Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאוד מפריע לי שאין לי איתות חירום {4 וינקרים} באוטובינקי 79.יש מה לעשות?

eladns
שימו לב! השרשור הזה בן 3250 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

השאלה בכותרת.

הרכב התחמם לי כמה פעמים עקב ראדיאטור סתום {זה בטיפול} ואני מוצא את עצמי בשולי הדרך כמה דקות מחכה שהרכב יתקרר,אך אין לי איתות חירום.

יש מה לעשות?

BMW E36 M40 year of 1992

Autobianchi A112 year of 1979

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כך נראה מתג איתות חירום של אוטוביאנקי:

Autobianchi Hazard Switch.jpg

המתג הזה היה בשימוש בכל קבוצת פיאט באותה תקופה, כך שניתן למצוא אותו גם בדגמים של פיאט, לנצ'יה ונדמה לי שגם איווקו.

ספציפית לגבי ה-A112 - המתג ממוקם משמאל להגה, במקום בולט לעין.

הרכב צויד באיתות חירום במקור (שהרי בלי איתות חירום הוא לא היה עובר תקינה), ואם אינך מוצא את המתג, יתכן שאחד מבעליו הקודמים של הרכב פשוט ביטל אותו מסיבה כלשהי. אם זה אכן המצב, אני ממליץ לך להתארגן בהקדם על מתג כזה ולהסדיר את העניין ללא דיחוי. אני אפילו לא מדבר על האפשרות שבמבחן הרישוי הבא הבוחן יבקש ממך להפעיל איתות חירום (ויפסול אותך לאחר שתגיד לו שאין לך כזה...) - מדובר פה במחדל בטיחותי ראשון במעלה שאין להקל בו ראש!

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כך נראה מתג איתות חירום של אוטוביאנקי:

המתג הזה היה בשימוש בכל קבוצת פיאט באותה תקופה, כך שניתן למצוא אותו גם בדגמים של פיאט, לנצ'יה ונדמה לי שגם איווקו.

ספציפית לגבי ה-A112 - המתג ממוקם משמאל להגה, במקום בולט לעין.

הרכב צויד באיתות חירום במקור (שהרי בלי איתות חירום הוא לא היה עובר תקינה), ואם אינך מוצא את המתג, יתכן שאחד מבעליו הקודמים של הרכב פשוט ביטל אותו מסיבה כלשהי. אם זה אכן המצב, אני ממליץ לך להתארגן בהקדם על מתג כזה ולהסדיר את העניין ללא דיחוי. אני אפילו לא מדבר על האפשרות שבמבחן הרישוי הבא הבוחן יבקש ממך להפעיל איתות חירום (ויפסול אותך לאחר שתגיד לו שאין לך כזה...) - מדובר פה במחדל בטיחותי ראשון במעלה שאין להקל בו ראש!

לגבי התקינה אינני בטוח שאתה צודק.

גם ברום 1301 שלי משנת 79 אין איתות חירום .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב-79 לא היתה חובה למתג חרום.

תקנה 344(יא) - ברכב ששנת ייצורו 1981 או לאחריה יותקן מתג שבאמצעותו ניתן יהיה להפעיל לפחות את מחווני הכיוון הקדמיים והאחוריים שברכב בעת ובעונה אחת.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השרשור הזה הזכיר לי נשכחות.

באלף הקודמת, באוטוביאנקי של חבר, מתחילת שנות ה-80, לא היה שפריצר לחלון קדמי.

ברכב היתה מעין פומפה שמפמפמים על מנת להתיז מים למגבים.

זה מקורי? או היה אלתור?

תודה וסליחה על הסטיה מנושא השרשור.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקורי לחלוטין.

הפומפה הזו המשיכה גם בשנותיה הראשונות של האונו 45.

החיפושית מתיז המים הופעל על ידי לחיצה על אמצע מתג המגבים.

מיכל המתיז חובר בצינור אוויר לגלגל החילופי, וכך נבנה הלחץ.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במרצדס הלכו דווקא על הכוון השני, של הנדסת-יתר.

מתג המתז זה דוושה על הרצפה, בגודל של דוושת הברקס באוטוביאנקי:

02212008135smallhi1.jpg

(התמונה מהרשת. אצלי באוטו הרבה יותר יפה ונקי 8) )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פומפת שפריצרים היתה גם בפיאט 127 שהיתה לאמא שלי כשהייתי נער. חיבבתי מאוד את הפומפה הזו, גם בגלל הפשטות שלה וגם בגלל האפשרות לבחור בין התזה לחלון הקדמי (בלחיצה חלשה) או לחלון האחורי (בלחיצה חזקה) :D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גש לחשמלאי ותבקש ממנו להתקין לך מתג תאורת חירום.

לגבי ה"פומפה" למתיז השמשות היא היתה בכמה סוגים אחת סתם חצי כדור גומי שהיה מורכב מתחת ללולח השעונים, שכאשר לוחצים עליו עם האצבע, היה דוחס מים לצינור שהוליך למתז, וכשהיה חוזר לצורתו היה שואב מים מיכל המים.

סוג נוסף של משאבת כזו היה מופעל ברגל כאשר על הרצפה היה "חצי כדור" מגומי עבה.

היו גם מכוניות שהמשאבה הידנית להתזה על השמשה היתה משולבת בכפתור המגבים ואז לחצו על הכפתור והמים היו מותזים.

היו מערכות שפעלו על משאבת וואקום שמשכה בוכנה כנגד קפיץ והשתחררה והתיזה מים.

שלמה דן גדרון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3250 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...