Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חדש בתחום הג'יפים, מחפש ג'יפ בתקציב נמוך

osherhaim44
שימו לב! השרשור הזה בן 3205 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברים, ירדתי מתחום הטרקטורונים ואני שוקל להיכנס לתחום הג'יפאים!

אז ככה, הג'יפים שעומדים בתקציב שלי הם:

פאג'רו עד שנת 2000 (כולן מפורקות!)

ג'ימיני 2005 פלוס מינוס

טראנו 2000-2004.

כניראה שעל הפאג'רו ויתרתי בגלל הסיכוי להיכנס לבור ללא תחתית.

עכשיו השאלה העיקרית שלי היא לגבי החלקים שעשויים להיהרס בכל אחד משני האופציות האחרות, אני אסביר:

אם אני אלך על הטראנו (עדיפות לידני וקצר), רוב הכלים בערך עם 200-300 אלף ק"מ. מה אני צריך לבדוק? מתי הולך מנוע (אני יודע שזו שאלה שתלויה בהרבה פרמטרים אבל פלוס מינוס)? כמה יעלה לי לעשות מנוע? מה עוד יכול להיהרס לי בטווח הק"מ שכבר עבר על הכלי?

לגבי הג'ימיני, אני יודע שהוא זול מאוד לתחזוקה ומהנה מאוד בשטח, אבל עדיין יש משהו שקורץ לי בג'יפים הגדולים יותר. מה עם המנועים שלו, כמה ק"מ פלוס מינוס הוא מחזיק? וכמה עלות החלפה?

בקיצורו, בגלל התקציב הנמוך כל מה שמעניין אותי זה גי'פים שלא יזללו לי את הכסף שאין לי. כמה זה יהיה יקר יותר להחזיק טראנו על פני הג'ימיני??

סליחה על החפירה הארוכה, ותודה רבה לעונים!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קצת משוחד, כמו שאר חבריי מה"ג'ימני קלאן" שנפתח פה לאחרונה :lol:

ממליץ לך לעשות קצת חיפוש פה בפורום ובמרשתת, יש גם שרשור דומה מלפני כמה שבועות: http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?568064-%D7%9B%D7%A0%D7%99%D7%A1%D7%94-%D7%9C%D7%A2%D7%95%D7%9C%D7%9D-%D7%94%D7%92-%D7%99%D7%A4%D7%90%D7%99%D7%9D-%D7%92-%D7%99%D7%A4-%D7%9C%D7%A1%D7%95%D7%A4-quot-%D7%A9-%D7%91%D7%A9%D7%91%D7%99%D7%9C-%D7%9E%D7%A1%D7%9C%D7%95%D7%9C%D7%99-%D7%9E%D7%9B%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%A9%D7%9B%D7%A8%D7%94

בגדול - רכב שטח עם עלויות נמוכות זה ג'ימני. זה ההגדרה המילונית שלו, זה מה שהוא יודע לעשות - הרבה שטח במעט כסף.

כל דבר יותר גדול (וישן) ממנו גם יפנק יותר (אולי) אבל לבטח גם יעלה יותר בשוטף.

השאלה היא מה אתה מחפש? רכב כביש לשטח או רכב שטח לכביש?

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה הכי גדולה היא, למה יותר גדול?

אתה מתכוון לקחת איתך יותר מבנאדם אחד, רוב הזמן, בשטח?

החזקתי ג'ימני זקן (בן 14) במשך שנה ו30 אלף ק"מ בתחזוקה ביתית וזולה , היה נהדר.

מנהל תחום אופנועי שטח בחברת HM-MOTO, יבואנית אופנועי SHERCO, AJP וRIEJU

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ג'יפ עם יכולות שטח מלאות בתקציב נמוך זה או ג'ימני / גרנד ויטארה או...סופה, כמה שיותר סטנדרטית.

בשני המקרים אתה לוקח בחשבון שהרבה דברים אתה תעשה לבד.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ג'יפ נוסף שיכול לעניין אותך ועומד בדרישות שהצבת, זה האיסוזו טרופר. אני נוסע על אחד כזה, בנזין שמוסב לגפ"מ. הרכב נוח מאוד, יחסית למקביליו, יכולות שטח מצוינות ועלות חלקים סבירה וזמינה לדיזל, סבירה אך פחות זמינה לבנזין.

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי ממליץ לאף בנאדם לקנות טרופר דיזל עם מנוע 3.0 ליטר.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני לא, אך אי אפשר להתעלם מהעובדה, שזה אחד מה-SUV היותר פופולריים בארץ, שעדיין נוסעים, למרות המנוע הבעייתי, או אולי בזכותו, שכן מחיר הטרופר, כחצי ואף פחות, ממחיר הפראדו.

המלצתי מתמקדת בטרופר בנזין, שעם קצת סבלנות במציאת חלקי מנוע, שלעתים בעייתית, הנו רכב מהנה ביותר ונותן תמורה מלאה לכסף גם בנוחות הנסיעה בכביש וגם ביכולות השטח.

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לדעת על סמך מה אתה טוען את הטענה הזו?

החזקתי טרופר דיזל ממודל שנת 99 גיר אוט' עם קרוב ל300 אלף ק''מ,הדבר היחיד שהחלפתי היה סט אינג'קטורים וחוץ מטיפולים שוטפים הרכב היה מעולה,צריכת דלק נהדרת יחסית למנוע ולגודל,נוח,מפנק,ועביר מאוד בתנאי שטח קשים(חשוב לציין ששלי היה סטוק לגמרי,אפילו מיגונים לא הורכבו.) אז אני לא רואה סיבה לפסול טרופר דיזל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין עשן בלי אש.

לטרופר 3.0 ליטר דיזל בעיות מנוע קשות, ואני לא מאמין ב "אז נחליף אינג'קטורים כל 40.0 אלף ק"מ" אבל לחיות עם חשש שהמנוע יכול למות בכל רגע נתון. מכיר אישית שניים שהשביתו את הטרופרים שלהם בגלל זה. מכיר עוד אדם שקנה טרופר חדש בתחילת שנות ה 2000 ומהר מאוד העמיד ליבואן את האוטו מול הסוכנות עד שלא יקחו ממנו את הנבלה שלא הפסיקה להיכנס למוסך. לא קונה גם את כל סיפורי השכנוע העצמי באתר הפרטי שפתחו כמה מבעלי הטרופרים וששולחים את כולם לגורו התורן, שגם ממנו אכלו כמה אנשים שירות דב.

אין עוררין שהטרופר מרווח מאוד ובעל עבירות מצויינת. אוטו מאוד מוצלח, למעט מנוע הדיזל.

הוא לא עונה על שום קריטריון שפותח השרשור מבקש בנוגע לרכב זול לתחזוקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיה ספורטאז דור ראשון נחשב עמיד והיכולת שטח שלו לא רעה.

לא הייתי רגוע לקנות רכב עם מנוע דיזל, המנועים שלהם מאריכים ימים אבל שאר המכלולים נשארים מאחורה.. כמובן שתמיד יש יוצאים מן הכלל.. קח גם את עלות החלפים בחשבון...

גם הויטרה תהיה טובה אם תמצא אחת שמורה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לעונים!

על הספורטאז' ויתרתי מראש, פשוט לא אוהב אותה. לגבי השאלה למה ג'יפ גדול? פשוט בא לי איזו "מפלצת" וזה הכי קרוב שאני יוכל להגיע. אבל לפי התשובות שיש פה נראה לי שבאמת ג'ימיני זו האופציה הטובה ביותר. השאלה היא שוב במידה הכלי שמור כמו שצריך, במידה וקניתי "מרופא" כלי שטופל בהתאם ולא ראה שטח מעבר לשביל פה ושם, מתי מתחילות לצוץ כל מיני בעיות שהעלות שלהן עולה על 500 ש"ח פלוס מינוס? אני עדיין סטודנט וזה אחד השיקולים שלי אם להיכנס לתחום.

שוב חברים אני יודע שאין תשובה ברורה, אני פשוט מנסה להבין מתי פלוס מינוס צריך להשקיע במנוע/גיר/חלפים יקרים אחרים.

תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהה שכחתי עוד שאלה, לגבי כל הטראנו ואיסוזו רודאו שמוסבים לגז: יעיל? חוסך הרבה? יוצרים תקלות? כן גם רודאו עלתה על הפרק אני פשוט יודע שהיא זוללת דלק בצורה פסיכית...

לגבי הטרופר אני ממש אוהב את הרכב (יש לחבר טוב) וכולם אמרו לי להתרחק ממנה, כמתחילות הבעיות הן לא נגמרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מבקש דבר והיפוכו.

רכבי השטח היפאניים הגדולים (טרופר, פג׳ארו, טראנו וכו) יקרים לאחזקה בהגדרה. רובם עברו המון קילומטרים, זה רק עניין של זמן עד שתגיע תקלה גדולה. ולא, 1500₪ תיקון במוסך לרכב כזה זה ממש לא תקלה גדולה.

הג׳ימני יותר קרוב למה שאתה מחפש ואם תמצא אחד שמור הוא יהיה הזול ביותר לאחזקה. רק בהצלחה למצוא אחד כזה, לא נשארו הרבה כאלו בשוק.

וגם כאן - אם אתה קונה רכב כזה כדי לנסוע בשטח במוקדם או במאוחר אתה תראה מוסך. רק שבג׳ימני החלקים זולים יותר והעבודה לרוב פשוטה יותר.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3205 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...