Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם דאון פייפ נותן שיפור במידה ונשארים עם הממיר הקטליטי המקורי?

שימו לב! השרשור הזה בן 3221 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

קראתי ברחבי האינטרנט כולל בפורום ונראה שיש מחלוקת בנושא.

אני מעוניין לדעת מבעלי ניסיון האם החלפה של דאון פייפ (לצורך העניין 3') תשפר משהו אם בכלל כשהממיר נשאר מקורי וכל שאר האגזוז?

האם דאון פייפ + קט בק וממיר מקורי יהוו שיפור?

המטרה היא להשאיר את הרכב כמה שיותר שקט (מודע לעובדה שיהיה מעט רועש יותר בהגדלת הצנרת), אבל אין בעיה שיהיה מעט רועש יותר, לא ברמה שמושכת משטרות, מעדיף להשאר חוקי ועובר טסט.

שמעתי על דבר שנקרא ממיר סופרטיבי, האם הוא יעיל? יעביר אותי טסט ויטפל בבעיית הלחץ החוזר?

כמובן שמדובר ברכב גודש.

תודה על כל התשובות,

יערי.

עריכה אחרונה על ידי yaari30

כל כך קר היום שראיתי פוליטיקאי מכניס את היידים רק לכיס הפרטי שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שהזכרת - הפתרון נקרא ממיר ספורטיבי.

הממיר חוקי ועובר טסט בלי בעיה, ועדיין מאפשר זרימת גזים יותר טובה יותר מאשר ממיר מקורי.

דאון פייפ 3" עם ממיר ספורטיבי בהחלט יתרום לכוח וגם לרעש נעים (ולא מוגזם לדעתי) גם אם תחליט להישאר עם קטבאק מקורי.

אם אתה בונה צנרת לבד (אצל בעל מקצוע כמובן) אתה יכול להחליט בדיוק כמה רועשת\שקטה המערכת תהיה.

-רן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת אומרת שממיר ספורטיבי אפילו בלי קט בק יכול להיות יעיל מאוד?

במידה וכן אפשר להשיג ממיר כזה בארץ או לחילופין יעשו בעיות עם ייבוא מחו'ל דרך אייבי?

לגבי הבנייה , אני בונה באופן עצמאי.

חלק מהפורום לא מכירים אותי באופן אישי , אבל יש לי את כל הכלים והנסיון לבנות צנרת כזו, לא מסובך בכלל.

כבר עבדתי עם ריתוכים מסובכים יותר.

אשמח אם תוכל לענות על השאלה לגבי הממיר בבקשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההשפעה של הקטבאק יחסית קטנה, ההבדל המהותי יגיע מהדאון פייפ.

בנוגע לממיר ספורטיבי, איני יודע מאיפה אפשר לקנות.

אתה מוזמן לקפוץ לאחד מהשמות הידועים לצנרות על מנת להתייעץ איתם לעמוק (לירן מ-ארגונטיקס לדוגמה).

כך בחשבון שתצטרך לעדכן תוכנה לאחר ההתקנה משום שתדלק לך נורה.

על איזה רכב אתה רוצה לעשות את זה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר על סאאב 9-5 (2.3 טורבו).

כרגע הרכב עם תוכנה סטייג' 1 שגם אותה עשיתי באופן עצמאי עם עזרה של סדנה מחו'ל המתמחה ברכבי סאאב.

עד כמה שהבנתי מהבחור בסדנה אחרי דאון פייפ אין צורך להחליף את הסטייג' 1 שיש לי כרגע והוא לא אמר שום דבר לגבי צ'ק אנג'ין שידלק.

הבעיה בלהתייעץ עם כאלו שעובדים בחברות שעושות את הדברים האלה היא שהם בעלי אינטרסים, יש להם אינטרס שאעשה את העבודה אצליהם ולא לבד.

הסיבה שאני לא רוצה להתייעץ עם בעלי אינטרסים היא כי כבר נתקלתי בעבר בחוסר רצון לעזרה וניסונות חוזרים ושבים להגיד לי שמה שאני עושה הוא שגוי ולא נכון. (עשו לי טובה, אבי מכונאי כבר 30 שנה ואני עם נסיון של לפחות 6-7 שנים במכונאות, שאלה פשוטה של האם לעשות את העבודה בצורה כזו או אחרת נענית בזלזול של "אתה לא תצליח אין לך כלים ובכלל לא עובדים ככה", מיותר לציין שהצלחתי.)

כשאפתח את שרשור השיפורים המתעדכן אספר שם ביותר הרחבה.

כרגע אני מעדיף להתייעץ בפורום מבעלי נסיון ללא אינטרסים ומודעים לעובדה שאת העבודה ככה או ככה אעשה באופן עצמאי.

תודה על כל עזרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חפש ממיר ספורטיבי של MAGNAFLOW יש כמה שמייבאים בצורה סדירה.

כל שינוי לזרימה של האויר שאתה עושה לרכב עדיף שיהיה מגובה בתוכנה בגלל

שינוי שיצרת,אחרת השינוי יהיה קטן ולא משמעותי.

יש פעמים שהשינוי שאתה מדבר עליו (דאון פייפ 3 וממיר בלבד) יגדשו מעט מוקדם

יותר ויש כאלה שהשינוי אינו מורגש בכלל ולפעמים הפוך. כמו שרשמתי,שינוי יחד אם

תוכנה יתן את המקסימום ויוסיף לא מעט,לדעתי בלבד וקצת מנסיון.

אצלי ברכב STI 2004 יש צנרת מלאה מהדאון פייפ והשינוי היחיד שלדעתי יש, גדישה מוקדמת

בקצת לא עשתה הבדל או שינוי מעבר לזה,יש לציין שאין לרכב תוכנה כלשהי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובה המפורטת,

עשיתי בדיקה באיביי ומצאתי את הממיר הזה:

http://www.ebay.com/itm/New-Magnaflow-3-Inlet-Outlet-Universal-Catalytic-Converter-59959-Cat-/251508022132?fits=Year%3A2003%7CSubmodel%3ASport&hash=item3a8f0bdb74&vxp=mtr

הוא יעשה את העבודה? (ימנע את הלחץ החוזר + יעבור טסט)

ומעולה, אתעייץ עם הסדנה בחו'ל לגבי תוכנה סטייג' 2 שתתאים לכל השינויים שאעשה לאחר שאעשה אותם, מאחר והסדנה לא נמצאת בארץ עדיף בכל פעם לעשות כמה שיותר.

אם תגידו שהממיר אכן יעשה את העבודה אזמין אותו בהקדם אתקין על הרכב ואבקש מהסדנה יעוץ לגבי תוכנה לסטייג' 2.

שוב תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שעם המכס והתוספות זה יעלה לך כבר קרוב לממיר דומה שתוכל לקנות בארץ ותחסוך את כאב הראש.

ממליץ לך לפנות ל"אבי פרטס" בפתח תקווה. הוא מוכר את הממיר הספורטיבי של מגנהפלוו ואצלו תוכל למצוא

אותו באזור ה-900 ש"ח לדעתי וכך תחסוך כאב ראש ותהיה לך אחריות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

yud - תודה, כנראה באמת הרבה יותר משתלם לי לקנות את הממיר בארץ.

tgt - אני לא מזלזל באף אחד ואפילו מפרגן להם, אני מניח שהם הרבה יותר מקצועיים ממני אבל התחביב הגדול שלי הוא מכונאות ו"עשה זאת בעצמך" לכן אני לא בעל אינטרס שיעשו את העבודה בשבילי.

תודה על העצות , בחודש הקרוב יעלה שרשור עם העבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנסה להתייעץ בתקווה לקבל תשובות הולמות, אעלה תמונות מהפרוייקט ומעוד מס' פרוייקטים שאני עושה.

שוה תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה על חטיפת השרשור, מתנצל מראש !

בהמשך לנאמר בעניין בחירת ממיר קטליטי מתאים -

כיצד אמורים לבחור ממיר קטליטי לרכב ? האם דין גולף GTI הוא כדין אימפרזה STI למשל ?

(ככל שקשור לממיר ספורטיבי ? יש גם כמובן קוטר הצנרת. ומה עוד שמייחד ממיר X להתאמה מיטבית לרכב Y ?)

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלק החשוב בממיר הספורטיבי הוא גודל החיבור לאגזוז ולהמשך הדוד.

זה לא משנה סוג הרכב, משנה מה גודל הצנרת שאתה רוצה לחבר עליה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3221 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...