Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תאונה שלא באשמתי - ביטוחים ומוסכים

שימו לב! השרשור הזה בן 3237 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום, אשמח לקבל ייעוץ מקצועי כמו שאתם יודעים לתת מניסיונכם.

הבוקר הייתי מעורב בתאונה - מישהו נסע לפניי ובלם בפתאומיות, אני ששמרתי מרחק סביר הספקתי לבלום ממש בסמוך אליו, מטר או שניים, ואחרי 2-3 שניות נכנסה בי מאחור בעוצמה די חזקה והעיפה אותי עליו. הרכבים של שניהם לא ספגו הרבה, אבל הרכב שלי ספג מעיכה בדלת האחורית (בגאז') ומכות קלות מקדימה.

האישה שנהגה ברכב הפוגע מאחור הייתה די היסטרית והתנצלה, הבינה שזו אשמתה. לקחתי ממנה פרטים.

שאלותיי הן כדלקמן:

1. התנהלות מול ביטוח - האם לפנות ישירות לחברת הביטוח שלה (בליסינג), לפנות לביטוח שלי כדי שיסייע מולם, או להפעיל את הביטוח המקיף שלי והוא יתבע אותם בהמשך?

2. בכל אחת מהאופציות למעלה, האם אני יכול לבצע את התיקונים במוסך מורשה טוב שאני סומך עליו (שמשון ביהוד במקרה זה) ואקבל החזר מלא? או שעדיף ללכת למוסך הסדר של חברת הביטוח שמולה אני פועל וכך לא להסתכן בכך שיהיה פער בין הערכת השמאי לתיקונים (היקרים) של שמשון?

3. לגבי התיקונים - האם ייתכן מצב שבו השמאי לא מקבל את עמדתי לגבי הפגיעות מקדימה ויטען שזה לא נגרם ישירות מהכניסה מאחור, או בכלל לא נגרם מהתאונה הזאת? הוא הרי לא בוחן תאונות... איך באמת מחליטים מה נגרם מהתאונה ומה לא? ושאלה נוספת - האם עיכוב בתיקון של יום-יומיים (מטעמי נוחות ולו"ז) עלול להפחית מהזכויות שלי?

תודה רבה! אשמח אם תתייחסו לכל הסוגיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המלצה לחיים – רצוי להיעזר בשמאי פרטי. לא בשמאי של חברת הביטוח. תשלםעוד סכום כסף (אך תקבל אח"כ החזר מהביטוח).

1. השאלה היא האם יש לךכוח וזמן להתנהל מול הביטוח של הנהגת ?אם כן –עדיף שתעשה את זה בעצמך. ככה אתה יודע מה קורה. היכן אתה נמצא.אם אתהמפעיל את הביטוח שלך – תצטרך לרדוף אחרי הביטוח כדי לדעת מה קורה (תרשם לך תביעהעל שמך).

2. מהות ועלות התיקוניםנקבעים ע"י השמאי. אתה אמור לקבל החזר עבור סכום זה.אין שוםבעיה לפנות למוסך שאתה סומך עליו – אבל ששמאי יראה את הרכב לפני שמתחילים לעבודעליו (השמאי לוקח בחשבון עלות שעת עבודה במוסך, עד גבול מסויים ).מתלונותוניסיון עבר של אחרים – תיקונים במוסך הסדר לא תמיד מוצלחים (אל תשכח – חברתהביטוח משלמת ישירות למוסך, וברצונה למזער עלויות...).דעתיהאישית – אם אתה יכול, כדאי לספוג הפרשי עלויות (אם ישנם), ולא להסתכן בקבלת רכב שתוקן חפיף.

3. השמאי הוא בעל הסמכהשל מכונאי + עובר הכשרה בתחום + ניסיון מעשי (אלו תנאי בסיס כדי לקבל הסמכה כשמאי).בהנחה שהוא בעל מקצוע טוב בתחומו – הוא אמור לזהות נזק שנגרם מהתאונה (נזק טרי)לבין נזק שמתאונות ישנות.עיכובבתיקון לא יפגע בזכויותיך. אך מאוד מומלץלהזמין שמאי שיבחן את הרכב כמה שיותר מהר (רצוי עוד היום).

תוספת – למיטב הבנתי, במקרה של תאונה כזאת, הנהגת הפוגעת אחראית לנזק שנגרםלך, ואתה אחראי לנזק שנגרם לרכב שפגעת בו (=הפעלת ביטוח). ממליץ לך לבדוק את הנושאהזה מול סוכן/ חברת הביטוח שלך – ואז תוכל להחליט אם להפעיל ביטוח או לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובה.

אני חושב שאסתייע בחברת הביטוח שלי.

מישהו יכול להמליץ על שמאי באזור ירושלים / מבשרת? האם אני מזמין אותו לראות את הרכב רק כשאני מגיע למוסך או אפשר גם לבית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3237 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...