Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיפור צריכת דלק ו/או ביצוים ברנו מגאן 2011 1600 דור 3 אוטומאטית (4 הילוכים).

שימו לב! השרשור הזה בן 3211 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם!

חיפשתי בפורום ביומיים האחרונים וגם בגוגל לגבי אפשרויות לשיפור צריכת דלק ו/או ביצועים (מתון ביותר, לא ע"ח צריכת דלק) ברכב הנ"ל.

כרגע המצב הוא שהרכב אוכל דלק ומספק ביצועים פושרים -- , לא המצב הכי אופטימאלי.

לרכב יש בסה"כ 42,000 ק"מ (קניתי אותו עם 41K) ואין שום בעיה שידועה לי.

האם ישנו שיפור קליל (ECU?) שיכול לעזור?

אשמח למשוב!

טל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסיעה עירונית - 13.7 ליטר ל100 ק"מ (עם מזגן), משולבת 11.5 ליטר ל100 ק"מ. אישתי נוהגת ברכב הזה והרוב המוחלט של הנסיעות הוא בתוך העיר.

זה הרבה מכל הבחינות. זה רכב שקניתי לפני חודש וחצי. לפני זה היתה קליאו II 2002 (צורה חדשה) 1.4 אוטומטית.

אני נוסע על יאריס היברידית מהעבודה, הכל נראה לי הרבה בהשוואה אבל כמעט 14 ליטר ל100 ק"מ זה בלתי נתפס.

לפני כמה ימים החלפתי שמן (סינטטי מלא ובתוספת Poladyne PMF2000), פילטר שמן, פילטר אויר (היה בסדר) ומחר גם אחליף את המצתים.

עריכה אחרונה על ידי xMyth
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

7.2 ק"מ לליטר נחשב אצלך תקין למנוע 1600?

גם אם זה תקין לרכב הזה, הייתי רוצה לדעת אם יש דרך לשפר את הנתון.

עריכה אחרונה על ידי xMyth
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע מה סגנון הנהיגה שלך, אבל נסיעה נבונה יכולה לחסוך הרבה מאוד דלק.

לדוגמה, בנסיעה בתוך העיר, לחיצה מרמזור לרמזור לא תניב צריכת דלק טובה. זה לפעמים כיף, אבל לא טוב לצריכה הכללית (אני יכול להגיע בקלות למספרים שלך עם הרכב שלי). לעומת זאת נסיעה מחושבת, כלומר לחיצה מתונה על הגז בהאצה, גלישה איטית ללא גז לרמזור הבא שעומד להתחלף לאדום, נסיעה במהירות אחידה ללא בלימות והאצות מיותרות וכו', תניב צריכת דלק טובה משמעותית (הצלחתי להגיעה בנסיעה כזאת 1:14-15 תל אביב-רעננה וחזרה).

אני לא חושב שיש לך משהו לעשות מבחינת הרכב, פרט לטיפולים בזמן, אחזקה מונעת, לחץ אוויר תקין בצמיגים וכו'.

ניתן להתקין תוכנה שמשפרת את ביצועי המנוע ויש טענה שכפועל יוצא מזה, הרכב יותר חסכוני באותה מהירות, אבל בלחיצות הרכב אוכל יותר דלק. אצלך זה מנוע אטמוספרי, אז לא תרגיש בשינוי מהותי לכאן או לכאן.

Seat Leon FR Mk3 1.8TSI DSG 2015

Skoda Fabia Mk1 1.4 16v 2005 - sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר נהיגה חסכונית, אני נוהג ביאריס היברידית ביום יום, אני גולש לאט, מאיץ לאט וממלא דלק פעם ב... :)

במגאן אני מניח שאישתי פחות מחושבת אבל היא לא עושה פתיחות ברמזורים.

נו שויין, חשבתי שמציון יגיע הגואל. בעסה :(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם הצעה, אז אולי תחליף עם אישתך לתקופה קצרה ותראה כמה אתה מסוגל להוציא עם הרכב.

מתי החלפת פעם אחרונה פלגים, פילטר אוויר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

7.2 ק"מ לליטר נחשב אצלך תקין למנוע 1600?

גם אם זה תקין לרכב הזה, הייתי רוצה לדעת אם יש דרך לשפר את הנתון.

זה תקין כי יש לך משפחתית עם מנוע 1.6 רגיל,תיבה מיושנת עם 4 הילוכים ואישתךתנוסעת בעיקר בעיר עם מזגן,למשפחתית זה בסדר.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם הצעה, אז אולי תחליף עם אישתך לתקופה קצרה ותראה כמה אתה מסוגל להוציא עם הרכב.

מתי החלפת פעם אחרונה פלגים, פילטר אוויר?

פילטר אוויר הוחלף לפני פחות משבוע, פלאגים יוחלפו מחר. הוחלף גם שמן ומסנן שמן (ראה את הפוסט המקורי שלי).

אני אקבל צריכה יותר טובה כי הנסיעה שלי משולבת (קריות - מת"מ חיפה) ואני יותר שקול.

אני מבין את כל מה שאתם אומרים, פשוט עם צריכת הדלק הגבוהה לא מקבלים ביצועים טובים. הרכב כבד מאוד ומגיב לאט מאוד (התיבה הישנה והארורה של רנו). אני מבין ויודע שזה הרכב אבל אני שואל האם ניתן לשפר זאת ללא השקעה מטורפת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נראה לי שיש משהו לעשות בנוגע לזה בהשקעה סולידית וגם אם היה, אז סביר להניח שהשיפור כנראה לא היה מורגש.

הדבר שאתה כן יכול לעשות, זה למכור את הרכב ולקנות רכב חסכוני יותר (לא יודע אם אתם צריכים את הגודל הזה, אם לא, אז לעבור לקטגוריית הסופר מיני).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לנסוע בלי מזגן.

יחסית למנוע 1.6 מיושן משודך לגיר 4 הילוכים זו צריכה טובה. אלה בד"כ הוציאו 1ל10.(מאזדה 3 , יונדאי I30 , פוקוס)

כדי לשפר מנוע אטמוספרי צריך לשנות הרבה דברים ולהשקיע הרבה כסף עד כדי כך שזה לא שווה את זה. זה מופיע גם בחוקים של פורום שיפורים.

שינוי תוכנה ברכב כזה גם לא ינפק יותר ביצועים בצורה שתרגיש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בסדר גמור , מה אני אגיד שאני נוסע עם מאזדה 3 2007 ?

אני מבלה המון בתחנת דלק, נסיעה רגועה בתוך העיר ללא מזגן הדלק די הולך מהר .

עם מזגן האוטו בכלל זולל , נסיעה מחוץ לעיר המצב טיפה יותר טוב .

חשוב לציין שהאוטו קיבל 4 צמיגים חדשים , כיוון פרונט ולחץ אוויר תקין .

האוטו עובר טיפולים בזמן במוסך ממש טוב בקרית אתא .

שמע אין הרבה מה לעשות בעניין , אני מגיע למצב שאני נוסע ב 20-30 קמ"ש והגיר מחליט להישאר על הילוך 4.

הגיר לא ממש הצלחה של המכוניות האלה .

אני יכול להגיד שאני על 1:10 ועם מזגן 1:9 נראה לי , בחיים לא עשיתי בדיקה אם תהיה מעוניין אני אעשה ותוכל לראות שאתה במצב יותר טוב ממני .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3211 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...