Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ספייס סטאר 2014 CVT- סיכום שנה.

yulianx
שימו לב! השרשור הזה בן 3074 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

והנה חלפה לה שנה מאז רכישת המיצובישי,הרבה נכתב בסיקור שלי שצמח למגה שירשור על הרכב,חלק רשמו שזה פח אשפה,זוועה מוטורית,דייהטסו שרייד,וחבר פורום 504L רשם משפט אני לא שוכח:

"אם היה מדובר באדם מן הישוב, עבורו המכונית היא לא יותר מתעבורה בסיסית, ניחא. אבל את הפוסטים של יוליאן אני מכיר מזה זמן - וכשחובב רכב כמוהו רוכש כזה רכב, קצת חבל לי."

האם עשיתי באמת טעות?

אחרי שנה יש לי תשובה,שנתחיל?

2dc699x.jpg

מיצובישי תילתן

אחרי שנה אני יכול לומר ש 10 כ"ס עושים הבדל גדול,לעומת רכב מיני עם 70.

הרכב נסע במסלולים דומים לפנדה וההבדל מאוד מורגש,בעליות לוחצים על גז והרכב מתחיל להאיץ לעומת 70 כ"ס.

הגיר רציף מעולה,אני באמת מקווה שיכניסו אותו לעוד רכבים,הוא מאפשר לרכב לנסוע על סלד נמוך,למשל:

100 קמש-2100.

120 קמש-2300.

מה שתורם לצריכת דלק מעולה,דבר שכן שמתי לב אליו שממש לפני שעוצרים מרגיש שילוב/דחיפה קטנה של הגיר.

המנוע עצמו בסלד כזה דווקא שקט,הרעש מופיע בתחילת נסיעה שאז הסלד יותר גבוה או בעליות שאז הרעש גם נוכח,אני מקווה שבדור הבא יטפלו בזה.

המושבים עצמם סבירים,אחרי נסיעה ממעלות לבאר שבע לא יצאתי מהם עם כאבים או חוסר נוחות מסוים,אבל הם לא מושבים שאתה שוקע בהם,גם חסרה תמיכה צידית,נסיעות לכרמיאל אני מוצא את עצמי מחזיק בפלסטיק ליד בלם היד על מנת לייצב את עצמי,מה שכן משענת הראש באמת טובה.

עשיתי ניסוי ונסעתי במושב אחורי מכרמיאל למעלות,התחושות שלי מהסיקור היו נכונות,המושב לא נוח,שטוח,קשיח ובאמת לא הייתי רוצה להיות בו לנסיעה ארוכה.

בתחום הנוחות המיצובישי האמת לא רעה,במהירות איטית די נוחה עקב מתלים רכבים,ומחוץ לעיר זווית גילגול גדולה מידי,גם פה מקווה שבדור היה יהיה איזון טוב יותר,בכביש ישר דווקא בסדר וגם במהירות של 140 וקצת יותר לא מרגישים בעיה מיוחדת.

2hnxfg1.jpg

מיצובישי ויש בה הכול

רציתי לדבר מעט על האיבזור.

מולטמדיה>נוחה להפעלה,ניראה טוב ברכב,אבל באור שמש ישירות כמעט ולא רואים כלום.

חיישני גשם> אחלה דבר,עובד מצוין, בחורף היה רק על המצב הזה.

מצלמת רוורס>פיתרון גאוני,למיצובישי יש השחרה מאחור,ובמקומות חשוכים לא רואים כלום בחושך,המצלמה מצילה את המצב סך הכול האיכות לא רעה,אחד הדברים שגילית בחושך עקב השחרת החלונות זה שפיתאום נהגים מאחור עם אור גבוה לא מפריעים,מעולה!

32zrpd2.jpg

מיצובישי למשפחה

השנה נולד לי בן ראשון,קנינו עגלה שהיא לא מהענקיות שיש אל בינונית,השילדה מצליחה להיכנס לתא המטען,אך אמבטיה לא,לכן במידה ויש תינוק ועוד ילד הספייס סטאר ושאר החברות לא מתאימות,פה כבר צריך משפחתית,לנו בנתיים אין בעיה שכן לא חושב שיהיו לנו עוד ילדים (אני רוצה לישון בלילות :wink:) לכן הספייס סטאר מתאימה.

246jaiq.jpg

awpyxw.jpg

ספייס סטאר TDI

אחד הדברים החשובים שהיו לי הייתה צריכת דלק,ופה הספייס ספאר מתגלה כמאוד חיסכונית,בוא נדבר במספרים חברים.

בנסיעות ממעלות לקצרין הממוצע הוא בין 18-19.

עם מזגן בין 17-18.

צריכה משולבת שגם עיר היא הררית עם מזגן מידי פעם 16-17.

בין עירוני שכולל שיוט ממעלות לפרדס חנה עם מזגן הלוך חזור 21.5,כן זאת לא טעות.

הצריכה הכי גרועה שנמדדה 15.2 שהרבה ממנה היה בעיר.

ככה שהמיצובישי אחד הרכבים החיסכונים שיש ולא לשכוח שלא מדובר על דגם ידני או רובוטי שאמנם חיסכוני אבל לא נעים.

טיפול ראשון

הרכב גמע השנה כ 13.5 אלף קילומר,הטיפולים הם אחת לשנה או 20 אלף.

ראשית כיוון שבפורום לא נתקלתי על מוסכים מומלץ למיצובישי בצפון החלטתי להגדיש מעט ולספר.

הטיפול בוצע בכרמיאל,המוסך מטפל במיצובישי ויונדאי,יש להם 2 חדרי המתנה נפרדים ו2 עמדות קבלה.

6h6edt.jpg

המוסך ממוקם באזור תעשיה שמקום די שומם,זה מצוין,אין הרבה תנועה ואפשר להחנות את הרכב גם מחוץ למוסך.

הגעתי ביום שישי ללא תאום מראש ב 8:30, הפקידה פתחה כרטיס ואחרי 15 דקות לקחו את הרכב לטיפול.

בנתיים עשיתי סיבוב וראיתי שיש מכונת קפה בחינם,אישתי התפנקה על 3 כוסות,באזור המתנה יש מחשב,TV ופרוספקטים.

אמרתי לאחראי שם שאני מתכוון לעשות סיקור שנתי ואם זאת לא בעיה לצלם תמונות,הוא דווקא שמח ושאל אותי על האתר ולקח כתובת אפילו.

מחדר ההמתנה יש חלון גדול שבו ניתן לראות את הרכב בזמן הטיפול.

2ql63pj.jpg

2uiyds2.jpg

על הרכב עבדו פחות משעה,ובסיום שמו על המראה ריחן,ומדבקות כמו של CARSFOURM על לוחיות רישוי שניראות הרבה הרבה יותר טוב ממה שהיה.

מבחינת המחיר ההצעה הראשונה הייתה 830 ש"ח,אמרתי שפנדה זה עלה 500 למרות שזה היה לפני 4 שנים,אז עשו לי הנחה של 100 שקל.

הנה הטופס:

2bvddx.jpg

לגבי המוסך רושם ראשוני בסדר,לא לקח הרבה זמן לקחת את הרכב,גם עבודה לטיפול ראשון בערך שעה הייתה בסדר גמור,היחס נעים מצד הפקידה והאחראי,המיקום מעולה,בהחלט אחזור לשם לטיפול הבא.

דבר אחד שאני רוצה לומר הוא לגבי הרפידות,היה פה חבר פורום שהיה צורך כבר בטיפול הראשון להחליף רפידות וחלק אמרו הנה רכב זול עם חלפים זולים,אז הנה דוגמא לרכב שנסוע באזור הררי ולא צריך החלפה,הרבה תלוי בנהג.

סיכום

אז האם עשיתי טעות?

אחרי שנה בוודאות לא.

המיצובישי לא מציעה חוויה מוטורית,אין התנהגות כביש שתגרום לצאת לטיול עם מועדון אברט,אין הגה מתקשר, מושבים שיגרמו לSPARCO להחוויר.

אבל היא מציעה מה שהרבה אנשים מחפשים,רכב לא יקר לקניה,חיסכוני ומאובזר במיוחד בסוג של מתיחת פנים שהגיע כמה חודשים אחרי הדגם שלי.

וניתן לראות שהספייס סטאר והאטרג הדבר הטוב ביותר שקרה למיצובישי בשנים האחרונות,ממקום 15 במכירות למקום 7 ב2014 ובנתיים נמצא במקום ה6,כי זה רכב שהרבה אנשים מחפשים.

אבל איך חובב רכב כמוני קונה רכב שלא ממש מיועד לחובבי רכב?

פשוט מאוד,כמו כול זוג נשוי טרי העיקר המשאבים הולכים לצבירת הון,לא הייתה לי בעיה לקנות איזו גולף GTI או להגיד סעמק על הכול אני קונה אלפא גולייטה בת כמה שנים,אבל הם לא תחליף לבית.

והאמת? אני לא סובל מהמיצובישי,ורואה את עצמי מחזיק אותה לפחות כמה שנים טובות,או לפחות עד משבר גיל ה40 ב13.6.2026 שאז בטוח אני קונה אלפא רומיאו.

אז זהו,זה הסיקור שלי,אם יש עוד שאלות,הערות או הארות אשמח לענות עליהם.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 181
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

סקירה יפה. אני בהחלט חושב שהאטרז' והספייסטאר הן הדבר הכי טוב שיכל לקרות למיצובישי, יחד עם האאוטלנדר פתאום היצרן הזה מתחיל למכור מכוניות (ותיכף נראה את האטרז' גם משרתת בצבא).

לטעמי הספייס גם מעוצבת יפה מאוד ויש אותה במגוון צבעים ככה שמבחינת צבעוניות היא תורמת לכביש הישראלי הרבה יותר מאשר GTI למינהן בצבע לבן...

לא הבנתי למה החלפת מסנן מזגן, מה גם שמחירו בשמיים. זה מסוג הדברים שלדעתי אפשר לדחות לטיפול פעם בשנתיים ולחסוך כסף.

תוספת:

לדעתי אם השמן הוא איכותי (סינטטי מלא בתקן) זה לא יקר. מה שכן רצוי לבדוק זה אם באמת נכנס במנוע הפצפון הזה 4 ליטרים. קצת קשה לי להאמין, והייתי בודק אם לא הכניסו יותר מדי למנוע, וגם בספר הרכב כמה צריך להכניס.

עריכה אחרונה על ידי פריג'י
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נקודה טוב,רציתי לשאול איזה חברה אבל בסוף ברח לי מהראש.

מה שכן ראיתי את האריזה מרחוק אני כמעט בטוח שזה זה:

http://www.autostore.co.il/%D7%A9%D7%9E%D7%9F-Kixx-PAO-5W30-4L.html

עריכה אחרונה על ידי yulianx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חמוד הילד :)

מסכים בהחלט.:-P

נהנתי לקרוא סקירה מקיפה ואובייקטיבית, שלוקחת בחשבון שיש למכונית, כמו לכל מכונית בעצם, גם חסרונות.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל מזל טוב על הילד, באמת חמוד :-).

לגבי הרכב, אכן ניראה שזו הולכת ליהיות הפונטו ספייס ELX של התקופה הזו, מכונית סופר זולה לאחזקה שרק מריחה דלק :-).

מעניין מה יהיו המחירים של גרסת הסדאן שתצא מהצבא ומהליסינג, לדעתי הם יהיו להיט כיד שניה בתור מכונית חסכונית, גם נוכל לדעת מה תיהיה האמינות תחת השימוש לאחר תקופה שכזו.

תודה על הסיקור המצויין!

עריכה אחרונה על ידי hwgeek

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תרשה גם לי להגיב על המתיקות של הילד 8)

אגב, אני עוקב אחריך עוד מימי הפנדה העליזים, ותמיד הבטחתי לעצמי שכשאתה תמכור אני לוקח בלי בדיקה.

אבל מכרת מהר מדי וזה היה לי מעבר לתקציב באותה תקופה [למרות מחיר נמוך מאוד לשעתי כשהיא הגיעה בסוף לטרייד אין. משהו באיזור ה35, לא?]

על כל פנים, גם לי זו נראית קניה מושכלת ראויה. עזוב אותך חובב רכב או לא, אלו השנים בהן צריך להשקיע בעיקר ולרכוש דירה. אח"כ פינוקים.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סקירה יפה. אני בהחלט חושב שהאטרז' והספייסטאר הן הדבר הכי טוב שיכל לקרות למיצובישי, יחד עם האאוטלנדר פתאום היצרן הזה מתחיל למכור מכוניות (ותיכף נראה את האטרז' גם משרתת בצבא).

לטעמי הספייס גם מעוצבת יפה מאוד ויש אותה במגוון צבעים ככה שמבחינת צבעוניות היא תורמת לכביש הישראלי הרבה יותר מאשר GTI למינהן בצבע לבן...

לא הבנתי למה החלפת מסנן מזגן, מה גם שמחירו בשמיים. זה מסוג הדברים שלדעתי אפשר לדחות לטיפול פעם בשנתיים ולחסוך כסף.

תוספת:

לדעתי אם השמן הוא איכותי (סינטטי מלא בתקן) זה לא יקר. מה שכן רצוי לבדוק זה אם באמת נכנס במנוע הפצפון הזה 4 ליטרים. קצת קשה לי להאמין, והייתי בודק אם לא הכניסו יותר מדי למנוע, וגם בספר הרכב כמה צריך להכניס.

חזרתי משבוע מילואים, האטרז נמצאת בצבא כמו מים, ראיתי שם לא מעט, אפשר להגיד אפילו הרבה.

בינתיים צוחקים עליה ואומרים שהיא כמו עגלה "קרקשה", אבל זה אנשי קבע, על הכל יהיה להם תלונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וניתן לראות שהספייס סטאר והאטרג הדבר הטוב ביותר שקרה למיצובישי בשנים האחרונות,ממקום 15 במכירות למקום 7 ב2014 ובנתיים נמצא במקום ה6,כי זה רכב שהרבה אנשים מחפשים. Seriously?

נראה לי ש95% מהאטראז' הלכו לציי רכב ורובן המכריע לצבא.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל מזל טוב על הילד, באמת חמוד :-).

לגבי הרכב, אכן ניראה שזו הולכת ליהיות הפונטו ספייס ELX של התקופה הזו, מכונית סופר זולה לאחזקה שרק מריחה דלק :-).

מעניין מה יהיו המחירים של גרסת הסדאן שתצא מהצבא ומהליסינג, לדעתי הם יהיו להיט כיד שניה בתור מכונית חסכונית, גם נוכל לדעת מה תיהיה האמינות תחת השימוש לאחר תקופה שכזו.

כניראה שהיא תהיה זולה כמו האקסנט שיצאו,ואכן אחלה דרך להראות אמינות בתחת תנאים מאוד קשים.

תודה על הסיקור המצויין!

חזרתי משבוע מילואים, האטרז נמצאת בצבא כמו מים, ראיתי שם לא מעט, אפשר להגיד אפילו הרבה.

בינתיים צוחקים עליה ואומרים שהיא כמו עגלה "קרקשה", אבל זה אנשי קבע, על הכל יהיה להם תלונות.

לא יודע עד כמה נכון הרכב הזה לאיש קבע,שם דלק לא משחק תפקיד,ותור איש קבע בעבר בעצמי שם מה שנקרא מרביצים גז,קיקים זה זה נורמלי לחלוטין כך שהם כניראה סובלים מרעש ואת צריכת הדלק לא ממש מעריכים.

מצד שני זה לא שהאקסנט 1.4 הייתה זריזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וניתן לראות שהספייס סטאר והאטרג הדבר הטוב ביותר שקרה למיצובישי בשנים האחרונות,ממקום 15 במכירות למקום 7 ב2014 ובנתיים נמצא במקום ה6,כי זה רכב שהרבה אנשים מחפשים. Seriously?

נראה לי ש95% מהאטראז' הלכו לציי רכב ורובן המכריע לצבא.

האטגז כניראה שכן אבל יש לא מעט ספייס פרטיים.

למיצובישי לא איכפת למי הם מוכרים כול עוד הם מוכרים וגרף המכירות מראה נתונים שלפני 2013 הם רק חלמו עליהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הייתי צריך לרכוש רכב אוטומטי ב80 אלף ש"ח, הייתי כנראה בוחר ב208 הרובוטית, למרות שאני לא חובב גירים רובוטיים חד מצמדיים, ה208 נוחה יותר ומרווחת יותר מהספייס שלך וכנראה גם בטיחותית יותר.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3074 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...