Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חום מנוע עולה למקסימום ותוך מספר רגעים חוזר לטמפרטורה רגילה - פורד מונדאו 2006

eitameitam
שימו לב! השרשור הזה בן 3208 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

באחרונה החלפתי משאבת מים ברכב מסג פורד מונדאו 2006, לאחר שהקודמת פשוט נשברה (גיליתי זאת זמן טסט לאוטו, כשמיכל המים היה ריק). כמובן שהטיפול בוצע במוסך מורשה של פורד.

כשבועיים לאחר מכן, החלה תופעה מוזרה - חום המנוע בנסיעות מסוימות עולה פתאום למקסימום, אחרי מספר רגעים יורד חזרה לטמפרטורה רגילה.

עשיתי בדיקה ראשונית בעצמי - המאוורר עובד. בדרך כלל הוא עולה למהירות 2 ואז התופעה מתרחשת.

לאחר מכן, פתחתי את מכסה מיכל המים, וראיתי שיש בו בועות אויר.

לקחתי את הרכב למוסך. בהתחלה הם טענו שהתרמוסטט התקלקל. זה נשמע מוזר כי הרי המאוורר עובד והטמפרטורה כן חוזרת לנורמה.

לאחר מכן הם ביצעו לחץ הפוך - בצילינדר הראשון הכל היה בסדר, בשני התחילו להופיע בועות.

אציין רק שמפלס נוזל הקירור במיכל לא ירד כלל מאז החלפת המשאבה.

במוסך טוענים שהאטם של ראש המנוע לא טוב, ורוצים להחליף לי אותו, להחליף את התרמוסטט (בתחליפי שעולה 720 שקל אחרי מעמ) ולשלוח את ראש המנוע לשיפוץ, כל זה בעלות של 4500 שקל.

מה דעתכם? האם זו באמת הבעיה והמחיר הוגן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה זמן לוקח למחט לעלות עד למעלה?

כמה זמן לוקח לה לרדת לחצי?

האם הנתון של החום אומת על ידי סורק תקלות בזמן שהמחט למעלה?

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות.

חום המנוע עולה בהתאם לכביש בו אני נוסע - הוא יכול לא לעלות כלל, או לעלות ולרדת לאחר 4-10 שניות (בהתאם לשינוי תוואי הדרך).

לגבי התרמוסטט - זה הדגם המקורי (שבמוסך רוצים עליו 1200 שקל אחרי מעמ) http://www.amazon.co.uk/Ford-Mondeo-Thermotstat-2000-2005-Vehicles/dp/B008H2K3O6/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1436874418&sr=8-4&keywords=1358178

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אחדד את השאלה, כמה זמן עובר מהרגע שהמחט של החום מתחילה לזוז מהאמצע לכיוון מעלה \ מלמעלה לכיוון האמצע, עד הרגע שבו המחט מתייצבת על טמפרטורת המטרה שלה?

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר הנעה והתחלת נסיעה המחט מתייצבת על האמצע. מה שיקרה עכשיו תלוי בכביש בו אני נוסע - ייתכן והמחט תשאר באמצע לאורך כל הנסיעה. ייתכן שאחרי מספר דקות היא תנוע לכיוון טמפרטורת המקסימום, תשהה שם מספר שניות, ותרד חזרה במהירות לכיוון האמצע. הכל בהתאם לתוואי הכביש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא עונה לי על השאלה, תקרא אותה שוב.

הסיבה שאני שואל היא, תנועת מחט מהירה מידי מצביעה על שגיאה במדידה\הצגה ולא התחממות אמיתית של המנוע.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי את כוונתך - התנועה של המחט מהמרכז לכיוון הטמפרטורה הגבוהה לא קורה תוך שניה - היא עולה בשלבים כלפי מעלה (מהרגע היא מתחילה לזוז, לוקח לה כ-10 שניות לפחות להגיע לחלק העליון, לעיתים יותר, עם עצירות ביניים קלות)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את תפקוד התרמוסטט ניתן לבדוק בקלות בעזרת סיר מים, כיריים ומד חום.

לא הייתי זורק עליו 720 שקל על עיוור (אלא אם זה כסף קטן..).

אם תחליט ללכת על התיקון, בקש שיפרקו את התרמוסטט ויתנו לך אותו. בזמן שהמוסך מתקשקש עם הראש תוכל לבדוק אותו.

הנה הסבר מפורט על תיפקוד התרמוסטט ומהות הבדיקה

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3208 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...