Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב לקיה - משנת 2012 - תקציב של עד 100000 לנהג חדש

ltex
שימו לב! השרשור הזה בן 3242 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לילה טוב חברים,

צריך את עזרתכם.

אני עובד בחברת הייטק, ויש לי רכב חברה. אני כמעט לא מוגבל בדלק, ולקחתי רכב חדש, קטן, קיה פיקנטו.

לאחרי שעברה לי "ההייפוריה" של ניילונים ורכב חדש, אני מגלה שרכב הזה לא נוח, קטן לנסיעה (אנחנו זוג, אבל עדיין נסיעות ערוכות - הוא לא מחזיק). + כספית לא משתלם לי, כלומר, לפי חישוב שלי, בשילוב השכר + הוצאות ליסינג, אני מוציא כל חודש 2300 נטו על הרכב. והוא, כמובן, לא שלי .

העניין - שבעבודה שלי, אני זקוק להחזק הוצאות דלק (אם יש לי רכב פרטי) - ז''א החלק של מימון נסעיות עבודה - סגור.

בגדול, אני רוצה להחזיר את הרכב, ולקנות רכב.

קצת פרטים :

אני בן 27, נהג חדש עם וותק של שנה ו3, ללא תעונות.

תקציב שלי חודשי על הרכב (ביטוח, דלק, תשלומים למימון\הלואה) - עומד על 3500 ש''ח נטו.

1) מה אתם ממליצים - לקנות רכב חדש, או לקחת משהו מכובד משנת 2012?

תקציב כולל - עד 100,000 ש''ח.

2) דרישות נוסופות לרכב, שיהיה קומפורטי, גדול, כמות הדלק שהוא אוכל - לא ממש מעניינת אותי.

חשבתי על רכבים כמו :

- קיה ספורטאג

- סוברו XV

- CHEVROLET MALIBU וכו'.

- SUBARU B4

וכו'.

דרישה נוספת - שיהיה אוטומט (לחברה יש רישיון אוטומט).

3) בליסינג הנוכחי יש ביטוח מקיף והכל באחריאות הליסינג.

מה דעתכם, ביטוח חובה + מקיף - יכול להכנס לנהג חדש (לא צעיר), לא מעל 6000 ש''ח בשנה?

עכשיו ראיתי שיש יייים של פג'ו 508... עד 70000 ש''ח עם 80000 ק''מ.

1. מה קרה שרכבים צרפתיים יורדים במחירון כ''כ מהר?

2. כמה עולה לתחזק רכב כזה (תקלות, לא דלק) - יש למישהו ניסיון?

עוד פרטים :

- קנס יציאה מהליסינג - 5000 ש''ח ברוטו, פרוס ל 3 תשלומים.

- תכנון שנתי - כ 30,000 ק''מ

תודה רבה מראש על העזרה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי הנתונים שרשמת לא משתלם לעבור לרכב פרטי.

הסיבה היא שילוב של קנס על החזרת הליסינג + ביטוח לנהג חדש + ק"מ גבוהה.

סיים את ה-3 שנים של הליסינג ואז תעשה תכנון מסלול מחדש.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי הנתונים שרשמת לא משתלם לעבור לרכב פרטי.

הסיבה היא שילוב של קנס על החזרת הליסינג + ביטוח לנהג חדש + ק"מ גבוהה.

סיים את ה-3 שנים של הליסינג ואז תעשה תכנון מסלול מחדש.

היי,

זהו, שהרכב הנוחכי, לא נוח. אני עומד הרבה בפקקים, ובגלל הגובה שלי נתפס לי הגב. אני מבזבז כל יום כמה שעות על נסיעה, והיא לא נוחה. אחרי 3 שנים, אני משקיע ברכב הזה משהו כמו 85 ש''ח נטו, והוא לא נשאר אצלי.

לגבי קנס - זה לא מפריע לי, 5000 ברוטו זה משהו כמו 3000 נטו פרוס לתשלומים, לא בעיה.

חישוב שלי היה כזה :

נניח אקח את 508 - 80,000 ק''מ, 2012, 66,000 ש''ח.

- 1100 ש''ח X 50 תשלומים.

- ביטוח חובה + מקיף = 7500 לנהג חדש לשנה = 625 ש''ח

- דלק - מסובסד מעבודה (שזה המקום העיקרי שאני מבזבז דלק - נסיעות ללקוחות)

- טיפולים \ תיקונים - 15000 בשנה? (נניח) = 1250 ש''ח

1100 + 625 + 1250 = 2975 לחודש. נוסיף עוד דלק פרטי - 600ש''ח.

עדיין יותר טוב מקיה פיקנטו.

ואם ארצה רכב טוב יותר בליסינג - הונדה וכאלה, זה יעלה לי כבר כ 3500-3700 ברוטו. שוב. סוף תקופה - רכב לא שלי. בנוסף, ברכב פרטי אני יכול לעשות שדרוגים - ג'נטים\סאבבופר\חלונות שחורים. ליסינג - כלום. אין לי אפילו כפתורי טלפון על הגה :).

בא לי קצת פינוק, ומוכן לשלם. פשוט קטגוריה של רכב כזה בליסינג - אין מצב לקחת. חבל על הכסף.

מה שאני מפחד, זה למה רכבים צרפתיים יורדים במחירון כ''כ מהר. מה הCATCH? יקר לתקן, מה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב

לאחרת בדיקהוקריאת פורום, אני מבין, שפיננסית - קניה של רכב צרפתי אכן משתלמת (רק הקניה). מחירון של פג'ו וסוטרואן צונח.

בתקציב שלי אפשר לקחת רכב 2012 עד 80.000 ש''ח.

להלן השאלות שעלו :

1. אני יודע את הסטיגמה של רכב צרפתי - רכב לא אמין. אבל יחד אם זאת אם לטפל בו היטב - יהיה בסדר?

2. פג'ו נותנים אחריות מורכבת של עד 5 שנים. ז''א רכב 2012 עד 2017 - יש ראש שקט.

רכבים שעניינו אותי :

1. פג'ו 508. 2012. 75.000 ק''מ - 78.000 ש''ח. רכב מאוד נוח ויפה. השאלה - כמה עולה לתקן רכב כזה? אני פשוט לא מבין מה זה אומר "הרבה". נניח - להחליף במזדה חלק X עולה 1000 ש''ח, בפג'ו יחסי זה 1500 ש''ח על אותו חלק, או 5000 ש''ח? אם עניין הוא בהבדל של עד 1000 ש''י, או יותר?

2. פגיו 3008

2. בכל מקרה, למה רכב שעלה בזמנו 160K, אחרי 3 שנים ירד ל 90K מחירון? אין מצב שכל רכב צרפתי ברגע שקונים אותו - מתקלקל, לא נושא, ומשקעים בו עוד כמות כספית שווה לרכב חדש :). אני עברתי כאם על פורומים, אבל אנשים מתלוננים על בעיות גיר וחשמל עד רכבים מ2001... ברור שרכב לא מטופל טוב לא מחזיק כ''כ הרבה. פה אנחנו מדברים על 2012. אני לוקח אותו ל2-3 שנים בלבד. ואם בסוף הצטרך לזרוק אותו - אין לי בעיה. לא מפריע שהמחירון ירד ל30K בעוד 3 שנים. האם זאת הסיבה שאנשים לא רוצים לקחת? בגלל ירידת ערך?

אשמח להסבר בנושא של רכב צרפתי :).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסית לבדוק אולי יש אפשרות להחליף רכבים בתוך החברה?

לדוגמא אם יש מישהו שהולך להחזיר עכשיו רכב ייקח את הרכב שלך ואז אתה תוכל לקחת בליסינג רכב חאר (לדוגמא סיטרואן C4, גם צרפתי וגם גדול יותר ממה שיש לך כרגע).

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3242 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...