Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתלבט אם להתקין צ׳יפ ברכב, Audi A6 3.0t אשמח לחוות דעת בנושא.

שימו לב! השרשור הזה בן 3222 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי, ברשותי אאודי A6 שנת 2011 מנוע 3.0t אשר מפיק 290 כ״ס, יצא לי לשמוע על אופציה לעדכון תוכנת ניהול מנוע אשר יכולה להפיק מהמנוע עוד כ40 כ״ס לערך ומספר מסוים של קג״מ, כמו כן צוין שצריכת הדלק טובה יותר והעדכון שומר על המנוע בצורה טובה.

אם כל מה שכתוב באמת נכון, למה היצרן לא מוציא את הרכב עם העדכון הנ״ל? הרי ברור שהיצרן ירצה להפיק מקס כ״ס ומומנט מהמנוע, אז איך עדכון תוכנה אפטר מרקט עושה משהו שהיצרן לא עושה?

פשוט נשמע לי יותר מדי טוב בכדי להיות אמיתי, אני מנסה להבין על חשבון מה באים הביצועים הללו? האם הגיר יכול לעמוד בעומסים כאלו? האם בלאי המנוע מואץ בתורה משמעותית? האם צריכת הדלק או השמן תעלה? אשמח לקצת יותר מידע בנושא ועד כמה מורגש השיפור ברכב הנ״ל.

image.jpg

Audi A6 3.0T Quattro - לשייט ב260 קמ"ש :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. תעשה ותהנה.

ב. היצרן מחויב לתקנות של זיהום אוויר, צריכת דלק, רעש וכו'.

הוא לא מביא את המנוע למקסימום על מנת למקסם אמינות ואורך חיים.

כמובן יש בלאי מואץ למנוע אבל לדעתי עדיין שווה.

הכח יבוא על חשבון צריכת דלק מוגברת במאמץ.

😈Seat Leon Cupra 280😈

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנחת היסוד שלך שגויה - היצרן לא מחפש למקסם את ביצועי המנוע.

כמו שנאמר מעליי, היצרן כפוף לתקנות רבות, אמינות וגם הוא מודע לכך שהרוב המוחלט של הקונים לא מחפשים את מה שאנחנו רוצים.

בנוגע להרגשה לאחר ההתקנה - עולם אחר, לא סתם אומרים שזה השיפור הכי מורגש פר שקל, ב-3000 שקל (בערך) אתה מעלה 40 כ"ס, וזה מורגש.

לדוגמה בשביל להוסיף עוד 40 כ"ס אתה תצטרך להשקיע קרוב ל-10,000 שקל.

התוכנה כמעט ואינה פוגעת באמינות, אני מעולם לא נתקלתי בבעיות בגלל תוכנה.

בנסיעה רגועה צריכת הדלק תשתפר אבל בלחיצה היא תעלה, כך שיוצא בסוף שאתה נשאר על אותה צריכה (תלוי באופי נהיגה שלך כמובן).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשנה שהאאודי שלך הייתה מיוצרת הייתה גם את הS4 ששווקה עם אותו מנוע אך 333 כ"ס, כך שהמנוע כן היה מיוצר בהספקים האלו. באאודי שלך הייתה גרסה שונה של המנוע מהסיבות שכתב סתיו מעליי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא לשכוח שישנן סדרות מנועים מוחלשות בהתאם לדגם הרכב, לדוגמא:

אאודי A6 תגיע עם הספק מכובד מאוד של 290 כ"ס וקג"מ מטורף לא פחות אבל מי שירצה S4 יקבל ביצועים קצת יותר קיצוניים בדגם מנוע זהה בתנאי שכל המכלולים זהים ועל ידי כך היצרן לא צריך לייצר 20 מנועים, אלה 2-3-4 בסיסיים אשר זהים במכלולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לזכור שלעתים יצרן מוציא מאותו מנוע הספקים שונים מטעמים שיווקיים נטו.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וגם מטעמי מיסוי , למשל באירופה מוצא למכירה Audi A4 1.8TSI עם 120 כ"ס. אאל"ט , זה אותו מנוע שמוציא 160\180 כ"ס.

Peugeot 308 GTi By Peugeot Sport 2018

Ex- Peugeot 208 GTi 2013 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הודעה פרטית שקיבלתי ממשתמש בפורום, מישהו מכיר/שמע על החברה הזו?

על פניו מה שהוא מספר נשמע חלום (שיפור של 100 כס) אבל זה משתמש חדש בפורום כך שרציתי להיות בטוח.

image.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שמפחיד אותי זה לא השיפור בכוח, אלא זה אלו מכלולים ספק אם יעמדו בעומס החדש?

גיר? ברקסים? דרייבשאפט? ציריות?

ללכת ולשפר זו לא הבעיה, השאלה אלו מכלולים חייב לשפר גם במסגרת עדכון התוכנה.

את המידע הזה לא הצלחתי לקבל מהחברה הנ״ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שבאתר של APR, הכ"ס מופיעים במדידה בגלגלים ולא במנוע. השיפור הוא בגזרת ה-100 כ"ס גם כן.

כמו כן שים לב להבדלים בכוח המופק לפי אוקטן הדלק (91 אמריקאי שווה ל-95, 93 אמריקאי שווה ל-98, ויש גם "דלק מירוצים" 100/104 אוקטן). בנוסף יש להם שידרוג לפולי של הטורבו (סטייג' 2).

מאחר וכל חברה כזו מציעה דרך הנציגים בארץ נסיון חינם, לתקופה מוגבלת, אני מציע להתנסות ולהחליט לעצמך מה אתה מעדיף ומה מרגיש לך יותר טוב.

לגבי עמידות מכלולים קיימים, היו מספר דיונים בנושא באופן כללי.

אין לי ידע ספציפי עבורך לגבי המכלולים הקיימים ברכבך. זה מסוג המידע שלרוב זמין יותר בפורומים בחו"ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3222 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...