Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צ'יפ למנוע, אף אחד לא מוטרד מה יקרה אם יום אחד תהיה תאונה?

שימו לב! השרשור הזה בן 3207 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כנראה שאני מפספס משהו, צ'יפ למנוע = שינוי שאינו חוקי.

אחרי דיון ארוך שעשיתי היום עם גורמים מביני עניין בחברת ביטוח גדולה הגענו לכמה מסקנות:

1. בפגיעות פח לא רציניות אף אחד לא יחפש צ'יפ או שיפורים אחרים.

2. אם יהיה נזק למנוע ו/או אם התביעה תהיה על נזק למנוע יחפשו גורמים חיצוניים לרוב, הם לא באמת יחפשו תוכנות ניהול. אם ימצאו יש סיכוי לא רע שהם ידחו את התביעה.

3. אם תהיה תאונה רצינית עם נפגעים או חס וחלילה הרוגים והרכב יוחרם ע"י המשטרה - אין להם ספק ששם יעלו על הצ'יפ, וכתוצאה מכך זה הופך להיות פלילי + הביטוח לא יכסה.

זה לא מטריד אף אחד?!

A3

A4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא יודע מה איתך, אני יותר מוטרד מרעידת אדמה שצריכה להיות באיזור שלנו ב-20 שנה הקרובות ומחמותי שצריכה להגיע בשבת

אין כביש לא טוב ,יש נהג גרוע!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נקרא סיכון מחושב. מה הסיכוי שדבר כזה יקרה לעומת התמורה? חוץ מזה תמיד אפשר להחזיר את התוכנה המקורית של הרכב.

וגם אני מוטרד יותר מחמותי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חמותי* דווקא ממש נחמדה. לא מוטרד ממנה בכלל.

*היא לא באמת חמותי כי אני לא נשוי. פשוט לכתוב "אמא של חברה שלי" היה הורס את הרצף.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בטוח שאתם מבינים את הסיכון.

תאונה עם נפגעים רציניים עלולה לעלות מיליונים בפיצויים (הרי הביטוח לא יכסה) + חקירה פלילית.

זו ההגדרה שלכם לסיכון מחושב?

A3

A4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חכה רגע עם הציפ.

בחזרה לנושא החמות, חמותי אדם נחמד. יחד עם זאת לא הייתי רוצה להיתקל בה בסמטה חשוכה.

תת היגוי זה כאשר אתה פוגע בקיר עם החלק הקדמי של הרכב, היגוי יתר זה כאשר אתה פוגע בקיר עם החלק האחורי של הרכב. כוחות סוס זה באיזו מהירות פגעת בקיר, מומנט זה לאיזה מרחק לקחת את הקיר איתך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחזרה לנושא החמות, חמותי אדם נחמד. יחד עם זאת לא הייתי רוצה להיתקל בה בסמטה חשוכה.

חמותי נפטרה לפני שנה, אין לי מה לתרום בנושא הזה :(

A3

A4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרוב אנשים שמגיעים לרמה של צ'יפ (ואני כותב לרוב) יש ניסיון כזה או אחר והבנה לא לקחת את הרכב לקצה היכולת אלה במתחם סגור בלי להפריע או לפגוע באף אחד חוץ מעצמם. מתי פעם האחרונה שמעת על רכב משופר שעבר תאונה רצינית עם רכב אחר והיו נפגעים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

3. אם תהיה תאונה רצינית עם נפגעים או חס וחלילה הרוגים והרכב יוחרם ע"י המשטרה - אין להם ספק ששם יעלו על הצ'יפ, וכתוצאה מכך זה הופך להיות פלילי + הביטוח לא יכסה.

אני אמנם לא שוטר, אבל לא נראה לי שמשטרת ישראל מחזיקה מעבדה של CSI עם מומחי מחשבים כדי לבדוק מחשבי ניהול מנוע במקרים של תאונות דרכים. הם מסתפקים בבוחני תנועה. לכן, המקרה שאתה מתאר הוא יותר תאורטי ממעשי.

אני הרבה יותר מוטרד מנזק מכני למכלולי המנוע ולפיכך נמנע משינוי בתוכנת הניהול.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרוב אנשים שמגיעים לרמה של צ'יפ (ואני כותב לרוב) יש ניסיון כזה או אחר והבנה לא לקחת את הרכב לקצה היכולת אלה במתחם סגור בלי להפריע או לפגוע באף אחד חוץ מעצמם.

צודק, אבל תאונות קורות בכבישים פתוחים כל בוקר, גם לנהג הכי זהיר יש סיכוי להיות מעורב בתאונה גם אם היא לא באשמתו.

מי שכבר שם צ'יפ אני מניח שלרוב ימצא את עצמו על 140 בכביש 6 או 431 איתו או בלעדיו

A3

A4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא לא מדבר על תאונה שנגרמת בגלל השתוללות שבאמת קשורה לצ'יפ. הוא מדבר על מעורבות בתאונה כלשהיא.

גם הנהג הכי זהיר יכול להיות מעורב בתאונה קטלנית. בין אם ברשלנות שלו ובין אם באשמת צד אחר.

גם אם בעל הצ'יפ נקי מכל אשמה אמיתית בתאונה הוא יהיה בבעיה מאוד רצינית כי עשה שינוי לא חוקי ברכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המקרה שאתה מתאר הוא יותר תאורטי ממעשי.

היום היה לי דיון עם גורם בקיא בעולם הביטוח על אוטובוס שפגע והרג הולך רגל והמשטרה "הפשיטה" את האוטובוס כולל בדיקות של ניהול מנוע, פירוק מנוע וכו וכו. ברור שלא כל בוחן תנועה מסוגל לזה אבל יש להם יכולות.

זו הסיבה שהעלתי את הפוסט לדיון

A3

A4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדוע לשפר מערכת ניהול מנוע של אוטובוס? קשה לי לדמיין נהג אוטובוס שעושה רייסים באיילון עם איזו GTI מזדמנת.

מודה שאינני מכיר את עולם האוטובוסים אבל זה נשמע לי אזטורי ובטח לא משהו שכיח עד כדי כך שיעניין את משטרת ישראל, הלא כן?

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם כל הכבוד למשטרת ישראל כבר יצא לי להיתקל בשוטרים שמסתבכים עם המסופון שיש להם בניידת ועם קריאת מכתב של גזר דין.

אני לא חושב שבתאונה מישהו יבדוק לך שיפורים כאילו ואחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3207 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...