Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פורד פיאסטה טרנד ידנית 2014, סיכום שנה

Eli R
שימו לב! השרשור הזה בן 195 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אשמח לעידכון.

בספר רכב רשום כל 5 שנים. במוסך מורשה שאני הלכתי לקבל הצעת מחיר לא אמרו לי לבוא עוד 3 שנים...

דרך אגב, לפי המספרים שרשמת, 165 אלף, אני מניח שהכוונה 100 מייל, שזה אומר 12.5 מייל לשנה (לחלק ל 8 שנים שרשמת) כלומר 20 אלף קילומטר לשנה. וטיפול מומלץ הוא כל 15 אלף קילומטר לפי הספר רכב. משהו פה קצת פישי.

אולי הם מבלבלים והכוונה היא למנוע 1.6? (או שאין שם בכלל רצועה, זו שרשרת, לא יודע)

ליאור.

עריכה אחרונה על ידי bjlb
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 73
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני מניח שהק"מ שגוי ואסביר.

לפי פיסות מידע שונות ברשת (ובעיקר בעברית) מצאתי שבשנים האחרונות התיישרו חלק מהוראות התחזוקה והשירות של פורד עם התקינה הזרה (אירופאית, אני מניח).

ההגדרה של 8 שנים אצלם, עם 20KKM מרווח טיפולים, מתיישרת עם 160KKM.

ככל הנראה לא עידכנו את הק"מ עצמו.

לכן ההמלצה הנכונה היא (כנראה) 8 שנים או 120KKM, המוקדם מבין השניים.

ראה כאן דיון מלפני כשנה, באותו הנושא בדיוק.

אעדכן לאחר תשובתו של עדי.

תודה,

אלי

פורד פיאסטה, 1.25 ידנית Trend, שנת 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

חוזר לעדכן שאימתתי מול מוסך מורשה אחר את תדירות החלפת רצועת ה-'טיימינג' - גם הם מזהים הגדרה של 8 שנים במחשב.

עדי טרם חזר אליי בבירור שביקש לעשות, אך נראה שאלו ההנחיות של דלק מוטורס/יצרן עבור ישראל.

תודה,

אלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית תודה על המידע הבאתם בנושא רצועת הטיימינג, אשמח לשאול האם ידועה דעתה של דלק מוטורוס בעניין זה?

קשה לי שלא להתעצבן על כך שהחליפו לי טיימינג בטיפול האחרון (לאחר 5 שנים) כאשר הרצוע היתה סה"כ ב-62% מזמן החיים המומלץ שלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שכתבתי במעלה העץ, הנושא נבדק מול דלק מוטורס.

יותר מכך - 2 מוסכים מורשים אישרו שזאת ההגדרה כפי שהיא מופיעה במחשב, אותה מערכת שעליה אמון היבואן (דלק מוטורס) וע"פ הוראות היצרן.

אני לא מתכוון להמתין 8 שנים להחלפת הרצועה, אך לא אבצע זאת כעת אחרי 5 שנים אלא במהלך השנה הבאה.

tepic, האם ברשותך אותו הדגם והשנה כפי שאצלי?

תודה,

אלי

עריכה אחרונה על ידי Eli R

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, ברשותי פורד פיאסטה ידנית בגימור אמביאנטה שעלתה לכביש בינואר 14.

מתוך סקרנות התקשרתי למוקד פורד לשעול על סוגיה זו, שם העבירו אותי יועץ שירות של המוסך המרכזי (ניר צבי) שאמר לי שצריך כל 5 שנים או 120k.

אני די מבולבל מכל העניין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלח אותו לבדוק במחשב, ולא לשלוף מהזיכרון.

אני עשיתי את הבדיקה בנוכחות פיסית במוסך מורשה אחד ובטלפון מול מוסך מורשה אחר שהתשובה האוטומטית הייתה - כל 5 שנים, ולאחר שביקשתי שיבדקו במחשב, השתנתה התשובה ל-8 שנים...

את הדיון הזה, אליו קישרתי למעלה, ראית?

תודה,

אלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעקבות הדיון כאן יצרתי היום קשר עם האחראי הטכני של דלק מוטורוס עם השאלה שנידונה בהודעות האחרונות.

לזכות דלק מוטורס נאמר יאמר כי הפנו את פנייתי אליו יחסית בקלות וכי הוא חזר אלי עוד באותו היום. בשיחה הצגתי לו את העניין והוא הקשיב לדברים בקשב רב ואמר לי כי יבדוק את הדברים לעומק ויחזור אלי ואכן כך היה.

תשובתו הרשמית היתה כי אכן יש צורך להחליף את הרצועה פעם ב-5 שנים או 120 אלף ק"מ (הקודם מבין השניים).

ההימור שלי היא שתשובה זו היא חצי נכונה וחצי כנה:

אני מאמין כי הנחיית היצרן לרכבים עם תנאי נסיעה נורמליים היא להחליף פעם ב-8 שנים או 160 אלף ק"מ כאשר רכבים הנוסעים בתנאים קשים (נסיעה עם עצירות רבות / עירונית צפופה / גרירה) צריכים להחליף פעם ב-5 שנים.

סביר להניח שהיבואן מכיר את הקהל הישראלי ויודע שכאשר ההוראות ניתנות לפרשנות אז כולם יפרשו שהרכב שלהם עובד בתנאים "נורמליים" ויחליפו פעם ב-8 שנים, דבר אשר עשוי להביא ללא מעט רכבים עם רצועה קרועה ושם רע לרכב והיבואן - על אף אשמת המשתמש.

פייר, אם הייתי היבואן אולי הייתי עושה את אותו הדבר.

גם היינס (haynes) ממליצים המלצה דומה עבור דגם זה:

"Although the normal interval for timing belt renewal is 100 000 miles or 8 years, it is strongly recommended that the interval suggested above is observed, especially on cars which are subjected to intensive use, ie, mainly short journeys or a lot of stop-start driving. The actual belt renewal interval is very much up to the individual owner, but bear in mind that severe engine damage will result if the belt breaks."

(מקור: https://haynes.com/en-gb/tips-tutorials/ford-fiesta-routine-maintenance-guide-2013-2017-models)

לכן במקרה זה אני כן מוכן לקבל את המלצת היבואן דלק מוטורס להחליף את רצועת התזמון עם ב-5 שנים.

Capture.PNG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובה שלך מטרידה עוד יותר...

מכיוון שבפנייתי לדלק מוטורס קיבלתי תשובה אחרת מזאת שניתנה לך.

בבדיקה במחשב במוסך מורשה לגבי שגרת טיפולים לפורד פיאסטה 2014 ידנית - מופיע בצורה ברורה - 8 שנים. ראיתי זאת בעיניי.

רק אציין ששלחתי דוא"ל לפורד גרמניה ואולי אף נזכה לשמוע את דעתם בנושא.

הרכב מיוצר בגרמניה ואולי אפילו מיובא משם.

ברור שהיבואן הישראלי יכול לבחור ככל העולה על רוחו (לא באמת, היצרן מעורב בהחלטות כאלו...) אך הנושא הפך למטריד...

תודה,

אלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

במסגרת הבירורים בנושא החלפת הרצועה, פניתי גם לפורד גרמניה (שם מיוצרת הפיאסטה...).

כמובן שלכל מדינה הוראות יצרן משלה, אך ניסיתי לקבל מידע נוסף.

אז שלחתי דוא"ל, הם קיבלו VIN , בדקו וענו.

ההמלצה אצלם היא טיפול כל 20KKM.

החלפת הרצועה מוגדרת ע"פ היצרן עבור פורד גרמניה ל-8 שנים או 160KKM, המוקדם מבין השניים.

שגרת הטיפולים בישראל היא כל 15KKM, ואם נכפיל זאת ב-8 שנים, נקבל 120KKM.

מה שמתיישר מבחינת הזמן עם המוגדר ב-דלק מוטורס.

הנה התשובה מפורד גרמניה -

Thank you very much for your inquiry.

The Ford Fiesta mentioned in the subject was equipped with a camshaft-timing belt.

A change of the camshaft-timing belt is necessary after 160000 km or at the latest after 8 years, depending on which interval is reached first.

We hope that we were able to help you with this information.

Regards

R**f S*******s

Spezialist Ford Kundenzentrum

Technische Informationen u. Sonderanfragen

אז כפי שכבר ציינתי, ומכיוון שגם דלק מוטורס ציינו את תקופת ה-8 שנים (וכך גם מופיע במחשב במוסך מורשה יבואן), אני בהחלט לא אמתין 8 שנים, אך אין כל צורך להחליף רצועה אחרי 5 שנים.

תודה,

אלי

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיף לקרוא שירשורים כאלה. מפורטים ומקצועיים, שלא מפספסים אף פרט, על רכב שעושה את עבודתו ומטופל בהתאם, ובעלים שמבין בדיוק איזה רכב קנה, לא מצפה ממנו ליותר מידי ומאידך לא מהלל אותו ומתייחס אליו כאל מרכבת האלים.

שרשור שנותן תמונה מלאה ומפורטת של כמה בדיוק עולה החזקת הרכב, ותורם הרבה למי שקורא.

שתהנה מהרכב ותמשיך לעדכן אותנו. :-D

• מעניין 1

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 11 חודשים מאוחר יותר...

עוד שנה חלפה, שישית במספר, ועל אף שנה 'משעממת' (אם אפשר לקרוא לשנת 2020 משעממת... 😬) החלטתי לעדכן בקצרה את השרשור הזה.

בשנה זו נסעתי כ-7,000 ק"מ.

סך הכל חלפו כ-77K ק"מ (ועוד כמה מאות ק"מ) מאז נרכשה הפיאסטה כחדשה.

קצת מספרים יבשים -

עלות רישוי שנתי ירדה בעוד כמה שקלים ועומדת על 985 ש"ח.

מבחן הרישוי עבר 'חלק'.

עלות ביטוח חובה ומקיף לכל נהג מעל גיל 40 עומדת על 2879 ש"ח (1018+1861).

במהלך השנה השישית בוצע טיפול 90,000, ואני עדיין מטפל במוסך מורשה עד רעננה.

הצעות מחיר אחרות ממוסכים שאינם מורשים (עבור טיפולים דומים) היו קרובות מאוד ולכן בחרתי להמשיך ולטפל במוסך שאני מכיר יותר מעשור.

צריכת הדלק הממוצעת לאורך כל 6 השנים האחרונות עומדת על כ-15.1 ק"מ לליטר (מעקב תידלוקים מפורט ב-Excel).

זהו.

כתבתי למעלה - 'משעמם'.

אך הכוונה רק לתחזוקת הרכב.

דווקא את הנהיגה בו אני לא מגדיר כך 😃

הוא חלשלוש אך לא חסר לי דבר. אני לא מהממהרים, אך הניהוג בו בהחלט מפצה על הכוח החסר.

וכשמבינים את שילוב השילדה-הגה-גיר-מנוע, אפשר בהחלט להנות ממנו.

תודה,

אלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 195 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...