Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיפור אחיזה לסוויפט 2013

I.G
שימו לב! השרשור הזה בן 3220 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

ברשותי סוויפט 2013 ידנית רגילה. הגדלתי את הצמיגים למידה גדולה יותר מהסטנדרט (הכי גדולה שאפשר חוקית - 185-55-R16).

הבעיה שלי שמעל מהירות מסויימת ההגה מתחיל להרגיש "רופף", כאילו האחיזה של הגלגלים הקדמיים פוחתת.

יש הצעות איך אפשר לטפל בזה (בלי הוספת משקל)

תודה לעוזרים ויום טוב!

Golf 1.6 2002-> Lancer 1.6 2007-> Swift 1.2 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הייתה המידה הקודמת של הצמיגים?

עליה בקוטר הג'אנט לא תתרום לשיפור אחיזה,הורדת חתך ועליה ברוחב כן תתרום לאחיזה טובה יותר.

בנוסף המשקל הגבוהה יותר של הג'אנט הגדול יותר גם גורעת מהאחיזה.

בכל אופן אתה צריך לציין תקציב,ועד כמה אתה מוכן להתפשר בנוחות בשביל האחיזה.

ברוב הפעמים שיפורי אחיזה גם גורעים מהנוחות.

אתה יכול להנמיך את הרכב עם בולמים וקפיצים משופרים/קוילאוברים,אנטירולים וכו'

מעל איזו מהירות ההגה מתחיל להרגיש רופף? האם זה היה תמיד? יתכן שככה ההגה של הרכב ואין מה לעשות.

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם הבעיה עם האחיזה מתבטאת במקומות נוספים או שמדובר רק בתחושת ההתנגדות בהגה במהירות גבוהה?

תחושה כזו לאו דווקא קשורה לאחיזה עצמה, ואם זה מפריע לך, אז תכוון את זווית קדם-האופן (קסטר) למרבית המותרת.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המידה הקודמת הייתה 175\65-R15

המהירות היא לא הסופית של הרכב

הצמיגים עכשו זה פאלקן Zמשהו 914

הבעיה שאני מרגיש באמת את ההגה רופף וחלש, יכול להיות שהאחיזה לא נפגעת אבל אני לא מרגיש בטוח עם זה.

מה בדיוק שינוי זווית קדם האופן תעשה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשההגה והגלגלים הקדמיים מופנים, סולית הצמיג פונה בזוית קטנה יותר מהגלגל, הקרויה לעתים "זוית החלקה", והיא זו שיוצרת את כוח הפניה.

שיא כוח הפניה מיוצר בקודקוד הזווית, אשר נמצא מאחורי מרכז הסוליה ולכן נוצר המומנט המחזיר שאחראי על נטית ההגה למרכז את עצמו.

יותר קדם אופן פירושו שהחיבור של המתלה וההגה לגלגל הוא מאחורי המרכז ולכן הזרוע של המומנט גדולה יותר וההגה "כבד" יותר. בנסיעה לאחור, מנגד, הזווית מתהפכת וההגה לא חוזר למקומו כלל.

החסרון: הדבר גורם לגלגל לנוע בקשת בזמן סיבוב ההגה, כך שגם זווית השפיעה של הקדמיים גדלה עם הפנית ההגה - אבל מדובר על השפעה זניחה.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

OK, תודה, אני חושב שהבנתי- אבל האיבוד אחיזה שאני מרגיש זה לא בפניות אלא יותר תחושה בהגה- שאני מניח נוצרת בגלל שהגלגלים הקדמיים לא לוחצים מספיק חזק על הכביש (וסליחה על הצורת ביטוי הלא חכמה, לא מבין מספיק במכונאות כדי לנסח אחרת :) )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה ישפיע על משהו חוץ היגוי מעבר לשיפור אחיזה במהירות גבוהה בקו ישר ובפניות?

האצה, מהירות סופית, צריכת דלק, נוחות... בלאי חלקים? (שוב- פחות מבין במכונאות)

מי\ איפה יכולים לכוון את הזווית? כמה דבר כזה אמור לעלות? (לפרק חצי רכב כדי להגיע לחיבור של ההגה או משהו פשוט יחסית?)

שוב תודה על התשובות!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זווית קדם-אופן מכוונים בכל מכון לכיוון גלגלים ("פרונט"), וברוב הרכבים זו לא בעיה בכלל. יש טווח זוויות שמותר על ידי היצרן ומספיק שתכוון את הזווית למקסימום שהיצרן מתיר ותקבל שיפור.

כמו שאמרתי, ככל שיש יותר קדם-אופן, הצמיג מקבל שפיעה גדולה יותר עם הפנייתו. מדובר על תופעת לוואי זניחה, אך היא תשפיע מעט אל האחיזה בנהיגה מנהלתית, ובקרבת המגבלות - לטובה.

לא ידוע לי השפעה נוספת, כמו על בלאי או צריכת דלק - ולא סביר שתהיה השפעה מורגשת בתחומים אלו כל עוד נשארים בתוך התחום המותר על ידי יצרן הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חפרתם וחפרתם - דבר ראשון, אנחנו כבר לא מדברים על שיפור אחיזה, אז אולי מקומו של השרשור בפורום הטכני. דבר שני, אם ה'תקלה' הזאת היא לא תקלה, אלא נמצאת שם מאז שהרכב אצלך אני לא בטוח שיש מה לעשות.

ברכבך תגבור ההגה הוא חשמלי, ולכן ההתנגדות מלאכותית, בד"כ מה שקורה הוא שבמהירות גבוהה יותר ההגה מתקשח, נשמע שאצלך זה לא כך. אני הייתי מתחיל מלמצוא רכב זהה בשביל לבדוק, אם זה אכן 'פיצ'ר', אין לך כלכך מה לעשות, אני לא מכיר מקום בארץ שירצה לתעסק עם תכנות מחשב ההגה.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מקפיד על לחץ אוויר נכון?

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה תורם לתחושה שלך. לחץ אוויר גבוה מגדיל את קשיחות הפניה וזווית ההחלקה קטנה ועמה גם המומנט המחזיר ולכן ההגה "קל" יותר.

עם זאת, מאחר ואתה מתלונן על כך במספר מכוניות אז זה מתפרש אצלי כהעדפה שלך להגה כבד יותר ממה שהמכוניות מציעות גם בלחץ האוויר התקין.

אם זה בכל זאת מפריע לך ואתה עדיין מעדיף את הלחץ הגבוה (שיש לו המון יתרונות) אז תבדוק את הקסטר.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3220 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...