Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיול לנורבגיה עם הרכב (סיפור בתמונות מהודעה 134)

sronis
שימו לב! השרשור הזה בן 3186 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי פורום,

נפל הפור ואם הכל יסתדר, אסע לטיול בנורבגיה לקראת סוף יוני.

החלטתי לשתף אתכם בתכנון, בעיקר כי זה חתיכת תהליך - נורבגיה מדינה עם מרחקים אדירים ולי יש 9 ימים ברוטו שכוללים יום הגעה ויום חזרה, כך שמדובר על 7 ימים נטו.

יש את החלק הדרום-מערבי של המדינה שכולל את מרבית הפיורדים. הוא מאוד תיירותי ויש המון דברים מעניינים לראות ולעשות, אבל כרגע אני חושב על לוותר עליו לחלוטין ולעשות אותו בהזדמנות אחרת (נניח עוד 10 שנים וככל הנראה עם רכב שכור).

הטיול הפעם יהיה ברכב הפרטי (370Z, בהנחה ולא אמכור אותו עד אז - הוא כרגע מוצע למכירה - ואז אני צריך לקנות רכב אחר...) והרעיון הוא להגיע כמה שיותר מהר צפונה ומשם להדרים עד למרכז המדינה, שם אסיים את הטיול למעשה ואתחיל לחזור.

התכנון בינתיים:

היציאה בצהריי שישי מעיר מגוריי טאלין במעבורת של שעתיים לבירת פינלנד הלסינקי. משם לוקחים רכבת (יקרה...) שנושאת את הרכב כ-800 ק"מ צפונה עד לרובניימי ומגיעה בבוקר יום שבת. כאן בעצם מתחיל טיול הנהיגה וראשיתו משעממת למדי - דוך כ-500 ק"מ צפון-מערבה עד לאזור lyngen שנמצא מזרחה מ-tromse. את שאר הטיול תכננתי בינתיים רק בקווים כלליים ואפשר לראות אותו במפה המצורפת. הוא מסתיים בפועל בטרונדהיים שם נבלה חצי יום, ואז נסיעה ארוכה של כ-800 ק"מ (בכבישים מהירים, לפחות) עד לקרבת סטוקהולם. לשם מגיעים בראשון בצהריים ועולים על מעבורת של כ-9 שעות שמגיעה בראשון בערב לעיר קטנה ליד טאלין.

המשך יבוא...

norway.jpg

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 193
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

נראה מסלול מטורף.

קח בחשבון שנורבגיה יקרה עד כאב פיסי ממש.

בטיול פרטי שלי לסקנדינביה לפני כשנתיים,שילמנו על 2 בורגר,2 צ'יפס ו 2 קולה-אתה יושב?

250 שקלים.

חוץ מזה תראה נופים נהדרים ואנשים חיוביים.

תהנה.

סלע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי את הכותרת ונדלקתי.

כשחזרתי מלפלנד חיפשתי את היעד הבא, והאצבע נדבקה על נורבגיה. לאחר שקראתי קצת חומר, הבנתי שזה טיול מורכב מבחינת שילוב התחבורה שנדרש (רכב, מעבורות, רכבות), ונסיעות ארוכות.

ברגע שכתבת שהפיורדים לא באים בחשבון, הבנתי שממך לא יצא חיר.

כישראלי שלא בילה יותר מידי בחו"ל, ובאירופה בפרט, נראה לי שגדול עלי תכנון של טיול כזה באופן עצמאי. מה גם שאני מתכוון להקציב לו כ-7-8 ימים גג. לא חייב לכסות את כל המדינה הזו, אבל לוותר על הפיורדים? לא בא בחשבון מבחינתי.

הבמה שלכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה מסלול מטורף.

קח בחשבון שנורבגיה יקרה עד כאב פיסי ממש.

בטיול פרטי שלי לסקנדינביה לפני כשנתיים,שילמנו על 2 בורגר,2 צ'יפס ו 2 קולה-אתה יושב?

250 שקלים.

חוץ מזה תראה נופים נהדרים ואנשים חיוביים.

תהנה.

כן, אני יודע שמדובר במדינה יקרה במיוחד. הרעיון הוא לא "ליהנות" ממקדונלדס למיניהם אלא לקנות אוכל בסופר (ממילא אני צמחוני ו-80% מהאוכל שלהם זה בשר או דגים). גם שהייה לאורך הטיול תהיה בבקתות או מקומות זולים.

קראתי את הכותרת ונדלקתי.

כשחזרתי מלפלנד חיפשתי את היעד הבא, והאצבע נדבקה על נורבגיה. לאחר שקראתי קצת חומר, הבנתי שזה טיול מורכב מבחינת שילוב התחבורה שנדרש (רכב, מעבורות, רכבות), ונסיעות ארוכות.

ברגע שכתבת שהפיורדים לא באים בחשבון, הבנתי שממך לא יצא חיר.

כישראלי שלא בילה יותר מידי בחו"ל, ובאירופה בפרט, נראה לי שגדול עלי תכנון של טיול כזה באופן עצמאי. מה גם שאני מתכוון להקציב לו כ-7-8 ימים גג. לא חייב לכסות את כל המדינה הזו, אבל לוותר על הפיורדים? לא בא בחשבון מבחינתי.

הבמה שלכם.

אתה מתבלבל קצת - פיורדים יש למרבית אורך החוף המערבי, בהחלט גם בצפון המדינה. הפיורדים הגדולים והאתרים הכי תיירותיים נמצאים בדרום מערב, ולכן כל האזור הזה (מדרום לטרונדהיים) נקרא אזור הפיורדים. טיול שם זה סדר גודל של שבוע לפחות (ועדיף יותר) ולכן אני צריך לבחור או-או. כנראה שאבחר צפונה כי זו הזדמנות שאולי לא תחזור - לנסוע עם הרכב הפרטי. באזור המערבי יותר קל פשוט לטוס לאוסלו, משם לברגן או לטרונדהיים ולקחת רכב שכור.

הנה החלק הצפוני: http://www.fjords.com/gonorth.shtml

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר עלתה לי לראש מחשבה לצאת לטיול מאורגן. אני כמובן מעדיף שלא.

הארת את עיני והתקווה חזרה. אתחיל לקרוא כדי לוודא שאכן ניתן לעשות זאת עצמאית ברכב שכור בלי יותר מידי דילוגים של יבשה/מעבורת/יבשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע חלומי. רק בעיית אכיפת המהירות החולנית של הנורווגים. יכולים לתת השראה ל"אור ירוק".

לגבי המחירים - לפני שנה כאשר נסעתי לדרום פינלנד בדקתי אפשרות לשלב "קפיצה" לשטוקהולם. התקררתי אחרי שמצאתי שרכבת (מהירה) מנמה"ת לעיר - כ-30 דקותנסיעה - עולה כ-250 ש"ח לאדם לכיוון. המחשבה שאוציא רק על הקטע הקצר הזה 2000 ש"ח הוציאה את הרוח מהמפרשים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש פה כמה אנשים שעשו את הטיול באזור הפיורדים, וזה ככל הנראה עדיף בשביל מישהו שמגיע מהארץ. אל תקח טיול מאורגן, נשמע לי חבל. גם באזור הדרום-מערבי יש כל מיני דילוגי מעבורת אבל זה שטויות, המעבורות שם הן המשך ישיר של הכביש, זה לא יותר מדי התעסקות (מקסימום מחכים חצי שעה-שעה). הטיול שחשבתי עליו באזור הצפוני כולל לפחות 10 מעבורות, אם לא יותר.

sperial - המחיר בפירוש יהיה גבוה. בהערכה מהירה: 500 יורו לכל המעבורות, 300 יורו לרכבת, 800 יורו לדלק (בנורווגיה מדובר על כ-2 יורו לליטר), אטרקציות עוד איזה 300 יורו, לינה כ-700 יורו ואוכל בוא נגיד עוד 600 יורו. סה"כ סביב 3200 יורו לטיול לזוג.

אכיפת מהירות - ככל הנראה הבעיה קיימת בעיקר באזור אוסלו והערים הגדולות האחרות. מרבית הטיול יהיה בחלק הצפוני כך שאני לא צופה בעיה.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב המעבורות לא דורשות תיאום מראש. יש כאלו שכן (למשל אם תראה במפה שצירפתי, המעבורת ממוסקנס לבודה דורשת ככל הנראה הזמנה מראש - זה שייט של 4 שעות).

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרוב לא צריך תיאום - מגיעים, נעמדים בתור מכוניות, וממתינים לעליה. רצוי כמובן למצוא באינטרנט לו"ז כדי לקבל מושג כללי על זמנים.

דווקא ממה שאני זוכר, ככל שנוסעים יותר מערבה כך המהירות המותרת יורדת והאכיפה עולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו, זה כל מה שיש ל ילהגיד לך - אני מקנא בטירוף. אשמח לסיפור מפורט על הטיול עצמו סתם כדי ללקק את האצבעות ואולי לגרום לעצמי להגיע לשם ביום מן הימים... תהנה!!

זכר אלפא שמחכה לנקבת האלפא שלו, רצוי אלפא ספיידר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכיפת מהירות - ככל הנראה הבעיה קיימת בעיקר באזור אוסלו והערים הגדולות האחרות. מרבית הטיול יהיה בחלק הצפוני כך שאני לא צופה בעיה.

ציטוט מאתר speedingeurope

צפה פגיעה.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. נורא נחמד מצידך. אתה באמת מאוד חיובי.

ב. עומר טייל פעמיים בנורבגיה לאורך אלפי קילומטרים וראה אולי פעמים ספורות ניידות או מצלמות.

אני לא משוכנע שלא אקבל דו"ח מהאגדות, רק טוען שהסיכוי, אם זהירים, לא כ"כ גדול.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצחיק. אני יוצא לטיול כמעט זהה ביולי הקרוב. ניסע צפונה מהעיר אלטא עד קיפ-נורד דרך העיירות של הסאמי ואז נרד דרומה עד מוי-רנה. גם אנחנו ניקח את המעבורת ממוסקנס לבודו... המון נהיגה, אבל בשבילי זה כיף. הבעיה העיקרית עם הטיול הזה (מעבר למחירים הנורבגים) היא עלות מטורפת של דמי נסיעה בכיוון אחד ברכב השכור - בערך תוספת של 2500 שקל מעבר לעלות השכרה לא קטנה. דרך אגב דווקא מחירי המלונות אינם יקרים יחסית ובמחיר של צימר בינוני בגליל אין בעיה למצוא חדרי מלון טובים באזור הצפוני.

עריכה אחרונה על ידי ash156
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3186 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...