Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבקש עזרה בהבנה ו/או תרגום של מונחים

דב קרדו
שימו לב! השרשור הזה בן 3245 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מעולם מנועי הספורט המוטורי:

מדובר על מנוע קוזוורת', ויש לו Mapped characteristic ignition... ד"ר גוגל לא ידע לעזור... מדובר בטקסט שיווקי פרסומי.

תודה, דב

רנו 9 83, רנו 11 87 (5 ש'!), רנו 19 95 (5 ש'!), מגאן 2001 (5 ש'!), סניק 2007 ועכשיו סיטרואן C4 2007.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וגם זה...:

Cylinder bank selective oxygen sensing

אולי מישהו יכול לכוון אותי לטקסט בעברית שמדבר על מנועים כאלה?

שוב תודה, דב

רנו 9 83, רנו 11 87 (5 ש'!), רנו 19 95 (5 ש'!), מגאן 2001 (5 ש'!), סניק 2007 ועכשיו סיטרואן C4 2007.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כנראה טכנולוגיה חדשה שמדברת על ניצול צילינדרים, וניהול שלהם, הכוונה שניהול המנוע בוחר עד כמה לנצל וכמה אחוזים מן הכוח שיש למנוע להפעיל. משמע בעומס קל, יופעלו שני צילינדרים מן הארבעה כדי לחסוך, בעומס כבד יופעלו כל הארבעה.

התענוג שמוביל אותך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מסוג הדברים שצריך לדעת את ההקשר, כי נשמע שהם פשוט לקחו כמה מונחים וערבבו אותם כדי ליצור רושם יפה.

לא נראה לי שיש תרגום מקובל לזה, אתה תצטרך להמציא. אם תיתן קצת הקשר נוכל גם אנחנו להמציא קצת.

דני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Mapped characteristic ignition

נכון ההצתה

אז נכון הבוכנה בשיא הגובה נמצאת בנקודה מתה

אז שם בדיוק צריכה להתרחש ההצתה, כי אחרת אתה מפסיד אנרגיה

[אם ההצתה מתרחשת כשהבוכנה עדיין בעליה או בירידה]

אז התזמון של זה הוא מאפיין מאוד חשוב ולא פשוט להשיגו כי הוא משתנה לפי טורים, סוג רכיבי המנוע, סוג דלק וכן נדרש זמן לתערובת להיתווצת [להיצותת ?להינצצ ? להיצות, בקיצור]

וזה גם משפיע על פליטת סיאו2 ותקנים

אז קוזוורת כנראה חידשו משהו בזה, אולי שבזמן הטסט אין סיאו2 אבל כשנותנים בראש אז כן,

כי הבוחן לא איתך והצינור שלו כבר מזמן מחוץ ל אגזוז שלך.

המונח השני אולי גם קשור לדבר דומה אבל פה התעייפתי.

The first one to get angry loses

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז נכון הבוכנה בשיא הגובה נמצאת בנקודה מתה

אז שם בדיוק צריכה להתרחש ההצתה, כי אחרת אתה מפסיד אנרגיה

לא שמעת אף פעם על מושג "קידום הצתה"?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקי אני מקווה שההסבר שלי לא היה מצחיק כי אני מניח שיש בו הרבה אמת,

ובכנות אני לא יודע באיזה פורום אני נמצא, מבחינתי הכל זה פורום "הודעות אחרונות",

וגם לא ידעתי שאין להתבדח בפורום הטכני :( ואם בטעות הצחקתי אותך - התנצלותי הכנה

ואני מקווה לתקן זאת בקרוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההסבר לא מדוייק, כיוון שההצתה לא מתבצעת בדיוק בנקודה מתה עליונה אלא כמה מעלות לפני.

אם מציתים בנקודה מתה עליונה - תהליך הבעיה יתבצע בתוך נפח שהולך וגדל, הרי הבוכנה כבר יורדת למטה. ולכן יהיה פחות יעיל.

ולכן נותנים קידום הצתה, כלומר מציתים קצת לפני שהבוכנה מגיעה לנקודה מתה עליונה.

זווית קידום ההצתה נמדדת במעלות סיבוב קרנק בין רגע ההצתה לבין הגעת הבוכנה לנקודה מתה עליונה :BTDC - before top dead center.

כמה מעלות בדיוק - מחשב מנוע שולט על זה בהתאם סל"ד, מידת פתיחת מצערת, מידע מחיישן נקישות ועוד פרמטרים.

בעבר היה קידום מכאני שהתבסס על שני דברים בלבד: בתלות בסל"ד (על ידי משקולות במפלג) ובתלות בעומס על המנוע (עלי יד וחידת וואקום שמחוברת לסעפת יניקה).

עריכה: מה שלא היה מצחיק זה הקטע על טסטר...לא ההסבר עצמו :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אה, אז אמקד את התנצלותי לזה - וגם אשתף איתך משהו אישי.

יש כאן בפורום טסטר רציני מאין כמוהו שבכתיבתו

[ורעיונותיו המשתקפים בה] מגלם עבורי מודל לישראלי הישר,

הייקה לטובה, הנאמן לעבודתו ונוהג בה רצינות :

כל זה נשבר אצלי כשהוא ייעץ למישהו שחנה באדום לבן להרים מכסה מנוע

כדי לשקר כך לגורמי אכיפת החוק, ולפתע ראיתי מולי שוב בחור ישראלי רגיל

ששואל אותי 'למה מה' ומחצץ בין שיניו עם גפרור ומלבורו. אז כשכתבתי

את המשפט הזה חשבתי עליו ואני מודה לך שהעלית זאת לדיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין מה אתה רוצה, אני לא העלתי שום נושא לדיון.

הדיון הוא על מונחים טכניים כמו שהעלה פותח השירשור ולא על משהו אחר.

זהו, חזרנו לנושא הדיון המקורי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה ממש טקסט שיווקי, אפילו עם שגיאות כתיב... עמוד נסיון שאני עושה עבור לקוח, חשוב לי שיירצה להעסיק אותי בתרגום כל החומר.

או אולי מישהו אחר מהפורום יוכל לעזור? פחות מעמוד, 2.5 מונחים שאיני יודע ממנו... (את מה שכתבת, בוקי, אני מבין היטב, חלק גם יודע, אני רק מתקשה לחבר את מה שהם כותבים למה שאני יודע...) חלק אולי באמת טכנולוגיה יותר מתקדמת... אין איזה ספאץ במנועי קוזוורת'?

(וואי, בטח יש פורום ספורט מוטורי... אני הולך לראות, עדיין, אודה לכל מה שתוכל להוסיף)

יכול גם לשלוח במייל את הטקסט, זה ממש כלום...

תודה, דב

ההסבר לא מדוייק, כיוון שההצתה לא מתבצעת בדיוק בנקודה מתה עליונה אלא כמה מעלות לפני.

אם מציתים בנקודה מתה עליונה - תהליך הבעיה יתבצע בתוך נפח שהולך וגדל, הרי הבוכנה כבר יורדת למטה. ולכן יהיה פחות יעיל.

ולכן נותנים קידום הצתה, כלומר מציתים קצת לפני שהבוכנה מגיעה לנקודה מתה עליונה.

זווית קידום ההצתה נמדדת במעלות סיבוב קרנק בין רגע ההצתה לבין הגעת הבוכנה לנקודה מתה עליונה :BTDC - before top dead center.

כמה מעלות בדיוק - מחשב מנוע שולט על זה בהתאם סל"ד, מידת פתיחת מצערת, מידע מחיישן נקישות ועוד פרמטרים.

בעבר היה קידום מכאני שהתבסס על שני דברים בלבד: בתלות בסל"ד (על ידי משקולות במפלג) ובתלות בעומס על המנוע (עלי יד וחידת וואקום שמחוברת לסעפת יניקה).

עריכה: מה שלא היה מצחיק זה הקטע על טסטר...לא ההסבר עצמו :-D

עריכה אחרונה על ידי דב קרדו
שגיאות הקלדה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכם,

אני מהשכנים, וקיבלתי לעשות דף דוגמה של טקסט שמדבר על המנוע החדש (לזמן כתיבת הטקסט) של אודי, שנעשה בטכנולוגיית קוזוורט'.

להלן הטקסט כולו, כשהמושגים שאינם ידועים לי, או מובנים חלקית, מודגשים וצבועים בכחול, ככה:

THE NEW 3.9 V6 ENGINE: 162 Kw (220bhp).

MOTOR SPORT ENGINEERING IN A PRODUCTION CAR.

This top-of-the-range engine takes the audi a4 into anew performance category. The high torque of 300 nm is a guarantee of driving pleasure and genuine premium- level journey quality. Hear are the outstanding technical highlights of this new engine:

The aluminium engine block is produced by the cosworth rollover method - a technique also used for racing- car engines.

Five valves per cylinder ensure optimum gas flow and thus help to keep fuel consumption and exhaust emission levels now.

A continuously variable inlet camshaft and a two position exhaust camshaft boost power output and torque, reduce fuel consumption and ensure compliance with exhaust emission limits.

and solid state high tension distribution improve combustion and are exceptionally reliable systems.

The weight optimised two stage variable intake manifold is made of plastic, and increases power output and torque.

The electronic accelerator pedal (drive by wire) enables the engine management system to respond effectively to the driver`s performance requirements.

Cylinder bank selective oxygen sensing, two pre converters close to the engine and two underfloor maine catalytic converters are the key to the engine`s excellent exhaust emmission values.

The tubular air gap insulated exhaust manifold lowers the weight, improves the noise pattern, heats the converters up to light off temp erature quickly and reduces heat transfer to the front of the car.

The engine complies with the euro 4 exhaust emission limits

תודה לכל עזרה, גם אם חלקית. זכרו, אמנם אשמח להבין, אבל גם חשובים לי המונחים בעברית.

דב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר כאמור במלל שיווקי, ולא מדוייק במיוחד. גם לא עושה רושם שהוגן במיוחד.

על כל פנים, איזה תרגום אתה רוצה? ענייני ועובדתי, או מרשים ו"מפוצץ"?

לדוגמה, זה:

solid state high tension distribution

אינו אלא הצתה אלקטרונית ללא מפלג (כפי שיש היום ברוב המנועים). האם כך תרצה להציג את זה? או אולי תעדיף את "הצתה ממותגת בטכנולוגיה של מצב מוצק" הבומבאסטי?

דני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם התרגום המקצועי [ולא המילולי] של סוליד סטייט הוא 'מצב מוצק' ?

[שואל כי זה "מושג", SS, בתחום ההגברה למשל הוא מאפיין של מגבר טרנזיסטורי וכד' או

לא-שפופרתי].

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3245 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...