Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם תוכנת ניהול מנוע פוגעת ברכב

שימו לב! השרשור הזה בן 3230 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי השאלה שלי האם תוכנת ניהול מנוע עושה משהו שפוגע ברכב ?

יש לי רכב שהמנוע שלו זה 1.4 שמייצר 86 כס עם התוכנה אמרו לי שאוכל להגדיל ב10-20 כס .

אשמח לדעת קצת יותר פרטים כמו סיכונים ודברים כדומה מכאלה שמבינים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם תשתף על איזה רכב מדובר. ההימור שלי שמדובר במנוע אטמוספרי, לכן מי שאמר לך שתוכל להגדיל ב-10-20 כ"ס פשוט לא יודע מה הוא מדבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכולם אמרו כאן, משערים שהמנוע אטמוספרי. השיפור במנוע אטמוספרי ע"י תוכנה יביא לשיפור זניח לעומת מנוע טורבו.

הניחוש שלי שלא תרגיש שום שיפור והייתי מוותר על זה.

בזמנו, היתה לי פאביה עם 100 כ"ס ורציתי גם לשפר עם תוכנה. אחרי קריאה של תגובות, הבנתי שזה יהיה זניח עד לא מורגש וירדתי מהנושא.

במידה ותחליט לשים, הפגיעה שתהיה במנוע היא קטנה עד זניחה, אבל קיימת. הרי אתה מגדיל את כוח המנוע עם המכלול הקיים.

Seat Leon FR Mk3 1.8TSI DSG 2015

Skoda Fabia Mk1 1.4 16v 2005 - sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון מדובר במנוע אטמוספרי ללא טורבו ,

אז מימה שאתם אומרים אין טעם לשים תוכנת ניהול על מנוע שזה יעלה לו רק ב10 כס בערך לא יהיה מורגש בכלל ?

מדובר בפולו 1.4 ידנית 86 כס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באחד מהפרקים של mighty car mods (לא מקור אמין אבל בכל זאת) אחד המומחים טען שכדי להרגיש שיפור צריך להגדיל לפחות בעשרה אחוז מהכח הקיים.

ככה שלפי זה אתה תרגיש השינוי.

האם זה שווה לך? בהנחה שלא תקבל רק כוחות במעלה הסלד, מדובר על צריכת דלק מוגדלת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם אפשר להגיע לשיפור? כן, בהחלט.

האם זה יהיה שיפור מאוד גדול. לא.

האם שווה את ההשקעה? ממש לא.

אז למה התחום הזה קיים? כי לא כולם רוצים מנועי טורבו.

איך אפשר להוציא יותר מהמנוע?

1. טיונינג יותר מדוקדק שמתאים לתנאים גאגרפיים של המשתמש הספציפי.

2. טיונינג לדלק עם אוקטן גבוהה יותר

3. טיוניניג כדי לנצל שיפורי יניקה/פליטה/קאמשאפטים ששמת

4. האלעת קו אדום

בכל מקרה, לרוב השיפורים המורגשים הם לא בכ"ס המקסימלי ליד הקו האדום אלא באמצע של סל"ד.

כאשר הרכב סוחב יותר טוב בנגיד 3,500 סל"ד זה מבורך לחלוטין.

וגם כמובן כמעט תמיד הדברים האלו משולבים עם השיפורים ביניקה/פליטה. אחרת באמת תוספת כוח שאפשר להגיע אליה היא יותר מדיי קטנה.

וכן, זה בסוף מסתכם בסכומים לא קטנים ויחס תוספת הספק ל-$ במנוע אטמוספרי הוא גורע יחסית למנועים גודשים.

let the sun shine, let the :idea: glow, let the life flow :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3230 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...