Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קורולה 2001 - אורות ברקס נשארים דלוקים אחרי כיבוי הרכב

israelkf
שימו לב! השרשור הזה בן 3203 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

שלשום הרכב (טויוטה קורולה 2001) לא הניע ואחרי שהזמנתי שירותי דרך נאמר לי שהמצבר מת. קניתי מצבר חדש, אבל למחרת שוב הוא לא הניע.

היום באו במסגרת האחריות והתניעו לי את הרכב. עשיתי נסיעה של רבע שעה כמו שהתבקשתי וכשחניתי ונעלתי את הרכב גיליתי שהאורות ברקס האחוריים (בצד ובאמצע) נשארים דלוקים.

מן הסתם זה מה ש"גמר" את המצבר.

מלבד העובדה שאולי קניתי סתם מצבר, מה עושים עכשיו?

מי יודע למה אורות ברקס נשארים דלוקים ויותר חשוב איך מנטרלים אותם, כדי שהמצבר שוב לא יתרוקן?

תודה!

ישראל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעל דוושת הבלם יש מתג לחיצה - "יונט אור בלם".

כשדוושת בלם משוחררת, היא לוחצת על המתג.

כשדוושת הלם לחוצה, היא משחררת את המתג, הוא סוגר מעגל ומדליק אורות בלם.

מה שקרה אצלך - המתג זז מהמקום או עלה למעלה וכעת הדוושה במצב משוחרר לא מגיע אליו.

אפשרות אחרת - הייתה גומיה על הזרוע של הדוושה שלחצה על המתג, הגומיה נפלה והמתג כעת נמצא מול חור.

האפשרות השלישית והפחות סבירה - המתג עצמו לא תקין.

יכול להיות שצריך לפרק כמה פלסטיקים מעל איזור הדוושות בשביל לראות את המתג הזה, בכל מקרה זה דבר פשוט מאוד לבדיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדרך כלל יש מיקרו סוויטש מתחת לדוושת הבלם. ניתן לכוון את הגובה שלו. אם אני לא טועה, הוא עובד במצב של NC, וכל זמן שהדוושה מתרחקת ממנו הוא מפעיל את המעגל.

בכל מקרה, אני הייתי מתחיל את הבדיקות שם.

*NC=normally closed

Putting a rear-spoiler on a front-wheel drive car. Yeah, that's gonna help

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לעונים. בינתיים חיפוש קצר בפורום הסביר לי את אותו הדבר. אלך למוסך בראשון בבוקר. בינתיים ניתקתי את הנורות האחוריות. יש עוד משהו שצורך זרם במצב כזה ויכול לגמור את המצבר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ותסע בזהירות , בלי נורות בלם זה מאוד מסוכן לנסוע.

כמובן שאחבר את הנורות בחזרה לפני שאסע (נורות דולקות קבוע עדיף על נורות כבויות...)

השאלה אם יש עוד משהו שיכול לגמור את המצבר במצב הזה?

תודה שוב,

ישראל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש עוד הרבה דברים שיכולים לגמור את המצבר אבל סביר להניח שאצלך מדובר רק ביוניט אור בלם. אם אתה יודע להוציא נורות, אני חושב שאת יכול לבד לעשות את הבדיקה כפי שהסברתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש עוד הרבה דברים שיכולים לגמור את המצבר אבל סביר להניח שאצלך מדובר רק ביוניט אור בלם. אם אתה יודע להוציא נורות, אני חושב שאת יכול לבד לעשות את הבדיקה כפי שהסברתי.

ליד דוושת הבלם מצאתי גומיה עגולה קטנה, אז כנראה האפשרות השנייה שתיארת מתאימה. אנסה לבדוק אם אוכל לסדר לבד בהמשך השבת, אם כי נראה לי שלפרק ולחבר נורות יותר קל :roll:

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3203 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...