Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

במהלך טסט לרכב גיליתי שהוחלף מנוע, מה עושים?

omer_1636
שימו לב! השרשור הזה בן 3257 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הי חברים, לפני כמה חודשים רכשתי אאודי A6 שנת 2011 מנוע 3.0t, אין לי שום בעיות עם הרכב ואני נהנה מכל רגע,

היום הלכתי לעשות לרכב טסט ואחרי שסיימנו עם כל הבדיקות הבוחן קורא לעוד מישהו ומודיע לי בחגיגיות שמספר המנוע לא זהה לרישיון וכנראה שהחליפו מנוע לכן לא ניתן להעביר את הרכב טסט, בנוסף ציין שמוטבע ליד מספר המנוע האותיות MT שזה הטבעה של מכון התקנים הישראלי,

אחרי כמה דקות שאני מנסה להבין מה קורה, יצרתי קשר עם הבעלים הקודם, הוא עזב לחול וכל ההתנהלות בקנייה של הרכב הייתה מול אבא שלו (הוא היה היד הראשונה והיחידה ברכב לפני כן) הוא אומר שלא ידוע לו כלום ושהוא ינסה לתפוס את הבן שלו לברר את הנושא.

נסעתי למוסך צ'מפיון באזור שלי ועברתי עם הנציג על ההיסטוריה של הרכב שנה אחורה מהטסט האחרון (הנחתי שהמנוע הוחלף אחרי הטסט האחרון הרי אם היה מוחלף קודם הרכב לא היה עובר טסט) לא מצאנו שום דבר לגבי החלפת מנוע ברכב ואני כבר התחלתי לחשוש שהחליפו מנוע לא בחברה ומי יודע מה עבר על הרכב, אחרי כמה דק אמרתי בוא ננסה לעבור על כל ההיסטוריה של הרכב מיום הקנייה, ולהפתעתנו גילינו שב05/12 הוחלף מנוע ברכב במסגרת האחריות למנוע חדש (הרכב היה עם 48,000 קמ והתלונה הייתה דפיקות מהמנוע), ביקשתי מהנציג שיתן לי את מספר המנוע שהוחלף לראות אם זה המנוע הנוכחי ברכב אבל הוא אמר לי שאין לו את הנתונים האלה, העפתי מבט ברשיון הראשון של הרכב (הבעלים שמר אותו ברכב) ומופיע שם מספר המנוע המקורי זה שיצא מהסוכנות ביום הראשון וזה שעדיין מופיע ברכב.

כאן הבנתי שהמוסך שאז עשה את ההחלפה (צ'מפיון ירושלים) כנראה לא ביצע את הרישום עם שטר המכר במשרד הרישוי , יצרתי איתם קשר והם אמרו לי שינסו לראות מה אפשר לעשות כי זה לפני 3 שנים והם בספק אם הם שומרים שטרי מכר 4״3 שנים אחורה.

מהטסט קיבלתי שבוע של אורכה עד שאביא את המסמכים הנדרשים, ואני נשארתי עם כ״כ הרבה סימני שאלה שאיך יכול להיות קורה דבר כזה?

איך המוסך לא דואג לעשות את עבודתו ודואג לרשום את המנוע במשרד הרישוי? איך בשני הטסטים מאז אף אחד לא הכשיל את הרכב על הבעיה הנ״ל? איך בבדיקת הקנייה המכון לא שם לב לבעיה? ואיך הבעלים הקודם לא טרח לעדכן אותי בהחלפה? (אולי בגלל שהוא בחול ושזה בוצע במסגרת אחריות לא טרח לעדכן את אבא שלו לומר את זה במהלך המכירה), מה אתם הייתם עושים במקומי? האם יש פה איזה אספקט של הפתחה מהמחירון בגלל החלפת מנוע?

עריכה אחרונה על ידי omer_1636

Audi A6 3.0T Quattro - לשייט ב260 קמ"ש :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אם אכן הוחלף מנוע לחדש מהניילונים אין פה עניין של מחירון.

לגבי שטר מכר - אני חושב שהם צריכים למצוא, ויותר מכך, אם הם לא ביצעו את הפרוצדורה הייתי אומר להם שמצידי שיביאו מנוע חדש מהניילונים ויחליפו שוב והפעם יעשו את העבודה כמו שצריך, כדי להבהיל אותם. בוודאי שיש תיעוד ושטר מכר והם צריכים להזיז את הישבן ולהפוך עולמות כדי למצוא אותו. אגב על המנוע היו צריכים לשלם לדעתי מס אז לפחות 7 שנים צ'מפיון עצמה הייתה חייבת לשמור את התיעוד).

לגבי זה שלא מצאו אי התאמה בטסט - הזוי. אין מילה אחרת.

קודם כל כדאי ללכת למכון הרישוי עם הוכחת החלפת המנוע על חשבון האחריות כדי להשיג לפחות הארכה לביצוע הטסט, עד שתוכל להציג בפניהם את הטופס הסורר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקום להריץ אותו להגיש תלונות ולבזבז את הזמן שלו (אף אחד לא ישלם לו על זה, ואם הוא לא דון קישוט - חבל. זמן זה כסף) שיעשה מה שאמר לו הפריג'ידר וילחיץ את המוסך - אני מאמין שברגע שיעשה את זה, באורח פלא יימצא שטר המכר, או פתרון אחר לשביעות רצונו.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
איפה העבירו אותו טסטים ב 3 שנים האחרונות ? תגיש תלונה נגד המכון הזה.

אתה חושב שבאמת בודקים מספר מנוע בכל טסט?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריכים לבדוק מספר מנוע,זה שהם לא בודקים,זו תקלה חמורה.

בהרבה מהמכונים,אם המספר מנוע במקום שקשה להגיע אליו הם פשוט לא בודקים.

חוץ מזה אין בעיה להעביר כל רכב טסט גם בלי מנוע,לצערנו יש קומבינות מפה ועד הודעה חדשה.

כבר אי אפשר לדעת ואי אפשר לסמוך על אף אחד.

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האחריות לטפל במקרה היא של בעל הרכב שממנו קנית את הרכב!

פנה אליו לסדר את הבעיה או לבא כוחו אחרת זה עילה לביטול העסקה.

שום עילה לביטול עיסקה נו באמת, פרוצדורה כזאת עד שתגיש תביעה עד שיגיע לבית משפט וכל העניינים ייסגרו האוטו יהיה בלי טסט כבר מעל שנה, ולבעל הרכב לא יהיה איך להתנייד ( אלא אם כן תקנה רכב אחר) כל זה במקום להזיז את התחת קצת!

תלחץ על המוסך שיימצא את השטר מכר אין מצב שהם לא שומרים שטרי מכר, עבר סך הכל 3 שנים.

מקרה מבאס ללא ספק, אבל שטויות! אם הרכב מהנה לך והכל אז לא נורא תבלע את ההחלפת מנוע לא קרה כלום

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הגיונה שאין למוסך את שטר המכר, על המנוע הזה שולם מכס חייב ויש לזה תיעוד, אם השטר מכר לא בידם שינסו לשחזרו.

בנוסף ממליץ לך ללחוץ על המוסך ואף לאיים עליהם בפניה לאיגוד המוסכים, אם שום דבר לא נעשה פנה לאיגוד המוסכים והם ידאגו לשאר.

Detailer.gif
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחצתי עליהם ואמרתי שזה מחדל שהם לא דאגו לרשום את המנוע במשרד הרישוי, הם אמרו לי שפעם היו נותנים לבעל הרכב את שטר המכר והוא היה זה שצריך לדאוג לעשות את זה אבל בכמה שנים האחרונות זה הם שדואגים לעשות את הכל לכן הם התפלאו שלא עשו זאת, מנהל המוסך אמר לי שיתחיל לחפש ניירת של 3 שנים אחורה אבל זה יקח זמן זה לא סיפור של יום-יומיים.

מכיוון שהמנוע הוחלף בחדש אני לא דואג, בגלל הבעיה הזאת הרכב קיבל שנה נוספת אחריות יצרן מה גם אני נוסע ברכב עם מנוע צעיר יותר בכמעט 50k קמ

אחכה לתחילת שבוע, אם אראה שהם עדיין מתמהמהים עם האישורים אשלח להם כתב תביעה לפני הגשה ככה הם יזוזו מהר יותר, עשיתי את זה בעבר וזה עובד יופי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, כמו שאמרו קודמיי מספר המנוע ממוקם במקום בעייתי, צריך לפרק פלסטיק עליון ולהאיר עם פנס ברווח בין הרדיאטור למנוע בכדי למצוא אותו, כנראה בגלל זה אף אחד לא טרח לבדוק עד היום כולל מכון הבדיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, כמו שאמרו קודמיי מספר המנוע ממוקם במקום בעייתי, צריך לפרק פלסטיק עליון ולהאיר עם פנס ברווח בין הרדיאטור למנוע בכדי למצוא אותו, כנראה בגלל זה אף אחד לא טרח לבדוק עד היום כולל מכון הבדיקה.

זה לא תירוץ. לא טרחו לבדוק, כי זה קשה, אבל טרחו לקחת כסף כי זה קל. קיבינימט, על מה לקחו כסף כל טסט ובבדיקה? על מה?! בשביל העיקרון אתה צריך להגיש תלונה במשרד התחבורה על המקומות האלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

האמת שאני מעדיף שלא יתעסקו ויפרקו דברים בתא המנוע, במיוחד ברכב מורכב כזה שכל טעות תעלה הרבה כסף.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3257 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...