Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אחיזה לא טובה עם יונדאי גטס על הכביש

שימו לב! השרשור הזה בן 3246 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי.

אז הבעיה היא כזאת.

לפני כחודש וחצי פלוס מינוס רכשתי לעצמי רכב ראשון יונדאי גטס שנת 2003 אוט' דגם ה82 סוסים.

ומהרגע שהתחלתי לסוע בו לפעמים בכיכרות או בפניות שמצריכות סיבוב חד של ההגה האוטו נוטה לאבד אחיזה על הכביש ולהחליק.

חשבתי בהתחלה שמכייוון שיש צמיגים סיניים על הגטס והקדמיים שחוקים והאחורים יחסית חדשים שאולי זאת הבעיה,אז החלפתי את הקדמיים לגודייר אפישנ-גריפ דגם שהמליצו לי עליו רבות בפורום.

מאז אני נוסע ממש לאט בפניות בעיקר מהפחד,היום ניסיתי לבדוק אם שוב הרכב מחליק,נסעתי ב20-30 קמ''ש ושברתי הגה שמאלה והרכב התחיל לאבד שליטה לכמה שניות והתאפס על עצמו,עכשיו אני יודע שהרבה אומרים על הגטס שהיא לא יושבת הכי טוב על הכביש,אבל עד כדי כך?

היתה לי פולו קלאסיק מהישנות שלא הייתה מתרגשת מפניות כאלה חדות אפילו ולא הייתי מרגיש אותם אפילו,עם הגטס אני מרגיש כאילו עוד שניה הרכב מתהפך אפילו במצבים שהרכב לא מאבד שליטה.

דעתכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בטוח שזה הדגם שאני נסעתי עליו. אך אם אני זוכר נכון, לרכב אין בקרת יציבות אלה רק ABS בלבד, כך שאל תצפה לשום מערכת שתעזור לך לתקן טעיות שלך כנהג או תנאי שטח לא אידאלים.

בכל מקרה זה לא רכב לנסוע איתו על "הקצה".

ברכב הנ"ל הצלחתי להחליק בסיבוב לא חד כל כך במהירות אפסית, בכביש רטוב. אז החלטתי שכל רכב שאני ייקנה יכלול ESP ושאר אותיות מוזרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב שהחלפת צמיגים.

איזה לחץ שמת? אם זה סביב 30 זה לא מספיק לכלום. צריך 36-38 על חם.

חוץ מזה - תמיד אפשר לשות פרווקציה שתוציא את הרכב מאיזון - מה חשבת שיקרה?:lol:

let the sun shine, let the :idea: glow, let the life flow :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב שהחלפת צמיגים.

איזה לחץ שמת? אם זה סביב 30 זה לא מספיק לכלום. צריך 36-38 על חם.

חוץ מזה - תמיד אפשר לשות פרווקציה שתוציא את הרכב מאיזון - מה חשבת שיקרה?:lol:

מנסה להבין מה רשמת בשורה האחרונה,התכוונת ל''לעשות פרובוקציה''?,או שרשמת צמד מילים שהקדמיה ללשון שחררו הרגע?

ואת האמת שלא שמתי לב כל כך ללחץ האוויר,בד''כ אני שם 30 לא יותר מזה אולי 32 לכל היותר,נמלא 36?,מפחד שיתפוצץ לי בפנים בטעות.

טרונצ'ו,

מדובר על משהו הזוי,אפילו שאני נכנס לכיכר במהירות סבירה,הרכב נוטה לפעמים להחליק ולאבד שליטה,וזה לא שאני נכנס ב60 קמ''ש, לכיכר כמו שאני רואה הרבה אנשים עושים אפילו עם פיאט פונטו ישנות למינהם,נוסע במהירות נמוכה אפילו בגלל הפחד לא יותר מ20 קמ''ש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח בחשבון שהEfficientGrip זה צמיג ירוק, לא צמיג אוחז מי-ישמע.

בשנה וקצת עם גטס 97כ"ס הצלחתי לאבד אחיזה בדיוק פעם אחת; 50קמ"ש לתוך כיכר בשיפוע במהלך "גשם ראשון".

(למזלי - כיכר עם שני נתיבים, באמצע הלילה והנתיב השני כמובן היה ריק, הרכב החליק חצי מטר ימינה עד שהחזרתי אותו למסלול)

זה היה עם צמיגים סיניים פשוטים, ממש לא מיטב תוצרת אירופה.

אם בכיכר שפונטו עושה ב60קמ"ש אתה עושה 20קמ"ש ומצליח להחליק, אז הבעיה כנראה לא ברכב או בצמיגים..

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

- החלפת רק צמיגים קדמיים לפני שבועיים (אחוריים עדין סיניים כלשהם). כמה ק"מ עברת איתם עד כה?

- האם התחושה היא שהזנב של הרכב בורח או שהאף של הרכב יוצא מהסיבוב?

- לחץ האוויר המומלץ הינו 30psi קדימה/אחורה בגלגלים קרים (כלומר לא אחרי נסיעה ממושכת/ארוכה ו/או צמיגים שעמדו זמן רב בשמש). אם אתה ממלא אוויר לאחר אחד מהתנאים הללו, נפח כ-2-4psi מעל המומלץ.

- פרובוקציה - מלועזית provocation - התגרות - "שבירת הגה", "סיבוב חד של ההגה". בשילוב של מהירות גבוהה, הטיית משקל לצד זה או אחר וכו' עלולים ליצור התנהגות לא רצויה של הרכב.

- יש לשלול בעיות בבולמים, חלקי מתלה נוספים, כיוון פרונט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות שלכם קודם כל.

אם בכיכר שפונטו עושה ב60קמ"ש אתה עושה 20קמ"ש ומצליח להחליק, אז הבעיה כנראה לא ברכב או בצמיגים..

ויכול להיות שהבעיה בכל זאת הרכב?

אני לא שובר הגה בכיכר או משהו כזה,נוסע ממש רגוע ונכנס במהירות נמוכה,ובכל זאת הרכב מחליק,משהו שקרה לי ממש עכשיו.

- החלפת רק צמיגים קדמיים לפני שבועיים (אחוריים עדין סיניים כלשהם). כמה ק"מ עברת איתם עד כה?

עם הסיניים אין לי ממש מושג כמה הם עברו,אבל הם בני חצי שנה לכל היותר,ולא נראה לי שעברו יותר מ30 אלף.

- האם התחושה היא שהזנב של הרכב בורח או שהאף של הרכב יוצא מהסיבוב?

התחושה היא יותר מאחורה מאשר קדימה אם הבנתי אותך נכון.

- לחץ האוויר המומלץ הינו 30psi קדימה/אחורה בגלגלים קרים (כלומר לא אחרי נסיעה ממושכת/ארוכה ו/או צמיגים שעמדו זמן רב בשמש). אם אתה ממלא אוויר לאחר אחד מהתנאים הללו, נפח כ-2-4psi מעל המומלץ.

- פרובוקציה - מלועזית provocation - התגרות - "שבירת הגה", "סיבוב חד של ההגה". בשילוב של מהירות גבוהה, הטיית משקל לצד זה או אחר וכו' עלולים ליצור התנהגות לא רצויה של הרכב.

- יש לשלול בעיות בבולמים, חלקי מתלה נוספים, כיוון פרונט.

אני אלך מחר למוסך ויראה מה הם אומרים,הבעיה שלי עם מוסכים זה שאני לא מאמין לאף אחד לצערי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכוונה היתה לגבי כמה עברת עם החדשים.

תתחיל מלחצי אוויר נכונים.

בהקשר של הפערים בין הצמיגים, תוכל להחליף למשל בין גלגלים קדמיים לאחוריים ולראות אם יש הבדל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזנב מחליק לך והחלפת צמיגים קדמיים, אתה מנסה לבדוק אם הוא מחליק על ידי "שבירת הגה" והאוטו עוד רגע מתהפך, מצטער אבל יש לי הרגשה שאתה לא בדיוק יודע מה אתה מרגיש, תחליף את כל הרבעייה לחדשה וסע בזהירות בלי לשבור שום הגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסתבר שהצמיגים האחוריים לא בני חצי שנה אלה יותר בכיוון של 3 שנים(משום מה הייתי בטוח שהבחור שקניתי ממנו את הרכב אמר לי שהם חדשים),בכ''מ הלכתי לחבר שהוא מבין דיי טוב בנושא של הרכבים ועשה כמה סיבובים ברכב ולא יצא לו להרגיש את האיבוד שליטה למרות ששבר הגה ועשה הכל,היום בצהריים הלכתי למישהו שיוצא לי לבצע אצלו טיפולים,והוא הצליח אחרי נסיעה ממושכת להרגיש את מה שניסיתי להסביר לו,אמר שזה מהזנב,כמעט בטוח שזה מהצמיגים מאחורה.

בקשר ללחץ אוויר,יש לח''א שמומלץ מגוד-ייר על הצמיג הספציפי של האפישן גריפ?

בכ''מ אני אחליף את ה2 מאחורה לעוד זוג כמו של הדגם מקדימה,ונקווה לטוב ונסיעה בטיחותית.

תודה על העזרה שלכם,שבוע טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועדיין, אתה רואה פה דפוס חוזר?

אתה בכל כיכר ופניה מחליק כאילו אתה דג מחוץ למים, ולעומת זאת 2 אנשים אשר מבינים בתחום שנהגו על הרכב לא הצליחו להגיע בכלל להחלקה ורק אחד מהם אחרי נסיעה ממשוכת ופרובוקציה הצליח טיפה\אולי להרגיש משהו...

MY 2 CENT...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההמלצה על לחץ אוויר תקין בצמיגים הוא מיצרן הרכב ולא יצרן הצמיגים. בכל רכב יכול להיות לחץ אוויר שונה על אותו הצמיג כתלות במשקל, חלוקת משקל וכו'.

אם אני לא טועה, ברכב שלך מומלץ למלא 30psi ברכב עם תפוסה חלקית, כשהצמיג קר.

אתה יכול לבדוק את הלחץ המומלץ בפתח מילוי הדלק או בדלת תא הנהג (צריכה להיות מדבקה עם לחצים מומלצים לפי מנוע וגודל הצמיג), אם לא תמצא שם, אז יש את הנתונים האלה בספר רכב.

Seat Leon FR Mk3 1.8TSI DSG 2015

Skoda Fabia Mk1 1.4 16v 2005 - sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועדיין, אתה רואה פה דפוס חוזר?

אתה בכל כיכר ופניה מחליק כאילו אתה דג מחוץ למים, ולעומת זאת 2 אנשים אשר מבינים בתחום שנהגו על הרכב לא הצליחו להגיע בכלל להחלקה ורק אחד מהם אחרי נסיעה ממשוכת ופרובוקציה הצליח טיפה\אולי להרגיש משהו...

MY 2 CENT...

בהחלט לא מסכים עם מה שאתה כותב. ברכב הקודם שלי - נסעתי כמה חודשים והרגשתי סבבה. יום אחד הרגשתי שהוא לא יציב על הכביש יותר. במוסך לא ידעו על מה אני מדבר. החלפת צמיגים לא עזרה. גם לא כיוון פרונט.

בסוף אחרי שהתעקשתי (מה לעשות, עניין של בטיחות) נמצא גם איזה בעיה במתלים או משהו.

אי אפשר להגיד לבנאדם שנוהג שנים ומרגיש שמשהו שונה שהוא לא יודע מה הוא מרגיש כי אתה לא הרגשת בנסיעה של 10 דקות.

אם הנהג מרגיש הבדל - ובמקרה שלנו מרגיש הבדל בתגובת הרכב יחסית לרכב הקודם - אז יש הבדל.

ועם כל הכבוד - אני לא רואה שום דרך להכנס לככר ב 30 קמ"ש ברכב תקין ולאבד שליטה. גם אם מאוד מתאמצים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועם כל הכבוד - אני לא רואה שום דרך להכנס לככר ב 30 קמ"ש ברכב תקין ולאבד שליטה. גם אם מאוד מתאמצים.

זה תלוי אם אנחנו מדברים על כיכר המדינה, או על איזה מעגל תנועה קטן וחד נתיבי :wink:, שלא לדבר על איכות הסלילה ותנאי מז"א.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3246 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...