Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חומר עזר לחיסום חיצוני במתכת (kasenit/cherry-red/HARD-N-TUFF) - ניתן להשיג בארץ?

Ctzvi
שימו לב! השרשור הזה בן 3180 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברים

אני מחפש פיתרון לחיסום פני שטח בצורה פשוטה.

השימוש העיקרי הוא לחלקים שאני מייצר למכבש שלנו ושמשמשים בדרך כלל לנסיונות שונים ולייצור סדרות קטנות של חלקים.

כמובן שניתן לשלוח את החלקים לצמנטציה או תהליך דומה, אבל אני מחפש פתרון מהיר שמתאים יותר בשלבי הפיתוח ויחסוך זמן וכסף.

נתקלתי באתרים בחו"ל במספר מוצרים שאמורים לאפשר זאת כמו kasenit,cherry red ו- hard-n-tuff.

האם ניתן למצוא מוצרים דומים בארץ?

תודה,

צביקי

Ford Fiesta Ambiente 2012

Ford Focus Active Tourer  2020

Magenta Workshop

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תהליך הטיפול התרמי למתכות הינו תהליך מאוד מדוייק וחייבים לבצע את התליך בלי קיצורי דרך.

בכול מקרה תצטרך תנור לחיסום החלקים וכמובן אמבטיות שמן/מים או קירור באוויר החופשי.

יש לך בעבודה מד קשיות וויקרס ומיקרוסקופ ?

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל זה ידוע מרק אבל אני מחפש פתרון פשוט להקשיית פני שטח בלבד שמתאים לעבודת פיתוח.

ראה למשל הסרטון הזה -

Magenta Workshop

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעבוד עם 4340, חמם עם ברנר לצבע כתום-צהוב וזרוק לשמן. הוא לא יחיה הרבה אבל לצרכי פיתוח זה מספיק.

עריכה:

עכשיו ראיתי את הסירטון. זה בדיוק מה שהתכוונתי.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עובד בעיקר עם פלדת טרנסמיסיה (SAE 1006–1010).

החומרים שהזכרתי מיועדים לעבודה עם פלדות כאלה ובעצם אחראים להוספת הפחמן במהלך הטיפול הטרמי.

Magenta Workshop

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעבוד עם 4340, חמם עם ברנר לצבע כתום-צהוב וזרוק לשמן. הוא לא יחיה הרבה אבל לצרכי פיתוח זה מספיק.

עריכה:

עכשיו ראיתי את הסירטון. זה בדיוק מה שהתכוונתי.

בסירטון רואים תהליך שאמור להחליף תהליך הנקרא צמנטציה (פיחמון) ואינו מתאים לפלדה מסוג SAE4340.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עובד בעיקר עם פלדת טרנסמיסיה (SAE 1006–1010).

החומרים שהזכרתי מיועדים לעבודה עם פלדות כאלה ובעצם אחראים להוספת הפחמן במהלך הטיפול הטרמי.

רקע כללי,

עבדתי יותר מ-8 שנים בחברת ETM בתיכנון ופיתוח כלים לעיבוד שבבי ואני מכיר קרוב את התהליכים הקשורים לטיפול תרמי למתכות בזכות זה שהייתה אצלינו מחלקה עם תנורים לחיסום וגם בדיקות מטלוגרפיות לכן אני מציע לך להמשיך לשלוח את החלקים לחברה אשר מתמחה בטיפולים תרמים.

עזוב את הסירטונים ביוטיוב לילדים.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסירטון רואים תהליך שאמור להחליף תהליך הנקרא צמנטציה (פיחמון) ואינו מתאים לפלדה מסוג SAE4340.

לא שמתי לב לאבקה. ותר עליה ועבוד עם 4340 וקיבלת פלדה מחוסמת.

עריכה: מרק, אתם עשיתם כלים שדרשו תכונות מאוד מדוייקות. לחלק שמשמש לניסויים (כמה עשרות חלקים) לא צריך כאלה דיוקים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קשור לדיוקים. בתהליך הפיחמון מחדירים פחמן או ליותר דיוק פחמן מומס לתוך השכבה החיצונית של הפלדה, בפועל התהליך לוקח כשעה לכול עשירית המילימטר.

נניח ומדובר על שכבה בעובי 0.4-0.5 מילימטר התהליך לוקח כ-4 שעות לכן התהליך בסירטון אינו מתאים וזה סתם קשקוש שתוך כמה דקות מבצעים פיחמון לפלדה הופה היי ומקבלים חלק מחוסם.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתהליך הפיחמון מחדירים פחמן או ליותר דיוק פחמן מומס לתוך השכבה החיצונית של הפלדה.

מה זה פחמן מומס?

כוונתך שנוצרת ריאקציה בין הברזל ובין הפחמן החודר לפני השטח. הסגסוגת הנוצרת ניתנת לחיסום.

אם הפחמן יצטבר בין גבישי הברזל הוא לא יועיל.

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוסי, אתם נכנסים לויכוח סמנטי של מטלורגים. בשורה התחתונה מדובר על פיעפוע של פחמן לשכבה החיצונית כדי שניתן יהיה לחסם ואם הוא מומס, בין הגבישים או בכלל יושב בצד ושותה קפה זה לא משנה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...