Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נוזל קירור, ניסאן מיקרה 2014 (מילוי נוזל שמשות למערכת קירור בטעות)

Oran147
שימו לב! השרשור הזה בן 3154 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חברים,

יש לי ניסאן מיקרה דגם 2014, היום היה חסר לי נוזל ניקוי לשמשות, בטעות פתחתי את הפקק של הכלי פלסטיק שמכיל בתוכו את הנוזל קירור ומילאתי בתוכו בין חצי ליטר לליטר נוזל ניקוי שמשות!

עכשיו יש לי נוזל קירור מעורבב עם נוזל ניקוי שמשות במקום של הנוזל קירור :(

כמה זה גרוע ומה אני אמור לעשות?? :(

חודש הבא יש לי טיפול 10,000, האם שווה לחכות עד אז או לעשות משהו כבר עכשיו?

תודה חברים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לדעתי תקדים טיפול. מעבר לעובדה ששמת סבון בתוך מערכת הקירור, גם עודף נוזלים במערכת הקירור הוא לא רצוי. גרור למוסך, שיעשו טיפול, שטיפה והחלפת נוזל קירור יעודי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסעת ברכב אחרי המילוי? או שלא נסעת מאז ברכב?

טויוטה קורולה 95 גיר ידני 0-100, 10.55 שניות. מקום 1 בקטגוריית ג'ימקאנה ג'וניורס(עד גיל 21), מהאירוע לקידום הספורט המוטורי 4 בלטרון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מצויין, אני לא מכיר איך זה במיקרה אבל רוב המכוניות המיכל עיבוי הזה מתפרק מהרכב, ואתה יכול לרוקן אותו מכל הסבון בפנים וככה לפתור את הבעיה בקלות!

אם המיכל לא מתפרק ויש לך גישה לצנור מים אתה יכול להזרים מים למיכל עיבוי עד שכל המים עם הסבון יפסיקו לצאת.

וככה תחסוך הגעה למוסך.

טויוטה קורולה 95 גיר ידני 0-100, 10.55 שניות. מקום 1 בקטגוריית ג'ימקאנה ג'וניורס(עד גיל 21), מהאירוע לקידום הספורט המוטורי 4 בלטרון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני צריך מחר ליסוע לעבודה אני אוכל להסתדר על אוטובוס כדי להימנע מנסיעה ברכב. אבל מאיפה אני קונה נוזל קירור מקורי?

כמה באמת נורא אם כן אסע ככה ואחליף ביום ראשון?

במקרה הפחות גרוע(אם ממש אסור ליסוע ככה), אם אלך לתחנת דלק ואקנה נוזל קירור לא מקורי ולפחות בינתיים ארוקן את המיכל ואמלא בנוזל קירור לא מקורי עד ההחלפה זה גם בסדר?

עריכה אחרונה על ידי Oran147
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא תניע אז המצב פתיר בקלות ובהשקעה זניחה,

אם תניע אתה מכפיל את הבעיה עשרות מונים.

נקז את כל הנוזל במיכל, רצוי לפרק אותו מהרכב ולשטוף, מלא נוזל קירור מתאים וסע לשלום

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה על העזרה של כולכם, באמת לא מובן מאליו.

כמה שאלות אחרונות לפני שאני פותר את הבעיה:

1) איך מרוקנים את הנוזל קירור הישן?

2) מאיפה קונים נוזל קירור מקורי? יש בתחנות דלק? אם לא מקורי, לפחות משהו מתאים? איך אני יודע?

3) למלא את הנוזל קירור החדש מהפתח של הצינור או ישר לתוך המיכל הזה שמחזיק אותו?

שוב המון תודה לכולכם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם כך נראה המיכל אצלך?

https://teon.co/cars/nissan-micra-petrol-1-dot-2/manuals/53219ee102444ef77e000010/chapters/weekly-checks/chapter_parts/checking-the-coolant-level

אם כן, והבורג העליון זה הבורג היחיד שתופס אותו, נסה לשלוף את המיכל למעלה. אולי תראה עוד בורג שתופס אותו איפשהו למטה.

אם לא הולך, תשיג צינור מזגנים שקוף באורך מטר,

דחוף אותו עד לקרקעית המיכל, תכרע ברך נמוך יותר מגובה המיכל, שאב עם הפה דרך הצינור תוך כדי שאתה מסתכל על הצינור ושם לב מתי הנוזל מגיע אליך לפני שהוא נכנס לך לפה.

בשניה הזאת תעזוב והנוזל ימשיך לזרום לבד עד שירוקן את כל המיכל, כל עוד תחזיק את הקצה של הצינור נמוך מהקרקעית.

אני אישית הייתי ממלא מים רגילים עד לקו המינימום. עדיף למהול קצת את הנוזל המקורי מאשר לערבב עם נוזל לא ידוע.

בכל מקרה זה רק מיכל העודפים.

Stay Dirty

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם כך נראה המיכל אצלך?

https://teon.co/cars/nissan-micra-petrol-1-dot-2/manuals/53219ee102444ef77e000010/chapters/weekly-checks/chapter_parts/checking-the-coolant-level

אם כן, והבורג העליון זה הבורג היחיד שתופס אותו, נסה לשלוף את המיכל למעלה. אולי תראה עוד בורג שתופס אותו איפשהו למטה.

אם לא הולך, תשיג צינור מזגנים שקוף באורך מטר,

דחוף אותו עד לקרקעית המיכל, תכרע ברך נמוך יותר מגובה המיכל, שאב עם הפה דרך הצינור תוך כדי שאתה מסתכל על הצינור ושם לב מתי הנוזל מגיע אליך לפני שהוא נכנס לך לפה.

בשניה הזאת תעזוב והנוזל ימשיך לזרום לבד עד שירוקן את כל המיכל, כל עוד תחזיק את הקצה של הצינור נמוך מהקרקעית.

אני אישית הייתי ממלא מים רגילים עד לקו המינימום. עדיף למהול קצת את הנוזל המקורי מאשר לערבב עם נוזל לא ידוע.

בכל מקרה זה רק מיכל העודפים.

תודה גבר.

ורק השאלה האחרונה, מאיפה אני קונה נוזל קירור מקורי/מתאים? וכמה עולה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מוסך מורשה רנו ניסאן,

לפי אוטודאטה המקורי נקרא Nissan Longlife והוא בצבע כחול.

אבל כנראה שבמוסך תקבל משהו תוצרת ישראל שעומד בתקן.

אחרי שתשיג אותו, תבצע שוב את הפעולה עם הצינור והשאיבה, והפעם תמלא נוזל קירור.

Stay Dirty

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מוסך מורשה רנו ניסאן,

לפי אוטודאטה המקורי נקרא Nissan Longlife והוא בצבע כחול.

אבל כנראה שבמוסך תקבל משהו תוצרת ישראל שעומד בתקן.

אחרי שתשיג אותו, תבצע שוב את הפעולה עם הצינור והשאיבה, והפעם תמלא נוזל קירור.

כמה ליטר אני צריך לקנות בשביל מילוי מחדש? ויש אולי נוזל אחר שאפשר לקנות בחנויות דלק שמומלץ ויכול להתאים לרכב שלי במחיר סביר יותר? וגם כדי לא ליסוע עד המוסך המורשה של ניסן כמובן!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3154 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...