Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבחן דרך: סוזוקי ג'ימני - קטן קטן, אבל לא פרייאר

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 3154 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

סוזוקי ג'ימני. רכב שטח קטן, אבל כזה שגורר עכשיו תילי תילים של מילים (כ-3,500 מילה, ליתר דיוק).

אפשר לאהוב אותו ואז לכתוב את חלק א' של מבחן הדרך.

אבל לשנוא אותו שנאת מוות, ואז לכתוב את חלק ב' של מבחן הדרך.

אם בחרתם בחלק ב', שימו לב שאתם לא עושים את זה כשאתם באמצע השטח, מוקפים בשישה אנשים שקנו ג'ימני ולאחד מהם יש כלב תקיפה עצבני.

סוזוקי ג'ימני - מבחן דרך - חלק א' (ומפרגן)

סוזוקי ג'ימני - מבחן דרך - חלק ב' (הרבה פחות מפרגן)

%D7%A1%D7%95%D7%96%D7%95%D7%A7%D7%99-%D7%92%27%D7%99%D7%9E%D7%A0%D7%99-17.jpg

%D7%A1%D7%95%D7%96%D7%95%D7%A7%D7%99-%D7%92%27%D7%99%D7%9E%D7%A0%D7%99-20.jpg

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוזמנתי לטיול הזה ממש ברגע האחרון, והוא היה טיול הבתולין שלי.

מכיוון שמדובר בפעם הראשונה שלי, לא רציתי לפדח את הפירמה - הצטיידתי בסט מקסיס 771 (במקום סט כביש בן עשור), כיסוי גלגל של טוויטי :onfire:, חבר מספיק אמיץ שיצטרף אליי, הפעלתי את הגופרו - ויצאנו לדרך הארוכה והאיטית משהו צפונה.

הרכב הינו הדיילי של זוגתי, והטיול שימש בעצם כהתנסות הראשונה הרצינית שלי עם הרכב, הן בכביש והן בשטח.

מבחינת ההתרשמות שלי מהרכב - ראו כתבתו של אלירן, ידעתי פחות או יותר לקראת מה אני הולך ומה צפוי לי, לטוב ולרע.

מה שכן אציין שמבחינתי לפחות עברנו כמה מקומות שנראו בהתחלה כמו "הולי פאק מה חשבתי לעצמי שבאתי עם צעצוע - צריך לפרסס" ל-"הא, קטן על הג'ימי, צ'יק צ'אק עולים את זה" עוד הופתעתי מצריכת הדלק המעולה של הג'ימי בסוף הטיול - 13.5 ק"מ לליטר.

נהנתי מאוד - הן מהרכב, הן מהחומר האנושי שהדריך ונתן עצות מעולות ובעיקר מטין-טין ההורס שהאירוע הזה פשוט לא היה אותו הדבר בלעדיו.

מצ"ב טעימה מהאירוע.

עריכה אחרונה על ידי Aino
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יופי של סיקור.

חייבים לאהוב שטח בשביל להצדיק את המחיר...

העיצוב אלמותי. רק חבל שהכניסו את הכונס אוויר הדבילי הזה.

עריכה אחרונה על ידי shayy

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הכניסו את הכונס אוויר, פשוט לא הוציאו אותו. הג'ימני נמכר עם מנוע 0.66 טורבו ושם לכונס יש תפקיד אמיתי (אני מניח שביפן, אמנם לא מצאתי לזה אזכור באתר היפני של סוזוקי). כנראה היה יותר זול להשאיר מאשר להוריד.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מועמד רציני ביותר להיות הרכב הבא שלי. זול, די חסכוני בדלק ואחזקה, אמין, יש לו שיפורים בטירוף ויש הרבה ממנו בארץ, חזק בשטח.

אני רק צריך לראות איך אני חי עם הזעירות שלו (גגון ענקי? לוותר על כל הג'אנק שאני סוחב קבוע ?). כל היתר מבחינתי זה לא מפריע, אני לא מחפש שיהיה נוח או כיפי בכביש, גם היום אני נוסע על תפלץ שמהירות תלת ספרתית היא הישג בשבילו.

אין פשוט שום רכב אחר שנותן את היכולות שלו, במחיר הזה ובעלויות האחזקה האלה.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטיול היה כיפי, בהחלט נהניתי להכיר אזורים חדשים, לצאת קצת מאותם האזורים שאני מטייל בהם שוב ושוב.

כמובן שבלי טין-טין הטיול היה נראה לגמרי אחרת, כפרה עליו :lol:

באשר למבחן עצמו (ואגב, עד שהגענו לכינרת לא היה לי מושג שזה מבחן רכב..:oops:) אני יותר מסכים עם חלק א' מאשר חלק ב'.

מישהו פעם אמר שג'ימני זה רכב שטח עם יכולת כביש, ולא רכב כביש עם יכולת שטח. אני מאוד מסכים עם המשפט הזה.

ביום מן הימים כשהגב שלי יהפוך קצת פחות סלחן אני כנראה אחליף לדאסטר, אבל עד אז? נהנה מכל רגע.

בשבילי, כפתור ה"HAVE FUN" פשוט מפצה על כל חסרון שיש ברכב הזה בכביש, אבל יש אנשים שבשבילם החסרונות היומיומיים שלו מתעלים על היתרונות בשטח, ואני לגמרי מבין את זה.

ג'ימני זה לא לכולם, זה לחולי נפש, ואני שמח להימנות על הקבוצה המצומצמת ש"מבינה" את הרכב הזה.

עד הטיול הבא..

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה רוצה עבירות בשטח? רכוש אופניים ועל הדרך תעזור קצת לסיבולת לב-ריאה שלך.

אתה רוצה עבירות בשטח אבל לא בא לך כושר? אופנוע שטח FTW.

לא ברור לי איך אפשר להתנייד בתפלצוש הזה ביום יום, רק בשביל שבסופ"ש תוכל לעלות מדרגה כלשהי.

מצד שני אף פעם לא הצלחתי להבין את העניין הזה של טיולי ג'יפים... :)

חבל שסוזוקי לא לוקחים את הסוס (נו, סייח) המנצח שלהם, מלבישים עליו כמה דברים שיהפכו אותו לרכב רלוונטי יותר בעולם של היום, ורוכבים עליו אל השקיעה. כרגע זה נראה לי כמו רכב רק למצו'געים-בדבר, וחבל - עם קצת יותר מיינסטרימיות ובלי לוותר על המהות, הם היו יכולים להנגיש אותו לעוד הרבה אנשים.

מצד שני מה אני מבין מהחיים שלי, אני בכלל לא קהל היעד.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 Performance | Palisade Calligraphy | F250 Duper Duty Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מספיק אלטרנטיבות רכות בקטגוריה הזאת, יש בדיוק רכב אחד ב100K עם שני סרנים חיים, עזבו אותו בשקט. תודה.

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה"רומן" שלי עם הג'ימני התחיל לפני 7 שנים בערך. הייתי רגע לפני תחילת לימודים באוניברסיטה וידעתי שאני חייב להחליף את הויטרה הנבלתית שהייתה לי ברכב שיאפשר לי אשכרה ללמוד ולא רק לשכבב מתחת לרכב ולתקן דברים. ההחלטתי לקנות ג'ימני, 99 עד 2001, לא משנה ידני או אוטומט, לא משנה צבע. רק שלא מצאתי אחד כזה ובמקום ג'ימני קניתי פיג'ו 206XS.

אבל וירוס השטח זה כמו הרפס. אפשר לטפל בסימפטום, אבל הוירוס יחזור. אני עדיין זוכר את הפרצוף של ניצן ממוסך שאפט כשהגעתי אליו להחליף ברקסים קדמיים ב-206XS והוא גילה גוש ענק של חול בתוך הפגוש הקדמי. "מה זה, אתה נוסע עם הרכב הזה בשטח?!" הוא שאל. לך תסביר שהיית חייב לנסוע לראות שטפונות והדרך נחסמה ולא מצאת ג'ימני בתקציב שלך אז קנית פיג'ו...

מפה לשם, לפני שנה בערך התחלתי לחפש רכב והפור נפל על סוזוקי גרנד-ויטרה קצרה 1600 סמ"ק. בכלל לא חיפשתי ג'ימני, אבל כשנפל לי אחד לידיים החלטתי לקנות, אפילו רק לכמה חודשים ואז למכור במחיר שקניתי. מאז "נתקעתי" איתו ואין לי שום כוונה למכור בקרוב. ולמה זה?

אני לא עיוור לחסרונות הרבים של הג'ימני. באמת, הוא מלא בחסרונות. הוא איטי בטירוף, קופצני לאללה, לא חסכוני וגם צפוף מידי. רואים פה את התמונה של הנהג עם יד בחוץ? זה לא בגלל שהיה נעים כשצילמנו את המבחן, היה חם בטירוף. זה בגלל שרק ככה נוח לנהוג בג'ימני.

%D7%A1%D7%95%D7%96%D7%95%D7%A7%D7%99-%D7%92%27%D7%99%D7%9E%D7%A0%D7%99-24.jpg

הרכב הזה מלא בחסרונות אבל פשוט מלא בקסם. בכל פעם שאני קצת מתבאס על האיטיות שלו אני נותן גיחה לשטח. לפעמים "בקטנה" לבור בתל ברוך, לפעמים למסעות של עשרות קילומטרים במדבר. בשניה שאני מגיע למכשול המשמעותי הראשון, משלב את הידית ל-4LOW ושומע את שני הקליקים של הלוקרים - נגמרת הבאסה. אני שוכח שנסעתי על 90 קמ"ש (85 לפי ה-GPS) כל הדרך לשטח. אני שוכח שכשהייתה עלייה בכביש נסעתי 50 קמ"ש ומערבל בטון עקף אותי. אני שוכח שהמיכל דלק קטן מידי (35 ליטר אם משכתי את השעון ממש עד הסוף) וכל רגע צריך לרוץ לתחנת דלק. שוכח מהכל, נועל את הגיר על הילוך ראשון ומטפס.

אני לא מבין את האנשים, ובעיקר את הבחורות, שקונים ג'ימני ולא יורדים איתו לשטח. קנו ספלאש, קנו סוויפט, הרבה יותר נוחות והרבה יותר מפנקות. אבל למי שיורד לשטח ומחפש צעצוע בתקציב מינימלי - זה הרכב ב-ה' הידיעה.

My Jimny.jpg

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל אמת,

דראק של רכב. קופצני, איטי, שתיין דלק, קטן, צפוף ועדיין יש לו קסם שקשה למצוא ברכבים אחרים.

שלוש שנים עם הננס הזעיר ורק מילים טובות יש לי עליו.

אין ספק שהוא נדרש למתיחת פנים רצינית יותר כמו מנוע 1.6 מודרני, מושב חמישי ותא מטען מעט גדול יותר.

הוא מצויין כרכב עירוני, יש לו מזגן טוב, הוא אמין כמו רכב יפני (למרות שהגיר האוטומטי נוטה להתחממות אם לא נזהרים). לזוג צעיר או רכב שני בבית למי שמעוניין קצת לטייל זה בובה של רכב.20070112_0001.jpg20070105_0025.jpgIMG_0641.jpg20061021_0013.jpg

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל אמת אבל...הרכב היה חייב לעבור מקצה שיפורים בסיסי וקטן כדי להתאים את עצמו להימכר כחדש ב 2015.

מושבים ראויים יותר, כיוון להגה ועוד. לא ביקשנו מראות מתקפלות חשמלית או מחוממות. רק דברים בסיסיים.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ג'ימני זה לא לכולם,

זה די מסכם את הכל. גם בעיני הוא רכב מקסים אבל מאוד נישתי.

אפשר לחיות איתו ביומיום אם רוצים [אני הייתי יכול, למשל],

ואין לזה שום סיבה פרט לחיבה.

אתה רוצה עבירות בשטח אבל לא בא לך כושר? אופנוע שטח FTW.

אופנוע שטח [= טיול שטח באופנוע] דורש לא מעט כושר.

כן שונה לחלוטין מאפניים בדרך בה הכושר מגביל אותך או בדרך בה הוא נבנה.

הכל אמת אבל...הרכב היה חייב לעבור מקצה שיפורים בסיסי וקטן כדי להתאים את עצמו להימכר כחדש ב 2015.

אמת, בגלל זה הנישתיות שלו זה דבר שהולך ומתחדד בינתיים.

גם לפני עשור הוא היה נישתי וגם בעידן הסמוראים, אבל אז הוא

לא היה כזה בולט בספרטניותו אל מול שאר עולם הרכב.

ג'ימני זה קצת כמו סייד-ביי-סייד שחוקי לכביש : הוא ייחודי,

אפשר לחיות איתו ביומיום ולשלם מחיר בהרבה תחומים והוא אחלה בשטח.

The first one to get angry loses

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3154 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...