Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כניסה לעולם הג'יפאים - ג'יפ לסופ"ש בשביל מסלולי מכוניות השכרה

Fitch
שימו לב! השרשור הזה בן 2634 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

אני לא טיפוס של טיפוס על סלעים וזריקת בוץ לצדדים, אבל נראה לי נחמד לסוע עם רכב גבוה ופחות פגיע לטיולים בשבת בבוקר.

אני לא מתכוון להתפשר על הנוחות והחסכוניות של מכונית רגילה, ועל כן בונה על ג'יפ בתור רכב סופ"ש נטו.

כדי לקמבן הכל לכדי החלטה גם הגיונית כלכלית, חשבתי על סמוראי אספנות. מצד אחד לא ג'יפ מדרכות, מצד שני עלויות בסיס זולות (ביטוחים, טסט וכד'), מעל כל זה מחיר נסבל.

אז בהנחה שניתן למצוא סמוראי 84' במשהו כמו 20K+-, איך החיים איתו? האם חברה שלי גם תהנה או שישבר לה הגב? האם ניתן לצרף לו גם עוד נוסעים עם כסא בטיחות כזה או אחר? יש אופציות אחרות בגזרת השנים 85+-? יש לזה מזגן?

האם לשלב את הסופ"ש עם היוםיום ולקנות ג'ימני או גרנד ויטרה או ספורטאז' וזהו?

אני מתכוון לעשות שבילי קק"ל שפשוט חבל על הקרקושים שיופיעו בפרייבט אחריהם. אנחנו לא איזה חיות שטח.

מה דעתכם?

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 110
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אתה נשמע כמוני טרם הרכישה.

קנה ג'ימני, ותהנה גם מפרקטיות של רכב "מודרני", יחד עם חיית שטח לא פראיירית.

חפש אחת החל מ2005 עם vvt לשקט נפשי מלא.

בהצלחה.

אלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בטוח שרכב שטח אספנות הוא הפתרון.

ב 20.0k אתה יכול למצוא ויטארות, ג'ימני וסמוראי חדשים יחסית שיהיו עדיפים בכמה רמות על פני האספנות.

בנוסף יש עוד כמה מכוניות כמו סאנגיונג מוסו/קוראנדו, קיאה ספורטאז' דור ראשון, גאלופר ועוד שיתנו לך מה שאתה מבקש.

גם בגיזרת הטנדרים 4x4 של סוף שנות ה 90 תוכל גם למצוא פתרונות זולים.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רד מסמוראי - מנסיון, זה רכב קשה, קשוח, ספרטני עד אימה. אתם תקללו את זה והבת זוג לא תסכים לנסוע בו כי יכאב לה כל חלק בגוף אחרי חצי שעה.

עזוב - תנהג ותבין לבד. זה כמו סקייטבורד עם מנוע, רק למשוגעים לדבר. גי'מני זה כבר אופרה אחרת.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי. ואיך הויטארה או הספורטז ביומיום? ארגיש שחזרתי בזמן למשהו מאוד מיושן? צריחת דלק?

התקציב הוא 20-25 כי הכוונה שלא יהיה רכב ראשי, אלא משני. מצד שני, עלויות ביטוח וטסט מלאות מחייבות רכב חסכוני ונעים ליום יום. אני נוסע משהו כמו 22k בשנה.

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותו תקציב, ממכירת הרכב שלי לא אקבל יותר מדי. הכוונה הייתה להשאר עם רכב שיש עכשיו (לי או לזוגתי) ולקנות בנוסף ג'יפ בכ-20K. עבור ג'יפ שהוא "ראשי" נמכור אחד הרכבים אך התקציב יעלה רק ל-25K.

איך הקיה ספורטאז' 2001-2002? מה זה מזדה טריביוט?

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנסה לעשות לך קצת סדר -

סמוראי אספנות זה כרגע רק מודל 1984. הסמוראי הראשון שהגיע לישראל, מנוע 1000 סמ"ק, סרנים צרים. לא רכב שנעים להתנייד איתו בשום צורה שהיא. המנוע חחחחחללללללללששששש ברמה שגורמת לג'ימני להראות כמו מכונית מרוץ לידו. הרכב קופצני בצורה בלתי רגילה ולא יציב בכביש. זאת ועוד - המנוע הזה הגיע לארץ רק בשנים 1984 עד 1986. כלומר - חלקי חילוף נדירים, לא רק למנוע אלא גם בטרנספר ובגיר ובסרנים. בקיצור - זה רכב שצריך לאהוב מאוד כדי לחיות איתו. חוץ מזה שכל הרכבים שתמצא בשוק גמורים ודורשים שיפוץ משמעותי לקבינה (הרכב רגיש לחלודה), או שכבר עברו שיפוץ ואז הם יקרים. בקיצור - לא למתחילים.

הויטארה הוא לחלוטין רכב שאפשר לחיות איתו ביום-יום וגם לרדת איתו לשטח, לזה בדיוק הוא נועד. התקציב שלך די גבולי מבחינת הדורות, כלומר ב-25 אלף ש"ח תוכל למצוא ויטרה (1990-1998) משופרת במצב טוב או גרנד-ויטרה (1999-2006) במצב הרבה פחות טוב. הויטרה הישנה היא רכב קשוח יותר ובסיס טוב בהרבה לשיפורים. הגרנד-ויטרה החדשה קצת יותר עדינה ושברירית אבל עדיין נחשבת רכב שטח אמיתי. מצד שני היא חדשה יותר ונעימה יותר על הכביש ביום-יום.

הספורטאז' חמוד ונחשב לרכב די מוצלח ודי עביר בשטח. תכלס, תמיד קרץ לי ספוטרטאז' קצר בצבע אדום עם גג ברזנט. אבל, קח בחשבון צריכת דלק גבוהה מאוד, כמעט כמו של רכב שטח Full size.

מזדה טריביוט די נדיר בארץ ובאופן כללי - ההמלצה למתחילים היא להתמקד ברכבים נפוצים, שיש להם שפע של חלפים ושיפורים ובעלי מקצוע טובים.

אני הייתי ממליץ לך להתחיל בג'ימני. ב-25 אלף ש"ח אפשר למצוא ג'ימני 2001-2004 במצב סביר, לא מעולה אבל סביר. הוא ידרוש ממך עוד השקעה ביישור קו אבל מהר מאוד תוכל להתחיל להנות ממנו. תנסה להימנע מהג'ימנים ממודל 1999 עד 2001, שהגיעו עם מנוע פחות מומלץ.

אם הג'ימני קטן לכם וקופצני לכם תעברו לויטרה. זה גם אוטו חביב למדי, שגם אשכרה אפשר להכניס לתוכו כיסא בטיחות ולנסוע איתו לטיול עם יותר מבן אדם אחד נוסף. בויטרה יש גם גרסה ארוכה 5 דלתות עם מנוע 2000 סמ"ק, גם זאת אופציה.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל המנוע זה לא הרבה, יש סמוראים שעשו כפול מזה

הכל תלוי בבעלים, אם הרכב טופל לפי הספר וכל דבר הוחלף בעתו אז אין בעיה ממשית לקנות רכב עם ק"מ כזה (כמובן בתנאי שהמחיר תואם)

לצערי, רוב החברים פה שקנו ג'ימנים בשנה האחרונה ראו שזה רחוק מלהיות המצב, ויש רכבים שבורים לגמרי גם עם 50K, וגם עם 100K, אז ג'ימני שמור עם רבע מיליון זה פנטזיה במקרה הטוב.

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, ברשותכם אני מתעלק על השרשור.

מה אתם אומרים על דייהטסו טריוס שנת 2001? (הדגם עם המנוע 1300 ו- 83 כ''ס).

אני לא רוצה חיית שטח, אבל כן אחת שאני אוכל לנסוע איתה בשבילים, וסגנון של טיולים כמו

שאתם מארגנים לכם בצפון.

וזה יהיה גם הרכב לשימוש היום יומי שלי.

כמובן איך שאני קונה אני עושה יישור קו ענק, ומכייון שאני מטפל לבד אז עלויות אחזקה לא מזיזות לי,

אז בבקשה אני אשמח לחוות דעת?

תודה רבה ושבת שלום, רועי.

רועי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קצת חוזר על עצמי, אבל יש לזה סיבה.

עצתי לך להתמקד בגימני 2005+ , שקיבל החל משנה זאת לוקסוס מטורף של abs, תזמון שסתומים משתנה (וכיתוב VVT על הכנף) גיר שמשמעותית פחות מועד לפורענות ומתיחת פנים קלה.

בקשר לרכב הספציפי, בק"מ הזה באופן אישי הייתי נמנע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אוטו חביב, אבל מוגבל בגלל העדר הילוך כח.

חברים שלך עם ג'יפים לא יזמינו אותך לטיולים, ואם כן זה יהיה לפעם ראשונה בלבד.

קנה מראש משהו עם הילוך כח.

בגלל שאתה עושה הכל לבד מצא לך איזו חיה ממשפחת הסוזוקי, ואולי בכלל דייהטסו פרוזה שיקח אותך הרבה יותר רחוק ממה שאתה מדמיין. רכב כזה אתה יכול למצוא גם באיזור ה 10,000 שקלים, רובם החליפו כבר מנוע למנוע של אפלאוז.

אם היית מוצא בזול טראנו קצר בנזין ידני, זה גם רכב טוב אם אתה מטפל בו ומתקן אותו לבד.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2634 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...