאחד...

1. לגבי העלאת מומנט - לא אגזוז כי אם מערכת פליטה משופרת..., פילטר פתוח , וסת דלק, (זה בהשקעה נמוכה - אם אתה רוצה להשתולל יש הרבה דברים שאפשר לעשות..)

2.לגבי שמן ההגה המוקצף - מצטער , לא יודע למה ומדוע הוא ככה...

3.שמן הגיר שלך נמצא על הציר האחורי (שם גם הגיר נמצא...), לגבי פתח ניקוז מדוייק והוספה/ריקון - אני הייתי ממליץ על ספר טיפולים של היינס (גם הספר לאלפטא יתאים מבחינת הגיר ברוב הדברים - סה"כ מדובר על כמעט אותו מכלול עם שינויים קלים בלבד, והוא ייתן לך מידע רב)

נמרוד

The higher you go, the harder the fall..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי המומנט - בדיוק הפוך !!

אגזוז זרימה חופשית - Free Flow מוריד את ההמומנט !!

זרימה חופשית של גזי הפליטה עוזרת למנוע לטפס מהר לסל"ד גבוה אך מונעת ממנו מלשמור על כוח זמין ע"ע מומנט.

אגזוז לחץ (שכמובן הינו ההפך מ Free Flow) תורם לשמירת המומנט ע"י יצירת התנגדות לנפילת הסל"ד בעזרת גזי פליטה החוזרים אל המנוע. הדבר מאפשר למנוע להגיב טוב יותר ללחיצה, אך יגרום לקוצר נשימה בסל"ד גבוה.

ברמה הבסיסית - שני האלמנטים הללו באים בסטירה האחד כלפי השני. מגדש טורבו / מגדש על, יכולים ליצור מומנט רב יותר ע"י יעול פעולת המנוע עצמו, ללא קשר לפליטה שתוארה לעיל.

טיפ קטן, ניתן לקדם את ההצתה במעט כך שהמנוע יצלצל ממש קלות ורק תחת מאמץ מירבי. קידום ההצתה עוזר לשריפת דלק מוקדמת יותר ובכך לתגובת דוושה טובה יותר. החסרון הוא כמובן בבלאי מואץ למנוע. אם מכוונים בחוכמה, זה לא נורא.

לגבי שמן הגה כח - שמן הוא שמן וצריך להיראות כמו שמן. אם יש קצף, משהו לא בסדר, נקודה. יתכן והקצף נוצר עקב בועות אוויר ואולי הנוזל פג תוקפו. כדאי לבדוק מיידית.

במרבית המכוניות ניתן לבדוק שמן גיר אך ורק על ליפט.

דני G.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערן כן להשתגע אני צריך מומנט אגזוז לחץ לא נראה לי כי במילא האוטו בשיא ההספק שלו גבוהה בטורים אז עם בעיות בטורים גבוהוים זה לא ממש מסתדר לי,כנראה שאני אלך על אופצית המגדש,מגדש טורבו עובד על הגזים הנפלטים,והמגדש על עובד על?יש אותם במרצדסים(לא בכולם)ואין לי שמץ של מושג כי אני לא זוכר הסבר נא?

מחירים למי שיכול להעריך בכיף..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערן כן להשתגע אני צריך מומנט אגזוז לחץ לא נראה לי כי במילא האוטו בשיא ההספק שלו גבוהה בטורים אז עם בעיות בטורים גבוהוים זה לא ממש מסתדר לי,כנראה שאני אלך על אופצית המגדש,מגדש טורבו עובד על הגזים הנפלטים,והמגדש על עובד על?יש אותם במרצדסים(לא בכולם)ואין לי שמץ של מושג כי אני לא זוכר הסבר נא?

מחירים למי שיכול להעריך בכיף..

מגדש טורבו עובד על הגזים הנפלטים, משמע יותר כוח בסל"ד גבוה (יותר גזים נפלטים)

סופרצ'רג'ר בד"כ מופעל בידי כוח מהמנוע (כמו מערכת המזגן/ההגה כוח/האלטרנטור ע"י רצועה), במקרה שלך אם אתה באמת הולך להשתגע, ורוצה מומנט גדול יותר בטורים נמוכים יחסית הסופרצ'רג'ר נראה לי יותר מתאים

בנוגע למחיר, אין לי שמן של מוסך מה המחירים היום

אשמח לגלות

יובל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מגדש טורבו - תלוי בסוג וגודל הטורבינה (זו תורה בפני עצמה..)

מגדש על - פועל על רצועה שמקור כוחה אכן מהמנוע (אם באמצעות רצועה ישירות על הפולי או דרך משאבה מסוג כלשהו)

נא לא לשכוח שהתקנה של מגדש מערבת גם הורדת יחס הדחיסה של המנוע...וכל ההתאמה הזאת היא עסק מאוד יקר

נמרוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הגדישה אינה פראית - אתה יכול להסתפק בהורדה קלה בלבד של יחס הדחיסה ע"י הוספת אטם ראש מנוע נוסף.

ואם פותחים כבר ראש מנוע.... אולי כדאי שתדבר עם מנהל הבנק שלך קודם.

היתה לי אלפא אדומה / היתה לי אלפא / היום אני נוסע / בדלתא לבנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואל תשכח בבקשה - למנוע ה 1.8 המדובר הותאם מגדש טורבו ע"י אלפא - כך שהדבר לא רק בר ביצוע, אלא אף עם גושפנקא מהיצרן עצמו (לפי זכרוני הדבר היה כרוך בהורדת יחס דחיסה די רצינית..)

נמרוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי מנוע אלפא עם טורבו מהדורות הקודמים -דבר עם מוטי פרייס (מהאחים פרייס,בעלי הפרינצים באשקלון) ,בעל תחנת סונול ברמלה. לאיש יש אלפטא טורבו כבר שנים...אני מניח שתוכל לקבל כמה עצות.

(לא אין לי את הטל. - 144 , סונול פרייס ברמלה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הגדישה אינה פראית - אתה יכול להסתפק בהורדה קלה בלבד של יחס הדחיסה ע"י הוספת אטם ראש מנוע נוסף.

ואם פותחים כבר ראש מנוע.... אולי כדאי שתדבר עם מנהל הבנק שלך קודם.

אין לי בעיה עם הבנק....

בכל אופן אתם חושבים ש 12K יספיקו לי לאובראול +הוספת מגדש+הורדת יחס דחיסה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי בירורים מגדש טורבו הכי פשוט מתחיל מ 6 אלף ש"ח...

טוב התקציב יתרחב בקרוב אם זה יהיה מעל ה 20 אז כבר לא שווה להשים מגדש אלא פשוט להכניס מנוע מגודש ייבוא חדש,בפעם אחרונה אמרו לי שהמחיר עומד על 20K ל TS מנוע 2.0 אני מעריך שזה יהיה קצת יותר יקר אבל זה כבר שווה מאשר לעשות שיפוצים למנוע הקיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה.... אבל רק במקרה אני עברתי את כל התהליך שאתה רק רוצה לעבור.....אני חוזר על מה שאמרתי , אני כבר עברתי את מה שאתה רוצה לעשות.... מי שהציע לך להתקין מגדש ב 6000 ש"ח ( :roflmao: ) או שהוא היה שתוי או שהוא איזה פלצן שיודע לעשות את זה תיאורטית והחליט שהוא מוכן לעשות את זה לך ( לך תדע יכול להיות שהוא מוכר ירקות בכלל...) בקשר להשתלה.....זה הרבה יותר טוב :!: גם כי זה פחות (הרבה פחות ! ) בלאגן... הרבה פחות זמן.... אין דבר כזה דברים לא צפויים... ואין כמו מנוע מקורי , עם כל הכבוד לבניה.... ( מבחינת אמינות )

אל תשכחו,

לא משנה כמה תנהגו מהר, תמיד תוכל להגיע לכם מיני מהשוליים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7859 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...