Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

DiabloSport InTune - התרשמות אישית

שימו לב! השרשור הזה בן 3229 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חברים,

לאחרונה נחשפתי ואף רכשתי רכיב בשם InTune מבית DiabloSport בכדי לשפר את ניהול המנוע/גיר ברכב שלי. מדובר בצעצוע קטן עם מסך מגע (מיושן יחסית יש לומר) שטומן רעיון מדהים בתוכו. המכשיר מאפשר לצרוב תוכנת ניהול מנוע/גיר, לרבות ביצוע התאמות ושינויים במגוון אזורים, בהליך מאוד פשוט ואינטואיטיבי, דרך שקע הדיאגנוסטיקה של הרכב.

הרכיב מיועד בעיקר לרכבים אמריקאים ולדעתי הוא פורץ דרך בתחום, דווקא בגלל הקונספט השיווקי שלו - הרעיון הוא שאתה רוכש אותו ב EBAY (סדר גודל של 1300 ש"ח כולל משלוח) והוא כולל בתוכו רישיון לשיפור רכב אחד (זיהוי אוטומטי). במידה והחלפת רכב (לרכב אחר שנתמך ע"י החברה), אתה יכול פשוט לפנות אליהם, לרכוש רישיון נוסף ב 100$ ולשפר את הרכב החדש.

לטעמי, עם ההתפתחות האבולוציונית של השוק האמריקאי לכיוון מנועי טורבו קטני-נפח, מדובר בלא פחות מפריצת דרך - לשפר ניהול מנוע מעולם לא היה נגיש כל כך, גמיש כל כך ופשוט להפליא.

ועכשיו להתנסות האישית שלי -

בעברי מספר רכבים משופרים מבית VAG כשאת כולם שיפרתי לרמות STAGE 1/2 - תמיד משיקולי Value for money.

הפעם, מדובר ב Cadillac ATS 2.0T. נרכשה לפני כארבעה חודשים ולא מפסיקה לרגש אותי עד היום. תשמעו לי, מנוע טורבו חזק זה נחמד, לשלב אותו עם הנעה אחורית עם שלדה ובלמים טובים - זה כבר משהו אחר לגמרי. הרכב אגדה והצית בי שוב את הכיף מנהיגה - לא מפספס הזדמנות לזרוק אותו לפניות. שווה כל שקל !

אממה, יחסית למנוע שמוצהר כבעל 272 כ"ס, הוא לא הרגיש חזק כל כך לטעמי, לדעתי ממספר סיבות:

1. הרכב מכוון-נוחות, משמע גם במצב ספורט, תגובות המנוע והגיר הם על צד ה Laid Back, מאוד חלק, שקט ונוסך ביטחון.

2. התיבה האוטומטית פלנטרית 6 הילוכים, היא מעין עקב אכילס של הרכב, GM יכלו להתאמץ כאן יותר אני חושב.

3. איבוד גדול מדי של כח בהעברתו מהמנוע לגלגלים

4. ההרגל שלי למנועי טורבו מבית VAG שזמינים כבר מסל"ד קצת נמוך מ 2000.

אז רכשתי את ה InTune אחרי המלצות שקיבלתי ב Cadillac forums - חבורה של Fanatics למוצרי החברה, שרק נחשפו בשלוש השנים האחרונות למנועי טורבו - אווירה מאוד דומה לפורומי VAG שאני זוכר מלפני עשר שנים.

הרכיב מאוד פשוט לתפעול - כשמקבלים אותו צריך לחבר ב USB למחשב כדי שיקבל עדכונים - מחברים, מדליקים, הוא מזהה את המנוע ומספר לכם מה יש לו להציע עבורכם - במקרה שלי:

1. ניהול מנוע משופר שמכוון על פי רמת הדלק 95, 98, E85 (תוסף מעכב נפיצות), מצב מוסך מוגבל)

2. עדכוני STAGE שמפצים על שינויים בסיסיים במנוע - הוספת קיט יניקה, החלפת דאונפייפ, צנרת מלאה.

3. ניהול תיבת הילוכים - אופן/מהירות העברת הילוכים - Hard/Harder, סל"ד ב Upshifts ו Downshifts.

4. כיוונונים שונים - נטרול הגבלת מהירות, שינוי מד מהירות (בהתאם לגודל הג'אנטים ברכב), קודי תקלות וכיוב'.

במקרה של ה ATS, על פי הדיינו של DIABLO, ל ATS הסטנדרטית נמדדו במקס' 210 כ"ס בגלגלים (מה שיכול להסביר את התחושות שלי שלא באמת מורגשים 272 כ"ס בסטוק), בדלק 95 הניהול החדש נותן תוספת של 50 כ"ס בגלגל! (25% תוספת מעבר למקור שנמדד), 6 קג"מ מומנט, כל זאת כאשר בנקודות סל"ד מסוימות במפה יש שיפור של למעלה מ 65 כ"ס ו9 קג"מ מעבר למפה המקורית שנמדדה.

אז כמובן שהתקנתי את המפה המשודרגת בהליך שלקח פחות מ 5 דקות (כולל גיבוי אוטומטי של הניהול המקורי על גבי ה Intune. ושיחקתי קצת עם ניהול תיבת ההילוכים (מצב HARD Shift), והעלאת סל"ד בהעברה משני לשלישי ב Upshifts ב 200 סל"ד (רק ב WOT - בלחיצת דוושה לרצפה - ממש בקטנה), כדי לעבור את ה 104 קמ"ש לפני ההעברה לשלישי בהאצה חזקה.

איך יצא ? יצאתי לבדוק..

וואוו, חיה אחרת לגמרי!. לא יודע איך אבל השילוב של המנוע/גיר מרגיש הרבה יותר "מחובר" עכשיו. כח בצד, תגובת הדוושה ללחיצה השתפרה לעין ערוך מעבר למקור - יותר קרוב למנוע אטמוספרי טוב. מבחינת כח הרכב נהיה פשוט בהמה, שש לקרב!, רעש היניקה נהיה חזק הרבה יותר (K&N בדרך) מערכת/מנורת בקרת האחיזה מעולם לא נדלקה בקצב כזה. בניתוק הבקרות הזנב משחק בהאצות שזה מפחיד! מפחיד-כיף! וזה בקיץ, כשהכביש חם, עם F1 Eagle חדשים! אין מצב שאנתק בקרות בחורף..

לסיכום - אני מרוצה מאוד. שיפור אדיר (לא רק בכח), עם המון אפשרויות כוונון, בכלום כסף יחסית למחירים בסדנאות בארץ. למי שבידו רכב מתאגיד אמריקאי (גם אופל 1.4 טורבו תופס, גם דיזלים של הטנדרים, וכל אלו..) - שיפור המנוע מעולם לא היה פשוט יותר. מומלץ!

יתרונות - אפשרויות כוונון, רכיב פיזי שאפשר להעביר בזול מרכב לרכב, זול!

חסרונות - פחד אלוהים לצרוב תוכנה לבד ובלי תמיכה של סדנא מתמחה לידך - מודה.

חושב שאחת הסדנאות בארץ צריכה לאמץ את המוצר - יפשט את הנושא לכולם. על אף המחיר הזול ב EBAY, הייתי רוכש מסדנא מתמחה בארץ גם ב 2000 ש"ח, רק בשביל השקט הנפשי, האחריות והתמיכה.

Boost!

חגי.

...CASKA for life

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיים לCOBB מוצר דומה, וזה פשוט תענוג.

לא יודע אם אצלך זה קיים אבל בCOBB יש אופציה לבנות סוג של תוכנה לבד בנוסף לתוכנות המוכנות מראש.

don't drive faster than your guardian angel can fly

ההונדה סיויק מטוס.

הונדה סיויק שנת 97 אוטומטית,, מאוד מהירה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. סקירה מעולה. מגניב לקרוא.

ב. בקשר לקדילק - לאחרונה התעניינתי ברכבים מהסגמנט והATS נראתה לי ממש פשוטה ומאכזבת מבפנים. מה ההתרשמות שלך מאיכות החומרים, ההרכבה, ובכללי מהתחושה היוקרתית שהוא אמור להשרות? הכוונה לפנים הרכב. מבחוץ הוא נראה פשוט מדהים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי אומר מכנה את העיצוב הפנימי "פשוט"..

לדעתי הוא העיצוב יפה, אולי טיפה עמוס בחומרים שונים. בסה"כ אין תלונות או קרקושים ברכב. מה חסר לך בסביבה הזו:

2014-Cadillac-ELR-interior-4.jpg

לגבי תחושות היוקרה, המתלים טובים מאוד לדעתי, רעש רוח כמעט ואינו קיים (בנוסף להשתקה "אקטיבית" מבית BOSE), המושבים נוחים מאוד ומתכווננים חשמלית.

לדעתי, הרכב מעולה למחירו ובהשוואה למתחרים. תענוג צרוף. כך גם השירות במוסך.

חסרונות ? - שלוש שאני יכול לחשוב עליהם:

1. הרכב טיפה צפוף מאחורה. פחות מפריע לי, יותר מפריע למי שיושב מאחורה.

2. תא המטען קטן גם כן. לא שאני צריך יותר, אבל הוא קטן משמעותית מזה של הפאסאט הקודמת.

3. כמות הריקולים במוסך, מוגזמת. אאל"ט היו כבר שמונה ריקולים - חלק פשוטים כמו עדכון מחשב ומערכת בידור (שהוסיפה GPS ישראלי פתאום..), חלק פחות כמו הוספת חוטים לצמות פנסי ה DRL, החלפת מותחני חגורות הבטיחות, בדיקת ריתוכים של מסילות הכסאות.

מה שכן, אני חייב לציין לטובה את השקיפות והמקצועיות של המוסכים המורשים. הכל פתוח, השירות מעולה. אולי זה רק ללקוחות המותג אבל בהחלט חוויה מרעננת בארץ.

...CASKA for life

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע מאוד מעניין .יש ברשותי סילברדו 6.6

מישהו התנסה כבר על הרכב הזה ויכול לתת חוות דעת

לפי האתר שלהם הם טוענים לכמעט 100 כס תוספת הספק זה הגיוני?

ואם כן כמות כזאת לא תפגע במנוע , גיר ?

האוטו שלי מאוד שמור ומטופל לפי הספר ואפילו יותר מזה

כולם יודעים שיש טיפה בים אבל רק מעטים יודעים שבכל טיפה יש ים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגמרי הגיוני במנועי טורבו.

כמובן שעם תוספת הכח מגיעה גם תוספת בשחיקה, אבל לכל היותר ברמה של 10%, לא משמעותי לדעתי. אז המנוע לא יחזיק חצי מיליון קילומטר, אלא, רק 450 אלף..

מה גם שיש יתרונות מעבר לכח כמו חיסכון בדלק (עד 10% במנועי דיזל) בנסיעה מנהלתית, ניטרול תקלות, ניטור חיישנים ועוד מלא..

...CASKA for life

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3229 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...