Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מהן האפשרויות לרכישת רכב עם ייפוי כוח

שימו לב! השרשור הזה בן 3262 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מקווה שהשרשור מתאים לפורום זה, ואם לא אבקש מהמנהלים להעבירו לפורום הנכון.

קרוב משפחה ביקש ממני לברר משהו עבורו:

ברצוני לרכוש רכב, אך אין לי אפשרות להגיע למקום הימצאו של המוכר (והמוכר לא מוכן להגיע אלי). קרוב משפחה שגר באיזור הסכים לעזור עם הרכישה. לפי מידע שהצלחתי למצוא, הדרך היחידה לרכוש רכב בייפוי כוח היא ע"י כך שבידי המיופה יש את תעודת הזהות של הקונה. האם יש דרך להמנע מזה? למשל עם ייפוי כוח חתום ע"י עורך דין המאמת את האישור שלי ושל קרוב משפחה המיופה?

ושאלה נוספת, במידה והרכב רשום על שמי אבל ננהג ע"י אדם אחר, עם ביטוח על שמו. האם יש לזה השלכות כלשהן מבחינתי? האם בכלל אפשרי להוציא ביטוח על הרכב לבנאדם שהוא לא בעליו הרשום ברישיון?

מה עם דברים כגון ביצוע טסט לרכב, מה קורה במידה והנהג מקבל דו"ח או חלילה משתתף בתאונה?

עריכה אחרונה על ידי The Coolest
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשרות ראשונה הא יפוי כח בטופס המצורף http://media.mot.gov.il/PDF/RISHUI/YipuyKoahPrati.pdf. שימוש בטופס מחייב שמיופה הכח יזדהה גם עם ת.ז. של מייפה הכח.

לא מצאתי את הטופס אבל עד כמה שזכור לי, יש טופס עם מקום לחתימת עו"ד שמאשר את יפוי הכח ואז ניתן לוותר על צירוף ת.ז. של מיפה הכח.

לגבי ביטוח אין שום בעיה לאשר שאדם נוסף יהיה רשאי לנהוג ברכב.

טסט זה הליך פשוט, אם אינני טועה מחייב ת.ז. של בעל הרכב הרשום ויפוי כח חתום.

עבירות תנועה או תאונה - אוטומטית בעל הרכב הוא האשם אלא אם יוכיח שלא הוא נהג ברכב או אם הנהג נתפס מיידית בעת ביצוע העבירה. כלומר אם הרכב דרס ילד או צולם במצלמת מהירות בעל הרכב יהיה הראשון אליו יבואו חוקרי המשטרה / הדו"ח.

בלי להעליב, נראה לי שיש כאן ניסיון לאפשר לאדם לנהוג ברכב על בסיס קבוע כשהוא לא הבעלים של הרכב. במידה ומדובר בהתחמקות כלשהי נניח אדם עם חובות שלא רוצה שיחלטו לו את הרכב ורוכש רכב על שם אדם אחר, אזי בקלות אפשר להוכיח שהחייב הוא זה שמשתמש ברכב באופן קבוע (יש לזה שם מדוייק בחוק) ועדיין אפשר לחלט את הרכב.

בנימה אישית - כעיקרון אני לא רואה מצב בו מישהו בעולם מסתובב בכבישים איפשהו על הפלנטה הזו, כשהוא נוהג קבוע ברכב שרשום על שמי. כן, היו תקופות בהן אחי או אימי או חבר שאני סומך עליו נהגו למשך כמה שבועות ברכב שלי. אבל זה היה נקודתי.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזמן ביצוע מבחן רישוי, יש צורך בייפוי כוח ובתעודת זהות של בעל הרכב. (יש מכוני רישוי שיסתפקו בצילום של התעודה).

אם לא היה זיהוי של הנהג על ידי שוטר, העברות יירשמו לבעל הרכב. יש אפשרות להסב את העבירה לנהג אחר.

אם יש תאונה, העניינים יכולים להסתבך. גם כשמדובר על אחים, עלולה להיות בעיה כאשר הרכב רשום על שם א' ונמצא בחזקת ב'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3262 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...