Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צמיגים והתנהגות ב206xs

שימו לב! השרשור הזה בן 3261 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בהמשך לשרשור שפתחתי בפורום טכני, אני רוצה להתייעץ איתכם לגבי החלפה של הצמיגים ברכב. ברכב מותקנים צמיגים סיניים מקדימה ומאחורה כשקדימה הצמיגים שחוקים אך גם מאחורה המצב לא מזהיר. אני מעוניין להחליף את הצמיגים לכאלה שיחדדו את הספורטיביות של הרכב ורציתי לשמוע המלצות מכם. קודם כל שמעתי שיש אנשים שמתקינים צמיגים פחות אוחזים מאחורה כדי לקבל מהרכב נטייה להיגוי יתר, מה דעתכם על זה? כשהתעניינתי בהחלפת צמיגים שמעתי שכדאי למשוך איתם קצת כי בקיץ הישראלי הם נוטים להתייבש מהר מאוד, נכון? אני אשמח גם לשמוע המלצות שלכם לצמיגים ספורטיביים שמספקים את התמורה הגבוהה ביותר למחירם. תודה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל שמעתי שיש אנשים שמתקינים צמיגים פחות אוחזים מאחורה כדי לקבל מהרכב נטייה להיגוי יתר, מה דעתכם על זה?

לא.

זה לא יתן את התוצאה שאתה מתאר בנפשך, זה יפגע בחדות ההגה, יקלקל את היכולת לצלוח פניה כמו שצריך ובעיקר - זה מסוכן.

כשהתעניינתי בהחלפת צמיגים שמעתי שכדאי למשוך איתם קצת כי בקיץ הישראלי הם נוטים להתייבש מהר מאוד, נכון?

אם הם מתייבשים מהר, אז למה לחכות כדי להחליף אותם? שיתייבשו עוד יותר?

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לקבל הסבר קצת יותר מפורט על למה זה לא כדאי? הרי יש המון אמצעים שנועדו להגביל תת היגוי כמו הקשחת סרן אחורי וכדומה, האם גם אלה לא מומלצים בכלל או שספציפית לשים צמיגים אוחזים יותר קדימה (כשגם האחוריים חדשים ותקינים) זה לא מומלץ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להקטין תת-היגוי זה לגיטימי כל עוד זה מושג על ידי הגדלת האחיזה או הגדלת קשיחות הפניה של הסרן הקדמי. כדי להקטין תת-היגוי על ידי שינוי בסרן האחורי צריך להקטין את האחיזה הכללית של הרכב.

בנוסף, חשוב להבין שצריך מידה מסוימת (ולא קטנה בכלל) של תת-היגוי כדי לשלוט ברכב. גם למכוניות מירוץ מכל הסוגים (כולל רכבי דריפטינג!) יש כמות בריאה מאוד של תת-היגוי.

כמו כן, ככל שיש יותר תת-היגוי ההגה חד יותר וזה טוב. מאחר וזוית ההחלקה (שיוצרת את כוח הפניה) נוצרת קודם בקדמיים ואחר כך באחוריים - בהיגוי יתר לרכב ייקח זמן רב יותר להיכנס לפניה.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3261 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...