Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נהיגה ברכב של הורים של חבר-מה ההשלכות

שימו לב! השרשור הזה בן 3197 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

נהגתי אתמול ברכב של חבר והתסכלתי על התעודת ביטוח חובה וצד ג ורשום את הסעיף של בסגנון של "כל נהג מגיל 17 עם מתחת לשנה רישיון" (לא נקבו בשמות של נהגים ספציפים)

בקיצור האוטו שייך להורים של חבר שלי וחבר שלי אישר לי לנהוג באוטו.

יש לי מספר שאלות:

האם יש כאן בעיה משפטית במקרה של חלילה תאונה מבחינה של קבלת פיצויים מחברת ביטוח?

האם ההורים של חבר שלי יש להם עילה לתבוע אותי במידה וחלילה הייתי מעורב בתאונה גם אם אני לצורך העניין לא אשם (רכב נכנס בי בעת עמידה ברמזור)

מסרב לחתום:evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה שואל אני מניח שאתה מעורב כבר בתאונה שכזו

אני לא מעורב בתאונה כזו (תפו תפו תפו) אבל פשוט סתם מתוך עניין אני רוצה לדעת

תיראה הרכב עצמו זה לא העניין (סיוויק בת 23 ששווה גרושים) פשוט העניין זה הסביבה שמעורבת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה אמור לקבל את רשות בעלי הרכב, במקרה זה הורי החבר. שאל אותם.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה עונה על דרישות הפוליסה לא מאמין שתהיה לך בעיה,

קח בחשבון שבגלל שלרכב אין מקיף אז הנזקים של התאונה צריכים להיות משולמים מהכיס של החבר/ההורים או לתבוע את ביטוח צד הג' של הנהג השני המעורב שנכנס בכם.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה שואל אני מניח שאתה מעורב כבר בתאונה שכזו

נניח שאתה צודק - כיצד התגובה שלך עונה לפות"ש על שאלתו? מה זה עסק שלך האם הוא היה מעורב בתאונה או לא?

אתה מקבל שקל על כל תגובה שאתה מפרסם?

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה עונה על דרישות הפוליסה לא מאמין שתהיה לך בעיה,

קח בחשבון שבגלל שלרכב אין מקיף אז הנזקים של התאונה צריכים להיות משולמים מהכיס של החבר/ההורים או לתבוע את ביטוח צד הג' של הנהג השני המעורב שנכנס בכם.

תסלח לי על הבורות אבל ה"פוליסה" זה המסמך הזה שממלים לפני שקונים את הביטוח (מספר תאונות,מגורים, נהג קבוע)????

או שזה החלק הזה על התעודה עצמה שרשום "המחזיק ברכב כדין וכל המשתמש בהיתר מאת מי מהם"-לא ברור לי אם חבר שלי שזה האוטו של אבא שלו יכול להתיר לי להשתמש באוטו.

יש את המשפט הזה מי רשאים לנהוג "רק בעל הפוליסה,בעל הרכב,המחזיק ברכב כדין וכל המשתמש ברכב בהיתר מי מהם רשאים לנהוג"

גם אני בספק לגבי הסעיף האחרון

הבהרה למי שלא עוקב פה לא הייתי מעורב חלילה בתאונה, פשוט אני רוצה לדעת פעם הבאה שאני עולה על רכב של הורים של חבר אם זה טעות לעשות זאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפוליסה מגדירה מי בדיוק יכול לנהוג ברכב. אצלי, למשל, יש רשימה שמית של הנהגים ואף אחד אחר אינו מורשה לנהוג ברכב.

בעל הרכב צריך לשמור על הרכב שלו ולא לתת לכל אחד לנהוג עליו בלי רשות.

אם היית נוהג ברכב שלי ועושה תאונה יש שתי אפשרויות:

1. אני מודה שהרשתי לך לנהוג ברכב ואז אין ביטוח, או

2. אני טוען שנהגת ברכב לא באישורי ואז אני יכול להתלונן עליך במשטרה על גניבת רכב

את חברת הביטוח לא ממש מעניין אם ההורים של חברך הרשו לך לנהוג ברכב או לא. כל מה שמעניין את חברת הביטוח זה שאתה מכוסה בפוליסה. לדוגמא, נניח שהפוליסה שלהם מאשרת לכל נהג מגיל 24 לנהוג ברכב ואתה בן 26. במקרה כזה אין בעייה ביטוחית.

לגבי השאלה שלך אם ההורים יכולים לתבוע אותך על שימוש ברכבם, אני מניח שהם יצטרכו להוכיח שאתה השתמשת ברכבם בזדון מתוך ידיעה שבנם אינו מורשה לאשר לך שימוש בו. זה לא דבר של מה בכך להוכיח כי סביר מצידך להניח שהבן רשאי לאשר שימוש כזה, ולכן לדעתי תביעה כזאת לא תצליח.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נניח היה רשום כל נהג מגיל 24 ושנה רישיון בפוליסה במידה ואתה לפחות בן 24 ולפחות שנה רישיון אין בעייה מבחינת הביטוח שתיקח ותנהג על הרכב.

עכשיו אני יודע שבביטוח ישיר ( אני עובד שמה ) יש דבר שנקרא נהג בדרך קבע, מה זה אומר? זה אומר שאם אתה נוהג לפחות פעם אחת בחודש ברכב באופן קבוע יש צורך להוסיף אותך בפוליסה

כי נניח וקורה ביטוחי החברה יכולה לדחות תביעה. במידה וזה משהו חד פעמי אין צורך להוסיף אותך בפוליסה ואין בעיה עם זה שתנהג על הרכב. תקף בוודאות לביטוח ישיר, 9 מיליון, ווינט ודירקט במידה וזו חברה אחרת לברר מולם.

Amp1: Crescendo 2000.4 Amp2: Zapco ST-2X Mono: Soundqubed 7k DSP: Steg 6TO8 HU:Pioneer X8750BT

Tweeters: Crescendo STS-1 Midbass: Crescendo PWX8 X2

Subwoofer: FI Team4 15" @0.5ohm ALT: JS Alt's 300A

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הביטוח מכסה כל נהג והבן שלהם נתן לך לנהוג אין הרבה סיכוי שיאשימו אותך שהחזקת ברכב שלא כדין. בכל אופן - אם עלתה לך בראש המחשבה שסיטואציה כזאת אפשרית, כנראה שאתה יודע במה מדובר. אם יש לך תכנית לנהוג ברכב בעתיד, פשוט קבל את אישור ההורים. אם אתה חושב או יודע שהם לא יאשרו, אל תנהג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הביטוח מכסה כל נהג והבן שלהם נתן לך לנהוג אין הרבה סיכוי שיאשימו אותך שהחזקת ברכב שלא כדין. בכל אופן - אם עלתה לך בראש המחשבה שסיטואציה כזאת אפשרית, כנראה שאתה יודע במה מדובר. אם יש לך תכנית לנהוג ברכב בעתיד, פשוט קבל את אישור ההורים. אם אתה חושב או יודע שהם לא יאשרו, אל תנהג.

שמע אני לא מתכוון "לגנוב את האוטו" פשוט השאלה שלי האם זה נחשב ללא רשות אפילו שהבן שלהם (חבר) הסכים לי וביקש ממני לנהוג.

בו נגיד ניראלי הביטוח אפילו שווה יותר מהאוטו הזה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת הביטוח אין לך בעיה לנהוג אך מבחינה חוקית אם אין לך אישור מבעל הרכב לנהוג (ואישור מהבן שלהם הוא אישור של בעל הרכב) הרי שמדובר בעבירה של שימוש ברכב ללא רשות, עבירה פלילית שהעונש עליה הוא שלוש שנות מאסר.

עכשיו תעשה את החשבון האם כדאי לך לקחת את הרכב ללא רשות מבעל הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3197 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...